Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποστηρίζει Ελληνικά η συγκεκριμένη?

 

Δεν γνωρίζω, την άλλαξα πάλι , έβαλα την νέα κινέζικη 17s και αφέρεσα όλες τις κινεζιές. Πάει πραγματικά πολύ καλά.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω, την άλλαξα πάλι , έβαλα την νέα κινέζικη 17s και αφέρεσα όλες τις κινεζιές. Πάει πραγματικά πολύ καλά.

ειδες καποιες συγκεκριμενες βελτιωσεις σε συγκριση με του ιταλου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Μπορεί να μου πεί κάποιος τη γνώμη του για την αγορά μεταξύ Letv Le2 pro kai Le 1 pro?

Είναι καλύτερο το Le1 pro (snapdragon)?

Eυχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο εχω κανα 3μηνο ημουν απο τους πρωτους που το πηρα και αλλαξα την ρομ κατευθειαν (σχεδον) με του ιταλουτην 14. Όμως αυτο το ΟΤΑ με την αναβαθμιση δεν το εχω.

Μηπως υπαρχει στην 15 που εχει βγει τωρα?

Απο Σεπτεμβρη θα βαλω και την 15 παντως με την 14 δεν εχω κανενα προβλημα, το εχω σε γλωσσα αγγλικα γιατι τα ελληνικα ηταν μισα μισα και αγγλικα και με νευριαζε, βεβαια ηταν παρα πολλα ελληνικα δεν νομιζω καποιος να εχει θεμα.

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχει ελληνικο ορθογραφικο διορθωτη και καμια φορα μου ξεφευγουν κατι διαμαντια :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο εχω κανα 3μηνο ημουν απο τους πρωτους που το πηρα και αλλαξα την ρομ κατευθειαν (σχεδον) με του ιταλουτην 14. Όμως αυτο το ΟΤΑ με την αναβαθμιση δεν το εχω.

Μηπως υπαρχει στην 15 που εχει βγει τωρα?

Απο Σεπτεμβρη θα βαλω και την 15 παντως με την 14 δεν εχω κανενα προβλημα, το εχω σε γλωσσα αγγλικα γιατι τα ελληνικα ηταν μισα μισα και αγγλικα και με νευριαζε, βεβαια ηταν παρα πολλα ελληνικα δεν νομιζω καποιος να εχει θεμα.

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχει ελληνικο ορθογραφικο διορθωτη και καμια φορα μου ξεφευγουν κατι διαμαντια :P

 

Κατέβασε το SwiftKey από το play store για ελληνικό πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

πριν λιγες μερες ηρθε στα χερια μου ενα Le 2Pro X625

με εκδοση android 6.0

EUI Version 5.6.014S (stable)

 

επειδη για το Χ625 δεν εχω δει να εχει γραφτει τιποτα στις 21 σελιδες, η ερωτηση μου ειναι η εξης,

υπαρχει καποια ρομ που μπορω να του βαλω? βασικα θελω ρουτ και ρεκοβερυ.

οτι διαβασα ηταν για το 620. ειναι το ιδιο η οχι?

φοραει το 620 αντροιντ 6 πχ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

πριν λιγες μερες ηρθε στα χερια μου ενα Le 2Pro X625

με εκδοση android 6.0

EUI Version 5.6.014S (stable)

 

επειδη για το Χ625 δεν εχω δει να εχει γραφτει τιποτα στις 21 σελιδες, η ερωτηση μου ειναι η εξης,

υπαρχει καποια ρομ που μπορω να του βαλω? βασικα θελω ρουτ και ρεκοβερυ.

οτι διαβασα ηταν για το 620. ειναι το ιδιο η οχι?

φοραει το 620 αντροιντ 6 πχ?

 

Δες λίγο πιο πίσω για την Rom του Ιταλού.

Στο ποστ 181 μπορείς να βρεις αναλυτικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα στο προηγούμενο θέμα έλεγαν ότι κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με του Redmi Note 3 Pro.

