Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπο τα MOFI Leather case - Νillkin Hard Case With HD Film και Nillkin Leather case αξιζει να παρεις κατι για το ροζ χαλκου χρωμα κινητου και αν ναι σε τι χρωμα. Επισης απο οτι καταλαβα το Nillkin Tempered glass ειναι το καλυτερο. Απο το βικμολ ειπανε οτι θα το στειλουν με τιν 17σ ρομ πρεπει να προσεξω κατι αλλο πριν το παραγγειλω? Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις
Link to comment
Share on other sites

Aπο τα MOFI Leather case - Νillkin Hard Case With HD Film και Nillkin Leather case αξιζει να παρεις κατι για το ροζ χαλκου χρωμα κινητου και αν ναι σε τι χρωμα. Επισης απο οτι καταλαβα το Nillkin Tempered glass ειναι το καλυτερο. Απο το βικμολ ειπανε οτι θα το στειλουν με τιν 17σ ρομ πρεπει να προσεξω κατι αλλο πριν το παραγγειλω? Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

 

εγω πηρα την δικη του δωρο απο το βικμολ,ζητα την,ανοιγει οταν σηκωνεις το μπροστα καλυμα κ κλεινει οταν το κλεινει;,η ρυθμιση ειναι καπου στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και κάποια λεπτά! Μου έβαλαν από vickmall την 15s και αν πατήσω στο μπλε εικονιδιάκι με τα updates μου λέει να κάνω update στην LEECO.LE2.V00. Τι ν τούτη? Να το κάνω?

 

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω...Ηθελα να σε ρωτήσω όμως, ελληνικά αναγνωρίζει εσένα; με την τοποθεσία που αναγράφει "κίνα" το άφησες έτσι; επίσης, και με την ώρα πως την ρυθμισες ώστε να είναι τοπική;

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λογικα ναι,αλλοιως την βαζουμε ετσι

 

Κατέβασα μέσω ΟΤΑ την νέα αναβάθμιση και μόλις πατάω install με ρωταει να κάνω wipe cache, delete κλπ...ποια διαδικασία ακολουθώ;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω...Ηθελα να σε ρωτήσω όμως, ελληνικά αναγνωρίζει εσένα; με την τοποθεσία που αναγράφει "κίνα" το άφησες έτσι; επίσης, και με την ώρα πως την ρυθμισες ώστε να είναι τοπική;

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατέβασα μέσω ΟΤΑ την νέα αναβάθμιση και μόλις πατάω install με ρωταει να κάνω wipe cache, delete κλπ...ποια διαδικασία ακολουθώ;

Ευχαριστώ...

Ελληνικά πχ στις επαφές αναγνωρίζει, ναι.

Τοποθεσία έβαλα το other countries & regions αλλά δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά.

Για την ώρα έχω βάλει την αυτόματη ρύθμιση (να παίρνει από το δίκτυο) αλλά επειδή ακόμα δεν έχω nanoSIM, δε μπορώ να σου πω αν δουλεύει :P

 

Για τη rom από ότι είχα δει σε κάποιο προηγούμενο post δεν πρέπει να κάνεις wipe cache, αλλά καλύτερα ή ψάξε το θέμα ή περίμενε κάποιον να σου απαντήσει..

Όταν με το καλό τη βάλεις, πες μας τελικά ποια ρομ σου βάζει αν κάνει update στην LEECO.LE2.V00 και ποια διαδικασία ακολούθησες! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις το app OTA update να το κανει μονο του? Μιλαμε παντα για του Ιταλου σωστα?

wipe dalvik and wipe cache πρεπει να κανεις πριν.

 

Αυτο που γραφεις, ειναι η αναβαθμιση μεσω ota;

Link to comment
Share on other sites

Στην boot screen μου γράφει:

"Your phone has been unlocked and can't be trusted"

"Your phone will boot in 5 seconds"

Το βγάζει και σε εσας?

 

Ναι κάθε φορά που ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν βγαζει κατι τετοιο

 

Έχεις την ROM του Ιταλού πάνω?

Εγώ από τότε που το έλαβα από το Vickmall το βγάζει με μικρά γράμματα όταν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την ROM του Ιταλού πάνω?

Εγώ από τότε που το έλαβα από το Vickmall το βγάζει με μικρά γράμματα όταν ανοίγει.

 

Και ποιά ΡΟΜ έχεις?

Εγω την 15s V00...

Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα εγκατασταση την 5.8.017s με την βοηθεια της selina μεσω skype...εχω εικονες και βιντεο με την εγκατασταση...εαν καποιος το θέλει μπορώ να του το στειλω...(δεν υπάρχει πιο άσχετος από μένα)
Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα εγκατασταση την 5.8.017s με την βοηθεια της selina μεσω skype...εχω εικονες και βιντεο με την εγκατασταση...εαν καποιος το θέλει μπορώ να του το στειλω...(δεν υπάρχει πιο άσχετος από μένα)

 

Αν μπορείς θα με ενδιέφερε...έχω την 15αρα...έχει σημαντικές διαφορές η 17αρα?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την ROM του Ιταλού πάνω?

Εγώ από τότε που το έλαβα από το Vickmall το βγάζει με μικρά γράμματα όταν ανοίγει.

 

ναι του Ιταλου

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ποιά ΡΟΜ έχεις?

Εγω την 15s V00...

 

16ς αλλα δεν το εκανε ουτε στην 15ς

Link to comment
Share on other sites

Και ποιά ΡΟΜ έχεις?

Εγω την 15s V00...

 

Την 16s έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις έκανα εγκατασταση την 5.8.017s με την βοηθεια της selina μεσω skype...εχω εικονες και βιντεο με την εγκατασταση...εαν καποιος το θέλει μπορώ να του το στειλω...(δεν υπάρχει πιο άσχετος από μένα)

 

Αν έχεις χρόνο τρέξε ένα Antutu να δούμε αν όντως πιάνει πάνω από 90.000 σκορ! :)

Link to comment
Share on other sites

Την 16s έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν έχεις χρόνο τρέξε ένα Antutu να δούμε αν όντως πιάνει πάνω από 90.000 σκορ! :)

 

89168 εβγαλε...επισης,δεν εχει την επιλογη call recorder, νομιζω πως η μπαταρια κραταει λιγο περισσοτερο αλλα η γλωσσα ακομα δεν μεταφραζεται καλα...

Επισης, το μηνυμα που προανεφερα στο boot screen εξακολουθει να υπαρχει...

Edited by perdonno
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό σημαίνει ότι ούτε και η 17άρα είναι τέλεια. Ωστόσο ειναι καλυτερη απο τις υπόλοιπες.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό σημαίνει ότι ούτε και η 17άρα είναι τέλεια. Ωστόσο ειναι καλυτερη απο τις υπόλοιπες.

 

To Antutu γινεται με wifi -data κλειστα η ανοιχτα?Εμενε με ανοιχτα στην 15ς ειχε βγαλει 54000,σοκαριστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό σημαίνει ότι ούτε και η 17άρα είναι τέλεια. Ωστόσο ειναι καλυτερη απο τις υπόλοιπες.

 

Από ότι βλέπω καλύτερα, η μπαταρία τρέχει πάλι αρκετά...Σε κατάσταση αναμονής 2 ώρες, έφαγε 10%...Συμβαίνει και σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.Ευτυχής κάτοχος του κινητού και εγώ.Για την αδερφή μ.Ροζο-χάλκινο για γυναίκα ειδικά, ό,τι καλύτερο έχω δεί.Με τα σχετικά δωράκια από vickmall π ζητάς κ σ δίνουν(glass+leather case+2(!) silicone case)

παραγγελια 18,πτήση 22/08,άφιξη 08/09 στο σπίτι

 

το κινητάκι είνα σφάιρα,φοράει του ιταλού.Μπαταρία ακόμα παίζουμε,αλλά υπολογίζω ότι είναι όσο και του coolpad f1 που έχω,γύρω στις 4,5 ώρες (screen on time) σύμφωνα πάντα με τα stats και υπολογισμούς.Will keep you updated.

 

ερωτήσεις:

 

1.root πρόγραμμα: να διαλέξω ποιο?

 

2. notification led.Το έκανε να δουλεψει κανείς σε ειδοποιήσεις στο viber ας πούμε?Το βλέπω να ανάβει μόνο στη φόρτιση και δεν έχω βρει ακόμα άκρη.

 

thanks!

 

 

p.s ρωτήστε ό,τι χρειάζεστε όσον αφορά εντυπωσεις κλπ

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να δω τα πλήρη χαρ/κα του κινητού ?? (rom,cpu,gpu,camera κλπ)

Προσπάθησα στο antutu αλλα δεν βρηκα κάτι...

αν μπεις στο vickmall.com.και πατησεις leeco le 2 pro, θα δεις τα παντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η 17s του BB72 τα σπάει. Μου φαίνεται πολύ smooth και γρήγορη, βάλτε την όλοι. Δεν εχω κοιτάξει antutu αν και πολύ λένε 89-90K+ .

Έγινε κινητάρα.

Επίσης βάλτε στο developer τα animations στο x0.5

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...