Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.pspgr.uni.cc/

Το καλυτερο site για psp και οχι μονο...:) :p :lol: :D

Eυχαριστώ...:)

Να ρωτήσω,είναι "δύσκολο" να του βάλεις την κάρτα μνήμης...Το λέω γιατί βλέπω κάπως παράξενη την θέση απο πίσω...:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεχρι τωρα τα μονα που εχω δοκιμασει μετα την SEB'' και δεν φορτωνουν ειναι ολα τα atv ,εαν εξαιρεσουμε οτι 30-40% καθε φορα που παταω το home να βγω απο παιχνιδι μετα το yes κλεινει και το psp ,το firmware ειναι ανωτερο του 1.50.

PS η καρτα φιλε tasosmaroulitsis μπαινει σε δικη της υποδοχη πολυ ευκολα δεν χρειαζεται να βγαλεις κατι απο την πλατη.

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

PS η καρτα φιλε tasosmaroulitsis μπαινει σε δικη της υποδοχη πολυ ευκολα δεν χρειαζεται να βγαλεις κατι απο την πλατη.

Μάλιστα...:)

Αυτό τότε τι είναι -> http://www.the-gadgeteer.com/assets/sony-psp21.jpg

 

Ξέρει κανείς...;;;:worry:

 

Παιδιά,παίρνει Memory Stick Duo ή Memory Stick Pro Duo...;;;:blink:

 

 

Την Memory Stick Pro Duo ,την βάζουμε μέσα με αντάπτορα...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η θυρα του ΜS

 

 

Memory Stick Pro Duo και οχι δεν τη βαζεις μεσα με τον ανταπτορα, τον ανταπτορα τον χρησιμοποιεις για τον card reader.

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

http://www.the-gadgeteer.com/assets/sony-psp21.jpg

Ναι, εκεί μπαίνει η κάρτα (Memory Stick Pro Duo). Εννοείται πως θα είχε ένα μικρό κάλυμμα :) Ο φίλος 6680_mark μάλλον εννοούσε ότι δεν χρειάζεται να βγάλεις π.χ. πίσω κάλυμμα και μπαταρία όπως ήταν πριν χρόνια το 6600 (αυτό ήταν το μοντέλλο; δεν θυμάμαι :p) της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pspgr.uni.cc/

Το καλυτερο site για psp και οχι μονο...:) :p :lol: :D

 

S.O.S. !!!!!!

Στο site που αναφέρεις λέει πως δεν χρειάζεται π.χ. εγώ που έχω την 2.0.1 να κάνω downgrade στην 1.0 και μετά να πάω στην 1.5, αλλά πρέπει να κάνω update στην 2.71 και μετά downgrade στην 1.5......

Γίνεται αυτό????

Διαβάζοντας αρκετά προηγούμενα posts, λέτε πως μην κάνουμε αναβάθμιση σε τελευταία έκδοση γιατί δεν υπάρχει γυρισμός και αυτοί υποστηρίζουν πως υπάρχει....Τι ισχύει τελικά???Μήπως το λένε ώστε να κάνουμε update και μετά να μην υπάρχει γυρισμός και άρα να είμαστε νόμιμοι (να κρύβεται δηλαδή πίσω κανένας από την Sony Hellas???? ):blink: :worry: :mad: :X

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

http://www.the-gadgeteer.com/assets/sony-psp21.jpg

Ναι, εκεί μπαίνει η κάρτα (Memory Stick Pro Duo). Εννοείται πως θα είχε ένα μικρό κάλυμμα :) Ο φίλος 6680_mark μάλλον εννοούσε ότι δεν χρειάζεται να βγάλεις π.χ. πίσω κάλυμμα και μπαταρία όπως ήταν πριν χρόνια το 6600 (αυτό ήταν το μοντέλλο; δεν θυμάμαι :p) της Nokia.

 

ekeini tin epoxi to SX1 tis SIEMENS eixe hotswap , kai mporouses na bgaleis tin karta tou me anoixto to kinito kai xwris na bgaleis tin mpataria!

 

to proto kinito pou ypostirize to HOTSWAPing itan omws to SL45 pali apo tin SIEMENS !!! epoxes konta sto 2000!!!

 

i NOKIA 8imi8ike to HOTSWAP meta apo 4 xronia!

;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

KALIMERA YPARXI KANAS KODIKOS STO GTA LIBERTY CITI STORIES GIA NA PETAO EYXARISTO

 

Υπαρχει super jump (σαν πεταγμα ειναι) στο VCS CheatDevice v2.1a.

Μονο μεσω devhook εννοειται.

