Jump to content

Ποιά μάρκα θεωρείτε καλύτερη στις Μητρικές


SlRator
 Κοινοποίηση

Ποια μάρκα θεωρείτε καλύτερη στις Μητρικές  

162 members have voted

  1. 1. Ποια μάρκα θεωρείτε καλύτερη στις Μητρικές

    • Abit
      19
    • GigaByte
      35
    • MSI
      28
    • Intel
      6
    • Αsus
      70
    • QDI
      4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τρία χρόνια που δουλεύω ως τεχνικός ηλεκτρονικών υπολογιστών και με αυτήν την μικρή εμπειρία το συμπέρασμα μου είναι:

Gigabyte, καλές επιδόσεις, έως μηδενικές βλάβες, καλές τιμές.

Κορυφή αξιοπιστίας θεωρώ τα Intel, αλλά λίγο ακριβές και μέτριες σε επιδόσεις.

Τα MSI είναι προβληματικά σε μεγάλο ποσοστό και ειδικά αν οι απαιτήσεις σου είναι μεγάλες.

Στα QDI μένω μακριά, θέλω το κεφάλι μου ήσυχο.

Για τα ASUS και ABIT δεν ξέρω πολλά, με φοβίζει λίγο η εδώ υποστήριξη της αντιπροσωπίας.

Ψήφισα Gigabyte. Γιατί τουλάχιστον θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο :) .

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την Abit έχε υπ όψιν σου ότι έφτιαχνε motherboards όταν κάποιες εταιρείες δεν υπήρχαν....μάλιστα εγώ έχω μητρική από 386 που πάνω λέει Abit......οπότε καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.....

 

 

Εγώ φυσικά Abit.....

Ti να πώ...

Για το overclock της?

Για τις επιδόσεις?

Για την ποιότητα?

 

Από εκεί και πέρα....συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Alexisferos

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ά...

Να ξέρετε ότι στην MSI κάνανε μήνυση για ευπαθή προιόντα....δεν έχω να πώ κάτι άλλο....

Και έχω και προσωπική εμπειρία από μητρική της MSI....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Abit, αλλά έχω και τις Gigabyte σε μεγάλη εκτίμηση. Απίστευτο overclocking, ειδικά με τις Abit, απίστευτη ταχύτητα και σταθερότητα.

 

Είχα την Abit BH6 το 98 με Celeron 300A (300MHz χωρίς 2nd level cache). Ο καημένος ο Celeron είχε φτάσει τα 450 ολόκληρα MHZ, και η motherboard δε μασαγε μια... Μετά το 2001 που ήρθα Ελλάδα, δεν έβρισκα Abit πουθενά (και τα 2 pc από τότε ήταν με Gigabyte)... αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναγυρίσω στην Abit.

 

Τις Asus τις βλέπω με καλό μάτι, αλλά μόνο όταν περισσεύουν τα euro ;)

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

ASUS. Τις θεωρώ ποιο αξιόπιστες. Παλιότερα είχα μία Abit. Καλή αλλά η υποστήριξή της από το site δεν μου άρεσε τόσο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ASUS. Τις θεωρώ ποιο αξιόπιστες. Παλιότερα είχα μία Abit. Καλή αλλά η υποστήριξή της από το site δεν μου άρεσε τόσο.

Sorry αλλά θεωρείς την on-line υποστίρηξη της Asus καλύτερη από της Abit?

 

Καλά της MSI είναι το χειρότερο.... :mad:

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά θεωρείς την on-line υποστίρηξη της Asus καλύτερη από της Abit?

 

Καλά της MSI είναι το χειρότερο.... :mad:

 

Ναι. :)

 

Επειδή έχω την μανία τον αναβαθμίσεων, το site της ASUS μου φάνηκε ποιο πλούσιο από θέμα αναβαθμίσεων και υποστήριξης.

 

Άποψή μου. Το αν είναι σωστή... δεν ξέρω. Αυτό πιστεύω. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα....απλό παράδειγμα.....

 

Η Asus για την P4P800-E DELUXE έχει βγάλει 4 ή 5 bios.....

