Jump to content

Samsung Galaxy J7 2016


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας φίλοι,

 

Μιας και δεν είδα σχετικό θέμα, είπα να ανοίξω ένα νέο. Πήρα προχθές τη συσκευή και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσα. :) Έχω 2 απορίες. 1ον πως κάνω κάποιο αρχείο πχ φωτό απόρρητο και 2ον η συσκευή δεν έχει notification led, έβαλα ήδη την εφαρμογή no led και κάνω τη δουλειά μου, είδα όμως ότι έχει σαν φλάς φωτάκι μπροστά για selfies, μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λειτουργεί αυτό σαν notification led;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας παρακαλώ τη βοήθειά σας.

 

Φλάσαρα από την αρχή το Samsung Galaxy J7 F10N που αγόρασα ύστερα από κάποιο που είχα.

Η εγκατάσταση οκ, αλλά το firmware (το βρήκα στο internet) που πέρασα έχει μόνο αγγλικά και ινδικά, δεν έχει ελληνικά.

Το τηλέφωνο έχει android 6.01

 

Σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος που ξέρει που θα βρω firmware για το παραπάνω τηλέφωνο με ελληνικά (όπως είχε όταν το αγόρασα)? γιατί δεν βρίσκω πουθενά.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα.το πηρα και εγω σε λευκο.καλα η μπαταρια τσακιζει.....γενικα πολυ καλο σε ολα
Link to comment
Share on other sites

Και μην φανταστείς τρελή διαφορά από τις ναυαρχίδα.Μεχρι πριν 10 ημέρες ειχα το s6,που κράτησα για λίγο,Αφού ΑΠΌ μπαταρία, Κάρτα μνήμης και ΡΆΔΙΟ έπασχε.Μονο στην κάμερα είχε μικρή διαφορά υπέρ του 6.Το προηγούμενο μήνα με το α5 2016 (ΤΟ άλλαξα γιατί ήθελα μεγαλύτερη οθονη),ίδιο σε επιδόσεις και κάμερα με το j7.Γενικως Έχω καταλήξει με τα πολλά πολλά ότι πάνω από 250 ευρώ δεν αξίζει να ΔΊΝΕΙ κανείς για κινητό γιατί δεν κερδίζει σχεδόν.τίποτε
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! η έλλειψη πυξίδας το επηρεάζει πουθενα?(οπως πχ gps?)γενικά η πυξίδα που ακριβώς βοηθάει στο κινητό?

ρωτάω γιατί είναι στα υπόψιν σαν συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Εχω εχω πάνω here maps,sport tracker,sygic,igo και ενα maps with me για εκτος δρομου και δεν εχει θεμα πουθενα.Δεν ηξερα καν οτι δεν εχει πυξιδα
Link to comment
Share on other sites

παιδια δηλαδη να το χτυπησω; σας εβγαλε κανενα θεμα ; τι χρηση κανετε σε σχεση με τη μπαταρια πως ειναι; κοιταω αυτο και το galaxy s5 neo 4g.... τι λετε;τι προτινετε;ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα εως τωρα.Μπαταρια σουπερ,κάμερα τυπικη σαμσουνγκ,λανγκ ουτε για αστειο,κανενα θεμα με το σημα και ενναλλαγη 4g 3g 2g(βλεπε s7).Το s5 neo παρα τα 16μπ εχει αθλια καμερα,χειροτερη μπαταρια και μικροτερη οθονη Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλα το σ5 νεο εχει καλυτερη οθονη ποιοτικα...τελος παντων ποσο καιρο το εχετε; Το εχετε πειραξει ή ειναι οπως ηρθε απο τη μανα του;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.τιποτε δεν εχω πειραξει.Δεν ειμαι αυτης της φιλοσοφιας.Αλλωστε τα κινητα τωρα ειναι τουμπανο,δεν χρειαζεται να πειραχτουν.Το μονο που μου την σπαει με την J σειρα ειναι οτι η φωτεινοτητα της οθονης δεν ρυθμιζεται αυτοματα.Κατα τα αλλα δεν υπαρχει πουθενα θεμα.Οσο για την αναλυση της οθονης,πριν απο 20 ημερες ειχα το s6.Σε αυτο το μεγεθος των οθονων λιγη διαφορα κανει αν η οθονη ειναι hd,fhd η 2κ.Η amoled κανει την αισθητη διαφορα απο τις αλλες εταιρειες...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια...μια χαρα τα ακουω τα πραγματα...και ειστε σιγουροι οτι η ελειψη γυροσκοπιου δεν επηρεαζει το gps; Εγω θελω να το χρησιμοποιω εκτος δικτυου data.....κανει φωνητικη καθοδηγηση;απο θερμοκρασια πως παει; Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα gps προγράμματα που χρησιμοποιω δεν χρησιμοποιει data.Δεν ανεβαζει θερμοκρασια ουτε και μετα απο 1.30 ωρα ταινια.Στα παιχνιδια δεν ξερω γιατι δεν παιζω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου λετε οτι ειναι απροβληματιστο ολο αυτο το καιρο που το εχετε και δε του λειπει και τιποτα....εκτος απο μια 2ερη καρτα που θα ηθελα...ιδανικα μιλαμε παντα....επισης με τις φωτο ;πως ειναι;η αναλυση της οθονης δεν ειναι χαμηλη για το μεγεθος της;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε ενα μεντια μαρκετ,βαλε το s7 edge με 4 φορες μεγαλυτερη αναλυση και τα δυο διπλα διπλα με.τερμα φωτεινοτητα και τα δυο και ξαναελα να μας πεις εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικο διαβασα οτι ειναι χαμηλο...και οτι λειπει ο αισθητηρας φωτεινοτητας...εσας σας ενοχλει κατι απο αυτα; στη καθημερινοτητα; Ενταξει καταλαβαινω λες οτι η οθονη του εναι πολυ καλη χτυπαει και το σ7 σε πιστευω.... αλλα οκ 300 δεν ειναι και λιγα...το γσμαρενα λενε διαφορα οποτε...τι να πω.. ψαχνω να δω τι γινεται και εδω μετα απο τοσους μηνες...χρησης...αλλωστε οσα ξερετε εσεις που το εχετε ειναι πολυτιμα...

