Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα καλα ευχαριστω, για πεστε πως βαζουμε και widget γιατι δεν το βρισκω με τιποτα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

pinch zoom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pinch zoom

Ή παρατεταμένα τις 3 "παυλες" αριστερά στο "τετράγωνο" (home button) :D

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες.

αρχικα να σας πω επειδη το βλεπω συνεχεια...το tempered glass απ το vickmall που στοιχιζει 5 ευρω οταν πας να κανεις την αγορα,καθεται ΤΕΛΕΙΑ...

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες να το δούμε; Αν είναι, να μιλήσουμε με το Vickmall να το αγοράσουμε έστω τώρα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Με εχει ψησει και μενα να αντικαταστησω το NOTE 2 που εχω .

Εχουμε βρει πουθενα "καλη" τιμη για το 3/64 + tempered + θηκη ?

Συνηθως ψωνιζω απι Vick , αλλα ειδα οτι ειναι πιο φτηνο στο Geek ........ εχουμε αλλη οικονομικη πηγη ?

Λετε στις 11/11 να παιξει πουθενα πολυ καλα ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Με εχει ψησει και μενα να αντικαταστησω το NOTE 2 που εχω .

Εχουμε βρει πουθενα "καλη" τιμη για το 3/64 + tempered + θηκη ?

Συνηθως ψωνιζω απι Vick , αλλα ειδα οτι ειναι πιο φτηνο στο Geek ........ εχουμε αλλη οικονομικη πηγη ?

Λετε στις 11/11 να παιξει πουθενα πολυ καλα ?

 

180$ geek, θηκη πλατης $2 banggood ή ali, τζαμι ali ή αλλου

 

edit: σωστος και ο yannis απο κατω για χρυσο και λευκο

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Με εχει ψησει και μενα να αντικαταστησω το NOTE 2 που εχω .

Εχουμε βρει πουθενα "καλη" τιμη για το 3/64 + tempered + θηκη ?

Συνηθως ψωνιζω απι Vick , αλλα ειδα οτι ειναι πιο φτηνο στο Geek ........ εχουμε αλλη οικονομικη πηγη ?

Λετε στις 11/11 να παιξει πουθενα πολυ καλα ?

 

Xiaomi Redmi Note 4 3/64 με το κουπόνι note41111 η τιμή πάει 169.25 $ για το χρυσόλευκο και 178.35 $ για το άσπρο-γκρι .

από Banggood

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες να το δούμε; Αν είναι, να μιλήσουμε με το Vickmall να το αγοράσουμε έστω τώρα.

 

εγώ το πήρα από vickmall, το tempered glass που μου βάλανε μέσα ήταν άθλιο. Δεν έπιανε όλο το τζάμι παρά μόνο το κομμάτι της οθόνης που είναι "αναμένο" και πάλι οριακά.

Το έβγαλα και έβαλα ένα glass που είχα καβάντζα από το redmi note 3 pro που είχα πάρει από τη γυναίκα, πάλι από το vickmall.

Κουφό ε?

 

Σκέφτομαι την ολική κάλυψη της mofi, αλλά προς το παρών με βόλεψε αυτό που έχω βάλει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα από vickmall, το tempered glass που μου βάλανε μέσα ήταν άθλιο. Δεν έπιανε όλο το τζάμι παρά μόνο το κομμάτι της οθόνης που είναι "αναμένο" και πάλι οριακά.

Το έβγαλα και έβαλα ένα glass που είχα καβάντζα από το redmi note 3 pro που είχα πάρει από τη γυναίκα, πάλι από το vickmall.

Κουφό ε?

 

Σκέφτομαι την ολική κάλυψη της mofi, αλλά προς το παρών με βόλεψε αυτό που έχω βάλει.

 

Για να καταλαβω και μην την πατησω , αυτο το χαλια που σου εβαλε ηταν αυτο που εχει στην σελιδα αγορας του τηλεφωνου σαν επιλογη :

"Services&Gift: Full Coverage Tempered Glass Screen Protector +€4.55"

ή ηταν ενα απο αυτα :

XIAOMI Redmi Note 4 NILLKIN Amazing H+PRO Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector

Redmi Note 4 NILLKIN Amazing H Nanometer Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector

XIAOMI Redmi NOTE 4 Full Coverage Tempered Glass Screen Protector Film with Clean Wipe Easy Iinstalled

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

τα 2 nillkin πάντως φαίνεται ότι δεν καλύπτουν όλη την οθόνη(το H+PRO το λέει και στο description). αν έχει δοκιμάσει κάποιος το full coverage να μας πει. επίσης αυτά που δεν κάθονται καλά που λέμε δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στην αφή ή οτιδήποτε?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

αν παρουμε το τηλ πχ απο Banggood ερχεται με multi

υπαρχει Ελληνικη ρομ οπως υπαρχει στην πρωτη σελιδα του note 3 pro; ή δεν εχει βγει ακομη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από Κύπρο!

