Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα,

ένας φίλος αγόρασε αυτό

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_604985.html?wid=4

 

και θέλει να του βάλει ελληνική rom, ποια πρέπει να κατεβάσει από το xiaomi-miui.gr;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στη παρέα,

ένας φίλος αγόρασε αυτό

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_604985.html?wid=4

 

και θέλει να του βάλει ελληνική rom, ποια πρέπει να κατεβάσει από το xiaomi-miui.gr;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

To κινητό έχει ελληνικά από την μαμά του... οι πρώτες ρομ δεν είχαν ελληνικά. Αν δεν τα βλέπει σας επιλογή είναι γιατί δεν έχει πάρει την αναβάθμιση που τα περιλαμβάνει.

Ας επιλέξει αγγλικά, να κανει την αναβάθμιση και μετά να αλλάξει την γλώσσα σε ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείται να μου προτείνεται ενα tempered glass για Xiaomi Redmi note 4 καθώς λογο της μικρής καμπυλότητας της οθόνης κάποια τα οποία αγόρασα μέσω ebay δν μπορούσαν να κολλήσουν στις άκρες.Θα προτειμούσα απο skroutz διότι βιαζομαι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχει καποιος να μ προτεινει ενα μαγαζι με global απο κινα; minideal π αγοραζα παλια βλεπω λιγο φουσκωμενη τιμουλα... Σας ευχαριστώ πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Δες στο bangood και το gearbest.

Γιατι οχι απο ελλαδα? Η διαφορα στην τιμη δεν είναι αρκετα μεγαλη

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ήθελα να ρωτήσω κάτι όταν έχω ειδοποίησης δεν ανάβει led. Υπάρχει και πώς ενεργοποιητε; Και κάθε φορά που το ανοίγω το τηλέφωνο πρέπει να μπω στο Messenger για να ενεργοποιήσω της εικόνες συνομιλητών αυτό υπάρχει τρόπος να γίνει μόνιμο; Χρειάζεται κάποια άδεια εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ήθελα να ρωτήσω κάτι όταν έχω ειδοποίησης δεν ανάβει led. Υπάρχει και πώς ενεργοποιητε; Και κάθε φορά που το ανοίγω το τηλέφωνο πρέπει να μπω στο Messenger για να ενεργοποιήσω της εικόνες συνομιλητών αυτό υπάρχει τρόπος να γίνει μόνιμο; Χρειάζεται κάποια άδεια εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πας στις εγκατεστημένες εφαρμογές θα βρεις αυτή που σε ενδιαφέρει και θα δώσεις δικαιώματα για να μπορεί να αξιοποιήσει όλες τις δυνατότητες της....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις εγκατεστημένες εφαρμογές θα βρεις αυτή που σε ενδιαφέρει και θα δώσεις δικαιώματα για να μπορεί να αξιοποιήσει όλες τις δυνατότητες της....
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το έφτιαξα με το Messenger τη μπορώ να κάνω; Πρέπει κάθε μέρα να ανοίγω της εικόνες συνομιλητών και να πατάω σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές ή υπάρχει κάτι που μένει για μόνιμα κάποια ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το έφτιαξα με το Messenger τη μπορώ να κάνω; Πρέπει κάθε μέρα να ανοίγω της εικόνες συνομιλητών και να πατάω σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές ή υπάρχει κάτι που μένει για μόνιμα κάποια ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πας Ασφάλεια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές, άδειες και μετά άδειες και άλλες άδειες και θα δώσεις και από εκεί δικαιώματα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ασφάλεια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές, άδειες και μετά άδειες και άλλες άδειες και θα δώσεις και από εκεί δικαιώματα.
Ευχαριστώ πολύ το έφτιαξα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες στο bangood και το gearbest.

Γιατι οχι απο ελλαδα? Η διαφορα στην τιμη δεν είναι αρκετα μεγαλη

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

ναι άλλα απο εξωτερικό παίρνεις το 4 ram me 64gb me shanpdragon εννοείτε στα ιδια λεφτά με Ελλάδα

άλλα είναι ρίσκο η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει. Πολυ πιθανο να μην χρειαστει. Ποσα χιαομι εχουν φερει γνωστοι, κανενας δεν είχε θεμα. Δε χρειαστηκε η εγγυηση.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το ελληνικό note 4 από cosmote.

Θα γελάσετε, αλλά έχω φάει τον κόσμο και δεν βρίσκω από που βγαίνει η ρύθμιση ώστε να μην αναβοσβήνει το φλας όταν χτυπάει το κινητό. Το έχετε υπόψιν?

Γενικά λέω να βάλω καμιά άλλη Ρομ, τώρα έχω την stable 8.2.1 αλλά τώρα που χαλαρώνω λίγο από δουλειά είπα μήπως πειραματιστώ. Έχετε καμία καλή να προτείνετε?

 

Edit... Μετά από 3 μήνες συμβίωσης με το κινητό, και αφού έγραψα στο νήμα το βρήκα.

Ρύθμισης εφαρμογών συστήματος, αναλαμπή ειδοποίησης!

Το άλλο ερώτημα για τις Ρομ ισχύει!

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το ελληνικό note 4 από cosmote.

Θα γελάσετε, αλλά έχω φάει τον κόσμο και δεν βρίσκω από που βγαίνει η ρύθμιση ώστε να μην αναβοσβήνει το φλας όταν χτυπάει το κινητό. Το έχετε υπόψιν?

