Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω αναβαθμίσει καμία από τις εφαρμογές αυτές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και να την καταργήσω την εφαρμογή την duo της google

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρωτα ανοιξε το play store γραψε google duo ,κανε κατ.εγκαταστασης της ενημερωσεις

μετα πηγαινε ρυθμισεις, εγκαταστημενες εφαρμογες βρες την duo και κανε διακοπη

δεν μπορεις να την αφαιρεσεις γιατι ειναι εφαρμογη συστηματος και πρεπει να εισαι root κτλ για να την αφαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα πάλι τα ίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωχ μη μου λες τέτοια. Είχα και γω την ελπίδα ότι με hard reset στην χειρότερη θα στρώσει. Θα κάνω αυτό που είπαν τα παιδιά για το Google duo αν και δεν νομίζω ότι είναι αυτό γιατί το θέμα ξεκίνησε μετά την αναβάθμιση σε 8.10.18. Αλλιώς θα κάνω τo hard reset και ο Θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα για αλλαγη μπαταρίας στην θεσσαλονικη ξερουμε κανέναν.?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα μεταχειρισμένο το Redmi Note 4 MTK και άρχισα το ψάξιμο. Ένα πράγμα που δε μπορώ να βρω με τίποτε είναι ότι καταρχήν στον ορισμό κλειδώματος οθόνης δε μπορώ να ορίσω είτε μοτίβο, είτε pin, είτε κωδικό.

 

Συγκεκριμένα πάω Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος & ασφάλεια -> Ορισμός κλειδώματος οθόνης:

 

Screenshot-2018-11-27-13-54-58-834-com-android.jpg

 

 

 

Μετά π.χ. Μοτίβο:

 

Screenshot-2018-11-27-13-55-07-465-com-android.jpg

 

Κι αφού βάλω το μοτίβο δύο φορές και πατήσω επιβεβαίωση μένει εκεί και δεν κάνει τίποτε, με τις επιλογές Εκκαθάριση και Επιβεβαίωση γκριζαρισμένες.

 

Screenshot-2018-11-27-13-55-33-499-com-android.jpg

 

Επίσης όπως θα είδατε δεν εμφανίζει πουθενά να το κάνω unlock με το fingerprint; Πως κι έτσι;

 

Πριν πείτε κάνε factory reset, πήγα στο backup & reset και έκανα reset στα factory settings. Έκανε όλη τη διαδικασία αλλά τίποτε τα ίδια!

 

Τέλος πάντων, το κινητό είναι με κλειδωμένο bootloader, έκανα apply για να το κάνω unlock μήπως μπορέσω να του βάλω TWRP και να το κάνω από εκεί reset με wipes κτλ. αλλά μου λέει ότι πρέπει να περιμένω 72 ώρες.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Κι αν το κάνω unlock το wipe που θα κάνει το TWRP θα είναι καλύτερο, ή μία από τα ίδια όπως το factory reset του κινητού και πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να δουλέψει το κλείδωμα οθόνης;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω το εξής θέμα: έχω το κινητο,αγορασμένο από την ελληνική αντιπροσωπεία, στους 2-3 μήνες έβγαλε πρπβλημα η οθόνη συγκεκριμένα είχε είδωλα και σκιές.το πήγα πίσω και μου έγινε αντικατάσταση με καινούργιο. Μετά από 2-3 μήνες η καινούργια συσκευή παρουσιάσει τα ίδια......πάλι επιστροφή ?? Γενικά προσέχω τις συσκευές μου.δεν έχω ανοικτά ταυτόχρονα δεδομένα, gps κτλ ώστε να ζεσταίνετε το κινητο. Επίσης δεν το δουλεύω όταν το φορτιζω......
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου xiaomi redmi note 4 mtk θα πάρει την miui 10 βρε παιδιά;
Έχει πάρει miui 10 dev, λογικά κάποια στιγμή θα βγει και stable. Δυστυχώς τα mtk δεν έχουν καλή υποστήριξη.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://i.postimg.cc/fLydM6Pb/Screenshot-2018-12-01-20-43-10-122-com-android-settings.png

Αυτό είναι το δικό μου

Να περιμένω λέτε ή να το ξεχάσω;

Thanks.

 

Και εγώ το ίδιο έχω... Καμία τύχη πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε ενημέρωση για την V 10.1.1.0, την πέρασε κανείς σε MTK συσκευή να γράψει εντυπώσεις ?

