Jump to content

Samsung Galaxy J7 2016


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως σε οσους βγάζει το θεμα και με τα ακουστικα,θεμα σηματος μου κανει

 

Το οτι το κανει ανεξαρτητα με παροχο ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μονο στο auto οπως τα περισσοτερα σαμμυ αν γινεται η ζημια.Αλλιως σε όσους πηγαν σερβις η τους αλλαξαν συσκευη δεν θα ειχε ληθει το θεμα;Αν ηταν θεμα hardware δηλαδη.Τι να πω.ειδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το S3, S4 και S5 παντα στο αυτοματο χωρις να εχω προβλημα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.καπου διαβασα σε σελιδα εξωτερικου οτι ειναι θεμα λογισμικου και οτι βοηθαει η τακτικη εκαθαρισση cache.clean master κτλ.Tωρα παιζει να λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του....παντως περισσοτερο φαινεται για θεμα λογισμικου παρα για οτι αλλο.Σε μια κοπελλα με σοβαρο θεμα στο skroytz ,συμφωνα με οτι της ειπαν το τηλ της ηταν ιταλικο.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.καπου διαβασα σε σελιδα εξωτερικου οτι ειναι θεμα λογισμικου και οτι βοηθαει η τακτικη εκαθαρισση cache.clean master κτλ.Tωρα παιζει να λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του....παντως περισσοτερο φαινεται για θεμα λογισμικου παρα για οτι αλλο.Σε μια κοπελλα με σοβαρο θεμα στο skroytz ,συμφωνα με οτι της ειπαν το τηλ της ηταν ιταλικο.

 

Και σε μια άλλη στο Facebook που εχει την ομαδα ότι είναι Πολωνικο και της το αλλαξαν με ελληνικο αλλα το πρόβλημα παραμενει .

99% είναι θεμα λογισμικού και μονο μια αναβαθμιση αν γινει μπορει να διορθωσει το προβλημα νομιζω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ καθολου απιθανο να γινεται conflict με καποια εφαρμογη και να μπλοκαρει την κληση.Γιατι στους περισσοτερους να εμφανιζεται αργοτερα και οχι αμεσως?.99 τα εκατο ειναι software.Θυμαμαι παλια στο S5 το viber του μπλοκαρε την καμερα:confused:
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ καθολου απιθανο να γινεται conflict με καποια εφαρμογη και να μπλοκαρει την κληση.Γιατι στους περισσοτερους να εμφανιζεται αργοτερα και οχι αμεσως?.99 τα εκατο ειναι software.Θυμαμαι παλια στο S5 το viber του μπλοκαρε την καμερα:confused:

 

Εμένα μου το εμφάνισε ξανά ακριβώς μετά από ηard reset που είχαν κάνει στο service...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Αρα ουτε αυτο που εγραψα παραπανω ειναι αφου μετα απο το hard reset το κινητο ηταν καθαρο απο εφαρμογες.Αυτο που απομενει ειναι το firmware.Καπου εκει εχει γινει πατατα απο την σαμμυ,τα σερβις δεν βρισκουν σε κανεναν θεμα.Απλα αλλαζουν στα τυφλα πλακετες και ακουστικα...εχεις παρατηρησει αν στο κανει αυτο οταν εχεις καλο σημα η οταν ειναι οριακο...καποια κοπελα στο facebook ελεγε οτι πανω απο μια μπαρα δεν ειχε ποτε...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα (αυτό που χάνεται μονομερώς ο ήχος από την άλλη μεριά στις κλήσεις) παραμένει γρίφος!

Και το κακό είναι ότι φαίνεται να προκύπτει όλο και σε περισσότερους κατόχους της συσκευής στην Ελλάδα. Ειδικά δε από 10ο με 11ο του 2016 και μετά.

 

Δεν είναι και ακριβώς ίδια η συμπεριφορά σε κάθε περίπτωση.

Εμένα π.χ. χάνει τον ήχο μετά τα πρώτα λίγα δευτερόλεπτα και για μόνο λίγα δευτερόλεπτα. Σε άλλους μόλις χαθεί δεν επανέρχεται εντός της ίδιας κλήσης και δεν ξεκινά να χάνεται σε συγκεκριμένο χρόνο μετά την έναρξη της κλήσης.

Επίσης δεν δείχνει να σχετίζεται με τον τρόπο που ακούει κανείς (ηχειάκι, ανοιχτή ακρόαση, ακουστικά ενσύρματα ή ασύρματα), το κάνει με κάθε τρόπο.

