Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικό σε ΒΕΤΑ εκδόσεις να υπάρχουν τέτοια σκμπανεβάσματα.... Η official από ότι διαβάζουμε στο δίπλα θέμα είναι σταθερή σε απόδοση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουμε βρει λύση στο πρόβλημα με την μνήμη στο system?

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-7-mm-for-oneplus-3.474234/page-12#post-15394069

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βρει λύση στο πρόβλημα με την μνήμη στο system?

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-7-mm-for-oneplus-3.474234/page-12#post-15394069

Για να λυθεί αυτο το πρόβλημα θα πρέπει να γίνει αλλαγή των μεγεθών τον partitions με κάποιο εργαλείο που θα μας προμηθεύσει η εταιρία που αυτο σημάνει ότι θα γίνει format στο κινητό και ανα-διαμορφώσει τον partition απο την αρχή με αλλαγμένα μεγέθη.Το ίδιο είχε γίνει και στο προηγούμενο κινητό που είχα το z7 Max και οι περισσότεροι κλαίγανε που χάνανε τα IMEI τους μετα το φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι έτσι… η συσκευή έχει ένα partition .Μέχρι τώρα δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα.

Επίσης εχω και αυτό το πρόβλημα .

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-7-mm-for-oneplus-3.474234/page-16#post-15394835

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι έτσι… η συσκευή έχει ένα partition .Μέχρι τώρα δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα.

Επίσης εχω και αυτό το πρόβλημα .

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-7-mm-for-oneplus-3.474234/page-16#post-15394835

Δεν είναι ένα partition. Χωρίζονται σε system, data, cache κτλ...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα με την μπαταρία εδώ και χωρίς amplify και powernap. 6 ώρες sot το έχω για πλάκα ακόμα και με 3 ώρες ομιλία στο viber με δεδομένα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς η διαχείριση ενέργειας μα μια κάρτα που το δουλεύω είναι υποδειγματική σαν να έχει 4000mah μπαταρία και όχι 3000mah

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Πώς ρε παιδιά?? Εγώ με μαμα ρομ και όλα ανοιχτά (data WiFi Bluetooth location αυτόματη φωτεινότητα) βγάζω 5 SOT αλλά θα το φορτισω 2 φορές μες στη μέρα ή 3,5-4 ώρες SOT αν το φορτισω μια φορά. Δλδ και να κρατήσει ολόκληρη μέρα (24 ώρες) και 5 ώρες SOT δεν τα έχω καταφέρει...
Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα με την μπαταρία εδώ και χωρίς amplify και powernap. 6 ώρες sot το έχω για πλάκα ακόμα και με 3 ώρες ομιλία στο viber με δεδομένα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Συγνώμη που σε ρωτάω, αλλα ποια ρομ φοράς; έχεις απενεργοποιηση τπτ πέρα google backup

Link to comment
Share on other sites

όπως ξανά είπα, community build beta 7, elementalx, greenify, και governor profile το hawkpeper

 

Google back up off πάντα γιατι είναι σαβούρα και πάντα φλασαρω opengapps pico.

 

συγχρονισμός, τοποθεσία πάντα ανοιχτά και 5 email

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποιό τηλέφωνο πάει πάνω από 5 ώρες με data; άντε το mate 8 λίγο πιο πάνω αλλά 4,5 ώρες με data νομίζω είναι από τις καλύτερες συσκευές σε απόδοση μπαταρίας και στην αρχή είχα διαβάσει πολλά αρνητικά για την μπαταρία και με ευχαρίστη έκπληξη διαπιστωνω ότι δεν ισχύουν.

 

ONE+ 3

Link to comment
Share on other sites

πόσο πιο αναλυτικά να το γράψω?είχα 3 ώρες ομιλία στο viber με data και έβγαλα 6 ώρες και κάτι σε μιάμιση μέρα

 

συν βέβαια πόση ώρα είχα δεδομένα σε αναμονή

 

υγ χωρίς δεδομένα χτυπάω 8ωρο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχεις 2 κάρτες;

 

ONE+ 3

2 κάρτες εχω και γω

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161120/a0e8f17d94b8effee8166125169c5dfb.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την open 7 μου κάνει το εξής κουλό.στην γραμμή των ειδοποιήσεων όταν μου έρχεται κάτι ενα μήνυμα ειδοποίηση οτιδήποτε ανέβει Να Ναι εκεί και μετα απο 2-3 σβήνει το εικονίδιο απο μονο του χωρίς να κάνω κάτι.ενω εχω ακούσει τον ήχο παω μετα απο ώρα να δω και δεν υπάρχει τιποτα.Ούτε στην οθόνη κλειδώματος.

Το κάνει σε κανέναν άλλον;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έκανα και παλιότερα την ερώτηση και η απάντηση στο πρόβλημα ήταν ότι το κινητό έχει custom recovery. Γράφω ξανά το πρόβλημα, βάζοντας και φωτογραφίες.

 

Αγόρασε ο αδερφός μου την κινέζικη συσκευή, και ο υπάλληλος του καταστήματος άλλαξε το λογισμικό βάζοντας το Oxygen OS.

Όταν πήγε σπίτι και συνδέθηκε στο internet τού έβγαλε μήνυμα για OTA update και όταν το κινητό έκανε reboot για να εγκατασταθεί, του έβγαλε fail.

