Jump to content

Samsung Galaxy J7 2016


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκέφτομαι για αγορά για τη γυναίκα μου.

Αυτές τις μέρες το είχε σε προσφορά ο Γερμανός στα ~230, όπου τώρα φαίνεται εξαντλημενο.

Το βρίσκω βέβαια σε internetικα μαγαζιά μέσω skroutz σε παρόμοια τιμή (μαζί με τα μεταφορικά).

Σε ένα από αυτά αναφέρεται ο κωδικός SM-J710FN EU. Ξέρει κάποιος τι σημαίνει; Αυτό που φοβάμαι είναι μη πέσω σε παράλληλη εισαγωγή κάποιας ευρωπαϊκής έκδοσης, που όμως εν τέλει δε θα την καλύπτει σαν εγγύηση η ελληνική αντιπροσωπία της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σκέφτομαι για αγορά για τη γυναίκα μου.

Αυτές τις μέρες το είχε σε προσφορά ο Γερμανός στα ~230, όπου τώρα φαίνεται εξαντλημενο.

Το βρίσκω βέβαια σε internetικα μαγαζιά μέσω skroutz σε παρόμοια τιμή (μαζί με τα μεταφορικά).

Σε ένα από αυτά αναφέρεται ο κωδικός SM-J710FN EU. Ξέρει κάποιος τι σημαίνει; Αυτό που φοβάμαι είναι μη πέσω σε παράλληλη εισαγωγή κάποιας ευρωπαϊκής έκδοσης, που όμως εν τέλει δε θα την καλύπτει σαν εγγύηση η ελληνική αντιπροσωπία της Samsung.

 

Το EU φιλε μου σημαινει οτι προοριζεται για Ευρωπη και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Κανονικα 2 χρονια εγγυηση .

Ειναι πολυ καλο τηλεφωνο με μοναδικο μειον αλλα σημαντικο για μενα τουλαχιστον την ελλειψη led για ειδοποιησεις . Το εχω ανοιχτο με ολα τα καλουδια απο το πρωι και με κανονικη χρηση εχει μπαταρια 80% τωρα .

 

Χωρις να εχω αγορασει πολλες φορες μονο απο μαγαζια του skroutz εχω διαβασει πολυ καλες κριτικες για kaizer χωριε να θελω να κατακρινω καποιο αλλο ή να κανω διαφημιση .

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για αγορά για τη γυναίκα μου.

Αυτές τις μέρες το είχε σε προσφορά ο Γερμανός στα ~230, όπου τώρα φαίνεται εξαντλημενο.

Το βρίσκω βέβαια σε internetικα μαγαζιά μέσω skroutz σε παρόμοια τιμή (μαζί με τα μεταφορικά).

Σε ένα από αυτά αναφέρεται ο κωδικός SM-J710FN EU. Ξέρει κάποιος τι σημαίνει; Αυτό που φοβάμαι είναι μη πέσω σε παράλληλη εισαγωγή κάποιας ευρωπαϊκής έκδοσης, που όμως εν τέλει δε θα την καλύπτει σαν εγγύηση η ελληνική αντιπροσωπία της Samsung.

 

Open365. Την επομενη μερα σπιτι σου κ μαζι με τα μεταφορικα ειναι το πιο φθηνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησερα .Παντα εκανα συγχρονισμο επαφων με gmail .Στα πρηγουμενα samsung σειρας 5 και προηγουμενα τις εμφανιζε σχεδον στην μιση οθονη του κινητου οταν με καλουσαν ή καλουσα καποια επαφη που ειχε φωτογραφια . Τωρα εμφανιζει ενα φοντο στην μιση οθονη και στη μεση σε ενα μικρο κυκλο την φωτογραφια τη επαφης .

 

Υπαρχει καποια ρυθμιση ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε καλούν συμβαίνει αυτό, όχι όταν καλείς. Όταν καλείς υπάρχει ένα πράσινο φόντο και στη μέση, σωστά, μια μικρή φωτό σε κύκλο. Όταν σε καλούν βγαίνει η φωτό του καλούντος στο πάνω μισό της οθόνης, αλλά ΜΟΝΟ αν έχει ενημερωθεί η επαφή με ανοιχτά δεδομένα ή το wifi. Ναι μεν το google κρατάει την φωτό στην επαφή σαν μικρογραφία, αλλά την μεγάλη φωτό στην δείχνει όταν ανοίξεις την επαφή από τον τηλεφωνικό κατάλογο με ανοιχτό το ίντερνετ ή καλέσεις την επαφή και πάλι με ανοιχτό το ίντερνετ. :)
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε καλούν συμβαίνει αυτό, όχι όταν καλείς. Όταν καλείς υπάρχει ένα πράσινο φόντο και στη μέση, σωστά, μια μικρή φωτό σε κύκλο. Όταν σε καλούν βγαίνει η φωτό του καλούντος στο πάνω μισό της οθόνης, αλλά ΜΟΝΟ αν έχει ενημερωθεί η επαφή με ανοιχτά δεδομένα ή το wifi. Ναι μεν το google κρατάει την φωτό στην επαφή σαν μικρογραφία, αλλά την μεγάλη φωτό στην δείχνει όταν ανοίξεις την επαφή από τον τηλεφωνικό κατάλογο με ανοιχτό το ίντερνετ ή καλέσεις την επαφή και πάλι με ανοιχτό το ίντερνετ. :)

 

 

Ετσι ακριβως και το δοκιμσα τωρα με κλιση απο το σταθερο μου στο κινητο .Στο S5 παντως θυμαμαι καλα οτι εμφανιζοταν η εικονα σε ολο το μισο σε καθε κλιση εισερχομενη ή εξερχομενη .