Βάλτε αν μπορείτε μερικές φωτογραφίες καθώς και screenshots με τις ώρες οθόνης (SOT).

Εγω που θελω να παρω το κινητο με προτεραιοτητα την ποιοτητα της φωτογραφιας αυτο με ενδιαφερει ιδιαιτερα!

Περιμενα οτι θα ηταν ανωτερο

 

Επισης Υπαρχει καποιο συγκριτικο ονλαιν? ευχαρθστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω που θελω να παρω το κινητο με προτεραιοτητα την ποιοτητα της φωτογραφιας αυτο με ενδιαφερει ιδιαιτερα!

Περιμενα οτι θα ηταν ανωτερο

 

Επισης Υπαρχει καποιο συγκριτικο ονλαιν? ευχαρθστω

 

Μιχάλη εγώ έχω τραβήξει μερικές φωτό λίγες σελίδες πίσω.

Η κάμερα σε διαβεβαιώνω ότι είναι ΠΑΡΑ πολύ καλή ακόμα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Ειδικά δε τα χρώματα της δεν παίζονται και δεν έχει καμία σχέση με αυτήν του απλού Le2.

Link to comment
Share on other sites

IMG_20160730_032130 by Nick Anastasiadis, on Flickr

που

Και μία τραβηγμένη στις 6 παρά κάτι το πρωί χωρίς φλας.

 

28542218072_b95d838e63_o.jpgIMG_20160730_055139 by Nick Anastasiadis, on Flickr

θεουλης. Που μενεις? :p:D

Link to comment
Share on other sites

Με τη βοήθεια και του chrisarchon

 

Βήμα 1.α: κατεβάζεις αυτά τα αρχεία

 

adb driver

 

rom 14s

 

ROM 15S

 

Βήμα 1.β:

αποσυμπιέζουμε το adbdriver_new.7z και τρεχουμε το "ADBDriverInstaller.exe"

 

Βήμα 2:

Ενεργοποιούμε τα "Developer Options" στο κινητό πηγαίνοντας "settings->About phone" και πατάμε πολλές φορές πάνω στο "Build Number" μέχρι να μας βγάλει μήνυμα "You are now a developer". Πηγαίνουμε στην αρχική σελίδα των "settings" και μπαίνουμε στα "Developer options" και ενεργοποιούμε το "OEM Unlocking" και το "USB debugging". Έπειτα συνδέουμε το κινητό στο pc και κάνουμε refresh στο πρόγραμμα ώστε να βγάλει τη συσκευή στη λίστα και πατάς install, αν σου γράψει ότι το adb αρχείο είναι εγκατηστεμένο στο κάτω μέρος κομπλέ.

 

Βήμα 3:

Περνάμε την "(ROM 15s)- Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" στο τηλέφωνο

 

Βήμα 4:

Κλείνουμε το τηλέφωνο και μπαίνουμε σε "fastboot mode" πατώντας το power και το volume-

 

Βήμα 5: Τρέχουμε το "adb_cmd.exe" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72" που βρίσκεται στο zip της rom 14s. Αφου τρέξει, τρέχουμε και το "flash_TWRP.bat" από τον ίδιο φάκελο.

 

Βήμα 6: Εφόσον τρέξουν οι εντολές στο cmd κι εμφανίσει στο κινητό unlocked με μικρά γράματα τότε Αποσυνδέουμε το τηλέφωνο και κρατάμε πατημένα τα volume+ και το Power και τα αφήνουμε μόλις δούμε το σήμα της Leeco.

 

Βήμα 7: Αν το κάνουμε σωστά θα μπεί σε recovery mode. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

 

Βήμα 8: Στη συνέχεια πάμε στην αρχική οθόνη του "TWRP" (πίσω δλδ) και πατάμε "Install". Επιλέγουμε το "Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" και κάνουμε "Flash". Αφού τελειώσει κάνουμε "Reboot".

