Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς στο nikel δεν θα βγει nougat.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρονια πολλα .

Ειναι στο εξωτερικο 2 redmi note 4 . της γυναικας και της κορης , και τα 2 εχουν παρει την τελευταια αναβαθμιση που τους ειχε ερθει.

Της γυναικας ειναι στην vodafone και της κορης στην cosmote.

Otan προσπαθησε η γυναικα μου νατο κανει Wi-Fi Hotspot για να συνδεθει με το λαπτοπ εκανε και μια ωρα να συνδεθει και σερνοταν

καμμια φορα συνδεοταν πιο γρηγορα και πηγαινε καλυτερα . Της κορης πηγαινε σφαιρα κανενα προβλημα .

Προσεξαν οτι της κορης συνδεοταν με διαφορετικο παροχο . Πηγαν και πηραν μια καρτα με τον παροχο που πηγαινε σφαιρα της κορης

την εβαλαν στης συζυγου και τα ιδια δεν συνδεοταν και αν σερνοταν . Σε τηλεφωνημα στον τοπικο παροχο η εξηγηση ηταν οτι ειναι γνωστο προβλημα του κινητου καποια δουλευουν απροβληματιστα και καποια οχι , και οτι δεν εχει να κανει με τις εταιρειες παροχους κινητης.

ΑΛΗΘΕΥΕΙ; ΕΙΝΑΙ HARDWARE προβλημα ; πρεπει να επιστραφει μιας και ειναι στην εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις σχετικα με το κινητο γιατι σκεφτομαι να το αγορασω.

1. Σκοπευω να το παρω απο τον κωτσοβολο οποτε οποιος πηρε απο εκει μπορει να μου πει αν υποστηριζει την Β20 καθως εχω wind;

2. Πιο γενικη η ερωτηση αλλα τελικα τι ισχυει με την Β20; Διαβαζω πως αν το κινητο δεν την υποστηριζει δεν μπορεις να εχεις 4g αν την χρησιμοποιει ο παροχος σου. Ομως εχω ακουσει πως δεν ισχυει αυτο αλλα εχεις μειωμενη αποδοση σε 4g

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις σχετικα με το κινητο γιατι σκεφτομαι να το αγορασω.

1. Σκοπευω να το παρω απο τον κωτσοβολο οποτε οποιος πηρε απο εκει μπορει να μου πει αν υποστηριζει την Β20 καθως εχω wind;

2. Πιο γενικη η ερωτηση αλλα τελικα τι ισχυει με την Β20; Διαβαζω πως αν το κινητο δεν την υποστηριζει δεν μπορεις να εχεις 4g αν την χρησιμοποιει ο παροχος σου. Ομως εχω ακουσει πως δεν ισχυει αυτο αλλα εχεις μειωμενη αποδοση σε 4g

 

Ο Κωτσόβολος πουλάει το xiaomi redmi note 4x, το οποίο έχει snapdragon επεξεργαστή. Εδώ μπήκες στο νήμα με το κινητό που φοράει τον mediateκ επεξεργαστή.

Αν το πάρεις από τις μεγάλες αλυσίδες θα έχει την b20.

Link to comment
Share on other sites

Μικρή ενημέρωση σε 9.5.2.0 για το Nikel...
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως μικρή ήταν 300mb νομίζω αλλά στην επίσημη σελίδα όπου κατεβάζεις τις ενημερώσεις γράφει 1.4gb.Γιατι έτσι??

 

Εκεί κατεβάζεις όλη την rom, τώρα πήρες διορθώσεις.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Καταλαθος εφτιαξα 2ο χωρο στην συσκευή... Παω να τον σβήσω μου ζητάει κωδικο του mi λογαριασμου

Δεν τον θύμαμαι και παταω υπενθύμιση μεσω τηλεφωνου... Φορτώνει μια σελιδα πόση ώρα αλλα τίποτα..... Ξέρει κανείς τι να κάνω; ευχαριστώ πολύ Νεκτάριος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι να κάνω; ευχαριστώ πολύ Νεκτάριος

 

Πας εδώ: https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin?callback=https%3A%2F%2Fi.mi.com%2Fsts%2Fmicloudweb%3Fsign%3DY5xqHrktlG%252Bfap6fcDoFK9oe7ho%253D%26followup%3Dhttps%253A%252F%252Fi.mi.com&sid=i.mi.com&_bal=true&_locale=en

και πατάς "forgot password" κάτω δεξιά. Και το κάνεις και το συντομότερο ώστε να επιλυθεί το ζήτημα γιατί το να ξεχάσεις κωδικό mi account είναι μείζον πρόβλημα! Η συσκευή σου θα είναι άχρηστη αν κάτι στραβώσει ή κάνεις factory reset αναγκαστικά και χρειαστεί να στήσεις από την αρχή το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι μπερδεμένος.

Η γυναίκα μου πήγε και αγόρασε κ εγώ δεν ξέρω από που ένα Redmi Note 4 / 64gb / 3gb ram.

 

Είναι με MTK / Nikel αλλά πολύ φοβάμαι ότι η ρομ που φοράει είναι μαϊμού.