Γενικά λέω να βάλω καμιά άλλη Ρομ, τώρα έχω την stable 8.2.1 αλλά τώρα που χαλαρώνω λίγο από δουλειά είπα μήπως πειραματιστώ. Έχετε καμία καλή να προτείνετε?

 

Edit... Μετά από 3 μήνες συμβίωσης με το κινητό, και αφού έγραψα στο νήμα το βρήκα.

Ρύθμισης εφαρμογών συστήματος, αναλαμπή ειδοποίησης!

Το άλλο ερώτημα για τις Ρομ ισχύει!

 

Καλησπερα, και εγω το ψαχνω, που ακριβως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και θα θελα να κανω μια ερωτηση μηπως και με βοηθησετε.

Εχω φορτωσει τον Nova launcher αλλα οποτε κλεινω τελειως το κινητο και το ξανανοιγω μου χαλαει την φωτογραφια της αρχικης σελιδας. Συγκεκριμενα την μεγαλωνει υπερβολικα. Αυτο φτιαχνεται γυρνοντας στον δικο του launcher και μετα παλι στον Νova αλλα προσωρινα μεχρι το τληεφωνο ξανακανει restart

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και θα θελα να κανω μια ερωτηση μηπως και με βοηθησετε.

Εχω φορτωσει τον Nova launcher αλλα οποτε κλεινω τελειως το κινητο και το ξανανοιγω μου χαλαει την φωτογραφια της αρχικης σελιδας. Συγκεκριμενα την μεγαλωνει υπερβολικα. Αυτο φτιαχνεται γυρνοντας στον δικο του launcher και μετα παλι στον Νova αλλα προσωρινα μεχρι το τληεφωνο ξανακανει restart

Ας αφηνες της μανας του οι αλλαγες αυτα εχουν. Αν δε σε πειραζει κανε μπρος πισω συνεχεια. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω το 4x έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα.

Και με το θέμα της εγγύησης τι ακριβώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Το 4χ υποστηρίζει την 800αρα? Αν και δεν το είδα στα διάφορα specs φαντάζομαι την υποστηρίζει.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λόγω κλοπής τουCubot Dinosaur της κόρης μου χρειάζομαι ΑΜΕΣΑ καινούργιο τηλέφωνο. Καλοβλέπω το Redmi note 4(x) αλλά έχω ψιλομπερδευτεί με τις διάφορες εκδόσεις.

Διάβασα πολλές σελίδες εδώ και κατέληξα ότι θέλω 5,5 ιντσες, 3gb ram, 16 ή 32 GB ROM, να υποστηρίζει 4G στην Ελλάδα (Β20 ???), τον SNAPDRAGON επεξεργαστή για καλύτερη αυτονομία, και φυσικά να έχει Ελληνικά.

Το πρόβλημα είναι ότι ψάχνω στα σκρουτζομάγαζα αλλά δεν αναφέρουν πάντα αν υποστηρίζει 4g στα 800 - είναι λίγο "φλού" το θέμα, και έχω μπερδευτεί με το αν έχει Ελληνικά ή όχι... Ξέρει κάποιος να με κατευθύνει από πού να το πάρω και να είμαι σίγουρος ότι καλύπτονται τα ανωτέρω ? (υπ' όψιν ότι θέλω κάτι να δουλεύει ετσι out of the box μιας και ρουταρίσματα, φλασαρίσματα κλπ "δεν το έχω"...

Αν είναι ακατόρθωτο από Ελλάδα στην έσχατη ανάγκη κάποιο λινκ για αγορά απ'έξω δεν θα με χάλαγε (από Ευρώπη καλύτερα για ταχύτητα παραλαβής και αποτροπή τελωνείου)...

Edited by theod65
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό το νήμα φίλε. Το έχουν ψάξει τα παιδιά και θα σου λύσουν τις απορίες.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή γλυκοκοιτάζω το συγκεκριμένο ή αν δεν πάρω αυτό θα πάω στο απλό το 4Χ θέλω να ρωτήσω, αν το πάρω και έχει την κινέζικη (official) μπορώ μέσω του update στα settings να περάσω την official global ή αυτό γίνεται μόνο αν έχει ήδη πάνω την global.

Και ένα ακόμα αν είναι ανοιγμένη η συσκευή και έχει περαστεί πχ από τον πωλητή ή οποιονδήποτε η rom και έχει ξεκλείδωτο τον bootloader πως τον κλειδώνω ή μήπως κλειδώνει αυτόματα μόλις περαστεί η rom ;; Αν είναι κλειδωμένος και υπάρχει υποψία ότι έχει ανοιχτεί είναι λέτε καλό να τον ξεκλειδώσω και να τον κλειδώσω εγώ ο ίδιος ;; Ευχαριστώ, και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είναι άσχετος και με αγορές κίνα/skroutz και από android γενικά....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

το προβλημα μου ειναι στο Led ειδοποιησεων σε Sms. Οταν το sms προερχεται απο επαφη μου τοτε αναβει, οταν ομως στελνεται απο καποιον αριθμο που δεν ειναι καταχωρημενος στις επαφες μου τοτε αυτο δεν λειτουργει παρα μονο ο ηχος ειδοποιησης.

Γνωριζει καποιος την λυση του προβληματος ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...