Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που φορτώνει διαφορετικά firmware στη μνήμη χωρίς να πρέπει να σβήνει το παλιό

mph Firmware Launcher v1.3.7u5

kalo akougetai alla se ti mporei na xrisimepsei?na kanoume enallagi firmware ph apo tin 1,50 stin 2,00 gia na mporoume na paizoume kai ta kainouria umd paixnidia(fysika,afou i 2,00 den pairnei paixnidia apo to ms)?

pou mporw na to brw.

 

kai kati allo.sto nforce leei gia ta ripkits paixnidiwn psp.omws apo pou mporw na ta katebasw?

 

re paidia to n4speed most wanted sto psp einai diaforetiko apo to pc?to xei enas filos kai mou eipe oti boltareis tin poli,kribesai apo tous mpatsous,kaneis kontres ktl.sto psp paizeis apla pistes.lyste mou tin aporia giati tha trelathw.kai kati allo:to xmen legends 2 a3izei?to ghost in a shell?parakalw kapoios as mou apantisei.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους, είμαι psp-ας εδώ και καμμια βδομάδα. Ψαχτηκα και βρήκα τελικα τα κόλπα, ευτυχώς που ακουσα μερικούς εδω μεσα και πήρα την downgradable version. Βασικα καλά και τα isos, αλλα πιό πολύ πώρωση ειναι τα emulators για μένα...Είμαι και παλιός αμιγκάς, οπότε με τον pspuae κάνω τούμπες (στο κρεββάτι) αν και ακομα θέλει δουλειά για να φτάσει το PC port. Οι άλλοι emulators είναι μαμάτοι !!!

 

Απευθύνομαι στη νεολαία που την ψάχνει λοιπόν :

 

1- Πού βρήκατε το φθηνότερο MS 2GB ?

2- Μήπως βρήκατε και το σκληρό 4 GB πουθενά ?

3- Τελικά γίνεται η realtime "τούμπα" απο 1.5 σε 2, ή βάλε βγάλε φόρτωσε?

4- Βρήκατε κανα ΚΑΛΟ divx/xvid player και ποιόν?

5- UMD ταινίες rips παίζουν ?

 

Thanks a LOT :)

 

P.S Οντως το Most Wanted στο PC είναι άλλο game totally...

Link to comment
Share on other sites

re paidia to n4speed most wanted sto psp einai diaforetiko apo to pc?to xei enas filos kai mou eipe oti boltareis tin poli,kribesai apo tous mpatsous,kaneis kontres ktl.sto psp paizeis apla pistes.lyste mou tin aporia giati tha trelathw.kai kati allo:to xmen legends 2 a3izei?to ghost in a shell?parakalw kapoios as mou apantisei.

 

Το NFS: Most Wanted για PC είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που κυκλοφορούν... Τεράστια πόλη, άπειρα κυνηγητά με μπάτσους χωρίς χρονικούς περιορισμούς κλπ.

 

Στο PSP είναι ψιλομουφέξ... δηλαδή καλό είναι, αλλά επιπέδου NFS: Underground 1 και τίποτα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας.πηγα σημερα στον Γερμανο της περιοχης μου και δοκιμασαμε να δουμε ποια εκδοση εχει.οταν το ανοιξαμε εβγαλε ενα μηνυμα ugrade to version 1.52 .ποια εκδοση εχει λοιπον γιατι δεν μπορεσα να καταλαβω.αν καταλαβατε ποια εχει γινεται σε 1.50?και κατι τελευταιο ηταν η value pack και μεσα δεν ειχε καλωδιο συνδεσης με pc.ειναι δυνατον?το καλωδιο μου ειπαν οτι εχει 12 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας.πηγα σημερα στον Γερμανο της περιοχης μου και δοκιμασαμε να δουμε ποια εκδοση εχει.οταν το ανοιξαμε εβγαλε ενα μηνυμα ugrade to version 1.52 .ποια εκδοση εχει λοιπον γιατι δεν μπορεσα να καταλαβω.αν καταλαβατε ποια εχει γινεται σε 1.50?και κατι τελευταιο ηταν η value pack και μεσα δεν ειχε καλωδιο συνδεσης με pc.ειναι δυνατον?το καλωδιο μου ειπαν οτι εχει 12 ευρω.

