Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο το ειχα. Μπορει μεν να χει μικροτερη αυτονομια απο το rn3pro, παραμενει ομως κινητο με καλη αυτονομια και σε καμια περιπτωση δεν θα πρεπε να ζοριζεται τοσο στο να σου βγαλει τη μερα. Και γενικοτερα αν κανεις οντως light χρηση οποιαδηποτε συσκευη θα πρεπε να βγαζε τη μερα. Ποσο sot εχεις; (ωρες ενεργοποιημενης οθονης) Γιατι αν σε αυτες τις 10 ωρες, τις 6 ωρες "παιζεις" με το κινητο τοτε μια χαρα ειναι και σε αλλη συσκευη θα σου χε κλεισει στα μισα.

 

Αν παλι εχεις οντως θεμα, γυρνα το και παρε αλλο να σιγουρευτεις οτι δεν φταιει η μπαταρια. Αν δεν εχεις προβλημα τοτε χιλια % εχεις wakelocks. Αλλωστε δεν μου απαντησες ποιες εφαρμογες εχεις εγκαταστησει (μπορει καποια εφαρμογη να ξυπνα καθε τοσο και να σου κανει battery drain).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητο το ειχα. Μπορει μεν να χει μικροτερη αυτονομια απο το rn3pro, παραμενει ομως κινητο με καλη αυτονομια και σε καμια περιπτωση δεν θα πρεπε να ζοριζεται τοσο στο να σου βγαλει τη μερα. Και γενικοτερα αν κανεις οντως light χρηση οποιαδηποτε συσκευη θα πρεπε να βγαζε τη μερα. Ποσο sot εχεις; (ωρες ενεργοποιημενης οθονης) Γιατι αν σε αυτες τις 10 ωρες, τις 6 ωρες "παιζεις" με το κινητο τοτε μια χαρα ειναι και σε αλλη συσκευη θα σου χε κλεισει στα μισα.

 

Αν παλι εχεις οντως θεμα, γυρνα το και παρε αλλο να σιγουρευτεις οτι δεν φταιει η μπαταρια.

Στο ιστορικό δείχνει 10 ώρες κ 52 λεπτά στην μπαταρία

Το άλλο που το βλέπεις μόνο την μπάρα ενεργής οθόνης βλέπω χωρίς αριθμούς

Είναι κάτι από 60 με 70℅ αναλογικά

Αν έχει κάπου νούμερο sot πες μου που το βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση υπάρχει

 

Προσπαθώ να ενημερώσω άλλους υποψηφίους ότι μάλλον χωρίς πείραγμα δεν κρατάει το εργαλείο κι είναι σουπερ στα λοιπά

 

Aυτό που κάνεις όμως,είναι παραπληροφόρηση.

 

στο μενού της μπαταρίας,στην καρτέλα υλικό,αν πατήσεις πάνω στην οθόνη,θα σου γράψει πόσες ώρες είναι αναμμένη.

Για δες και πες μας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που κάνεις όμως,είναι παραπληροφόρηση.

 

στο μενού της μπαταρίας,στην καρτέλα υλικό,αν πατήσεις πάνω στην οθόνη,θα σου γράψει πόσες ώρες είναι αναμμένη.

Για δες και πες μας.

 

print screen...

 

Στα λόγια πολλά έχουμε δει. Ένα screenshot π.χ. από gsambattery....

Link to comment
Share on other sites

print screen...

 

Στα λόγια πολλά έχουμε δει. Ένα screenshot π.χ. από gsambattery....

 

Το πες μας προφανώς δεν το είπα για να γράψει "να τόσο είναι"

Αν δεις πιο πίσω,όσοι του έχουμε πει να το κάνει,έχουμε βάλει εικόνες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πες μας προφανώς δεν το είπα για να γράψει "να τόσο είναι"

Αν δεις πιο πίσω,όσοι του έχουμε πει να το κάνει,έχουμε βάλει εικόνες.

Εγώ τόσο είναι θα γράψω

Λοιπόν 5 ώρες κ32 λεπτά οθόνη αναφέρει στο υλικό

,@χρυσοστμε το παραπληροφόρηση που κολλάει?Ότι λέω ακριβώς τι κάνει το τηλέφωνο ΑΥΤΟ της ινφοκουεστ χωρίς ρουτ κλπ?

Μας συγχωρείς αν χαλάμε τη σούπα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τόσο είναι θα γράψω

Λοιπόν 5 ώρες κ32 λεπτά οθόνη αναφέρει στο υλικό

,@χρυσοστμε το παραπληροφόρηση που κολλάει?Ότι λέω ακριβώς τι κάνει το τηλέφωνο ΑΥΤΟ της ινφοκουεστ χωρίς ρουτ κλπ?