 

Ή Abit για την ΑΝ7 που ήταν απο μοντέλα που δεν τα υποστίριξε πολύ...έβγαλε 8 bios ενώ για την NF7-s κάπου στα 20 και είναι να μοy πείς για drivers για αυτό υπάρχουν τα site της nvidia , intel , sis , ati.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο ελλατωματικού προϊόντος; Λογική δεν είναι η αστοχία ανάμεσα σε χιλιάδες μητρικές και εσείς να είστε ο γκαντέμης; Γιατί να βρίζω την κάθε εταιρία; Τεσπα...

 

Είπες μια μεγάλη αλήθεια που δεν ισχύει μόνο για τις μητρικές αλλά και γενικότερα για την αξιοπιστία του hardware.

 

Το πρόβλημα για μένα είναι ότι ενώ τα περιοδικά και τα εξειδικευμένα sites διενεργούν αναλυτικά τεστ όπου εξετάζουν κι αξιολογούν διάφορες πτυχές μιας μητρικής (ταχύτητα, σταθερότητα, εξοπλισμό κτλ) είναι πολύ δύσκολο να αξιολογήσουν την ποιότητα και ακόμα δυσκολότερα την αξιοπιστία, δηλαδή το πόσο εύκολα καίγεται μία μητρική αν "πιεστεί".

 

Κι αυτό συμβαίνει γιατί πρακτικά θα έπρεπε να εξετάσουν κάθε πιθανό σενάριο χρήσης του υπολογιστή που θα μπορούσε να οδηγήσει σε βλάβη της μητρικής, ακόμα και να στήσουν συστήματα με κάθε μία από τις μητρικές και να μετράνε... ποιες καίγονται πιο γρήγορα :rolleyes: αλλά και πάλι θα υπάρχει ο φόβος του τυχαίου :worry:

 

Έτσι οι περισσότεροι επιλέγουμε με βάση τις προσωπικές μας εμπειρίες, ή εμπειρίες άλλων που έχουμε ακούσει, οι οποίες επίσης συμπεριλαμβάνουν τον παράγοντα της τύχης, άρα εκ των πραγμάτων δε μπορούν να είναι απόλυτες.

 

Προσωπικά προτιμάω ASUS γιατί 1) είναι οι πιο αξιόπιστες (δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να παραπονιέται για Asus που καίγονται εύκολα), 2) επειδή αγοράζοντας κάποιο οποιοδήποτε μοντέλο asus έχεις εξασφαλίσει ότι πήρες μια σταθερότατη και γρήγορη μητρική και 3) χάρη σε μια προσωπική εμπειρία:

 

Κάποτε θέλησα να κάνω reset bios βραχυκυκλώνοντας 2 επαφές με ένα jumper και ενώ στις οδηγίες έλεγε ότι η μητρική δεν έπρεπε να τροφοδοτείται, ξέχασα να κλείσω το διακόπτη.... :O Ακούστηκε ένας περίεργος θόρυβος σαν κάτι να καίγεται βγήκαν καπνοί, μύρισε καμένο πλαστικό, όμως η μητρική επέζησε και λειτουργούσε κανονικότατα :blink:

 

(πάντως για το φόβο των Ιουδαίων την έστειλα στην αντιπροσωπεία και ανέφερα ότι έχει κάποιο πρόβλημα που δύσκολα θα μπορούσαν να εντοπίσουν ώστε να μου την αντικαταστήσουν, όπως και έκαναν τελικά :innocent: )

 

Μειονεκτήματα των Asus πέρα από την υψηλή τιμή τους, που έπαψε ευτυχώς να είναι τόσο απαγορευτική όσο ήταν, είναι και το ότι δεν έχουν όλα τα μοντέλα τους πλούσιες επιλογές υπερχρονισμού.

 

Αν δεν υπήρχε η Asus θα διάλεγα Abit, για την οποία δεν έχω κανένα παράπονο παρά μόνο ότι μερικές φορές παραείναι εξειδικευμένες για overclocking, και αμελούν άλλα πράγματα όπως πχ την ταχύτητα του συστήματος σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Μετά θα επέλεγα Gigabyte που είναι γενικά πολύ καλές μητρικές, και τελευταία την Msi, οι οποίες, αν και είναι γρήγορες και σταθερές, καίγονται πιο εύκολα σε σχέση με τις προηγούμενες

Link to comment
Share on other sites

Είπες μια μεγάλη αλήθεια που δεν ισχύει μόνο για τις μητρικές αλλά και γενικότερα για την αξιοπιστία του hardware.

