Jump to content

Ποιά μάρκα θεωρείτε καλύτερη στις Μητρικές


SlRator
 Κοινοποίηση

Ποια μάρκα θεωρείτε καλύτερη στις Μητρικές  

162 members have voted

  1. 1. Ποια μάρκα θεωρείτε καλύτερη στις Μητρικές

    • Abit
      19
    • GigaByte
      35
    • MSI
      28
    • Intel
      6
    • Αsus
      70
    • QDI
      4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

GIGABYTE και εγω. Χρησιμοποιω χρονια μητρικες της εταιρειας και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα. Και σε καλη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

θα ψήφιζα assus που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένους αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχει σαν επιλογή ψήφισα gigabyte
Link to comment
Share on other sites

Gigabyte και για μένα γιατί είναι αξιόπιστες, με κανονικές προς καλές επιδόσεις και καλές τιμές.

 

Οι Asus για μένα είναι κάπως υπερτιμημένες (όχι τόσο τώρα αλλά θυμάμαι παλαιότερα κάτι τιμές μητρικών Asus και τραβάω τα μαλιά μου).

 

Καλούτσικες μου φαίνονται και οι Albatron πάντως.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να προσθεσει την Asus.Αλλιως δεν ψηφιζω! :p

 

Απ' αυτες που εχει τωρα η δημοσκοπησ θα ελεγα καλυτερη σχεση αποδοση+ποιοτητα προς τιμη οι gigabye, καλυτερες για overclicking οι Abit, οι MSI μετριες για την τιμη τους και οι Intel πανακρηβες,αχρηστες για overclοcking αλλα πολυ ποιοτηκες.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χρησιμοποιησει και τις 5 εταιριες κατα καιρους έχω καταλήξει στο συμπερασμά οτι καθε μια μπορει να ικανοποιησει συγκεκριμένες αναγκες.Οι INTEL είναι πολυ αξιοπιστές οι ASUS παντα τους λείπει για να φτάσουν την τελιότητα αλλα σε υψηλη τιμη οι ABIT είναι midrange και δεν τις προτιμώ ενώ αν θες κάτι φτήνο θα πάρεις GIGABYTE.Εγώ ψηφισα MSI.Τα τελευταία χρόνια αυτές χρησιμοποίω και δεν μου έχουν βγάλει κανένα προβλημα είναι αρκετά overclockable και μπόρεις να πειραξείς αρκετα πραγματάκια απο το BIOS ωρις να φοβάσαι αν σου κρασάρει το συστημά.Πόλυ καλή υποστήριξη για τα update σε drivers και BIOS
Link to comment
Share on other sites

Asus και εγώ, γιατί την αφήσατε απέξω? Μακράν πιο αξιόπιστες. Από MSI δυστυχώς είχα κακή εμπειρία (μάλλον ήμουν άτυχος).
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι υπερ την GIGA BYTE. Τη χρησιμοποιω, κανε προβλημα και σε καλυτερη τιμη απο την ASUS που θεωρω επισης πολυ καλη.
Link to comment
Share on other sites

Για τις MSI τι γνομι έχετε ???. Eγώ πάντως δεν είχα μείνει εφχαριστιμενος για αφτο έβαλα GIGABYTE :)

 

Megale na koitakseis ligo thn orthografia sou? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε να κοιτάξεις λίγο τα greeklish?? ;-) (no offence) λοιπόν Asus και απο μένα... Είναι ωραίες και αξιόπιστες..
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Gigabyte με κλειστά μάτια. Δεν το συζητώ.

Η ταπεινή μου γνώμη.

ASUS : ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΕΣ

QDI : ΧΑΛΙΑ

MSI : Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΦΥΛΑΕΙ

GIGABYTE: ΚΟΡΥΦΗ

SOLTEC: ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ

INTEL : ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ

ΑΒΙΤ : ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ Η QDI.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

αν υποθεσουμε οτι η asus δεν υπαρχει στην λιστα επειδη ειναι εκτος συναγωνισμου

θα διαλεξω abit, τα τελευταια μοντελα της ειναι πολυ καλα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές της δημοσκόπησης, προστέθηκαν οι Asus και QDI και οι ψήφοι μηδενίστηκαν, οπότε θα πρέπει να ψηφίσετε ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα GIGABYTE και μετά ASUS .

Πολύ καλές και οι δύο , ιδίως οι GIGABYTE που δεν κοστίζουν μια μικρή περιουσία !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δικεολογισται την ψήφο σας . Εγώ πάντως ψηφίζω GIGABYTE :)

Μου αρέσει που εσύ αιτιολόγησες! :p

 

Ψηφίζω ASUS/Gigabyte/MSI, αν και την ψήφο μου την πήρε η MSI.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παντα ειχα ASUS για το Desktop μου και παντα ASUS θα εχω ;)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Asus χαλαρά. Αυτό που μου την είχε σπάσει μια φορά σε gigabyte ήταν ότι όταν δοκίμαζα κάποτε software raid, με τους ΙΔΙΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ (όχι μόνο ίδια μοντέλα, ίδιους δίσκους) και ίδιο chipset (266 Via) μια gigabyte φράκαρε στα 65-70MB/sec, ενώ η αντίστοιχη ASUS έδινε 92MB/sec....

Περίεργο...

Πάντως η Asus έχει ΕΛΕΕΙΝΟ site, άθλιο, μη λειτουργικό, που πέφτει, που συχνά πυκνά πετάει ASP.NET errors, που δεν δουλεύουν links, κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...