Jump to content

Samsung Galaxy J7 2016


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,απο χθες το εχω κι εγω!Ειπα να το δοκιμασω κι αυτο!Λοιπον,θελω να ρωτησω,το ledακι στις ειδοποιησεις δεν υπαρχει κανενας τροπος,να το κανουμε ν'αναβει?Ειδα καποια βιντεακια που δειχνουν με καποιες εφαρμογες (απο play store),να δουλευει!!Το led της μπροστινης καμερας!Αλλα οποια και να δοκιμασα,δε δουλευανε...!!:confused:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Γνωμη μου,μην ασχολείσαι με αυτο.Βαλε το noled και καθαρισες.Ακομη και στο Νοτε2 που ειχα παλιά που ειχε και λεντ αυτο δουλευα.Τεραστια εικονιδια που σε ειδοποιουν για τα παντα,σε οτι χρωμα και μέγεθος θες και φαινονται απο μακρυα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωμη μου,μην ασχολείσαι με αυτο.Βαλε το noled και καθαρισες.Ακομη και στο Νοτε2 που ειχα παλιά που ειχε και λεντ αυτο δουλευα.Τεραστια εικονιδια που σε ειδοποιουν για τα παντα,σε οτι χρωμα και μέγεθος θες και φαινονται απο μακρυα.

 

Ok,ευχαριστω!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πραγματικά γκαμτεμικο σπάσιμο του digitizer όπου το γυαλί μπροστά δεν έπαθε τίποτα αποφάσισα να του φορέσω tempered για μια A παραπάνω προστασία.

Εσείς φοράτε στο δικό σας κάποιο? Και αν ναι τι μαρκας?

 

Αν υπαρχει Nilkin-δε ξερω-αλλα ειναι απο τα καλυτερα!!Οπως και να 'χει,ειναι καλυτερο ενα τζαμακι απο μια ζελατινα!!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χθες κατω απο νταλα ηλιο διπλα διπλα με Νοτε4 φιλου και με το "υπαιθρια" τικαρισμενο και το Νοτε στο φουλ και το J ηταν πολυ ποιο φωτεινο.Δεν το περίμενα καθως η οθονη του Νοτε ειναι κορυφαια
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.την 6 φοραει και το Νοτε4,η διαφορα ομως στην φωτεινοτητα υπερ του j7 ειναι διαφορα.Δεν εχει σχεση η version.Το κουφο μονο που παρατηρησα στο 7αρι ειναι το εξης.Πηρα στην γυναικα μου το J5 2016 και οι φωτο που βγαζει με φλας ειναι πολυ ποιο φυσικες,ποια ζεστα χρωματα,απο το 7αρι που βγαζει ψυχρες και σαν ζομπυ φωτο και πρεπει να κανω επεξεργασια να τις στρωσω.Εχει να κανει με τον επεξεργαστη,δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πριν τρείς μέρες πήγα στην smartec στο χαϊδάρι για αλλαγή σπασμενης οθόνης (digitizer για την ακρίβεια) στο j7 2016 πάω εκεί 87 εύρω μου λέει ολα οκ προχωραμε,μου λέει το bezel είναι στραβό του λέω αλλαξε το και αυτό μιάς και είχε σημάδια μου κάνει κάνα 10ικο παραπάνω θα πάει.

Και φτάνουμε στο σήμερα που μου ζητάνε 181 εύρω για αλλαγή πλακετας επειδή λέει ήταν root η οποία αλλαγή έγινε χωρίς να το ξέρω και προφανώς δεν υπήρχε λόγος να αλλαχτεί δίχως να με ρωτήσουν.

Ρωτάω εγώ τώρα πως μπορώ να κινηθώ?

Έχει κάποια σύνδεση η οθόνη με την motherboard του κινητου?

Απο τη στιγμή που η εγγύηση ούτως η άλλος δεν καλύπτει σπάσιμο γιατί μπλεκουν το root που δεν έχει σχέση με την οθόνη?

