Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με το φόκους στα κοντινά;πιστεύω 100% οτι είναι θέμα Ρομ γιατί και το απλό le2 έχει το ίδιο πρόβλημα!

 

παραμένει δυστυχώς.. σίγουρα είναι software το πρόβλημα,....

το κινητό πλέον πετάει κι έχουν προστεθεί πάρα πολλές επιλογές... πραγματικά μπράβο... Δε μπορώ να το αφήσω απο το χέρι μου :P

 

EDIT:

 

1. βελτιώθηκε ο ήχος του μεγαφώνου επίσης με την εφαρμογή dolby atmos.

2. έχει προστεθει στη κάμερα η επιλογή των Mpxls

3. ο launcher φαίνεται πιο ελαφρύς

4. μόλις άνοιξε απο την εγκατάσταση πήρε OTA Update για βελτίωση μπαταρίας

5. Εξαιρετικό το modaki που μόλις κάνεις tap στο ρολόι δίπλα στη μπαταρία κλείνει η οθόνη

6. Περασμένος ένας πιο ωραίος stock browser

7. Ο ήχος απο τα ακουστικά απογειώνεται πλέον λόγω της εφαρμογής Dolby Atmos, εκπληκτική ποιότητα (Μέσω ακουστικών Xiaomi Piston 3) και μπορείς να παίξεις και με το equalizer

8. Με ένα θέμα που κατέβασα απο το theme store, αλλαγή font και ένα wallpaper που είχε μέσα η ROM κάνουν το κινητό ένα πανάκριβο κόσμημα

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παραμένει δυστυχώς.. σίγουρα είναι software το πρόβλημα,....

το κινητό πλέον πετάει κι έχουν προστεθεί πάρα πολλές επιλογές... πραγματικά μπράβο... Δε μπορώ να το αφήσω απο το χέρι μου :P

 

EDIT:

 

1. βελτιώθηκε ο ήχος του μεγαφώνου επίσης με την εφαρμογή dolby atmos.

2. έχει προστεθει στη κάμερα η επιλογή των Mpxls

3. ο ZenUI launcher που έχει περαστεί είναι μακράν πιο ελαφρύς

4. μόλις άνοιξε απο την εγκατάσταση πήρε OTA Update για βελτίωση μπαταρίας

5. Εξαιρετικό το modaki που μόλις κάνεις tap στο ρολόι δίπλα στη μπαταρία κλείνει η οθόνη

6. Περασμένος ένας πιο ωραίος stock browser

7. Ο ήχος απο τα ακουστικά απογειώνεται πλέον λόγω της εφαρμογής Dolby Atmos, εκπληκτική ποιότητα (Μέσω ακουστικών Xiaomi Piston 3) και μπορείς να παίξεις και με το equalizer

8. Με ένα θέμα που κατέβασα απο το theme store, αλλαγή font και ένα wallpaper που είχε μέσα η ROM κάνουν το κινητό ένα πανάκριβο κόσμημα

 

την περασες με τον πιο πανω οδηγο που εβαλε φιλος?Η υπαρχει αλλος τροπος>?

Link to comment
Share on other sites

την περασες με τον πιο πανω οδηγο που εβαλε φιλος?Η υπαρχει αλλος τροπος>?

 

με τον τρόπο που είχε γράψει ο φίλος. είναι πολύ απλό... κατεβάζεις τα δυο αρχεία που γράφει για να πάρεις ενα φακελο απο μέσα ωστε να τρεξεις τις εντολές και το αρχείο με τη rom που είχα συνδέσει εγω με την rom *15s

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

με τον τρόπο που είχε γράψει ο φίλος. είναι πολύ απλό... κατεβάζεις τα δυο αρχεία που γράφει για να πάρεις ενα φακελο απο μέσα ωστε να τρεξεις τις εντολές και το αρχείο με τη rom που είχα συνδέσει εγω με την rom *15s

 

επειδη ειμαιλιγο αργος με αυτα,μεχρι να τα καταφερω,κατεβασες και τα δυο αρχεια,τα εβαλες στην μνημη η τα ξεζιπαρισες και εβγαλες απο μεσα τα αρχεια αυτα?Και μετα αντι της 14ς εγκατεστησες την 15ς?Το λινκ για την 15ς το εχεις >?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Με τη βοήθεια και του chrisarchon

 

Βήμα 1.α: κατεβάζεις αυτά τα αρχεία

 

adb driver

 

rom 14s

 

ROM 15S

 

Βήμα 1.β:

αποσυμπιέζουμε το adbdriver_new.7z και τρεχουμε το "ADBDriverInstaller.exe"

 

Βήμα 2:

Ενεργοποιούμε τα "Developer Options" στο κινητό πηγαίνοντας "settings->About phone" και πατάμε πολλές φορές πάνω στο "Build Number" μέχρι να μας βγάλει μήνυμα "You are now a developer". Πηγαίνουμε στην αρχική σελίδα των "settings" και μπαίνουμε στα "Developer options" και ενεργοποιούμε το "OEM Unlocking" και το "USB debugging". Έπειτα συνδέουμε το κινητό στο pc και κάνουμε refresh στο πρόγραμμα ώστε να βγάλει τη συσκευή στη λίστα και πατάς install, αν σου γράψει ότι το adb αρχείο είναι εγκατηστεμένο στο κάτω μέρος κομπλέ.

