Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληροφοριακά πέρασα τις προάλλες τη vertex 3 φορές και είχε προβλήματα κάθε φορά. Αφού έκανα όμως full wipe, system/cache/data και την πέρασα, όλα κομπλέ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληροφοριακά πέρασα τις προάλλες τη vertex 3 φορές και είχε προβλήματα κάθε φορά. Αφού έκανα όμως full wipe, system/cache/data και την πέρασα, όλα κομπλέ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Πριν την πέρναγες δηλαδή με dirty flash?

Link to comment
Share on other sites

Πριν την πέρναγες δηλαδή με dirty flash?
Με factory reset, δεν έσβηνα το /data. Προσοχή χάνονται όλα από το κινητό. Πάρε backup.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο μια rom να πας σε μια άλλη, εννοειται και παντα οτι θα κανεις format το /data, και οχι δεν χανονται τα παντα, η εσωτερικη μνημη ειναι ακομα αθικτη.

 

Εσυ ελεγες οτι εκανες ολα τα wipe που λεει στο post αλλα εκει σου λεει εμφανως να κανεις και τα /data αν ερχεσαι απο αλλη ρομ.

 

Προσοχη λοιπον την άλλη φορα γιατι και εσυ την πατάς και λαθος εντυπωσεις δινεις για τις ρομ χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την καθυστέρηση που έχει κάποιος είχε βάλει ένα xposed module στο xda στο θέμα της vertex.

 

δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν έχει επιλογή με ποια σιμ θα πάρεις τηλ ο στοκ caller. δηλαδή ήμαρτον

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έβαλα την vertex έκανα full full wipe. Ακόμα και εσωτερική.. Με otg περνάω ρομ συνήθως γιατί δεν το κάνω και συχνά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

αυτό με την καθυστέρηση που έχει κάποιος είχε βάλει ένα xposed module στο xda στο θέμα της vertex.

 

δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν έχει επιλογή με ποια σιμ θα πάρεις τηλ ο στοκ caller. δηλαδή ήμαρτον

 

Σε εμένα αναφέρεσαι? Άρα το έχουν και άλλοι το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναφέρεσαι? Άρα το έχουν και άλλοι το θέμα?

 

ναι, το γράφει στο θέμα της vertex

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό που το έκανα και δεν θυμάμαι, για να πας από official σε beta δε χρειάζεται hard reset?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό που το έκανα και δεν θυμάμαι, για να πας από official σε beta δε χρειάζεται hard reset?
Δεν είναι απαραίτητο. Το αντίστροφο, είναι.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ την freedom os και έχω το ίδιο θέμα με τον pixel launcher, αν γυρίσω σε OnePlus launcher όλα λειτουργούν όπως πρέπει χωρίς καθυστέρηση, οπότε μάλλον είναι θέμα του pixel launcher μιας και μόνο αυτόν χρησιμοποιούσα στη vertex και στη atomic
Link to comment
Share on other sites

Ο launcher της 1+ έχει θέμα με λαγκ.Γενικά στην 6 η μπετα ήταν μαστ, αλλά απο την 7 και μετά την διέλυσαν.Για μένα πλέον ή θα βάλει κάποιος την σταθερή έκδοση με τις αργές αναβαθμίσεις ή κάτι σε EAS.Η beta έγινε ρετάλι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είχαμε πει πολλοί εδώ το γράφουν και στο xda, ob 22-23 έχουν λαγκ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

H2 Os beta 21, 15/9. Διόρθωση σφαλμάτων και εισαγωγή soft mode στις επιλογές του screen calibration.

Το βλέπω ότι είναι λίγο πιο ψυχρό το χρώμα από το sRGB. Λογικά θα βγει σύντομα και OOs beta.

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε κανένας τρόπος να ενεργοποιήσουμε voLTE και VoWiFI? Ψάχνω κανέναν τρόπο να το "ξεγελάσω" αλλά δεν βρίσκω κάτι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 ώρες το κινητό μου έχει κολλήσει και δείχνει 61% μπαταρία. Δεν πέφτει με χρήση φουλ. Έχει ξανασυμβεί σε κάποιον αυτό; η παρόμοιο;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Προχθές σε μένα φίλε μου. Ακριβώς στο 61%, μέχρι που ξαφνικά έκλεισε εντελώς. Μάλιστα έβγαλε ένα πορτοκαλί τρίγωνο που έλεγε μπαταρία πολύ χαμηλή και να φορτίσω λίγο πριν το ανοίξω... Από τότε, όλα φυσιολογικά.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Άρα να μην ανησυχώ..αλλα πολύ κουλο.ελπιζω να μην δημιουργηθεί Κανένα πρόβλημα στην πορεία.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια beta 24

 

System:*

 

Added "Soft" screen calibration

 

We’ve reverted the screen calibration and added the new calibration from last build as “soft.” You can enable the new calibration in the "display> screen" calibration section of settings

 

New boot animation

 

Optimized the clearing of recent apps

 

 

Other:*

 

Updated Community app to V1.9.5

 

Minor bug fixes

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το αρχείο με τα 84mb πάτησα για αναβάθμιση αλλά μου έβγαλε fail.οταν ξανάνοιξα το κινητό μου έβγαλε πάλι ότι έχω ενημερώση αλλά πλέον μου βγάζει το αρχείο 1526mb. Τι παίζει;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το αρχείο με τα 84mb πάτησα για αναβάθμιση αλλά μου έβγαλε fail.οταν ξανάνοιξα το κινητό μου έβγαλε πάλι ότι έχω ενημερώση αλλά πλέον μου βγάζει το αρχείο 1526mb. Τι παίζει;
Είσαι ροοτ ή εχεις custom recovery;
Link to comment
Share on other sites

Custom recovery δεν έχω πειράξει ποτέ το κινητό.

 

QUOTE=johny_pl;7328358]το λαγκ έφυγε?

 

Νομίζω ότι αυξήθηκε το λαγκ και άλλο σε σχέση με την 23.εγω πλέον το έχω συνηθίσει. Το κινητο δεν είναι τόσο σμουθ όσο θα έπρεπε με τέτοιες προδιαγραφές. Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι η oneplus χάνει. Τουλάχιστον το δικό μου έχει πολύ λαγκ από την αρχή.

Στην 24 πείραξαν πάλι τα χρώματα νομίζω.,πιο έντονα για όσους τους αρέσει και ακόμα μια επιλογή soft.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ σβήστε το

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

με vertexos και παρατηρησα οτι οταν τραβαω βιντεο η ποιτητα πεφτει παρα πολυ, δηλαδη στα 1080p γραφει 2,1 mpixels ενω στα 720 γραφει 0,9. Ετσι ειναι κανονικα, ή εχω κανει κατι λαθος εγω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...