Εμένα πάλι, παρατήρησα τελευταία ότι, όταν το κάνει και αμέσως μετά (πριν δηλαδή κλείσει συσκευή ή οθόνη), ξαναπροκύψουν κλήσεις (εισερχόμενες ή εξερχόμενες), σε αυτές τις αμέσως επόμενες της προβληματικής, ΔΕΝ το ξανακάνει!

Τι να πω;!

 

Στη ελληνική FB ομάδα της συσκευής πάντως, είναι ήδη καμιά 35αριά μέλη και όλο και πέφτει καμιά ιδέα!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρελαθούμε να ξέρετε οτι το θέμα εμφανίστηκε και σε s7 (μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί σε εμένα),άρα κάποια βλακεία έχει κάνει η Samsung .
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχουμε ξαναπει,δοκιμαστε σε 2g μια μερα και κοιταξτε αν συνεχιζεται το θεμα.Σημερα σε ανσασερ νοσοκομειο με μια πεθαμενη μπαρα σε 2g μιλαγα κανονικα,στους διαδρομους φουλ σημα και οταν χρειαστηκα 4g και το γυρισα παπαλα το σημα η κληση τρεμοπαιζε και εκλεινε.Η πατάτα της σαμμυ εχει γινει στην εναλλαγη των δικτυων.Το χαμηλο sar το προκαλει αυτο.Δοκιμαστε 2g και ανοικτα δεδομενα για να δεχεστε ειδοποιησεις και εδω Είμαστε Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Και με 2G μόνο γίνεται. Εναλλαγή μεταξύ 2G και 3G γίνεται όταν αλλάζεις cell από την κεραία που λαμβάνεις λογικά οπότε δε δικαιολογηται αν είσαι σταθερός . Το φαινόμενο μοιάζει με κάτι που γινόταν όταν είχε πρώτο βγει το 3g απο τους παροχους και εκει που προχωραγες με το αμαξι οταν αλλαζες κεραια εκπομπης επεφτε η κληση. Μου το εμφάνισε ακόμα και δίπλα από κεραία της cosmote σε βουνό που δούλευα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως, το να προτείνεται σταθερά η χρήση του 2G(!!!) ως """λύση""", σε τόσο "τούμπανο" μοντέλα, μιας τόσο επώνυμης εταιρίας, σε έτος 2017, ε πρέπει να παραδεχτούμε ότι, αν μη τι άλλο, ακούγεται... "κάπως", έτσι;!

 

Δηλαδή εντάξει, ακόμα κι αν αυτό λύνει σε σημαντικό βαθμό το θέμα των προβληματικών κλήσεων, θα μπορούσε ποτέ να θεωρηθεί βολική κι ορθόδοξη τακτική για συνεχή χρήση;! Ε δε νομίζω!

 

Έπειτα, για να είμαι ειλικρινής, δεν πιστεύω ότι αυτός είναι πράγματι ο λόγος του συγκεκριμένου προβλήματος. Δέχομαι ότι μάλλον θα έχει μια πιο απροβλημάτιστη κλήση από άποψη σταθερότερου σήματος και σίγουρα μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας αλλά ως εκεί.

Θυμίζω πως το συγκεκριμένο πρόβλημα αφορά την ΜΟΝΟΜΕΡΗ διακοπή (μικρή ή και μεγάλη διακοπή) του ήχου. Μόνο του ήχου (όχι του σήματος) και συγκεκριμένα μάλιστα διακόπτεται ο ήχος που θα έπρεπε να άκουγε ο χρήστης του J7 (κόβεται ο ήχος του συνομιλητή του). Ο συνομιλητής του J7, ακούει πάντα αδιάλειπτα τον χρήστη του J7.

