Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι το "απλο". Οχι το pro. Και αυτος οντως ειναι γρηγοροτερο απο το g2 (οπως και το rn3pro). Θα σε βοηθησει πολυ η καταταξη που εκανα στο προηγουμενο post.

 

Ο xceed ειναι σταθεροτατος και ειναι η μερα με την νυχτα με τον στοκ σε ταχυτητα. Πρωτου προχωρησεις σε αγορα, δοκιμασε τον ;)

 

Οκ. Θα τσεκάρω. Με τι ρομ προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ. Θα τσεκάρω. Με τι ρομ προτείνεις?

 

Cloudy 3.3 αν θες κατι πιο ομορφο ή google edition 1.5 αν θες οσο το δυνατον πιο κοντα σε pure android οποτε και ταχυτερο. Και οι 2 roms ειναι καλυτερες απο στοκ αι μετα φλασαρεις και το fastanimation και εισαι αρχοντας. Τη μεγαλη διαφορα την κανει ο kernel, για αυτο σε ρωτησα εξ αρχης για τον xceed 14. Για περισσοτερα ειτε στειλε pm ειτε ρωτα στο "τροποποιησεις & βελτιωσεις" του g2 μιας και ειναι offtopic. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για την έκδοση 3/32 του κωτσόβουλου για να το κάνω δώρο. Αξίζει; Τα 4g σε wind θα λειτουργεί ή δεν έχει την μπαντα 800; και αν δεν παίζει το 4g τουλάχιστον το 3g θα λειτουργεί κανονικά? Edited by ktsingos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή το πρόβλημα με τα data και τις χαμένες κλήσεις παραμένει, διάβασα όλο το τόπικ από την αρχή και είδα ότι το αντιμετωπίζουν και κάποιοι άλλοι, αλλά όχι όλοι. Επειδή έμαθα ότι γενικά η cosmote έχει θέμα με το 4g, για να σιγουρευτούμε, θέλετε όσοι έχετε προβλήματα σύνδεσης σε 3g/4g να αναφέρετε τον πάροχό σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή το πρόβλημα με τα data και τις χαμένες κλήσεις παραμένει, διάβασα όλο το τόπικ από την αρχή και είδα ότι το αντιμετωπίζουν και κάποιοι άλλοι, αλλά όχι όλοι. Επειδή έμαθα ότι γενικά η cosmote έχει θέμα με το 4g, για να σιγουρευτούμε, θέλετε όσοι έχετε προβλήματα σύνδεσης σε 3g/4g να αναφέρετε τον πάροχό σας?

 

η Cosmote δεν έχει θέμα με το 4g.

Η Wind έχει κυρίως και αυτό στην επαρχία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή το πρόβλημα με τα data και τις χαμένες κλήσεις παραμένει, διάβασα όλο το τόπικ από την αρχή και είδα ότι το αντιμετωπίζουν και κάποιοι άλλοι, αλλά όχι όλοι. Επειδή έμαθα ότι γενικά η cosmote έχει θέμα με το 4g, για να σιγουρευτούμε, θέλετε όσοι έχετε προβλήματα σύνδεσης σε 3g/4g να αναφέρετε τον πάροχό σας?

 

Φίλε επιβεβαιώνω το πρόβλημα που λες, έχω και το g5 και είχα θέμα με cosmote.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχοντας και το g5 στην κατοχή μου πέρα από την κάμερα που είναι χαοτική η διαφορά μεταξύ των δυο συσκευών υπερ του g5,το redmi note 4 μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις από θέμα ταχύτητας.Σε κάποιες εφαρμογές είναι και λίγο ταχύτερο από το g5 ενώ το μενού,οι κλήσεις,και όλες οι stock εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα στο xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παλιό μέλος, νέα συσκευή το NOTE 4. Πρώτη φορά στην xiaomi. Μετά από τόσες δοκιμές τι θα προτείνατε για tempered glass? Διάβασα πολλά για την σωστή εφαρμογή στις άκρες. Υπάρχει κάτι που να ταιριάζει απόλυτα? Επίσης τις προτάσεις σας για θήκη σιλικόνης όσοι τις έχετε χρησιμοποιήσει όσον αφορά εφαρμογή και προστασία. Τη συσκευή την πήρα χθές το βράδυ, την έχω τελείως γυμνή και βιάζομαι γιατί είμαι ατσούμπαλος! Εν τω μεταξύ ξεκίνησα και το διάβασμα του νήματος. Ευχαριστώ.
letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παλιό μέλος, νέα συσκευή το NOTE 4. Πρώτη φορά στην xiaomi. Μετά από τόσες δοκιμές τι θα προτείνατε για tempered glass? Διάβασα πολλά για την σωστή εφαρμογή στις άκρες. Υπάρχει κάτι που να ταιριάζει απόλυτα? Επίσης τις προτάσεις σας για θήκη σιλικόνης όσοι τις έχετε χρησιμοποιήσει όσον αφορά εφαρμογή και προστασία. Τη συσκευή την πήρα χθές το βράδυ, την έχω τελείως γυμνή και βιάζομαι γιατί είμαι ατσούμπαλος! Εν τω μεταξύ ξεκίνησα και το διάβασμα του νήματος. Ευχαριστώ.