 

Το πρόβλημα για μένα είναι ότι ενώ τα περιοδικά και τα εξειδικευμένα sites διενεργούν αναλυτικά τεστ όπου εξετάζουν κι αξιολογούν διάφορες πτυχές μιας μητρικής (ταχύτητα, σταθερότητα, εξοπλισμό κτλ) είναι πολύ δύσκολο να αξιολογήσουν την ποιότητα και ακόμα δυσκολότερα την αξιοπιστία, δηλαδή το πόσο εύκολα καίγεται μία μητρική αν "πιεστεί".

Κι αυτό συμβαίνει γιατί πρακτικά θα έπρεπε να εξετάσουν κάθε πιθανό σενάριο χρήσης του υπολογιστή που θα μπορούσε να οδηγήσει σε βλάβη της μητρικής, ακόμα και να στήσουν συστήματα με κάθε μία από τις μητρικές και να μετράνε... ποιες καίγονται πιο γρήγορα :rolleyes: αλλά και πάλι θα υπάρχει ο φόβος του τυχαίου :worry:

 

Χμ.....δεν θα έλεγα όχι....αλλά τα περισσότερα reviews και δεν λέω για περιοδικά....αλλά για sites κάνουν κάποια τεστς για να πιέσουν μία μητρική....

Πx.Στο anandtech άλλαξαν για ένα συγκριτικό 3 μητρικές msi γιατί για κάποιο λόγο δεν δούλευε σωστά το agp/pci lock :X

 

 

Έτσι οι περισσότεροι επιλέγουμε με βάση τις προσωπικές μας εμπειρίες, ή εμπειρίες άλλων που έχουμε ακούσει, οι οποίες επίσης συμπεριλαμβάνουν τον παράγοντα της τύχης, άρα εκ των πραγμάτων δε μπορούν να είναι απόλυτες.

 

Προσωπικά προτιμάω ASUS γιατί 1) είναι οι πιο αξιόπιστες (δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να παραπονιέται για Asus που καίγονται εύκολα), 2) επειδή αγοράζοντας κάποιο οποιοδήποτε μοντέλο asus έχεις εξασφαλίσει ότι πήρες μια σταθερότατη και γρήγορη μητρική και 3) χάρη σε μια προσωπική εμπειρία:

 

1)Δεν συμφωνώ αν και αυτή τι στιγμή έχω μία asus πολοί σκληροπυρινικοί έχουν κάψει πυκνωτάκια από asus.... :mad:

2)Αυτό είναι σχετικό.....εξαρτάται από το μοντέλο.....

 

Κάποτε θέλησα να κάνω reset bios βραχυκυκλώνοντας 2 επαφές με ένα jumper και ενώ στις οδηγίες έλεγε ότι η μητρική δεν έπρεπε να τροφοδοτείται, ξέχασα να κλείσω το διακόπτη.... :O Ακούστηκε ένας περίεργος θόρυβος σαν κάτι να καίγεται βγήκαν καπνοί, μύρισε καμένο πλαστικό, όμως η μητρική επέζησε και λειτουργούσε κανονικότατα :blink:

Χμ....δεν νομίζω ευθυνώταν αυτό για την φωτιά....μιάς και το έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικές Abit....και δεν είδα πουθενά φωτιές....ούτε καπνό ούτε μυρουδιά....τώρα αν έφτεγε η asus δεν ξέρω.... :alien:

 

Μειονεκτήματα των Asus πέρα από την υψηλή τιμή τους, που έπαψε ευτυχώς να είναι τόσο απαγορευτική όσο ήταν, είναι και το ότι δεν έχουν όλα τα μοντέλα τους πλούσιες επιλογές υπερχρονισμού.

Δεν γίνεται όλα τα μοντέλα να έχουν τι ίδιες επολογ'ες υπερχρονισμού.....εξαρτάται και από άλλα πράγματα....οπως πχ chipset

 

Αν δεν υπήρχε η Asus θα διάλεγα Abit, για την οποία δεν έχω κανένα παράπονο παρά μόνο ότι μερικές φορές παραείναι εξειδικευμένες για overclocking, και αμελούν άλλα πράγματα όπως πχ την ταχύτητα του συστήματος σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Δεν ισχύει αυτό.....και μπορείς να το δείς σε συγκριτικά.....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πx.Στο anandtech άλλαξαν για ένα συγκριτικό 3 μητρικές msi γιατί για κάποιο λόγο δεν δούλευε σωστά το agp/pci lock :X

 

Αυτό που λες είναι αστοχία υλικού εκ των προτέρων, όχι τεστ αξιοπιστίας.