Είναι λίγο "μπέρδεμα" και μια πικραμένη ιστορία το θέμα με το ρουτ και την εγγύηση στα service της samsung (και όχι μόνο δε αυτήν). Καταρχήν έπρεπε να σε ενημερώσουν για την αλλαγή πλακέτας και να σε ρωτήσουν αν συμφωνείς. Βέβαια αν τους έλεγες όχι, το πιθανότερο θα ήταν να σου αρνούνταν την αλλαγή οθόνης αλλά θα ήταν κατόπιν γνώσεως σου. Έχουν ένα "κόλλημα" με το ρουτ και συνήθως ( όχι πάντα, εξαρτάται τον τεχνικό και την όρεξη του από ότι έχουμε κατά καιρούς καταλάβει) δεν αναλαμβάνουν συσκευές ρουταρισμένες αν δε τους αλλάξουν πλακέτα ώστε να δώσουν εγγύηση καλής λειτουργίας μετά το πέρας της επισκευής όπως είναι υποχρεωμένοι. Το δικό σου σφάλμα ήταν που δεν έφερες τη συσκευή σε πλήρη εργοστασιακή μορφή πριν τους το παραδώσεις. Δε το πάμε ποτέ έτσι στα service, είναι κανόνας ;) Πάρε τους ένα τηλέφωνο και πες τους ότι δε σε ενημέρωσαν γι αυτό και ότι δεν έχεις χρήματα για κάτι τέτοιο να δούμε τι θα σου απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με ένα samsung J7 αγορασμένο απο Αμερική με συμβόλαιο στην T-Mobile. Επικοινώνισα με την T-Mobile και μου έκανε unlock τη συσκευή και παίρνει την Ελληνική SIM , το πρόβλημα είναι οτι η συσκευή δεν έχει ελληνικό μενού (πληκτρολόγιο έβαλα). Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω ελληνικό μενού? έστω και με Root.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με ένα samsung J7 αγορασμένο απο Αμερική με συμβόλαιο στην T-Mobile. Επικοινώνισα με την T-Mobile και μου έκανε unlock τη συσκευή και παίρνει την Ελληνική SIM , το πρόβλημα είναι οτι η συσκευή δεν έχει ελληνικό μενού (πληκτρολόγιο έβαλα). Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω ελληνικό μενού? έστω και με Root.

Σας ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε με το Language enabler https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wanam&hl=el ή με το morelocale 2

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!

Μια ερωτηση. Επειδη του χω βαλει καρτα sd απο προηγουμενο κινητο που την ειχα, συγκεκριμενα LG g4 και εχω καποια βιντεο mp4 δεν μου τα ανοιγει. Κατεβασα σημερα ενα προγραμμα το mx player και διαβαζονται κανονικα μεσω του προγραμματος. Το θεμα ειναι να μπορεσω να διαλεξω οταν πηγαινω στη Συλλογη να παιζει κατευθειαν απο κει, γιατι παιζει απο το αυτοματο "Αναπαραγωγη βιντεο".

Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο στο κινητο καπου??

 

Υ.Γ.: Με χαλαει μονο που δεν υπαρχουν ρυθμισεις στη Συλλογη για να μπορεσεις να κλειδωσεις αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ...ειχε κανεις το αντιστοιχο προβλημα σε εγκατασταση gapps

https://www.dropbox.com/s/ajrpqgs7x90y4it/j7.jpg?dl=0

Edited by nick1967
edit δεν μπορω να ανεβασω Screenshot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Μετα από 4 χρόνια σε windows ξανα android..Λοιπόν οι πρώτες εντυπώσεις από το τηλ πολύ καλες,λοίπουν κάποια πραγματάκια αλλα εντάξει..Εχει πολύ καλή οθόνη και μπαταρία.Θέλω να ρωτήσω,η εφαρμογή no led τρώει μπαταρία?Και κατι ακόμα,δεν μπορώ να συχρονίσω τις φωτογραφίες μου από το google drive και one drive,εχω επιλέξει να εμφάνιζονται οι φωτογραφίες αλλα δεν..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Μετα από 4 χρόνια σε windows ξανα android..Λοιπόν οι πρώτες εντυπώσεις από το τηλ πολύ καλες,λοίπουν κάποια πραγματάκια αλλα εντάξει..Εχει πολύ καλή οθόνη και μπαταρία.Θέλω να ρωτήσω,η εφαρμογή no led τρώει μπαταρία?Και κατι ακόμα,δεν μπορώ να συχρονίσω τις φωτογραφίες μου από το google drive και one drive,εχω επιλέξει να εμφάνιζονται οι φωτογραφίες αλλα δεν..

Η εφαρμογή No LED είναι σαν να μην υπάρχει. Η μπαταρία δεν τρώγεται με τίποτα...μην φοβάσαι!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/f005a0038a3e0a045bf862f4df1db2c7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή No LED είναι σαν να μην υπάρχει. Η μπαταρία δεν τρώγεται με τίποτα...μην φοβάσαι!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/f005a0038a3e0a045bf862f4df1db2c7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Βλέπω πως στο site δεν υπάρχει επίσημο νήμα για το j7 γιατί??

