Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες υπάρχει οδηγός βήμα - βήμα για να περάσω την ελληνική rom???

 

Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom/Unbrick για το Redmi Note 4 (MTK)

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς τη λειτουργιά αυτόματης ενεργοποίησης/απενεργοποίησης της συσκευής; :blink:

(Security - Settings - Battery usage - Schedule power on/off)

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές αλλά δε δουλεύει. Είναι πολύ χρήσιμη για μένα αυτή η λειτουργία.

Ευχαριστώ!

Edited by g9efthymios
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου υποστηρίζει. Κατέβασα το πρόγραμμα και το έκανα. Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot.

Δηλαδή κατέβασες όλες τις επιλογές και στα κάνει "πράσινα";

 

7604d05881090eb5736f8b5cabc7c31f.jpg

 

 

Ή στα δείχνει έτσι;

 

0c8a33c1b706a9310828699962b7482f.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όχι..... πρέπει να είναι όλα πράσινα όπως στη 1η φωτογραφια που ανέβασα

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει δοκιμάσει κανείς τη λειτουργιά αυτόματης ενεργοποίησης/απενεργοποίησης της συσκευής;

(Security - Settings - Battery usage - Schedule power on/off)

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές αλλά δε δουλεύει. Είναι πολύ χρήσιμη για μένα αυτή η λειτουργία.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις απο Ελλαδα σε μαυρο;Ειμαι επαρχια με cosmote θα εχω προβλημα με το 4G;

 

Όχι, δεν θα έχεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω το redmi note 2 prime και καλοβλεπω το 4

ολο κ καποιος απο σας θα το ειχε πριν το 4

μπορει να μου πει τι διαφορες θα δω αν το παρω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ευτυχής νέος κάτοχος και εγώ, δεν εχω προλάβει να το σκαλισω ακόμα αν και πρόκειται!!!

 

Θέλω όμως την σημαντική βοήθεια σας.

Από την πρώτη μέρα, όταν κάνω κλήση και ακούω στο ηχείο του το μπιπ που κανει οταν καλεί μέχσρι να απαντήσει ο άλλος, το ηχείο τσιρίζει. Οταν λέω τσιρίζει, κάνει σαν να συντονίζεται, σαν να μπουκώνει ενα πραγμα. αν το χαμηλώσω στην μέση ηρεμεί.

Μετα το ξανα ανεβάζω και δεν το κάνει. Αυτό γινεται παντα.

Κατα την διάρκεια της κλήσεις δεν ακουγεται τοσο έντονα γιατι το καλύπτει η φωνή του συνομιλητη.

 

Εχετε παρατηρησει κάτι αντίστοιχο? ειναι φυσιολογικό? Γιατι αλλιώς πρέπει να το πάω πισω για εγγύηση DOA και για μενα είναι μεγαλη διαδικασία (το πηρα απο cosmote θεσ/νικης και βρισκομαι γιάννενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ευτυχής νέος κάτοχος και εγώ, δεν εχω προλάβει να το σκαλισω ακόμα αν και πρόκειται!!!

 

Θέλω όμως την σημαντική βοήθεια σας.

Από την πρώτη μέρα, όταν κάνω κλήση και ακούω στο ηχείο του το μπιπ που κανει οταν καλεί μέχσρι να απαντήσει ο άλλος, το ηχείο τσιρίζει. Οταν λέω τσιρίζει, κάνει σαν να συντονίζεται, σαν να μπουκώνει ενα πραγμα. αν το χαμηλώσω στην μέση ηρεμεί.

Μετα το ξανα ανεβάζω και δεν το κάνει. Αυτό γινεται παντα.

Κατα την διάρκεια της κλήσεις δεν ακουγεται τοσο έντονα γιατι το καλύπτει η φωνή του συνομιλητη.