 

Βήμα 9: Αφου γίνει η εγκατάσταση, αν θέλουμε περνάμε και το mod to sleep στη συσκευή, το κλείνουμε, μπαίνουμε recovery με το volume+ και power, στη συνέχεια πατάμε install, βρίσκουμε το zip και flash

 

Καλημερα

αρχισα να το κανω στην εγκατασταση του adb driver installer μου βγαζει device not found,για ποια συσκευη μιλαει?Το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο ακομα?

Επισης οταν συνδεω το κινητο μεσω usb δεν το βλεπει ο υπολογιστης

Tελικα αλλαξα καλωδιο με του χ600 και το βλεπει,κατι τρεχει με το καλωδιο του Χ620

 

edit

πατωντας το volume- k to power καμια αντιδραση,δεν ανοιγει ΧΕΛΠ

ΤΟ τηλεφωνο δεν ενοιγειμε τον notification led να ειναι on βοηθεια κανεις?

 

τελικα ανοιξε αλλα δεν βλεπω να μπορω να αλλαξω ρομ δυσκολο

 

Βρε παιδια,το double tap να ανοιγει η οθονη που το ενεργοποιω?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Λίγο έξω από την Καβάλα.

Σε λίγο θα βγούμε και γείτονες ! ! ! :shock::up:

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη εγώ έχω τραβήξει μερικές φωτό λίγες σελίδες πίσω.

Η κάμερα σε διαβεβαιώνω ότι είναι ΠΑΡΑ πολύ καλή ακόμα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Ειδικά δε τα χρώματα της δεν παίζονται και δεν έχει καμία σχέση με αυτήν του απλού Le2.

Nai, ευχαριστω για την απαντηση.

 

Εννoουσα αν ειναι καλυτερη απο την καμερα του redmi note 3 pro.

Κατι τετοιο μου το διαβεβαιωσε ενας αλλος φιλος που ειχε πριν το redmi note 3 pro!

 

Τωρα οσο αφορα μεταξυ του LeTV 1 Pro & LeTV 2 Pro ? H καμερα? (αυτο ειναι που με ενδιαφερει α πριορι. Η καμερα και η πιοτητα φωτογραφιας.

btw ειδα και αλλες φωτο του LeTV Le 1 Pro X800 στο hands on http://www.myphone.gr/d/letv/le-1-pro-x800.554/hands-on/ )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

αρχισα να το κανω στην εγκατασταση του adb driver installer μου βγαζει device not found,για ποια συσκευη μιλαει?Το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο ακομα?

Επισης οταν συνδεω το κινητο μεσω usb δεν το βλεπει ο υπολογιστης

Tελικα αλλαξα καλωδιο με του χ600 και το βλεπει,κατι τρεχει με το καλωδιο του Χ620

 

edit

πατωντας το volume- k to power καμια αντιδραση,δεν ανοιγει ΧΕΛΠ

ΤΟ τηλεφωνο δεν ενοιγειμε τον notification led να ειναι on βοηθεια κανεις?

 

τελικα ανοιξε αλλα δεν βλεπω να μπορω να αλλαξω ρομ δυσκολο

 

Βρε παιδια,το double tap να ανοιγει η οθονη που το ενεργοποιω?

 

Σου βγάζει επιλογή για update και delete?

Και εμένα το ένα Leeco που παρέλαβα αυτό βγάζει και δεν ξέρω πως να συνεχίσω.

 

Έχεις ενεργοποιήσει τα usb debugging κλπ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε λίγο θα βγούμε και γείτονες ! ! ! :shock::up:

 

Ελευθερούπολη για την ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει επιλογή για update και delete?

Και εμένα το ένα Leeco που παρέλαβα αυτό βγάζει και δεν ξέρω πως να συνεχίσω.

 

Έχεις ενεργοποιήσει τα usb debugging κλπ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ελευθερούπολη για την ακρίβεια.[/QUO

 

Ναι δεν εγινε τιποτα,εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις και εχασε το ρουτ,το προβλημα ειναι μεγαλυτερο διοτι μια εχει ταχυτητα στο wifi μια οχι,καθολου,στο 3g δεν ανοιγει σελιδα,καμια σχεση με τοΧ600 που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Έκανα παραγγελία το Letv le 2 pro X20 από vickmall και τους ζήτησα (κάτω στα σχόλια αλλά και email selina) να μου περάσουν την ROM του Ιταλού. Μου είπαν εντάξει και την επόμενη μέρα μου ήρθε mail ότι απεστάλη και το tracking number.