to kalwdio to exoun panakriba.pigaine loipon se ena multirama kai para to e3is kalwdio:usb 2.0 Cable A-> Mini5P M/M auto einai gia psp.k kanei mono 3 eurw.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Σας ειχα πει με ποστ οτι ο Γερμανος εχει την 1.52 μονο λογω στοκ. ΕΠισης το need4speed ειναι πολυ καλο και εχει απιστευτα γραφικα περιπου οπως το κανονικο. Τωρα απο το Γερμανο πηρα τη προσφορα 299 μαζι με το παιχνιδι και το κανονικο πακετο δεν εχει το καωδιο αλλα το σταρτε πακ που ηταν μαζι. Α λογω 5 καμμενων πιξελ θα το παω στο σερβις για αλλαγη της κονσολας. ΑΛΛΑ θα εχουν διαθεσιμα μονο μετα τις 25 του μηνα. Θα σας ενημερωσω με ολες τις πληροφοριες αν καποιος εχει προβλημα. Για να καλω αλλαγη ειπαν οτι η ΣΟνι δεχεται απο 5 πιξελ και πανω ημουν στο οριο αλλα υπενθυμισα την ιδιοτητα μου και τελικα οταν παω εκει θα το αλλαξω.
Link to comment
Share on other sites

prospathw na mikrinw ena paixnidi me kapoio ripkit.basika to wrc.omws gia kapoio logo mikrainei i virtual memory tou pc kai den morw na oloklirwsw to riparisma.3erei kaneis ti rithmiseis mporw na kanw sto pc wste na min exw problima?diladi pws na ritmisw ti virtual memory?i ram mou einai 320 mb
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

......... υπενθυμισα την ιδιοτητα μου και τελικα οταν παω εκει θα το αλλαξω.

 

Ποια ειναι η ιδιοτητα σου 21century μπας και την πω και εγω και μου αλλαξουν το δικο μου που εχει 3 καμμενα πιξελακια?:) :)

 

Φιλικα ετσι........

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η ιδιοτητα σου 21century μπας και την πω και εγω και μου αλλαξουν το δικο μου που εχει 3 καμμενα πιξελακια?:) :)

 

Φιλικα ετσι........

 

Eforiakos???:)

Link to comment
Share on other sites

Eforiakos???:)

 

Σοβαρολογεις?????

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε μια νεα ολοκληρομενη εκδοση του δημοφιλους DOOM σε Psp port φυσικα...

download:

http://dl.qj.net/DOOM-v0.04-S.S.-B6-Fix-Gaming-Consoles-PSP-Homebrew-Games/pg/12/fid/636/catid/195

 

Kai episis anamenetai se liges meres kai i kikloforia tou port gia psp tou Quake 2.

Milame gia epanastasi sta homebrew !

info:

http://pspupdates.qj.net/2006/01/quake-ii-port-for-psp.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,καλη χρονιά!!το πηρα σημερα,εχω κ***ωσει!!!Ολα πανω του ειναι τελεια!value pack με 1GB Pro Duo MS κ εξτρα καλωδιο USB,εκδοση 1.52 .Την εκανα πριν 2.00 για να παει μετα 1.5 . Μπήκα στο http://www.PSP-Hacks.com κ κατεβασα το εν λογω αρχειο,μεγεθους 13ΜΒ κ κατι,αλλα εχει μεσα ενα αρχειο txt που λεει οτι ειναι ιαπωνικη version,τι να κανω??να το επιχειρήσω??Μη μου τα γραφει ολα ιαπωνικα κ δεν καταλαβαινουμε χριστο μετα κ ψαχνομαστε...Ευχαριστω προκαταβολικα,see you around!
Link to comment
Share on other sites

to kalwdio to exoun panakriba.pigaine loipon se ena multirama kai para to e3is kalwdio:usb 2.0 Cable A-> Mini5P M/M auto einai gia psp.k kanei mono 3 eurw.

μπορω δηλαδη να το κανω στην 1,50 version?πειτε μου για να παω αυριο το πρωι να το παρω.και αυτο το μηνυμα που εβγαλε ubgrade to 1.52 σημαινει οτι εχει την εκδοση 1.52?

Link to comment
Share on other sites

μπορω δηλαδη να το κανω στην 1,50 version?πειτε μου για να παω αυριο το πρωι να το παρω.και αυτο το μηνυμα που εβγαλε ubgrade to 1.52 σημαινει οτι εχει την εκδοση 1.52?

 

 

 

A = 1.5 confirmed

B = 1.51 confirmed

C = 1.52 confirmed

D = 1.52 unconfirmed

E = 1.52 confirmed

F = 2.0 confirmed

G = 2.01 confirmed

H = 2.50 confirmed

κοιτα στο πλαι του κουτιου ποιο γραμμα εχει και θα δεις τι firmware ειναι.αν ειναι μεχρι 2.00 firmware μπορεις να το κανεις 1.50. επισης μπορεις να πας οταν ανοιξεις το psp στα system settings μετα system informations και θα δεις ποιο version ειναι.

http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε μια νεα ολοκληρομενη εκδοση του δημοφιλους DOOM σε Psp port φυσικα...

download:

http://dl.qj.net/DOOM-v0.04-S.S.-B6-Fix-Gaming-Consoles-PSP-Homebrew-Games/pg/12/fid/636/catid/195

 

Kai episis anamenetai se liges meres kai i kikloforia tou port gia psp tou Quake 2.