 

Για θήκη έχω αυτή και tempered glass να καλύπτει όλη την οθόνη είναι αυτό και μόνο από όσο ξέρω.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για όσους σκέφτονται για αγορά του Xiaomi Redmi Note 4 αλλά τους προβληματίζει ο επεξεργαστής του.

Ήδη η Xiaomi έχει διαθέσει την Global Edision με τον Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 και με σημαντικές βελτιώσεις σε όλους τους τομείς, ειδικά στην κάμερα. Eδώ οι βαθμολογίες https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb,xiaomi-redmi-note-4-3gb-64gb,xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb,xiaomi-redmi-pro-high-edition

Οπότε πιστεύω πως παύει να υφίσταται το παραμικρό δίλημμα...Όποιος θέλει Xiaomi phablet αγοράζει από Κίνα την καινούρια έκδοση..τα έχει όλα & συμφέρει ακόμη και MIUI V8 (Android 7.0)!!! (Μην μπερδεύεστε με pro και ξεpro!!! διαβάστε για τα πλήρη χαρακτηριστικά των τηλεφώνων π.χ. από kimovil και gsmarena)

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για όσους σκέφτονται για αγορά του Xiaomi Redmi Note 4 αλλά τους προβληματίζει ο επεξεργαστής του.

Ήδη η Xiaomi έχει διαθέσει την Global Edision με τον Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 και με σημαντικές βελτιώσεις σε όλους τους τομείς, ειδικά στην κάμερα. Eδώ οι βαθμολογίες https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb,xiaomi-redmi-note-4-3gb-64gb,xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb,xiaomi-redmi-pro-high-edition

Οπότε πιστεύω πως παύει να υφίσταται το παραμικρό δίλημμα...Όποιος θέλει Xiaomi phablet αγοράζει από Κίνα την καινούρια έκδοση..τα έχει όλα & συμφέρει ακόμη και MIUI V8 (Android 7.0)!!! (Μην μπερδεύεστε με pro και ξεpro!!! διαβάστε για τα πλήρη χαρακτηριστικά των τηλεφώνων π.χ. από kimovil και gsmarena)

 

Εγώ πάντως με τον mediatek που έχω το RDMN 4 τα βάζει στα ίσια με τo g5,φοβερό εργαλείο.Μετά από μια αναβάθμιση που έκανε έστρωσε πολύ.

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πριν στη κατοχή μου iphone 7 kai s7 edge, δε βλέπω καμία διαφορά σε πραγματική ταχύτητα... Οχι Benchmarks, καθημερινή, βαριά χρήση. Ο μόνος λόγος που θα το άλλαζα είναι η κάμερα. Καλή την ημέρα, μέτρια το βράδυ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πριν στη κατοχή μου iphone 7 kai s7 edge, δε βλέπω καμία διαφορά σε πραγματική ταχύτητα... Οχι Benchmarks, καθημερινή, βαριά χρήση. Ο μόνος λόγος που θα το άλλαζα είναι η κάμερα. Καλή την ημέρα, μέτρια το βράδυ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ακριβώς αυτό φίλε μου, το μόνο που μου λείπει από το g5 είναι η κάμερα τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έτσι από περιέργειά, μήπως γνωρίζει κάποιος στη μπροστινή πλευρά του κινητού αριστερά από το ηχείο ποιος αισθητήρας είναι; Θεωρούσα ότι είναι της αυτόματης φωτεινότητας αλλά δεν αλλάζει κάτι ακόμα κι αν τον κλείσω με το δάχτυλο μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έτσι από περιέργειά, μήπως γνωρίζει κάποιος στη μπροστινή πλευρά του κινητού αριστερά από το ηχείο ποιος αισθητήρας είναι; Θεωρούσα ότι είναι της αυτόματης φωτεινότητας αλλά δεν αλλάζει κάτι ακόμα κι αν τον κλείσω με το δάχτυλο μου.