Μας συγχωρείς αν χαλάμε τη σούπα..

 

Μια χαρα ειναι. Αυτο στο βγαλε απο ποσο μεχρι ποσο τις % ; Υποψιν, το "κοντερ" μηδενιζει μονο οταν το φορτισεις 90 και πανω. Αλλα μου κανει εντυπωση. Στις 10 ωρες εχεις 5.30 ωρες ανοιχτη την οθονη; Αμα το "σκιζεις" τοσο πολυ λογικο ειναι να μη σου βγαζει μερα... ειδικα αν παιζεις παιχνδια (ακομα δεν μου απαντησες τι εφαρμογες εχεις βαλει).

 

Παντως τα περισσοτερα κινητα δεν βγαζουν πανω απο 5 ωρες sot. Απο περιεργεια ποιο κινητο ειχες πριν που σε κανει να βλεπεις μικρη τη μπαταρια του rn4 ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Αυτο στο βγαλε απο ποσο μεχρι ποσο τις % ; Υποψιν, το "κοντερ" μηδενιζει μονο οταν το φορτισεις 90 και πανω. Αλλα μου κανει εντυπωση. Στις 10 ωρες εχεις 5.30 ωρες ανοιχτη την οθονη; Αμα το "σκιζεις" τοσο πολυ λογικο ειναι να μη σου βγαζει μερα... ειδικα αν παιζεις παιχνδια (ακομα δεν μου απαντησες τι εφαρμογες εχεις βαλει).

 

Παντως τα περισσοτερα κινητα δεν βγαζουν πανω απο 5 ωρες sot. Απο περιεργεια ποιο κινητο ειχες πριν που σε κανει να βλεπεις μικρη τη μπαταρια του rn4 ?

s4 και S5 Samsung. Εφαρμογές έχω πει. Τα κλασικά viber WhatsApp Skype κάτι με ειδήσεις real.gr zougkla.. Το mobile. De app και από Χάρτες το here we go . Greek TV app, MXplayer, ANTUTU k geekbench κ τέλος. Όλες κλειστές χωρίς συγχρονισμό η λοκεισιον... Παιχνίδια δε παίζω ποτέ. Μόνο σερρφσρω γενικά... Κατά βάση σε ειδησεογραδικα σαιτ κ μπλογκς..

Αυτά

Θενκς κ πάλι για τις ΟΥΣΙΩΔΕΙς συμβουλές

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εχω παρατηρησει μερες τωρα οτι κατα την προβολη φωτογραφιων οταν τις γυρναω κολλαει με αποτελεσμα για ενα χρονικο διαστημα μην ανταποκρινετε.οι φωτογραφιες ειναι αποθηκευμενες στην καρτα sd 32 giga.η ιδια καρτα ηταν τοποθετημενη σε αλλο κινητο με τα ιδια αρχεια χωρις κανενα προβλημα.το κινητο εχει την εκδοση 8.1.4.0 σταθερη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τόσο είναι θα γράψω

Λοιπόν 5 ώρες κ32 λεπτά οθόνη αναφέρει στο υλικό

,@χρυσοστμε το παραπληροφόρηση που κολλάει?Ότι λέω ακριβώς τι κάνει το τηλέφωνο ΑΥΤΟ της ινφοκουεστ χωρίς ρουτ κλπ?

Μας συγχωρείς αν χαλάμε τη σούπα..

 

Αν λοιπόν έχεις 5 ώρες και 32 λεπτά ενεργή οθόνη,να η παραπληροφόρηση.

Είναι πάρα πολύ καλό νούμερο,αλλά μάλλον εσύ ήθελες να σου βγάζει όλη μέρα με αναμμένη οθόνη.

όσο για ρουτ και τα σχετικά,τίποτα δεν έχω κάνει και εγώ.Με την ρομ που έρχεται το έχω.

 

Και κάτι ακόμα.Ζητάς λύση για ένα πρόβλημα που στην ουσία δεν έχεις.

Σου ζητάμε να κάνεις κάποια πράγματα για να βγάλουμε άκρη,αλλά εσύ κάνεις το αντίθετο.

Πως θες να σε βοηθήσουμε μετά;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπόν έχεις 5 ώρες και 32 λεπτά ενεργή οθόνη,να η παραπληροφόρηση.

Είναι πάρα πολύ καλό νούμερο,αλλά μάλλον εσύ ήθελες να σου βγάζει όλη μέρα με αναμμένη οθόνη.

όσο για ρουτ και τα σχετικά,τίποτα δεν έχω κάνει και εγώ.Με την ρομ που έρχεται το έχω.