 

Εχετε παρατηρησει κάτι αντίστοιχο? ειναι φυσιολογικό? Γιατι αλλιώς πρέπει να το πάω πισω για εγγύηση DOA και για μενα είναι μεγαλη διαδικασία (το πηρα απο cosmote θεσ/νικης και βρισκομαι γιάννενα.

Στη θέση σου θα το πήγαινα για DOA στην cosmote στα Γιάννενα.

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα το πήγαινα για DOA στην cosmote στα Γιάννενα.

Είχα πάει και ρώτησα αλλά ο άσχετος υπάλληλος μου είπε ότι δεν γίνεται και πρέπει να πάω στο ίδιο κατάστημα.

Χτες το απόγευμα επειδή δεν με είχε πείσει πήγα σε άλλο κατάστημα. Εκεί μια άλλη άσχετη αλλά πολύ εξυπηρέτικη κοπέλα μου είπε ότι εννοείται πως γίνεται αλλά αποκλείεται να το έχω πάρει από ΟΤΕ, γιατί δεν το έχουν σαν εταιρία .

Παρ όλα αυτά επειδή όντως ήθελε να βοηθήσει, πήγαμε στον υπεύθυνο, ψάξανε και τελικά βρήκαν ότι υπάρχει και μπορούν να το παραγγείλουν! Το αστείο ήταν πως όταν κοίταξε για διαθεσιμότητα, είχαν ένα στο κατάστημα!!!

Τελος πάντων, μπορεί να μην ξέρανε τα πάντα αλλά ήταν πολύ εξυπηρετικοί και ευγενικοί και με βοήθησαν. Την Δευτέρα θα πάω να πάρω την νέα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το xiaomi redmi note 4.επειδη σκεφτομαι να παραγγειλω το xiaomi redmi note 4x υπαρχει καποια διαφορα στη μπαταρια στο δικτυο 4g (εννοω μπαντα 800 εαν υποστηριζει)ελληνικο μενου ,καμερα ;σαν αγορα δλδ ειναι καλυτερη; η καποια αλλη συσκευη xiaomi;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το xiaomi redmi note 4.επειδη σκεφτομαι να παραγγειλω το xiaomi redmi note 4x υπαρχει καποια διαφορα στη μπαταρια στο δικτυο 4g (εννοω μπαντα 800 εαν υποστηριζει)ελληνικο μενου ,καμερα ;σαν αγορα δλδ ειναι καλυτερη; η καποια αλλη συσκευη xiaomi;

 

προς το παρον η μονη συσκευη redmi note 4/4x που υποστηριζει 800mhz ειναι αυτη (3 χρωματισμοι)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει και ρώτησα αλλά ο άσχετος υπάλληλος μου είπε ότι δεν γίνεται και πρέπει να πάω στο ίδιο κατάστημα.

Χτες το απόγευμα επειδή δεν με είχε πείσει πήγα σε άλλο κατάστημα. Εκεί μια άλλη άσχετη αλλά πολύ εξυπηρέτικη κοπέλα μου είπε ότι εννοείται πως γίνεται αλλά αποκλείεται να το έχω πάρει από ΟΤΕ, γιατί δεν το έχουν σαν εταιρία .

Παρ όλα αυτά επειδή όντως ήθελε να βοηθήσει, πήγαμε στον υπεύθυνο, ψάξανε και τελικά βρήκαν ότι υπάρχει και μπορούν να το παραγγείλουν! Το αστείο ήταν πως όταν κοίταξε για διαθεσιμότητα, είχαν ένα στο κατάστημα!!!

Τελος πάντων, μπορεί να μην ξέρανε τα πάντα αλλά ήταν πολύ εξυπηρετικοί και ευγενικοί και με βοήθησαν. Την Δευτέρα θα πάω να πάρω την νέα συσκευή.