 

Ephyon has released both a DevHook v2.71 + 3.01 FW FULL Hybrid Mod For 1.50 Users and a DevHook v2.71 + 3.01 FW FULL Hybrid Mod For 2.71SE Users today for those interested.

 

Χμ... μεχρι να βγει ο 3.01 devhook δεν ειναι ασχημο :p Αφορα κυριως τα games που θελουν 2.80+

Link to comment
Share on other sites

Με 2.71 τρεχει αψογα!!!

ps.(Το game ειναι υπεροχο):yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

μολις εβαλα [PSP]Asterix.And.Obelix.XXL.2.EUR.MULTI6 σε 2.71-se-b"!

παω να το φορτωσω κ μου πεταει μπλε οθονη που γραφει:

panic...

the disc could not be read!

 

κανεισ κατι που δεν κανω??

πως το τρεχεισ εσυ?μηπωσ να το ξανακατεβασω??

καποιοσ.....?!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα [PSP]Asterix.And.Obelix.XXL.2.EUR.MULTI6 σε 2.71-se-b"!

παω να το φορτωσω κ μου πεταει μπλε οθονη που γραφει:

panic...

the disc could not be read!

 

κανεισ κατι που δεν κανω??

πως το τρεχεισ εσυ?μηπωσ να το ξανακατεβασω??

καποιοσ.....?!

 

Eχω το ιδιο cso (ΕU MULTI 6),τρεχει χωρις προβλημα.:cool:

Χρησιμοποιω devhook 0.44>2.71>222Mhz.(χωρις se-b)

(Tρεχει και με 0.45,0.46)

Πιθανον το συγκεκριμενο iso δεν παιζει με 2.71-se-b:(

Link to comment
Share on other sites

S.O.S. !!!!!!

Στο site που αναφέρεις λέει πως δεν χρειάζεται π.χ. εγώ που έχω την 2.0.1 να κάνω downgrade στην 1.0 και μετά να πάω στην 1.5, αλλά πρέπει να κάνω update στην 2.71 και μετά downgrade στην 1.5......

Γίνεται αυτό????

Διαβάζοντας αρκετά προηγούμενα posts, λέτε πως μην κάνουμε αναβάθμιση σε τελευταία έκδοση γιατί δεν υπάρχει γυρισμός και αυτοί υποστηρίζουν πως υπάρχει....Τι ισχύει τελικά???Μήπως το λένε ώστε να κάνουμε update και μετά να μην υπάρχει γυρισμός και άρα να είμαστε νόμιμοι (να κρύβεται δηλαδή πίσω κανένας από την Sony Hellas???? ):blink: :worry: :mad: :X

Φιλε Catantona καλησπερα.

Το συγκεκριμενο site το παρακολουθω περιπου 1 χρονο.

Ακολουθω πιστα τις συμβουλες τους και πιστεψε με ειναι κορυφη:D

Τελεια ενημερωμενο,πολλες φορες πιο αμεσο απο τα ξενα top psp sites:p

Για το θεμα του update προτεινουν μεχρι 2.71(μεχρι στιγμης),και οχι για το last fw,ωστε να υπαρχει γυρισμος:shifty:

Τωρα για το αν ειναι πρακτορες της SONY ...:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,όπως λέει εδώ,για να παίξει το PSP Vice City Stories,πρέπει να έχει firmware 2.81...:confused:

 

Εγώ το PSP,το πήρα το Σαββάτο,δεν είχα ελεύθερο χρόνο και δεν το έχω ακόμη ανοίξει...:(

 

Αν δεν έχει αυτό το firmware,απο που μπορώ να το κατεβάσω και πως γίνεται να το εγκαταστήσω για να παίξω το παιχνιδάκι...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,όπως λέει εδώ,για να παίξει το PSP Vice City Stories,πρέπει να έχει firmware 2.81...

 

Νομιζω το update που εχει το GTA:LCS ειναι 2.81 αλλα το παιχνιδι παιζει και σε 2.71 (emulated και μη). Μην αναβαθμισεις πανω απο 2.71, δεν υπαρχει επιστροφη ;) Για να παιξεις οτι θες απο games χωρις να αναβαθμισεις πρεπει να βαλεις τον devhook.

Οτι αρχεια χρειαστεις για το psp βρισκονται εδω και εδω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που δοκίμασα το GTA:VCS (ISO) σε 2.71 firmware μέσω Devhook έπαιζε κανονικά.