 

 

1)Δεν συμφωνώ αν και αυτή τι στιγμή έχω μία asus πολοί σκληροπυρινικοί έχουν κάψει πυκνωτάκια από asus.... :mad:

 

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Επιφυλλάσομαι..

 

2)Αυτό είναι σχετικό.....εξαρτάται από το μοντέλο.....

 

Πράγματι. Επαναδιατυπώνω λοιπόν ότι οι μητρικές Asus είναι σχεδόν πάντα οι πιο σταθερές σε σχέση με ανταγωνιστικές μητρικές με το ίδιο chipset

 

 

Χμ....δεν νομίζω ευθυνώταν αυτό για την φωτιά....μιάς και το έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικές Abit....και δεν είδα πουθενά φωτιές....ούτε καπνό ούτε μυρουδιά....τώρα αν έφτεγε η asus δεν ξέρω.... :alien:

 

Πρόσεξε! Κάνεις το ίδιο λάθος με εμένα. Ενώ σε άλλες μητρικές (px msi) το reset bios απαιτεί να υπάρχει τροφοδοσία στη μητρική όταν γίνεται το jumperoma, στις Asus (σε αυτή που έχω εγώ τουλάχιστον) απαγορεύεται δια ροπάλου από το manual γιατί τις βραχυκυκλώνει.

 

Just try it σε όσες A7V333 θες και αν δε βγουνε καπνοί θα γίνω αστροναύτης :alien:

 

 

Δεν γίνεται όλα τα μοντέλα να έχουν τι ίδιες επολογ'ες υπερχρονισμού.....εξαρτάται και από άλλα πράγματα....οπως πχ chipset

 

Σύμφωνοι, αλλά μερικές δυνατότητες, αν και υποστηρίζονται από το chipset, δεν ενσωματώνονται, επειδή η εταιρία δε το θέλει για τους δικούς της λόγους.

 

 

Δεν ισχύει αυτό.....και μπορείς να το δείς σε συγκριτικά.....

 

Πως μπορείς να ισχυρίζεσαι ότι δεν υπάρχουν γενικά και αόριστα μητρικές abit πιο αργές από τον ανταγωνισμό (και δεν αναφέρομαι σε μικροδιαφορές).

 

Εγώ είχα διαβάσει συγκριτικό παλιότερα με μια abit που είχε ό,τι μπορείς να φανταστείς σχετικά με το overclocking αλλά στην ταχύτητα κατατασόταν κάτω από το μέσο όρο.

 

Τέλος, δεν είναι ανάγκη να κάνουμε το θέμα vs. Απλά καταθέτει ο καθένας τις εμπειρίες του και τις απόψεις του για τις γνωστές εταιρίες μητρικών :)

Link to comment
Share on other sites

 

Πράγματι. Επαναδιατυπώνω λοιπόν ότι οι μητρικές Asus είναι σχεδόν πάντα οι πιο σταθερές σε σχέση με ανταγωνιστικές μητρικές με το ίδιο chipset

 

:)

Γιατί είσαι απόλυτος?

Εγώ ενοούσα ότι

πχ.Με το 915 ειναι η πιο σταθερή αλλά με το 925 η χειρότερη(τυχαίο παράδειγμα)

 

Πρόσεξε! Κάνεις το ίδιο λάθος με εμένα. Ενώ σε άλλες μητρικές (px msi) το reset bios απαιτεί να υπάρχει τροφοδοσία στη μητρική όταν γίνεται το jumperoma, στις Asus (σε αυτή που έχω εγώ τουλάχιστον) απαγορεύεται δια ροπάλου από το manual γιατί τις βραχυκυκλώνει.

 

Just try it σε όσες A7V333 θες και αν δε βγουνε καπνοί θα γίνω αστροναύτης :alien:

 

Το δοκίμασα μόλις σε μία P4P800 E-Deluxe και δεν έγινε τίποτα... :X

 

Σύμφωνοι, αλλά μερικές δυνατότητες, αν και υποστηρίζονται από το chipset, δεν ενσωματώνονται, επειδή η εταιρία δε το θέλει για τους δικούς της λόγους.