 

Τον εγγυτητας μαλλον εννοεις.

 

Επισης η φωτεινοτητα δεν αλλαζει αποτομα. Θελει λιγο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παλιό μέλος, νέα συσκευή το NOTE 4. Πρώτη φορά στην xiaomi. Μετά από τόσες δοκιμές τι θα προτείνατε για tempered glass? Διάβασα πολλά για την σωστή εφαρμογή στις άκρες. Υπάρχει κάτι που να ταιριάζει απόλυτα? Επίσης τις προτάσεις σας για θήκη σιλικόνης όσοι τις έχετε χρησιμοποιήσει όσον αφορά εφαρμογή και προστασία. Τη συσκευή την πήρα χθές το βράδυ, την έχω τελείως γυμνή και βιάζομαι γιατί είμαι ατσούμπαλος! Εν τω μεταξύ ξεκίνησα και το διάβασμα του νήματος. Ευχαριστώ.

 

δοκιμασμενη θηκη με εξτρα προστασια στις γωνιες και γενικα πολυ καλη και φθηνη

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πριν στη κατοχή μου iphone 7 kai s7 edge, δε βλέπω καμία διαφορά σε πραγματική ταχύτητα... Οχι Benchmarks, καθημερινή, βαριά χρήση. Ο μόνος λόγος που θα το άλλαζα είναι η κάμερα. Καλή την ημέρα, μέτρια το βράδυ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ανοίγοντας 3-4 εφαρμογές, έτσι για την πλάκα, το redmi note 4 κέρδισε έστω για εκατοστά δευτερολεπτου το s7 edge.

Μόνο η κάμερά του είναι το μελανό σημείο......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας 3-4 εφαρμογές, έτσι για την πλάκα, το redmi note 4 κέρδισε έστω για εκατοστά δευτερολεπτου το s7 edge.

Μόνο η κάμερά του είναι το μελανό σημείο......

 

Iσχύει,η κάμερα είναι μάπα αλλά με αυτά τα λεφτά εξακολουθεί να είναι λίρα εκατό,εγώ ήδη έδωσα το lg g5 χωρίς σκέψη..

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας 3-4 εφαρμογές, έτσι για την πλάκα, το redmi note 4 κέρδισε έστω για εκατοστά δευτερολεπτου το s7 edge.

Μόνο η κάμερά του είναι το μελανό σημείο......

 

Ισχύει,αλλά όταν έχει καλό φωτισμό,σήμερα πχ έχει τρομερή μέρα έξω,είναι παραπάνω από ικανοποιητικές.

Το βράδυ τώρα,άστα...Αλλά και ποιο βγάζει και καλές φωτό το βράδυ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει,αλλά όταν έχει καλό φωτισμό,σήμερα πχ έχει τρομερή μέρα έξω,είναι παραπάνω από ικανοποιητικές.

Το βράδυ τώρα,άστα...Αλλά και ποιο βγάζει και καλές φωτό το βράδυ.

 

Bασικά αν χρησιμοποιήσεις από την σκηνή τo mode πυροτεχνήματα κάτι κάνει όταν υπάρχει νυχτερινός φωτισμός,ορίστε μια που τράβηξα

33028407721_1603858c9d_c.jpgXiaomi redmi note 4 by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με 200 euro θέλετε να είναι γρήγορο να βγάζει καλές φωτο να μαγειρεύει να σκουπίζει να σφουγγαρίζει και άλλα πολλά. Χαριτολογωντας πάντα.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ζητάει παραπάνω από αυτά που κάνει αυτή την στιγμή το κινητό.

Ας έκανε 250 πχ αντί για 200.Δεν θα με χαλούσε αν έβγαζε καλύτερες φωτό.

Θα το αγόραζα και πάλι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με 200 euro θέλετε να είναι γρήγορο να βγάζει καλές φωτο να μαγειρεύει να σκουπίζει να σφουγγαρίζει και άλλα πολλά. Χαριτολογωντας πάντα.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

 

Όχι κανένα παράπονο είναι φοβερό!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...