Link to comment
Share on other sites

Το stock recovery δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση τα gapps που υπάρχουν στο internet.

Βασικά γιατί να τα βάλεις δεν τα έχει ήδη?

 

φιλε μου δεν εχει ουτε ειχε playstore μεσα.. ειναι αγορασμενο απο κινα εχω δοκιμασει τα παντα στο να εγγαταστησω τα open gaaps αλλα τιποτα ...δεν εχει gaαps το τηλεφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το stock recovery δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση τα gapps που υπάρχουν στο internet.

Βασικά γιατί να τα βάλεις δεν τα έχει ήδη?

 

 

QUOTE=panthiras_mes;6942355]Παιδια καλημερα!!

Μια ερωτηση. Επειδη του χω βαλει καρτα sd απο προηγουμενο κινητο που την ειχα, συγκεκριμενα LG g4 και εχω καποια βιντεο mp4 δεν μου τα ανοιγει. Κατεβασα σημερα ενα προγραμμα το mx player και διαβαζονται κανονικα μεσω του προγραμματος. Το θεμα ειναι να μπορεσω να διαλεξω οταν πηγαινω στη Συλλογη να παιζει κατευθειαν απο κει, γιατι παιζει απο το αυτοματο "Αναπαραγωγη βιντεο".

Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο στο κινητο καπου??

 

Υ.Γ.: Με χαλαει μονο που δεν υπαρχουν ρυθμισεις στη Συλλογη για να μπορεσεις να κλειδωσεις αρχεια.

 

Πήγαινε ρυθμισεις-> εφαρμογές βρες το mx player και σβήσε εκεί που λέει προεπιλογες!

 

φιλε μου δεν εχει ουτε ειχε playstore μεσα.. ειναι αγορασμενο απο κινα εχω δοκιμασει τα παντα στο να εγγαταστησω τα open gaaps αλλα τιποτα ...δεν εχει gapps το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά δεν έχει led για ειδοποιήσεις;

 

Δεν έχει.Και εμένα στην αρχή με παραξένεψε αλλά με την εφαρμογή no led από το store όλα καλά..Η οποία εφαρμογή και μπαταρία δεν χαλάει και σου βγάζει ειδοποιήσεις στην οθόνη του τηλ όταν είναι κλειστό,σαν glance screen.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και 4 μέρες και έχω να πω τα καλύτερα..Γενικά αλλαζω συσκευές σχεδόν κάθε μήνα..τελευταίους μήνες έχω δοκιμάσει xiaomi redmi note 3 pro,xiaomi redmi pro,leeco cool1(όλα με μπαταρία 4000).το j7 απλά πολύ καλύτερη εξοικονόμηση..δεν το συζητώ...λαγκαρισμα μηδέν...κάμερα καλυτερη του redmi note 3 pro,ισαξια του redmi pro και κατοτερη του leeco..διαφορες στις επιδώσεις αν δε παίξεις κάνα βαρύ παιχνίδι δεν πρόκειται να δεις..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει.Και εμένα στην αρχή με παραξένεψε αλλά με την εφαρμογή no led από το store όλα καλά..Η οποία εφαρμογή και μπαταρία δεν χαλάει και σου βγάζει ειδοποιήσεις στην οθόνη του τηλ όταν είναι κλειστό,σαν glance screen.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και 4 μέρες και έχω να πω τα καλύτερα..Γενικά αλλαζω συσκευές σχεδόν κάθε μήνα..τελευταίους μήνες έχω δοκιμάσει xiaomi redmi note 3 pro,xiaomi redmi pro,leeco cool1(όλα με μπαταρία 4000).το j7 απλά πολύ καλύτερη εξοικονόμηση..δεν το συζητώ...λαγκαρισμα μηδέν...κάμερα καλυτερη του redmi note 3 pro,ισαξια του redmi pro και κατοτερη του leeco..διαφορες στις επιδώσεις αν δε παίξεις κάνα βαρύ παιχνίδι δεν πρόκειται να δεις..

 

Πως το βλέπεις το j7 σε σχέση με το redmi note 3 pro που έχω εγώ? Σκέφτομαι να το πάρω(το j7) για την γυναίκα για να μην μπλεκω με Κινες κ φλασαρισμα. Μπορεί να ανταπεξέλθει σε σχέση με το redmi note 3 pro η θα ζοριζεται στα fb,viber,messenger κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...