 

Το μενού δεν είναι φουλ στα ελληνικά, αναβάθμιση miui δεν βγάζει. Αυτή την στιγμή είναι με την 8 (8.0.1.0.)

 

Ποία είναι τα βήματα που θα ακολουθήσω για να του βάλω την τελευταία γνήσια ρομ?

 

Εγώ έχω το redmi note 3 pro με την miui 9.5.x.x και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι μπερδεμένος.

Η γυναίκα μου πήγε και αγόρασε κ εγώ δεν ξέρω από που ένα Redmi Note 4 / 64gb / 3gb ram.

 

Είναι με MTK / Nikel αλλά πολύ φοβάμαι ότι η ρομ που φοράει είναι μαϊμού.

 

Το μενού δεν είναι φουλ στα ελληνικά, αναβάθμιση miui δεν βγάζει. Αυτή την στιγμή είναι με την 8 (8.0.1.0.)

 

Ποία είναι τα βήματα που θα ακολουθήσω για να του βάλω την τελευταία γνήσια ρομ?

 

Εγώ έχω το redmi note 3 pro με την miui 9.5.x.x και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ποια ακριβώς έκδοση miui έχει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ηθελα να ρωτησω κατι,βρηκα ενα στην παραλια εδω και μια εβδομαδα.Ζηταει το μεηλ του προηγουμενου αλλιως δεν βγαζει την αρχικη οθονη.Του εκανα ηδη φορματ και αυτο δεν έχει φυγει,εχω s8 plus ,δεν εχω ιδεα απο xiaomi και δεν έχω ιδέα τι να κανω για να βαλω το δικο μου μεηλ και να ανοιξει επιτέλους .Μπορει καποιος με υπομονη,λινκς και οδηγιες να με βοηθησει? Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Ο προηγούμενος κάτοχος δεν έχει κάνει κάποια κλήση ώστε απαντώντας να δεις ποιος είναι και να το παραδώσεις ?
Link to comment
Share on other sites

Το πιο λογικό που θα έκανα είναι να βρω τον κάτοχο του τηλεφώνου, όλο και κάποιο τηλέφωνο θα έχει μέσα.

Σαν τηλέφωνο είναι άχρηστο έτσι κι αλλιώς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ο κάτοχος το έχει κλειδώσει από το micloud και δεν πρόκειται να μπεις στο κινητό γιατί ζητάει το mi account του κατόχου, και δεν υπάρχει τρόπος να το παρακάμψεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο λογικό που θα έκανα είναι να βρω τον κάτοχο του τηλεφώνου, όλο και κάποιο τηλέφωνο θα έχει μέσα.

Σαν τηλέφωνο είναι άχρηστο έτσι κι αλλιώς.

Δεν μπορεί να μπει στο μενού για να δει κάποιο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστώ για τα σχολια αλλα έχουν γίνει όλες οι σχετικες ενεργειες σχετικα με τον κάτοχο...γιαυτο που ρωτησα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα, το τηλέφωνο είναι άχρηστο, πρέπει να μπει τα στοιχεία του κατόχου για να ξεκλειδωσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω αξιόπιστη μπαταρία για το 4αρι με mediatek? Πέφτει απότομα. Είχε αγοραστεί άλλη μπαταρία από ένα ιντερνετικό κατάστημα αλλά μετά από κανά 6μηνο πάλι τα ίδια. Η infoquest μπορεί να δώσει? Το κινητό αγορασμένο από κίνα, χωρίς τη B20. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει ένας συνάδελφος το Xiaomi Redmi Note 4x Global Edition, αγορασμένο απο Κωτσόβολο και του έσπασε η οθόνη αφής. Μπορεί κάποιος που γνωρίζει, γτ ειλικρινά δεν βγάζω άκρη, ποιο ανταλλακτικό να του παραγγείλω? Βρίσκω κάποια με τιμή κοντά στα 30€, ταιριάζουν αυτα? Προτίμηση αγορά απο κατάστημα Ελλάδα γτ το θέλει σχετικά σύντομα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει ένας συνάδελφος το Xiaomi Redmi Note 4x Global Edition, αγορασμένο απο Κωτσόβολο και του έσπασε η οθόνη αφής. Μπορεί κάποιος που γνωρίζει, γτ ειλικρινά δεν βγάζω άκρη, ποιο ανταλλακτικό να του παραγγείλω? Βρίσκω κάποια με τιμή κοντά στα 30€, ταιριάζουν αυτα? Προτίμηση αγορά απο κατάστημα Ελλάδα γτ το θέλει σχετικά σύντομα

https://drfix.gr/xiaomi-redmi-note-4-screen, γνήσια lcd

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Εντελως ξαφνικα σημερα, οταν παταω σε οποιαδηποτε επαφη, πεταει αυτο. Αμα πατησω ακυρωση/αναφορα φευγει. Αλλα καθε φορα που παταω σε μια επαφη το ξαναβγαζει. Μπορουμε να κανουμε τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εκκαθάριση της εφαρμογής συγχρονισμός επαφών

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...