 

Και κάτι ακόμα.Ζητάς λύση για ένα πρόβλημα που στην ουσία δεν έχεις.

Σου ζητάμε να κάνεις κάποια πράγματα για να βγάλουμε άκρη,αλλά εσύ κάνεις το αντίθετο.

Πως θες να σε βοηθήσουμε μετά;

Να μην είσαι προκατηλημενος όταν ανοίγεις μια συζήτηση κατ αρχήν κ κατά δεύτερον να εξηγείς πιο καλά χωρίς υστερες σκέψεις τι κ πως όπως ο έτερος φίλος χτες...

Πάμε πιο κάτω...

Πέρα από τα υπόλοιπα πιστεύεις ότι είναι οκ τελικά . η συσκευή? Γιατί κι έτσι νούμερα πάνω από μέρα δεν βλέπω...

Την διαφορά imop την κάνει η απενεργό ποίηση του σειβερ απ ότι κατάλαβα συν ότι έκοψα όλα τις γκουγκοεφαρμογες..

Ειδωμεν κ με την άλλη σιμ από αυριο

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκατειλημμένος.

Αν έχεις 5:30 ώρες οθόνη,δεν βλέπω να έχει πρόβλημα ειδικά αν είναι και αρκετές ώρες σερί η χρήση.

Το πιο ενεργοβορο πράγμα στο κινητό είναι η οθόνη,κατά τα ψέματα.

 

Redmi Note 4(Nikel)

Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

s4 και S5 Samsung. Εφαρμογές έχω πει. Τα κλασικά viber WhatsApp Skype κάτι με ειδήσεις real.gr zougkla.. Το mobile. De app και από Χάρτες το here we go . Greek TV app, MXplayer, ANTUTU k geekbench κ τέλος. Όλες κλειστές χωρίς συγχρονισμό η λοκεισιον... Παιχνίδια δε παίζω ποτέ. Μόνο σερρφσρω γενικά... Κατά βάση σε ειδησεογραδικα σαιτ κ μπλογκς..

Αυτά

Θενκς κ πάλι για τις ΟΥΣΙΩΔΕΙς συμβουλές

 

Θα σου λεγα οτι τα zougla και real στο ξυπνανε αλλα απο την αλλη με 5μιση ωρες οθονης δεν εχεις προβλημα. Στην οθονη τα καις οχι στην αναμονη. Στο s4 και s5 μου φαινεται πολυ χλωμο να εκανες ιδια χρηση και να σου βγαζε αισθητα παραπανω. Απλα σιγουρεψου οτι το 5μιση ωρες στο βγαζει εφοσον η προηγουμενη φορτιση ηταν πανω απο 90%. Αλλιως δεν μηδενιζει το μετρητη και θα σου βγαλει και τις ωρες οθονης απο τη ποηγουμενη φορτιση.

 

Αν λοιπον το μετρησες ετσι τοτε η συσκευη ειναι μια χαρα. Αν δεν σου φτανει η πολυ καλη ομολογουμενως αυτονομια του rn4, τοτε ισως να κοιταζες το προκατοχο του το redmi note 3 pro που ισως να το χει ακομα ο κωτσοβολος 199 ευρω. Εγω προσωπικα γυρισα σε αυτο ακριβως γιατι ηθελα οσο το δυνατον μεγαλυτερη αυτονομια μαζι και 800αρα μπαντα. Θα χασεις βεβαια σε καμερα τη νυχτα. Επιπλεον ειναι καπως πιο αργο σε ταχυτητα και δαχτυλικο χωρις ομως να σημαινει οτι ειναι χαλια (οι περισσοτεροι απλοι χρηστες δεν καταλαβαινουν διαφορες). Αν παλι δεν σε πειραζει να πεσες σε ιντσες πηγαινε στο redmi 4 pro που εχει snapdragon επεξεργαστη.

 

Παρεμπιπτοντως , βαλε την οθονη να σβηνει οχι στο 1 λεπτο που εχει default αλλα 30 δευτερολεπτα και ριξε τη φωτεινοτητα (με ενεργο το αυτοματο) οσο μπορεις. Εκει εχεις το μεγαλυτερο προβλημα ;) (που δεν ειναι προβλημα ακριβως γιατι πανω απο 6 ωρες δυσκολα εβλεπα). Και οταν βαζεις data χωρις να σερφαρεις (απλα για τυχον μηνυματα viber, messenger κλπ) να το χεις 3g αντι 4g.

