Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους.εχω κάνει το update το τελευταίο στην 3.5.5 και πάλι οπως και στα προηγούμενα χάνω κλήσεις σπανίως βλέπω 4g έλεγα θα φταίει η wind Αλλά το πράγμα βλέπω δεν στρώνει.το κάνει σε κανέναν άλλον;έκανα και επαναφορά και wipe ξανα την ρομ Αλλά τίποτα.

Δηλαδή κάθε φορά που θα έχει updateδεν θ εχω σήμα μετα;Ήμαρτον one plus!!!!

Είναι Beta. Μην την κατηγορείς αν έχεις θέματα, αν και με community build προσωπικά πιάνω πιο συχνά 4g+ με cosmote

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε ολους.εχω κάνει το update το τελευταίο στην 3.5.5 και πάλι οπως και στα προηγούμενα χάνω κλήσεις σπανίως βλέπω 4g έλεγα θα φταίει η wind Αλλά το πράγμα βλέπω δεν στρώνει.το κάνει σε κανέναν άλλον;έκανα και επαναφορά και wipe ξανα την ρομ Αλλά τίποτα.

Δηλαδή κάθε φορά που θα έχει updateδεν θ εχω σήμα μετα;Ήμαρτον one plus!!!!

 

όταν είχα παρόμοιο θέμα ήταν θέμα του doze.έβαλα να μην κάνει optimize ότι έχει να κάνει με το τηλέφωνο και σταμάτησε να το κάνει.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

όταν είχα παρόμοιο θέμα ήταν θέμα του doze.έβαλα να μην κάνει optimize ότι έχει να κάνει με το τηλέφωνο και σταμάτησε να το κάνει.

 

Την λειτουργία ύπνου εννοείς; το έχω ξετικαρισμενο!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω καιρό να φλασαρω και με τρώει λίγο..

Ήθελα να βάλω Freedom CE αλλά κάτι διαβάζω για permissions που είναι όλα ορθανοιχτα από default..

 

Sent from 1+3

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

οχι, την βελτιστοποιηση μπαταρίας λέω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

οχι, την βελτιστοποιηση μπαταρίας λέω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Οκ το έκανα και εγώ και θα πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες!!

Ευχαριστώ

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φλασαρα την 3.5.5. community όπως ακριβώς έλεγε στον οδηγό από το φόρουμ της oneplus αλλά έχω θέμα με τη recovery.... Δε μου πέρασε ποτέ τη modified, παρέμεινε στην 3.0.2-1 twrp που είχα ήδη ενώ έκανα όλα τα βήματα από το Guide...και παρατηρώ εδώ και 15 λεπτά που τρέχω την community να μου τρώει υπερβολικά γρήγορα τη μπαταρία Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Με την 3.5.5 παιδιά σας δουλεύουν όλες οι εφαρμογές κανονικά;σε μένα κανα 2-3 δεν ανοίγουν πλέον και σε άλλες δυο εχω εντοπίσει ότι δεν έρχονται οι ειδοποιησεις,παρολο που εχω βγάλει βελτιστοποίηση και λοιπά..

Καλημέρα σε όλους!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 3.5.5 βλέπω συνέχεια πρώτα σε κατανάλωση, Σύστημα Android και kernel. Σε προηγούμενες εκδόσεις δεν ήταν τόσο ψηλά. Παίζει να μην έκατσε καλά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 3.5.5 παιδιά σας δουλεύουν όλες οι εφαρμογές κανονικά;σε μένα κανα 2-3 δεν ανοίγουν πλέον και σε άλλες δυο εχω εντοπίσει ότι δεν έρχονται οι ειδοποιησεις,παρολο που εχω βγάλει βελτιστοποίηση και λοιπά..

Καλημέρα σε όλους!!

 

Που πάμε για να βγάλουμε τη βελτιστοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - μπαταρία - τρεις τελείες πάνω δεξιά - δεύτερη επιλογή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φλασαρα την 3.5.5. community όπως ακριβώς έλεγε στον οδηγό από το φόρουμ της oneplus αλλά έχω θέμα με τη recovery.... Δε μου πέρασε ποτέ τη modified, παρέμεινε στην 3.0.2-1 twrp που είχα ήδη ενώ έκανα όλα τα βήματα από το Guide...και παρατηρώ εδώ και 15 λεπτά που τρέχω την community να μου τρώει υπερβολικά γρήγορα τη μπαταρία

Στο 3.0.2-1 θα παραμείνει, δεν αλλάζει το όνομα που φαίνεται. Αν έχεις πρόσβαση στο twrp έχεις το modified. Αν όχι, πέρασε το μέσω του toolkit και αντικατέστησε το twrp στον φάκελο με το modified.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονικά πρόσβαση, άρα όλα οκ! Σε ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Πως σου φαίνεται η community σε σχέση με την stable ;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο γρήγορη και απόλυτα σταθερή! είμαι στη δεύτερη φόρτιση και η μπαταρία μου έστρωσε, είμαι με 4 ώρες sot και με βαριά χρήση, με Data σε 3g και στις 2 κάρτες συνέχεια ανοιχτά, πολύ YouTube και 1 ώρα τηλέφωνα.... Άρα μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα! Μου άρεσε πάρα πολύ ο νέος dialer, η εφαρμογή για τα μηνύματα και η δυνατότητα να κάνεις άμεσα αλλαγή μεταξύ καρτών για τα Data από το notification panel. Γενικά τη βρίσκω ως μεγάλη βελτίωση την community σε σχέση με την Stable... Να σας πω επίσης πως χρησιμοποιώ Nova launcher prime
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα πάλι την 3.2.6. Πολύ battery drain με την community. Οι stable τα πάνε καλύτερα σε Stby times. Κατά τα άλλα είναι αρκετά σταθερή η community. Ένα θέμα με τα permissions έχει η τελευταία αλλά ok. Εμένα δε μου έκατσε καλά πάντως.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη official CM14.1 (experimental) είναι γεγονός.

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=oneplus3

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν και η κάμερα στα ίδια θα την έβαζα.όχι ότι δεν είναι καλή αλλά χάνει λίγο την νύχτα σε σχέση με την μαμα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα χρησιμοποιείτε την μαμά εφαρμογή ή κάτι καλύτερο; είστε ευχαριστημένοι;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα χρησιμοποιείτε την μαμά εφαρμογή ή κάτι καλύτερο; είστε ευχαριστημένοι;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Την μαμά χρησιμοποιώ εγώ πλήρως ικανοποιημένος

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, να κανω μια ερωτηση,, ποια κατα την γνωμη σασ ειναι η καλυτερη ROM για το κινητο? εκτοσ τησ δικης του, θελω γνωμες αν μπορειτε!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...