Τις επαφες τις ενημερωνω παντα απο gmail οποτε υπαρχει internet .

 

Ευχαριστω πολυ .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με το gps ? ενω βλεπει μεχρι και 15 δορυφορους δε κλειδωνει κανενα ουτε με wi fi ανοιχτο καποια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με ανοικτά data. Επίσης αν δεις ότι συνεχίζει να έχει θέμα, κάνε εκκαθάριση δεδομένων από όσες εφαρμογές χρησιμοποιείς για gps.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για τη γυναίκα μου. Σε χρώμα χρυσό. Του πάει πολύ.

Με την πρώτη πλήρη φόρτιση, μετά από τρία 24ωρα η μπαταρία του είναι στο 15%. Χρήση κανονική, με τηλεφωνήματα, WiFi και λίγα data. Δεν το έπιασα στα χέρια μου για να δω χρόνο χρήσης οθόνης, αλλά είναι πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας.

Μάλλον τα 3300 mA της Samsung είναι πραγματικά, ενώ πολλών άλλων είναι "ονομαστικα".

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για τη γυναίκα μου. Σε χρώμα χρυσό. Του πάει πολύ.

Με την πρώτη πλήρη φόρτιση, μετά από τρία 24ωρα η μπαταρία του είναι στο 15%. Χρήση κανονική, με τηλεφωνήματα, WiFi και λίγα data. Δεν το έπιασα στα χέρια μου για να δω χρόνο χρήσης οθόνης, αλλά είναι πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας.

Μάλλον τα 3300 mA της Samsung είναι πραγματικά, ενώ πολλών άλλων είναι "ονομαστικα".

 

 

Ανοιχτα ολα εκτος bluetooth απο τις 5πμ και εχει 85% μπατρια .Παρα πολυ καλη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχετε τα πάντα ανοιχτά. Πχ... τον ενεργοβόρο δέκτη GPS ποιος ο λόγος να το έχετε ανοικτό μόνιμα?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχετε τα πάντα ανοιχτά. Πχ... τον ενεργοβόρο δέκτη GPS ποιος ο λόγος να το έχετε ανοικτό μόνιμα?

 

Είναι χρησιμο για καποιες ανοιχτες εφαρμογες.Αλοιως περναμε ένα με κουμπακια

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παω στις επαφες και επιλεγω εξαγωγη σε καρτα SD αλλα δεν κανει κατι... Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση, για εφαρμογή GPS (δωρεάν);

(Εκτός του Google Maps.)

 

Here WeGo και κατεβάζεις τους χάρτες στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Φυσκα μπορεις .Home button και on /off button πατημενα ταυτόχρονα .

 

Δυστυχως δεν γινεται με την παλαμη όπως τα προηγουμενα.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Here WeGo και κατεβάζεις τους χάρτες στο κινητό

Το Here ψάχνει διεύθυνση στα Ελληνικά... ή πρέπει να δίνεις τις διευθύνσεις greekglish?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω,με την αναβάθμιση το τηλέφωνο είναι καλύτερο η να μην την κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω,με την αναβάθμιση το τηλέφωνο είναι καλύτερο η να μην την κάνουμε;

 

Προφανως και να την κανεις ...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και να την κανεις ...

 

Σήμερα ήρθε το τηλέφωνο και με το που το άνοιξα ήρθε η αναβάθμιση,φαίνεται καλό τηλέφωνο.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το τηλέφωνο και με το που το άνοιξα ήρθε η αναβάθμιση,φαίνεται καλό τηλέφωνο.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Για τα λεφτα του είναι πολύ καλο τηλεφωνο με πολύ καλη μπαταρια .Το μονο που με ενοχλεί είναι η ελλειψη led για ειδοποιήσεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτα του είναι πολύ καλο τηλεφωνο με πολύ καλη μπαταρια .Το μονο που με ενοχλεί είναι η ελλειψη led για ειδοποιήσεις .

 

Είναι από τα πράγματα που δεν με ενοχλούν,από φωτογραφίες τη λέει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα πράγματα που δεν με ενοχλούν,από φωτογραφίες τη λέει;

 

Πολυ καλη φωτογραφια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η ελλειψη λεντ μπορεί να παρακαμφθει με την χρήση καποιας δωρεάν εφαρμογής απ το στορε

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...