 

Για οτιδηποτε αλλο θες (πχ να παρεις αλλη συσκευη) στειλε καλυτερα pm.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω γράψει παλι, από κοτσοβωλο, στοκ, με ανοιχτά όλη μέρα wifi, GPS, λίγο Bluetooth στο αμάξι, με βγάζει άνετα α την ημέρα με αρκετή χρήση. Από τα καλύτερα που είχα... Και είχα και iphone 7 kai Samy s7.

 

Επισης εγώ το ζόρι ζω όσον αφορά τη φωτεινότητα, δε χρησιμοποιώ ποτέ την αυτόματη ρύθμιση που μου φαίνεται σκοτεινή, σε όλα τα κινητά.

Παίζω πάντα από 50% και πάνω...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω γράψει παλι, από κοτσοβωλο, στοκ, με ανοιχτά όλη μέρα wifi, GPS, λίγο Bluetooth στο αμάξι, με βγάζει άνετα α την ημέρα με αρκετή χρήση. Από τα καλύτερα που είχα... Και είχα και iphone 7 kai Samy s7.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλα iphone και μπαταρια δεν πανε μαζι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 32αρι με την τελευταία global dev και δεν έχω θέμα με τον ήχο, είτε σε bt είτε σε hands free. Έχεις δοκιμάσει διάφορα hands free μήπως παίζει κάτι με το συγκεκριμένο;
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο κοτσο stock ειμαι ηδη 52% μετα απο 23 ωρες λειτουργιας.

Να ρωτησω κατι αλλο ομως, στο messenger γιατι δεν εμφανιζει τα pop up ? Υπαρχει ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο κοτσο stock ειμαι ηδη 52% μετα απο 23 ωρες λειτουργιας.

Να ρωτησω κατι αλλο ομως, στο messenger γιατι δεν εμφανιζει τα pop up ? Υπαρχει ρυθμιση?

 

Πρεπει να επιτρεψεις αναδυομενα παραθυρα στην εφαρμογη. Ανοιξε το messenger και, πατα το αριστερο led ωστε να βγαλει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν απο πισω. Συρε κατω το messenger ωστε να βγαλει γραναζι. Πατα το και τερμα κατω δεξια θα χει "αλλες αδειες". Εκει θα βρεις και το "αναδυομενα παραθυρα".

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

δε την κρατάει την επιλογή το ίδιο το messenger.

μέσα από την εφαρμογή πρέπει κάπου κάπου να επιλέγεις τις εικόνες συνομιλητών.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δε την κρατάει την επιλογή το ίδιο το messenger.

μέσα από την εφαρμογή πρέπει κάπου κάπου να επιλέγεις τις εικόνες συνομιλητών.

 

Στις αδειες της εφαρμογης τον βαζει εκει που ειπα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στις αδειες της εφαρμογης τον βαζει εκει που ειπα. ;)

 

Δεν είπα το αντίθετο.

Σαν πρόσθετο το έγραψα. ;)

Πολλοί χρήστες,όπως και εγώ,κάνουμε το ίδιο,σχεδόν καθημερινά.

Παρόλο που έχουμε δώσει όλα τα δικαιώματα,είναι σα να κλείνει το msg την επιλογή μόνο του.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα το αντίθετο.

Σαν πρόσθετο το έγραψα. ;)

Πολλοί χρήστες,όπως και εγώ,κάνουμε το ίδιο,σχεδόν καθημερινά.

Παρόλο που έχουμε δώσει όλα τα δικαιώματα,είναι σα να κλείνει το msg την επιλογή μόνο του.

 

Εισαι σιγουρος; Γιατι εγω εδωσα αδεια με το τροπο που ειπα και το κραταει. Το κανα σε 3 συσκευες οπου στη καθε μια δοκιμασα και κανα 2 rom (αρα σε 6 διαφορετικες rom συνολικα) και δεν χρειαστηκε ποτε να ξαναδωσω αδεια.

 

Προφανως δεν μιλαω για μεσα στην εφαρμογη (οπου και εκει πρεπει να το χεις ενεργοποιημενο).

Link to comment
Share on other sites

είμαι 101%.

Αν δε το είχα κάνει δεν θα το έλεγα.

26d8e6b2779cde80438fae6e1fe83970.jpg4369bcbd15ebe671e6d00cb6d537004c.jpg

Σβήνει μόνο του τις εικόνες συνομιλητών.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο. :wacko: Εμενα μου το κραταει κανονικα παντως. Μηπως εχεις developers? Γιατι σε stable δεν μου χει τυχει. Ειμαι κανα 2 μηνο που παιζω με xiaomi συσκευες και δεν εχει τυχει να χρειαστει να το ξαναβαλω.

 

Ή μηπως χανει τη ρυθμιση μετα απο κανενα update του messenger?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...