 

Και μια απορία από μέρους μου: Στο PSP του αδερφού μου το κουμπί HOME το αισθάνομαι διαφορετικά από τα SELECT και START που είναι το ίδιο σχήμα. Η διαδρομή του κουμπιού είναι το 1/3 σε σχέση με τα άλλα και συχνά κολλάει. Έτσι πρέπει να είναι ή είναι ελαττωματικό; Αν το πάρω για να το φτιάξουν μπορούν να μου αρνηθούν την εγγύηση επειδή έκανα downgrade σε 1.5 από 2.01; Μπορούν να μου το κάνουν upgrade με το ζόρι, έχουν καμιά εντολή από τη Sony;

Link to comment
Share on other sites

Το Vice City Stories παιζει και σε εμενα κανονικα με τον devhook, κουμπί HOME πραγματι "χανει" το 1/3 της διαδρομης των υπολοιπων κουμπιων αλλα οχι (σε εμενα τουλαχιστον αλλα και σε φιλης μου) δεν κολλαει. ΕΑΝ ΤΟ πας για επισκευη θα στο αναβαθμισουν απο μονοι τους στην 3.01, ειναι πολιτικη της SONY αυτη.

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου :) Ε αφού το αναβαθμίζουν με το ζόρι στη τελευταία έκδοση εννοείται πως δεν θα το πάρω :p Αφού και σε άλλους είναι μικρότερης διαδρομής το κουμπί και ξέρω πως να το πατήσω για να μην κολλήσει, άστο εκεί που 'ναι καλύτερα. Ελαφρώς ελαττωματικό HOME και 1.5 με Devhook > HOME που δουλεύει σωστά και 3.01 :p

 

Edit:

Και μια άλλη ερώτηση: Πήρε ποτέ κανείς MS Duo Pro 4GB από το eBay; Ξέρω ότι κυκλοφορούν πολλές ψεύτικες. Έχει κανένας υπόψην του κανένα αξιόπιστο seller; Οι τιμές του eBay είναι μισή τιμή από το Amazon, και να δούμε πόσα έχει εδώ η 4GB.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Catantona καλησπερα.

Το συγκεκριμενο site το παρακολουθω περιπου 1 χρονο.

Ακολουθω πιστα τις συμβουλες τους και πιστεψε με ειναι κορυφη:D

Τελεια ενημερωμενο,πολλες φορες πιο αμεσο απο τα ξενα top psp sites:p

Για το θεμα του update προτεινουν μεχρι 2.71(μεχρι στιγμης),και οχι για το last fw,ωστε να υπαρχει γυρισμος:shifty:

Τωρα για το αν ειναι πρακτορες της SONY ...:lol: :lol: :lol:

 

Thanks, για την απάντηση και προς θεού δεν ήθελα να θίξω κανένα site...:)

Δύο γρήγορες ερωτήσεις, πρώτον, εφόσον ξεκινήσω να κάνω το downgrade (όχι σε 2,71 και μετά σε 1,5, αλλά σε 1.0 και μετά 1,5) , για ποιο λόγο είναι πιθανότερο να "κολλήσει" το psp (κάπου πιο πάνω διάβασα εάν έχεις μαιμού κάρτα μνήμης ή κάτι τέτοιο... ) και δεύτερον το devhook χρειάζεται οπωσδήποτε για να παίζει τα κατεβασμένα παιχνίδια ή μόνο όσα καινούργια θέλουν αναβάθμιση;

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

η 3.01 ειναι φοβερη!!! εχει αλλαγες στον τροπο που παιζει τα τραγουδια, στις φωτο μενου για την καμερα, αλλα εκεινο στο game που λεει certificate utility τι ειναι???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα το αγορασα και γω απο τοπλαισιο πρεπει να κανω κατι για να παιζω τα παιχνιδια που κυκλοφορουν στα καταστηματα 'ή ολα αυτα που λετε για ανβαθμιση αφορουν σπασμενα παιχνιδια?

ευχαριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τα σπασμενα θελουν 1.50 εκδοση, τα κανονικα αναλογα ποτε βγηκαν. ενα καινουργιο εχει την 3.01
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιζονται ολα τα εργοστασιακα παιχνιδια?

που μπορω να αναβαθμισω μεσω ιντερνετ?

ευχαριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κατεβαζω το update απο το net,που το μεταφερω στο psp για να το δει?

 

η 3.01 ειναι φοβερη!!! εχει αλλαγες στον τροπο που παιζει τα τραγουδια, στις φωτο μενου για την καμερα, αλλα εκεινο στο game που λεει certificate utility τι ειναι???

 

Φιλε μου πως την περασες εσυ την 3.01?Καμια βοηθεια για μας που δεν εχουμε wifi ρε παιδια....:O

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ που δεν ενδιαφέρομαι για "χακιές" και το έχω αγοράσει κανονικά το Vice City Stories...Που και πως θα βρω την 2.81 να του την βάλω αν δεν την έχει το PSP μου...;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...