 

Εντός της επόμενης βδομάδας πρόκειται κι εγώ να παραλάβω το δικό μου Note 4, το οποίο παρήγγειλα από gearbest, μαζί με silicone case και tempered glass. Το πήρα με China stable λόγω του ότι έχω την ίδια έκδοση και στο Mi Pad 2 μου και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. :)

 

Διαβάζοντας τα σχόλια σας εδώ αναμένω κι εγώ με την σειρά μου να μείνω απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό. Έχω κάποιες επιφυλάξεις για την ποιότητα της κάμερας αλλά από την άλλη, σε αυτή την τιμή θα ήταν παράλογο να περιμένει κάποιος κάτι το εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω και μην την πατησω , αυτο το χαλια που σου εβαλε ηταν αυτο που εχει στην σελιδα αγορας του τηλεφωνου σαν επιλογη :

"Services&Gift: Full Coverage Tempered Glass Screen Protector +€4.55"

ή ηταν ενα απο αυτα :

XIAOMI Redmi Note 4 NILLKIN Amazing H+PRO Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector

Redmi Note 4 NILLKIN Amazing H Nanometer Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector

XIAOMI Redmi NOTE 4 Full Coverage Tempered Glass Screen Protector Film with Clean Wipe Easy Iinstalled

 

δεν ήταν nillkin, ήταν αυτό που δίνει η vickmall το noname. Όταν το πήρα δεν υπήρχε nillkin για το redmi note 4.

Αυτή τη στιγμή φοράω το no name από το redmi note 3 pro της γυναίκας μου για το οποίο είχα πάρει nillkin. Δεν ταιριάζει ακριβώς επάνω στο σένσορα που έχει αριστερά από το ακουστικό αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

Θα το αφήσω έτσι μέχρι να βγει κάτι πιο αξιόπιστο και δοκιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν nillkin, ήταν αυτό που δίνει η vickmall το noname. Όταν το πήρα δεν υπήρχε nillkin για το redmi note 4.

Αυτή τη στιγμή φοράω το no name από το redmi note 3 pro της γυναίκας μου για το οποίο είχα πάρει nillkin. Δεν ταιριάζει ακριβώς επάνω στο σένσορα που έχει αριστερά από το ακουστικό αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

Θα το αφήσω έτσι μέχρι να βγει κάτι πιο αξιόπιστο και δοκιμασμένο.

 

Ευχαριστω για την απαντηση , εαν ειναι ευκολο δες στο ιστορικο της παραγγελιας σου πως το ονομαζει το noname που πηρες .

Το λεει "Full Coverage Tempered Glass Screen Protector" οπως το λεει τωρα ή οχι .

Αυτη η πληροφορια θα βοηθησει πολλους απο μας που θελουμε να παρουμε το κινητο απο εκει .

Ευχαριστω και παλι

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση , εαν ειναι ευκολο δες στο ιστορικο της παραγγελιας σου πως το ονομαζει το noname που πηρες .

Το λεει "Full Coverage Tempered Glass Screen Protector" οπως το λεει τωρα ή οχι .

Αυτη η πληροφορια θα βοηθησει πολλους απο μας που θελουμε να παρουμε το κινητο απο εκει .

Ευχαριστω και παλι

 

Στην παραγγελία μου δεν το αναφέρει καθόλου, δε θυμάμαι αν το είχα επιλέξει:

 

"Xiaomi Redmi Note 4 Pro 5.5inch FHD 2.5D Arc Screen MIUI 8 4G LTE Smartphone Helio X20 MT6797 Deca Core 3GB RAM 64GB ROM 13.0MP Touch ID 4100mAh Metal Body - Silver

About ROM

Muliti-language ROM

Colour

Silver

Nillkin Hard Case With HD Film

Black

Services&Gift

Silicone Case"

 

Δε θυμάμαι αν το είχα επιλέξει καν, αλλά υποθέτω ότι είναι αυτό που προσφέρεται με 5 δολλάρια.

Απορίας άξιο είναι το πως το glass που έστειλαν για το 4 είναι χειρότερη (πιο στενή) από αυτή που δίνουν με το redmi note 3 pro.

Δεν είναι να βασίζεσαι πάντως και να προκαταλαμβάνεσαι είτε αρνητικά είτε θετικά καθώς δε πιστεύω ότι αν πάρει κάποιος τώρα θα είναι το ίδιο με αυτό που έστειλαν σε εμένα.

πιο πάνω φίλος έγραψε ότι πήρε από vickmall και κάθεται τέλεια, δεν έχω λόγο να τον αμφισβητήσω.