-Υπάρχει περίπτωση να μην το έκαναν?

-Πως θα ξέρω αν η ROM που είναι εγκατεστημένη είναι όντως του Ιταλού?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Έκανα παραγγελία το Letv le 2 pro X20 από vickmall και τους ζήτησα (κάτω στα σχόλια αλλά και email selina) να μου περάσουν την ROM του Ιταλού. Μου είπαν εντάξει και την επόμενη μέρα μου ήρθε mail ότι απεστάλη και το tracking number.

-Υπάρχει περίπτωση να μην το έκαναν?

-Πως θα ξέρω αν η ROM που είναι εγκατεστημένη είναι όντως του Ιταλού?

Ευχαριστώ...

 

Υπόθεση 20 λεπτών είναι η αλλαγή της ROM οπότε σίγουρα σου την πέρασαν.

Αυτοί μόνο που είδαν ότι το κινητό είναι για Ελλάδα την πέρασαν μόνοι τους! :p

Link to comment
Share on other sites

Kατι παραξενο συμβαινει με αυτο το κινητο,επι ωρα δεν συνδεεται πουθενα ενω το χ600 δεν εχανε συνδεση και μετα λειτουργει για λιγομε μεγαλυτερες ταχυτητες και παλι τα ιδια,υπαρχει καποιος να μου πει αν πρεπει να κανω κατι για να διαπιστωσω τον λογο?
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάνεις από θεσσαλονικη να το δω το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Kατι παραξενο συμβαινει με αυτο το κινητο,επι ωρα δεν συνδεεται πουθενα ενω το χ600 δεν εχανε συνδεση και μετα λειτουργει για λιγομε μεγαλυτερες ταχυτητες και παλι τα ιδια,υπαρχει καποιος να μου πει αν πρεπει να κανω κατι για να διαπιστωσω τον λογο?

 

Ποια rom εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχεις;

 

την 14ς με αυτη ηρθε,ειχα το Χ600 ως τωρα αν και τοεχω παραλαβει καιρο,προσπαθησα να αλλαξω,δεν μπαινει σε φαστμπουτ,εκανα εργοστασιακη επαναφορα,εχασε το ρουτ,ασε νευριασα με αυτο,παιζει να ειναι θεμα ρομ?Το google play μια δουλευει μια εχει λευκη οθονη,το ιντερνετ οταν δουλευειεχει τρελλη ταχυτητα,μετα δεν ανοιγει σελιδα καθολου,σημα εξαιρετικο λεει αλλα...λες να φταιει η ρομ?

 

Ακομα τα ιδια,κανω διαγραφη δεδομενων του γκουγκλ πλεη δουλευει και τρεχει σαν τρελλο το ντολφιν,το κλεινω,το ανοιγω παλι,ουτε το γκουγκλπ λεη ανοιγει,ουτε σελιδα καταβαζει,μ τιποτα ομως,δεν ειναι λιγο τρελο αυτο?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

την 14ς με αυτη ηρθε,ειχα το Χ600 ως τωρα αν και τοεχω παραλαβει καιρο,προσπαθησα να αλλαξω,δεν μπαινει σε φαστμπουτ,εκανα εργοστασιακη επαναφορα,εχασε το ρουτ,ασε νευριασα με αυτο,παιζει να ειναι θεμα ρομ?Το google play μια δουλευει μια εχει λευκη οθονη,το ιντερνετ οταν δουλευειεχει τρελλη ταχυτητα,μετα δεν ανοιγει σελιδα καθολου,σημα εξαιρετικο λεει αλλα...λες να φταιει η ρομ?

 

Περνα τη 16 αρα. Λογικα θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Η περιβόητη μπαντα 800 για 4g υποστηριζεται?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...