Milame gia epanastasi sta homebrew !

info:

http://pspupdates.qj.net/2006/01/quake-ii-port-for-psp.html

 

thanks man :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε spinenman μολις ερθουν πακετα θα σας ενημερωσω για τα καμμενα πιξελ οσο για την ιδιοτητα μου απλα ειμαι δημοσιογραφος και γραφω σε πολλα σαιτ, φυσικα πριν παρω τηλεφωνο ενημερωθηκα για το που βρισκεται το σερβις, υπομονη και καλη τυχη...παντως αλλαζουν απο 5 πιξελ και πανω,...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα πριν λιγο και εγω τελικα και ειχε την version 2.00.για πειτε που μπορω να βρω τα απαρετητα για να το κανω 1.50?χρειαζεται και το καλωδιο συνδεσης με pc για να γινει 1.50 ή γινεται και με εναν card reader?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε spinenman μολις ερθουν πακετα θα σας ενημερωσω για τα καμμενα πιξελ οσο για την ιδιοτητα μου απλα ειμαι δημοσιογραφος και γραφω σε πολλα σαιτ, φυσικα πριν παρω τηλεφωνο ενημερωθηκα για το που βρισκεται το σερβις, υπομονη και καλη τυχη...παντως αλλαζουν απο 5 πιξελ και πανω,...

kalimera paides...mporeikapoios na moupei ti simenei i lexi ''homebrew''?

Link to comment
Share on other sites

SIMAINEI efarmoges pou ftiaxtikan apo mi epagelmaties kai ine dorean

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε spinenman μολις ερθουν πακετα θα σας ενημερωσω για τα καμμενα πιξελ οσο για την ιδιοτητα μου απλα ειμαι δημοσιογραφος και γραφω σε πολλα σαιτ, φυσικα πριν παρω τηλεφωνο ενημερωθηκα για το που βρισκεται το σερβις, υπομονη και καλη τυχη...παντως αλλαζουν απο 5 πιξελ και πανω,...

 

Τυχερος (για το δημοσιογραφος) ατυχος (εγω) για τα 3 pixel τα οποια ευτυχως δεν φαινονται παρα μονο σε μαυρο φοντο και ευτυχως ειναι στις ακρες.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

exw to psp apo 5-9-05 alla prwth fora bhka sto forum sas.logo ths doyleias den eixa asxolh8h ka8oloy.shmera ekana update se 2.60(eimai kai polh m....s).borw na to xana kanw 2.00?kala th skeytomoyn to meshmerh?

 

an ta kataferw pws borw na antigrapsw ta paixnidia poy exw gia na paizoyn apo thn memory?(exw 2 giga apo to v8oo moy).eyxaristw

 

Παιδιά έχω δύο απορίες

Οσο αφορά το παραπάνω που λέει ο saxogeorge τι σημαίνει ? και εγώ έκανα update σε 2.60

Αρα ? δε θα μπορεί να παίζει ποτέ σπασμένα ? ( αν και δεν είχα σκοπό να παίρνω σπασμένα γιατί βαριέμαι να κάνω τόση διαδικασία με κάρτες γίγα κτλπ )

Προσπάθησα να κατεβάσω τα δωρεάν παιχνίδια που δίνει το psp site αλλά μου βγάζει το εξής "memory stick not dedect "

Δε μπορεί να δει το memory stick δηλαδή ? γιαυτό και κατέβασα την νέα αναβάθμιση μη τυχόν φταίει αυτό αλλά πάλι τίποτα

Memory stick ? εγώ συνέδεσα με καλώδιο USB το PSP με το PC

Τι άλλο πρέπει να κάνω για να γίνει το δωρεάν download ? ξέρει κανείς ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορω δηλαδη να το κανω στην 1,50 version?πειτε μου για να παω αυριο το πρωι να το παρω.και αυτο το μηνυμα που εβγαλε ubgrade to 1.52 σημαινει οτι εχει την εκδοση 1.52?

εαν εβγαλε το μηνυμα για αναβαθμιση στην 1,52 τοτε ειτε ειναι 1,50 ειτε 1,00.ακομα και 1,52 να ειναι μπορεις να κανεις το downgrade σε 1,50 αφου πρωτα αναβαθμισεις σε 2,00.υπαρχουν πολλα sites με οτι χρειαζεσαι.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα να εγγραψω το μηχανακι στο http://www.yourpsp.com αλλα δυστυχως δεν υπαρχει επιλογη χωρα η Ελλαδα και ουτε καν ελληνικα. Μονο το εγχειριδιο διαθετει ελληνικα. Νομιζω οτι ειναι ατυχης επιλογη και συναμα ντροπη. Εσεις πως γραφτηκατε?
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους...εχω το psp, και θελω να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να παιξω π:X ρατικα παιχνιδια.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...