Τι μπορεί να φταίει;

Από τις εικόνες που μου έστειλε, και συγκρίνοντάς τις με το δικό μου κινητό που είμαι με TWRP recovery και CM custom rom, καταλαβαίνω ότι έχει stock recovery ενώ γνωρίζω πως δεν είναι και rooted μιας και δεν τρέχει καμία εφαρμογή που να απαιτεί root access, ενώ το ίδιο λέει και το Root Checker.

 

Σαν οδηγό επαναφοράς σε stock κατάσταση ήμουν έτοιμος να του πω να ακολουθήσει αυτόν τον οδηγό που βρήκα στο forum της OnePlus, αλλά βλέποντας τις φωτογραφίες είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ, μην κάνουμε άδικα format το κινητό και θέλει πάλι στήσιμο. Ίσως να φταίει κάτι άλλο, και το γλυτώσουμε.

 

 

Για δώστε τα φώτα σας οι ειδικοί της μαμά rom.

 

Ευχαριστώ.

 

Εικόνα Εικόνα1 Εικόνα2 Εικόνα3 Εικόνα4 Εικόνα5 Εικόνα6 Εικόνα7 Εικόνα8 Εικόνα9

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

To Root Checker δεν τα λεει πάντα σωστά.

Επίσης, απαξ και γίνει Root, το τηλεφωνο ΔΕΝ κάνει update OTA.-

Τέλος, είναι ημι-μετρο να έχεις το τηλεφωνο με unlocked bootloader και (μάλλον) "κακό" root, αλλα δεν έχει Custom recovery, οπότε είναι λίγο παίδεμα παραπάνω...

 

Δεν είδα το εργαλείο που προτείνεις, αλλα κατεβάστε το πιο πρόσφατο update (σε full έκδοση, να μπορεί να περαστεί με custom recovery - TWRP) και με εντολές ADB κάντε εγκατάσταση του update.

 

Αν βαριεστε το στήσιμο απ την αρχή, κρατηστε το έτσι, είναι προτιμότερο, καθόσον εντος των επομένων 40 ημερών θα βγει Android 7 και για μένα εκει θα είναι καλο να γίνει στήσιμο απ την αρχή.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έκανα και παλιότερα την ερώτηση και η απάντηση στο πρόβλημα ήταν ότι το κινητό έχει custom recovery. Γράφω ξανά το πρόβλημα, βάζοντας και φωτογραφίες.

 

Αγόρασε ο αδερφός μου την κινέζικη συσκευή, και ο υπάλληλος του καταστήματος άλλαξε το λογισμικό βάζοντας το Oxygen OS.

Όταν πήγε σπίτι και συνδέθηκε στο internet τού έβγαλε μήνυμα για OTA update και όταν το κινητό έκανε reboot για να εγκατασταθεί, του έβγαλε fail.

Τι μπορεί να φταίει;

Από τις εικόνες που μου έστειλε, και συγκρίνοντάς τις με το δικό μου κινητό που είμαι με TWRP recovery και CM custom rom, καταλαβαίνω ότι έχει stock recovery ενώ γνωρίζω πως δεν είναι και rooted μιας και δεν τρέχει καμία εφαρμογή που να απαιτεί root access, ενώ το ίδιο λέει και το Root Checker.

 

Σαν οδηγό επαναφοράς σε stock κατάσταση ήμουν έτοιμος να του πω να ακολουθήσει αυτόν τον οδηγό που βρήκα στο forum της OnePlus, αλλά βλέποντας τις φωτογραφίες είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ, μην κάνουμε άδικα format το κινητό και θέλει πάλι στήσιμο. Ίσως να φταίει κάτι άλλο, και το γλυτώσουμε.

 

 

Για δώστε τα φώτα σας οι ειδικοί της μαμά rom.

 

Ευχαριστώ.

 

Εικόνα Εικόνα1 Εικόνα2 Εικόνα3 Εικόνα4 Εικόνα5 Εικόνα6 Εικόνα7 Εικόνα8 Εικόνα9

Μάνο διάβασα κάπου δεν θυμάμαι μάλλον στα φόρουμ της oneplus ότι θέλει κλείδωμα ο bootloader για να δουλέψουν τα ota update μετά την 3.2.5 αν δεν κάνω λάθος,αρα δεν γλυτώνει το ξαναστησιμο της συσκευής.

 

ONE+ 3

Link to comment
Share on other sites

To Root Checker δεν τα λεει πάντα σωστά.

Επίσης, απαξ και γίνει Root, το τηλεφωνο ΔΕΝ κάνει update OTA.-

Τέλος, είναι ημι-μετρο να έχεις το τηλεφωνο με unlocked bootloader και (μάλλον) "κακό" root, αλλα δεν έχει Custom recovery, οπότε είναι λίγο παίδεμα παραπάνω....

 

Root από αυτά που είδα δεν έχει σίγουρα, μιας και δεν λειτουργεί καμία εφαρμογή που να θέλει root (AdAway, BetterBatteryStats, και άλλες).

 

Για την recovery καλά κατάλαβα; Είναι η μαμά, σωστά; Αν ναι, το πρόβλημα ποιο είναι τελικά; Αυτό που αναφέρει ο Βαγγέλης, ο ανοιχτός bootloader, που μέχρι τώρα ήξερα ότι δεν επηρεάζει;

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...