Ίσως ο λόγος που στέλνουνε πιο "στενό" με το 4ρι είναι το ότι η οθόνη είναι 2.5d και δημιουργείται θέμα από την ακαμψία των tempered glasses, αφήνοντας ένα μικρό κενό περιμετρικά όπου φαίνεται ότι δε κολλάει καλά η μεμβράνη.

 

Εγώ περιμένω να μου πει αν δοκίμασε κάποιος mofi full coverage για το κινητάκι μας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο λόγος, το λέει και η Nillkin. Γι' αυτό τα φτιάχνει έτσι.

 

ερωτηση

αν παρουμε το τηλ πχ απο Banggood ερχεται με multi

υπαρχει Ελληνικη ρομ οπως υπαρχει στην πρωτη σελιδα του note 3 pro; ή δεν εχει βγει ακομη;

Έχει βγει από Xiaomi-MIUI Hellas. Είναι στην σελίδα των Stable (πρέπει να κάνεις λογαριασμό): https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15803-Ενημέρωση-29-10-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V8-0-X-0-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για/

Οδηγίες υπάρχουν εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/17115-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-RedMi-Note-4-Nikel-για-πρώτη-φορά

Βεβαίως, προηγουμένως πρέπει να κάνεις αίτηση ξεκλειδώματος (ρίξε μια ματιά στο Xiaomi-miui.gr).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με το 4G(?) της Wind, αυτό εδώ παίζει ή θα φάμε πατάτα??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με το 4G(?) της Wind, αυτό εδώ παίζει ή θα φάμε πατάτα??

Προφανώς δεν έχεις διαβάσει κανένα ποστ του Θέματος έτσι;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την αγγλοκινεζικη ρομ και τα λινκ δεν ανοιγουν με τις εφαρμογες αλλα με τον browser της miui εχετε και εσεις το ιδιο προβλημα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την αγγλοκινεζικη ρομ και τα λινκ δεν ανοιγουν με τις εφαρμογες αλλα με τον browser της miui εχετε και εσεις το ιδιο προβλημα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

δεν σε ρωτάει μέσα στην εφαρμογή,πως θες να ανοίγουν;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχεις διαβάσει κανένα ποστ του Θέματος έτσι;;;

προφανώς πριν το πεις αυτό, αν δεις, μιλάω κ συμετάσχω σε πολλές σελίδα του θέματος............

 

Αλλα ΟΡΙΣΤΙΚΗ απόφαση δεν έχω δει απο κανέναν.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με το 4G(?) της Wind, αυτό εδώ παίζει ή θα φάμε πατάτα??

 

στην επαρχία δεν θα έχεις 4g Σίγουρα..

Έχει ειπωθεί αρκετές φορές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο to2c έκδοση με 3/32gb για οποιον ενδιαφέρετε δεν κοίταξα σΝ το εχουν και αλλα μαγαζια

 

Με 9$ διαφορα το 64αρι απο το 32αρι δεν αξιζει καν τον κοπο να το σκεφτεις

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 4 3/64 με το κουπόνι note41111 η τιμή πάει 169.25 $ για το χρυσόλευκο και 178.35 $ για το άσπρο-γκρι .

από Banggood

 

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ και κανένα 1 χρόνο με το lenovo k3 note και αφού το θέλει ο πιτσιρικας (έμεινε με το παλιό μου zopo zp820) σκέφτομαι να πάρω το xiaomi note 4 3/64.

Έχω μεγάλη συμπάθεια στο μαζαγι που προτείνει ο φίλος και βλέπω με το κουπόνακι να βγάλει σε τιμή 155€ ,αρκως τιμία θα έλεγα :)

Ή rom που δίνει το Banggood παιδιά έχει Ελληνικά γιατί με τα Αγγλικά δεν τα πάω και τόσο καλά,και αν θα πέρνει ενημέρωση αυτόματα.(στις φωτο από Banggood βλέπω Ελληνικά αλλά δεν γνωρίζω αν είναι μόνο το πληκτρολόγιο)

Επίσης αν καποιος φίλος έχει την καλοσύνη να προτείνει κάτι για την οθόνη (όχι μεμβράνη αλλά το σκληρό πλαστικό) και καμιά θήκη τύπου βιβλίου.

Ερώτησεις για το αν είναι καλό το τηλ δεν ρωταω γιατί από λίγο διάβασμα που έκανα σίγουρα θα μείνω ικανοποιημένος από την απόδοση του αφού ή χρήση που κάνω είναι τα πάντα εκτός από games.Το 90% εκτός από της κλήσεις είναι περιαγωγή στο διαδίκτυο και κάποιες εφαρμογές γενικές....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...