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το j7 2016 2 γιγα εχει 226 οχι 300.ο ηχος κλησης ειναι λιγο κατωτερος απο το s6 που ειχα και καλυτερος απο το Α7 2016 και τοΑ5 2016 που δουλεψα.εβαλα εναν αλλο ηχο εκτος μαμας και βελτιωθηκαν τα πραγματα.Δεν υπαρχει θεμα.Ακουγεται μια χαρα. Αισθητηρας φωτεινοτητας λείπει (το μονο κουφο στο τηλ)αλλα συνηθιζεται.Για την αναλυση συμφωνω με τον φιλο παραπανω.Για την καμερα,κατωτερηντου s6 αλλα την δουλεια τηςντην κανει σε ολες τις περιλτωσεις.Ιδια ποιοτητα με τα Α.Εδω το j5 2015 φιλου εκανε σκόνη στηννφωτο το z3 του ίδιου, οπότε μην θελουμε και περισσοτερα
Link to comment
Share on other sites

αν καταφερω να βρω τα λεφτα για το σ6 να μη το κανω; θα βολευτω και με το j72016? επίσης το βλέπω εδω σχεδον 300 € http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-samsung-galaxy-j7-2016-4g-16gb-leyko/prod8070097pp/ γιατι χρειαζομαι τιμολογιο οποτε.... Edited by Ntinos_tech

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Απο σκρουτζ να το παρεις ειναι ποιο φθηνα.Αν παρεις το s6 θα έχεις καλυτερη φωτογραφικη (οχι πολυ ομως),αλλα οχι καρτα μνημης,μικρότερη οθονη, χωρις ραδιο και πολυυυυυ χειρότερη μπαταρια (2 φορες την ημερα το φορτιζα).Ζυγιζεις και παιρνεις
Link to comment
Share on other sites

Ναι ...συμφωνω απολυτα και για αυτο εχω μπερδευτει...κοιτα 4 διαφορετικα μοντελα σαμι και σε ολα κατι λειπει και το εχει καποιο αλλο...ετσι δε μπορω να βρω ενα ολοκληρωμενο πακετο...ψαχνω ακομα και μεχρι 400 € αλλα ακομα χειροτερο μπερδεμα...δε πιστευα οτι ακομα και με 400 θα ειναι τοσο δυσκολο...εχω καιρο να αγορασω συσκευη και μαλλον αλλαξαν πολυ τα πραγματα.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις 5.5 ιντσες το j7 είναι μονοδρομος.Αλλιως πας σε Α5 2016.Η περιμενεις το c7 γιατι Α7 2016 δεν το βλεπω να έρχεται
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν το J7 (2016) αν λειτουργεί κανονικά το Sygic ή Navigon ή άλλο πρόγραμμα GPS επειδή κάπου διάβασα ότι δεν έχει πυξίδα.

Για μένα το GPS (χωρίς data) είναι πάρα πολύ σημαντικό !!!!

 

Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας στη σύγκριση A5 (2016) και J7 (2016) γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο για αγορά.

Edited by George1966
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...