Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. την εγκατέστησα και εγώ σήμερα.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

 

1. Παρατήρησα ότι μετά το FP μου ξαναζητάει να κάνω authentication με τον κωδικό που έχω ορίσει, εκτός από την 1η φορά μετά από reboot.

 

 

Τα δεδομένα θα σβηστούν αν χρησιμοποιήσεις το adb sideload. Αν έχεις twrp, τότε νομίζω δεν θα έχεις θέμα με τα δεδομένα.

 

Επανέρχομαι και διορθώνω.

 

Προφανώς δεν σβήνει τα δεδομένα. ξέχασα ότι είχα κάνει επαναφορά από locked bootloader Κλπ se 3.2.2, και αμέσως μετά πέρασα την community. Ήταν και αργά το βράδυ.

 

για το 1. αυτό τελικά μου συμβαίνει με τον Nova launcher και επιλεγμένο με double tap να κλειδώνει την οθόνη και επιλεγμένο το device admin.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα την 3.5.3 και όπως μπήκε έτσι την ξήλωσα.Δεν δούλευε ούτε το adaway ούτε το wakelock detector

 

lol :lol: πώς να δουλεύουν ρε μάγκα μου χωρίς root; Ήθελες να την περάσεις και να είναι root από την oneplus ας πούμε;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και διορθώνω.

 

Προφανώς δεν σβήνει τα δεδομένα. ξέχασα ότι είχα κάνει επαναφορά από locked bootloader Κλπ se 3.2.2, και αμέσως μετά πέρασα την community. Ήταν και αργά το βράδυ.

 

για το 1. αυτό τελικά μου συμβαίνει με τον Nova launcher και επιλεγμένο με double tap να κλειδώνει την οθόνη και επιλεγμένο το device admin.

 

αν επιλέξεις ρουτ αντι για device admin δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά έχεις και επιλογή να κλειδώνει με το home button αν θυμάμαι καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα την 3.5.3 και όπως μπήκε έτσι την ξήλωσα.Δεν δούλευε ούτε το adaway ούτε το wakelock detector

 

υγ δεν φτάνει αυτό κάνω restore το nandroid backup ανοίγει μια χαρά το κινητό, ζητάει patern για να ανοίξει και το βγάζει λάθος, ήμαρτον... πως γίνεται να μην ζητάει ποτέ patern αλλά να έχει fingerprint?

 

διαγραψε απο recovery στο /data/system locksettings.db και ακομη 2 που δε θυμάμαι το πληρες όνομα αλλα ξεκινάνε με locksettings.

Link to comment
Share on other sites

lol :lol: πώς να δουλεύουν ρε μάγκα μου χωρίς root; Ήθελες να την περάσεις και να είναι root από την oneplus ας πούμε;

 

ρε συ αλήθεια τώρα, λες να είμαι τόσο noob?εννοείται είχε ρουτ αφού το titanium backup δούλευε

 

αν επιλέξεις ρουτ αντι για device admin δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά έχεις και επιλογή να κλειδώνει με το home button αν θυμάμαι καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

διαγραψε απο recovery στο /data/system locksettings.db και ακομη 2 που δε θυμάμαι το πληρες όνομα αλλα ξεκινάνε με locksettings.

 

θα το δω ευχαριστώ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ρε συ αλήθεια τώρα, λες να είμαι τόσο noob?εννοείται είχε ρουτ αφού το titanium backup δούλευε

 

 

 

θα το δω ευχαριστώ

 

επίσης και 2 αρχεία με κατάληξη .key

Link to comment
Share on other sites

την κατάφερα τελικά και την πέρασα και δουλεύουν το adaway και το wakelock detector.θα την αφήσω μερικές μέρες να δω αν και λείπουν κάποια ωραία που έχουν οι cm based
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να γίνει Root στην community αφού έχει εγκατασταθεί με locked bootloader?

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να γίνει Root στην community αφού έχει εγκατασταθεί με locked bootloader?

 

όχι, θέλει twrp και πάλι δεν παίζει σωστά το supersu.Αργεί να πάρει μπρος για να ζητήσει permissions μια εφαρμογή με αποτέλεσμα να φριζαρει το κινητό.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ρε συ αλήθεια τώρα, λες να είμαι τόσο noob?εννοείται είχε ρουτ αφού το titanium backup δούλευε

 

τι να σου πω φίλε μου, μου ακούστηκε κουλό.. εγώ είμαι με μαμά bootloader και για κάποιο λόγο θεώρησα πως είσαι κι εσύ :happy:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω φίλε μου, μου ακούστηκε κουλό.. εγώ είμαι με μαμά bootloader και για κάποιο λόγο θεώρησα πως είσαι κι εσύ :happy:

το έφτιαξα και όλα κομπλέ πλέον

 

αν ξέρει κανείς πως μπορώ σε στοκ να μεγαλώσω την εικόνα όταν παίρνω ή με παίρνει κάποιος

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πως την περνάμε την 3.2.7 φίλε μου?

 

ε το full zip είναι για τους ρουταρισμένους, είτε με twrp είτε με sideload.

Link to comment
Share on other sites

υπηρεσίες, εφαρμογές που δεν αφήνουν το κινητό να ''κοιμηθεί'' όταν σβήνει η οθόνη.Χρησιμοποιούν άσκοπα την cpu και προκαλεί πτώση μπαταρίας.Πχ κοιμάσαι και έχεις 80% και ξυπνάς και έχει 75%, έχεις wakelocks.το ιδανικό είναι να το βρίσκεις όσο το αφήνεις αλλά είναι νωρίς ακόμα για τόσο νέο κινητό.όσο προχωράει το developing θα φτάσουμε σε αυτό το σημείο πολύ άνετα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στο battery μία επιλογή battery optimization και high power usage apps τι κάνουν ? Εξοικονομούν και οι δύο μπαταρία;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στη παρέα. Προσπαθώ να περάσω την 3.5.3 αλλά ενώ έχω περάσει τους drivers όταν γράφω adb devices δεν βλέπει τη συσκευή. Έκανα restart και ξανά το ίδιο αλλά τίποτα καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο χρησιμοποιείτε την community και την official ποια προτιμάτε ??

 

έχει αρχίσει και μου αρέσει η community. Ανακάλυψα ότι έχουν βάλει επιλογή διαφορετικού ήχου κλήσης ανά sim.

 

Αυτή που προτιμώ όμως είναι η cyanogenmod.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, στη παρέα. Προσπαθώ να περάσω την 3.5.3 αλλά ενώ έχω περάσει τους drivers όταν γράφω adb devices δεν βλέπει τη συσκευή. Έκανα restart και ξανά το ίδιο αλλά τίποτα καμιά ιδέα;

 

δοκίμασε να μπεις σε bootloader, και να τρέξεις την εντολή fastboot devices .

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έκανα αλλά τίποτα...συγκεκριμένα....όταν γράφω fastboot devices μου βγάζει b4532a45 fastboot και μετά γράφω adb sideload 123.zip μου γράφει loading και μετά από λίγο...device not found... any help?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πως ανοίγω command prompt μέσα από το φάκελο c:/android προσπαθώ με δεξί κλικ αλλά δεν μου βγάζει κάτι...είμαι με win. 7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...