Αυτό, εμένα τουλάχιστον, ΔΕΝ με "πείθει" ότι σχετίζεται με την ποιότητα του mobile σήματος. Θα μπορούσε, αν όμως χανόταν τελείως η κλήση ή έπεφτε η ισχύς του σήματος ή, έστω, χανόταν πού και πού και ο ήχος της άλλης πλευράς.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα δειξει στο μελλον.Αυτο που ειδα στην πραξη πριν απο 10 λεπτα.Ειμαι χασια,σταση λεοφωρειου,δυσκολο σημειο,παρνηθα μερια.Ειμαι 2g με 3μπαρες,κανω κληση στους δικούς μου,κανονικη η κληση,γυριζω επιτηδες σε αυτόματο, μια μπαρα το σημα,κληση στον αδερφο μου,αρχιζει να κεκεδιζει το σημα,πεφτει η γραμμη.Δευτερη φορα,χανοταν η ομιλία κουτσα στραβα μιλήσαμε. Ειδομεν
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε καλούν συμβαίνει αυτό, όχι όταν καλείς. Όταν καλείς υπάρχει ένα πράσινο φόντο και στη μέση, σωστά, μια μικρή φωτό σε κύκλο. Όταν σε καλούν βγαίνει η φωτό του καλούντος στο πάνω μισό της οθόνης, αλλά ΜΟΝΟ αν έχει ενημερωθεί η επαφή με ανοιχτά δεδομένα ή το wifi. Ναι μεν το google κρατάει την φωτό στην επαφή σαν μικρογραφία, αλλά την μεγάλη φωτό στην δείχνει όταν ανοίξεις την επαφή από τον τηλεφωνικό κατάλογο με ανοιχτό το ίντερνετ ή καλέσεις την επαφή και πάλι με ανοιχτό το ίντερνετ. :)

 

Καλησπερα .Μπορεις να μου το εξηγησεις αυτο γιατι μαλλον δεν το καταλαβα.

 

Τι εννοεις :

αν έχει ενημερωθεί η επαφή με ανοιχτά δεδομένα ή το wifi.

 

Ολες μου τις κλισεις εισερχομενες και εξερχομενες τις κανω με ανοιχτα τα δεδομενα ή wifi ή και τα δυο .

 

Σε ορισμενες εισερχομενες και μονο αλλα οχι σε ολλες μου δειχνει την εικονα καλουντος σε μσυ οθονη .

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα μήνα με το τηλέφωνο χωρίς προβλήματα,δεδομένα wifi ανοιχτά όλη μέρα λόγο εργασίας ή μπαταρία κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες, Βίντεο δεν έχω τραβήξει πολλά άλλα η κάμερα με λίγες ρυθμίσεις τραβάει καλά.

Πιστεύω πως είναι ένα καλό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ενώ μπορώ να κάνω κοινή χρήση φωτογραφιών σε messenger δεν μπορώ να κάνω το ίδιο με video που έχω στο κινητό

Αυτό έγινε ξαφνικά από προχθές που μπήκαν στο κινητό από τεχνική υποστήριξη Samsung για διορθωση του gmail

Λέει ότι στάλθηκε αλλά δεν...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ facebook και messenger οπότε δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτή την ερώτηση, σε γενικές γραμμές πάντως ξέρω ότι έχουν ψιλό προβλήματα τα δύο αυτά app.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω σε εσάς σε μένα έχει πολύ χαμηλό ηχω λέτε να έχω καποιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω σε εσάς σε μένα έχει πολύ χαμηλό ηχω λέτε να έχω καποιο πρόβλημα?

 

Σε όλους έχει χαμηλό ήχο,ένας γνωστός που το πήρε χθές με την προσφορά μου είπε το ίδιο,είναι από τα "δυνατά" σημεία της σειράς J 2016...:confused::confused::(

Link to comment
Share on other sites

Οι μαμα ηχοι ειναι πεθαμενοι.Εβαλα δικους μου και ολα οκ

καλημερα.Με την τελευταια αναβαθμιση των 147ΜΒ παει το προβλημα.Σταθεροτατο σημα σε auto,χωρις κρεμασματα μικροφωνου......

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Χθες βγηκε αναβαθμιση για το κινητο καπου 147ΜΒ που από ότι φαινεται διορθωνει το πρόβλημα με τις κλισεις που ενώ ο συνομιλητης μας ακουγε εμεις δεν ακουγαγε τιποτα μετα από καποια λεπτα ή και δευτερόλεπτα .

 

Αν δεν σας ερθει αυτόματα δοκιμαστε "χειροκίνητα" αναζητηση ενημερώσεων .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα αυτό;

Δεν είχα το πρόβλημα αλλά αν είναι αυτό θα είναι πολύ καλό.

Που μπορούμε να δούμε τη αναβάθμιση είναι;

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα αυτό;

Δεν είχα το πρόβλημα αλλά αν είναι αυτό θα είναι πολύ καλό.

Που μπορούμε να δούμε τη αναβάθμιση είναι;

 

Ρυθμισεις /Πληροφοριες συσκευης /Μη αυτοματη ληψη ενημερωσεων

 

Αυτα μου βγαζει μετα την αναβαθμιση

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...