Μη πάθουμε σαν την άλλη που τρέλανε την μπαταρία και χρειάστηκε επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Ελάχιστα καλύτερα από την 9 συμπεριφέρεται η συσκευή - δεν γνωρίζω και πάρα πολλά πάνω σε αυτά τα θέματα. Είχα ''ξεφορτώσει'' το τηλέφωνο πριν τη βάλω κάνοντας επαναφορά γιατί το είχα τίγκα στις εφαρμογές. Πάντως για τη μπαταρία που λες εμένα μου κατεβαίνει από το 100% στο 92% σε 15 λεπτά το πολύ χωρίς να κάνω κάτι και πριν αλλά και τώρα με τη 10.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ήδη από εχθές την έχω περάσει αλλά πριν το αναφέρω περιμένω να δω πως πάει από κατανάλωση. Αρνητικό το ότι τα εικονίδια στην αρχική οθόνη έχουν μικρύνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά μια ερώτηση. Για να συνδέσω το τηλέφωνο με την Panasonic Viera, κάνει αυτό το καλωδιο; Θέλω να βλέπω την οθονη του κινητου την τηλεοραση.

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/cables-kalodia/Turbo-X-Antaptoras-Micro-USB-se-HDMI-MHL.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Για να συνδέσω το τηλέφωνο με την Panasonic Viera, κάνει αυτό το καλωδιο; Θέλω να βλέπω την οθονη του κινητου την τηλεοραση.

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/cables-kalodia/Turbo-X-Antaptoras-Micro-USB-se-HDMI-MHL.htm

Όχι, η συσκευή δεν υποστηρίζει MHL. Απειροελάχιστα κινητά υποστηρίζουν MHL βασικά, και κανένα Xiaomi απ' όσο γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μόνο με Chromecast κάνω δουλεια δηλαδη; Κάποιο άλλο καλώδιο τέτοιου στυλ;

Μόνο ασύρματα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας!!! Εχει περάσει κανεις καποια custom rom στην συσκευη; πχ epic rom;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, πήγα να αλλάξω καπάκι σήμερα γιατί το τσακισα το προηγούμενο επειδή "βαθουλωσε" και καταλαθος ξέχασα να βγάλω το sim tray με αποτέλεσμα να μείνει μέσα.. Και τώρα "κουδούνιζει" ξέρει κανείς πως να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα σε όλους!Υπάρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει την υγεια της μπαταριας .Διοτι εχω την εντυπωση οτι το τηλέφωνο πλεον χρειαζεται αλλαγη μπαταριας.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες.

Εχει η συζυγος αυτο το κινητο και απο προχθες εχει αρχισει ενα θεμα με τη μπαταρια. Ενω της κρατουσε μια μερα φουλ τωρα ξαφνικα με το ζορι κλεινει 8ωρο με φουλ φορτιση.

Δεν εβαλε κανενα νεο app πανω και δεν προσεξε να εχει γινει κανενα update.

Το εβαλα τωρα να φορτισει εδω διπλα μου και παρατηρησα οτι παροτι κλειδωμενο αναβει η οθονη καθε 2-3 δευτερολεπτα και μενει αναμενο για 5 και μετα ξανα και ξανα και ξανα. Κοιταζοντας μεσα στο power usage βλεπω στο hardware ενα Cell standby να ειναι στο 42% το οποιο δεν καταλαβαινω απο που προερχεται. Εχει μια καρτα μονο μεσα και ειναι στο 4g μονιμα.

Στο δικο μου Redmi Note 4X δεν υπαρχει αυτο το hardware drain τοσο ψηλα ωστε να φαινεται.

Εχει κανεις καμια ιδεα τι ειναι αυτο?

Βρηκα κατι αναφορες στο internet αλλα ειναι για το Mi8 και για Αμερικη και οχι Ευρωπη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το σβήσεις και να το ανάψεις ;

Ναι ξεχασα να το γραψω. Το εσβησα και το αναψα 1-2 φορες. Το εβαλε η συζυγος μεχρι και σβηστο να φορτισει κυριως γιατι αναμενο δεν φορτιζε σχεδον καθολου ή για την ακριβεια καταναλωνε μπαταρια λιγο λιγοτερο απο το ρυθμο που φορτιζε.

Γενικα εχω δοκιμασει ολα τα λογικα εκτος φουλ reset που δε θελω να κανω.

Το θεμα ειναι πως κλεινω αυτη τη βλακεια το Cell standby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...