Έτσι είναι στην cosmote, μπορεί να πάρεις δύο εντελώς διαφορετικές απαντήσεις από δύο υπαλλήλους. Ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι ευσυνειδητοι ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Έχω το redmi note 4 black matte και ψάχνω γνήσια ανταλλακτικά απο ιντερνέτ , συγκεκριμένα πίσω καπάκι και το frame bezel του κινητού , γνωρίζει κάποιος αξιόπιστα site ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!Απο εχθες ειμαι ενας νεος κάτοχος το Redmi Note 4.Ερώτηση κρίσεως διοτι δεν βρησκω καποια επιλογη,πώς κανω την συσκευη να μπορει να διαβάσει τις φωογραφιες και και την μουσικη που έχω στην κάρτα μνήμης;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Έχω το redmi note 4 black matte και ψάχνω γνήσια ανταλλακτικά απο ιντερνέτ , συγκεκριμένα πίσω καπάκι και το frame bezel του κινητού , γνωρίζει κάποιος αξιόπιστα site ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

εδώ είσαι...θα βρεις τα πάντα..πρόσεξε με τι θα στο στείλουν

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?id=1369,1422,2470,2558,2688,2719,2831,2833,2835,3857,3870,3908,3909,3913,3923,3953,3954,3955,3956,3957,3967,3982,4000,4029,4030,4032,4033,4034,4035,4036,4040,4041,4042,4045,4046,5970,5972,6004,6005,6043,6197,6200,6322,6325,6326,6327,6328,6333,6342,6348,6354,6357,6358

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Είμαι ανάμεσα στο redmi note4 και redmi note4x..!! Πιο να επιλέξω?? Δλδ πιο είναι καλύτερο σαν σύνολο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...Έχω περάσει την global stable και έχω θέμα με οποιαδήποτε εφαρμογή χρειάζεται internet...Από τον browser μέχρι και την ποιο απλή εφαρμογή...Καθυστερεί πολύ στο loading...Δεν είναι θέμα internet γιατί έχω και το redmi note 2 δίπλα και πάει σφαίρα...

 

http://imgur.com/a/f9aKC

Edited by xristostant7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Είμαι ανάμεσα στο redmi note4 και redmi note4x..!! Πιο να επιλέξω?? Δλδ πιο είναι καλύτερο σαν σύνολο?

Αν εξαιρέσεις το ότι το 4άρι βγαίνει με δυο επεξεργαστές, τότε οι ίδιες συσκευές είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το ότι το 4άρι βγαίνει με δυο επεξεργαστές, τότε οι ίδιες συσκευές είναι.

 

Πιο από τα 2 να προτιμήσω όμως?? Αυτό με το x20 η με τον snapdragon;

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με το θεμα ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ.οποια εφαρμογη και εαν χρησιμοποιω αυτη κλεινει η ειναι σε λειτουργια το τηλεφωνο η στην αναμονη.εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις μπαταριας κλπ αλλα το προβλημα δεν διορθωνει.υπαρχει καποια λυση διαφορετικη.μεσω browser δεν δοκιμασα διοτι η λειτοργια αυτη δεν ειναι ευχρηστη.
Link to comment
Share on other sites

Πιο από τα 2 να προτιμήσω όμως?? Αυτό με το x20 η με τον snapdragon;

Δεν έχει σημασία τι προτιμώ εγώ, όπως βλέπεις από το avatar είμαι w10m fan-boy (ακόμη) και πράγματι δεν έχω (καλή) εμπειρία με το android. Προσωπικά έχω βάλει στο μάτι τον snapdragon και μάλλον θα περιμένω την έκδοση 4/64 (αν βγει τελικά) και αυτό επειδή:

 

  • Ο ΜΤ θεωρείται η φθηνή εναλλακτική
  • Δεν θεωρείται ενεργειακά φιλικός
  • Δεν με ενδιαφέρουν τα benchmarks
  • Κάποιος φίλος εδώ έγραψε ότι είναι πιο πιθανό να πάρει major update οι εκδόσεις με snapdragon, παρά με ΜΤ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...