Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άνοιξε ένα cmd όπου να ναι σαν διαχειριστής και μετά για να πας στο φάκελο που θες πας με cd.Πχ cd C:/android
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως γίνεται στην community να απενεργοποιήσω την επιλογή να κάνε κάθε φορά auto connect στο wifi οταν έρχομαι σπιτι ενώ το εχω κλειστο
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

[/color]Επίσης πως ανοίγω command prompt μέσα από το φάκελο c:/android προσπαθώ με δεξί κλικ αλλά δεν μου βγάζει κάτι...είμαι με win. 7

 

 

Shift + δεξί κλικ..

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20161001_145528.png

Και που εινα το πρόβλημα

 

τραγικό.είχα και εγώ λίγα wakelocks στην rr αλλά όχι έτσι.εγώ είχα 4-8% και έλεγα πολύ είναι αυτό είναι εξωπραγματικό.κάποια εφαρμογή σου το κάνει.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι καλη η 3.2.7 ? τι λετε αξιζει να τη βαλω η μηπωςναπεριμενω καποια αλλη εκδοση ?
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν για να δεις τα wakelock πρέπει να το φορτισεις και να το αφήσεις 2 ώρες έτσι χωρίς να το πειράξεις αλλιώς πιάνει και τις εφαρμογές που ανοίγεις εσύ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν για να δεις τα wakelock πρέπει να το φορτισεις και να το αφήσεις 2 ώρες έτσι χωρίς να το πειράξεις αλλιώς πιάνει και τις εφαρμογές που ανοίγεις εσύ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

3.5.0 & 3.5.1 που είχα δοκιμάσει υπήρχε το θέμα αυτό με τα google core apps, δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί στις επόμενες

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί πάντα μα πάντα βάζω opengapps pico

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχει στρώσει ...... Εχω την resurrection remix έχει παρατηρήσει κανείς να κάνει επανεκκίνηση μονο του ? Edited by Birel_motosport
Link to comment
Share on other sites

μόνο όταν είχα αλλάξει κερνελ το έκανε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα από χθες την community. Δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα εκτός ότι στην πρώτη φορά που άνοιξε δεν δούλευε η αρχική οθόνη (ήταν μαύρη) και μόνο που μπορούσα να μπω ρυθμίσεις και πρόσφατες εφαρμογές. Μετά από 2 επανεκκινήσεις έστρωσε.

 

Πως γίνεται να έχει τόσο μεγάλη διαφορά η μπαταρία με την official? Δεν μπορώ να καταλάβω τι μλκία έχουν κάνει. 3,5 ώρες SoT από χθες το βράδυ και ακόμα είμαι στο 45% από το 95% που άνοιξε. Απίστευτα πράγματα...

 

Δεν μου πολυάρεσαν τα παρακάτω:

1) Μου αρέσουν τα dark themes αλλά όταν λέμε dark δεν εννοούμε μαυρίλα. Δεν με τρελαίνει ο νέος dialer. Μου φαίνεται πολύ δυσανάγνωστο.

2) Πρέπει να βασιστεί η εταιρεία πάνω στο SELF και να δώσει περισσότερες επιλογές παραμετροποίησης. Ωραίο το Manager Center αλλά αυτή η ασπρίλα πχ δεν παλεύεται. Επίσης ακόμα δεν μπορείς να κάνεις αντιγραφή ότι έγραψες στις σημειώσεις του SELF.

3) Στο Action Center θέλω περισσότερες επιλογές όπως πριν.

4) Τα Ελληνικά θέλουν ακόμα δουλειά, εγώ προτιμώ τα αγγλικά βέβαια.

 

Προφανώς για την μπαταρία και μόνο αξίζει και τις επόμενες μέρες θα μείνω με αυτή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποια εφαρμογή καταναλώνει υπερβολική μπαταρία την κλείνει αυτόματα...

 

Μου γράφει πχ ότι κάποια στιγμή έκλεισε το Messenger και το Instagram...

 

Δεν ξέρω βέβαια γιατί... Πότε δεν είχα κατανάλωση από αυτά τα δύο.. .

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποια εφαρμογή καταναλώνει υπερβολική μπαταρία την κλείνει αυτόματα...

 

Μου γράφει πχ ότι κάποια στιγμή έκλεισε το Messenger και το Instagram...

 

Δεν ξέρω βέβαια γιατί... Πότε δεν είχα κατανάλωση από αυτά τα δύο.. .

 

έχουν τρομερή κατανάλωση και τα 2 αυτά για αυτό και παρατηρείς τόση διαφορά, επειδή τα κλείνει, κάτι που σκέτο το doze δεν κάνει.Δεν χρειάζεται να το κάνει η εφαρμογή αλλά μια υπηρεσία της κάθε εφαρμογής που δεν μπορείς να δεις

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Update to 3.2.7 Hotfix

 

  • Fixed ringtone issues related to alert slider

  • Fixed lagging under some gaming circumstances.

Read more: http://www.androidsage.com/2016/09/19/downlaod-and-install-official-oxygen-os-3-2-6-for-oneplus-3-ota-and-full-rom-zip/#ixzz4LwCubEyr

Το πέρασα με VPN, είναι HotFix (πολύ μικρές διορθώσεις), δεν κάνει clear Dalvic/cache @ reboot, Security still 01 September...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ποία χώρα έβαλες; γιατί εγώ επέλεξα Γερμανία αλλά δεν μου έβγαλε κάτι

Αν θυμάμαι καλά, Καναδά ή Γαλλία...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει τρόπος για φωτογραφία καλουντος σε πλήρη οθόνη και αυξανόμενη ένταση στο κουδουνισμα?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...