Για αυτό υπάρχουν τα ακριβά μοντέλα και τα φτινά με το ίδιο chipset....λογικό δεν είναι?

 

Πως μπορείς να ισχυρίζεσαι ότι δεν υπάρχουν γενικά και αόριστα μητρικές abit πιο αργές από τον ανταγωνισμό (και δεν αναφέρομαι σε μικροδιαφορές).

Δεν είπα για όλες...αλλά οι καλές όχι απλά είναι πάνω από τον μέσο όρο...(που καμία abit δεν είναι κάτω)αλλά φυγουράρουν στος πρώτες θέσεις...

 

 

Εγώ είχα διαβάσει συγκριτικό παλιότερα με μια abit που είχε ό,τι μπορείς να φανταστείς σχετικά με το overclocking αλλά στην ταχύτητα κατατασόταν κάτω από το μέσο όρο.

Από περιέργια...για πές το μοντέλο που έλεγες και το site της δοκιμης...

 

Τέλος, δεν είναι ανάγκη να κάνουμε το θέμα vs. Απλά καταθέτει ο καθένας τις εμπειρίες του και τις απόψεις του για τις γνωστές εταιρίες μητρικών

Δεν γίνεται vs απλά παραθέτουμε απόψεις...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα....απλό παράδειγμα.....

 

Η Asus για την P4P800-E DELUXE έχει βγάλει 4 ή 5 bios.....

 

Ή Abit για την ΑΝ7 που ήταν απο μοντέλα που δεν τα υποστίριξε πολύ...έβγαλε 8 bios ενώ για την NF7-s κάπου στα 20 και είναι να μοy πείς για drivers για αυτό υπάρχουν τα site της nvidia , intel , sis , ati.

 

Μιλάς για τις ποιο καινούριες. Στην παλιά μου που έψαχνα για bios update... είχα βρει αλλά καθόλου εύκολα στο site της abit. Και όχι με το καλύτερο tutorial.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Χμ....

Αυτό που λέω ισχεύει για αυτέ που είναι κάπου μετά το 2001

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πx.Στο anandtech άλλαξαν για ένα συγκριτικό 3 μητρικές msi γιατί για κάποιο λόγο δεν δούλευε σωστά το agp/pci lock :X

 

Σε ποιες msi??

Οσες εχω δει δεν εχουν agp/pci lock.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την Κ8Ν Νεο 2

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω ψηφιζω Asus παντως μιας και τετοια ειχα και ειχα αρκετα καλες επιδοσεις και κανενα προβλημα και τετοια σκεφτομαι να παρω!!

 

 

Sorry παιδια αλλα μετα απο αυτο ειχα γραψει αλλο ενα μηνυμα αλλα καποιος το εσβησε!!Μηπως το εχουμε παρακανει λιγο με αυτα τα σβησιματα!Αμα ειναι να λεμε οτι θελουν μερικοι εδω μεσα και να γλυφουμε(sorry για εκφραση)!!Δεν ειπα κατι το τοσο κακο δηαλδη και το σβησατε!~

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Μια εροτιση τώρα που θα βγούνε η Intel επεξεργαστές 64μπιτ τι μάρκα μαδερμπορτ να βάλω :)

 

ποιοδηποτε με 915/925 που να αναβαθμιζει ευκολα το BIOS, πχ. ασους, γκιγκαμπαιτ :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει motherboard από 2 εταιρίες. Το ένα είναι της Matsonic (αν θυμάμαι καλά αυτή είναι η εταιρία) και άλλα 2 της Gigabyte (της Gigabyte στο pc μου). ΚΑΝΕΝΑ δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα. Ειδικά το ένα Gigabyte που είχα στο pc μου (άλλαξα μητρική μόνο και μόνο επειδή είχε AGP 4x και η κάρτα μου είναι AGP 8x) αποδείχτηκε σκυλί. Είχα φτάσει να έχω το pc ανοιχτό ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ 4-5 μέρες και δεν καταλάβαινε ΤΙΠΟΤΑ. Ακόμα και το καλοκαίρι (με air conditio βέβαια τις περισσότερες ώρες) δεν καταλάβαινε τίποτα το pc. Και το καινούργιο μου motherboard μέχρι τώρα δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Το μοντέλο της Gigabyte που είχα είναι το GA-7VTXE και αυτό που έχω τώρα είναι το 7VT600P-RZ
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...