 

Βήμα 3:

Περνάμε την "(ROM 15s)- Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" στο τηλέφωνο

 

Βήμα 4:

Κλείνουμε το τηλέφωνο και μπαίνουμε σε "fastboot mode" πατώντας το power και το volume-

 

Βήμα 5: Τρέχουμε το "adb_cmd.exe" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72" που βρίσκεται στο zip της rom 14s. Αφου τρέξει, τρέχουμε και το "flash_TWRP.bat" από τον ίδιο φάκελο.

 

Βήμα 6: Εφόσον τρέξουν οι εντολές στο cmd κι εμφανίσει στο κινητό unlocked με μικρά γράματα τότε Αποσυνδέουμε το τηλέφωνο και κρατάμε πατημένα τα volume+ και το Power και τα αφήνουμε μόλις δούμε το σήμα της Leeco.

 

Βήμα 7: Αν το κάνουμε σωστά θα μπεί σε recovery mode. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

 

Βήμα 8: Στη συνέχεια πάμε στην αρχική οθόνη του "TWRP" (πίσω δλδ) και πατάμε "Install". Επιλέγουμε το "Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" και κάνουμε "Flash". Αφού τελειώσει κάνουμε "Reboot".

 

Βήμα 9: Αφου γίνει η εγκατάσταση, αν θέλουμε περνάμε και το mod to sleep στη συσκευή, το κλείνουμε, μπαίνουμε recovery με το volume+ και power, στη συνέχεια πατάμε install, βρίσκουμε το zip και flash

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Βήμα 1.α: κατεβάζεις αυτά

 

adb driver

 

rom 14s

 

ROM 15S

 

Βήμα 1.β:

αποσυμπιέζουμε το adbdriver_new.7z και τρεχουμε το "ADBDriverInstaller.exe"

 

Βήμα 2:

Ενεργοποιούμε τα "Developer Options" στο κινητό πηγαίνοντας "settings->About phone" και πατάμε πολλές φορές πάνω στο "Build Number" μέχρι να μας βγάλει μήνυμα "You are now a developer". Πηγαίνουμε στην αρχική σελίδα των "settings" και μπαίνουμε στα "Developer options" και ενεργοποιούμε το "OEM Unlocking" και το "USB debugging". Έπειτα συνδέουμε το κινητό στο pc και κάνουμε refresh στο πρόγραμμα ώστε να βγάλει τη συσκευή στη λίστα και πατάς install, αν σου γράψει ότι το adb αρχείο είναι εγκατηστεμένο στο κάτω μέρος κομπλέ.

 

Βήμα 3:

Περνάμε την "(ROM 15s)- Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" στο τηλέφωνο

 

Βήμα 4:

Κλείνουμε το τηλέφωνο και μπαίνουμε σε "fastboot mode" πατώντας το power και το volume-

 

Βήμα 5: Τρέχουμε το "adb_cmd.exe" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72". Αφου τρέξει, τρέχουμε και το "flash_TWRP.bat" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72".

 

Βήμα 6: Εφόσον τρέξουν οι εντολές στο cmd κι εμφανίσει στο κινητό unlocked με μικρά γράματα τότε Αποσυνδέουμε το τηλέφωνο και κρατάμε πατημένα τα volume+ και το Power και τα αφήνουμε μόλις δούμε το σήμα της Leeco.

 

Βήμα 7: Αν το κάνουμε σωστά θα μπεί σε recovery mode. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

 

Βήμα 8: Στη συνέχεια πάμε στην αρχική οθόνη του "TWRP" (πίσω δλδ) και πατάμε "Install". Επιλέγουμε το "Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" και κάνουμε "Flash". Αφού τελειώσει κάνουμε "Reboot".

 

Βήμα 9: Αφου γίνει η εγκατάσταση, αν θέλουμε περνάμε και το mod to sleep στη συσκευή, το κλείνουμε, μπαίνουμε recovery με το volume+ και power, στη συνέχεια πατάμε install, βρίσκουμε το zip και flash

 

οκ,νασαι καλα,εχω αλλαξει στο Χ600 3 φορες,θα τα καταφερω χαχαχα

σου φαινεται να ζεσταινεται αρκετα στην διαρκεια της χρησης?

Λιγο το επαιξα χθες σε σχεση με το Χ600 που δεν ζεσταινεται το ενοιωσα αρκετα ζεστο,δεν μ αρεσει αυτο

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

οκ,νασαι καλα,εχω αλλαξει στο Χ600 3 φορες,θα τα καταφερω χαχαχα

σου φαινεται να ζεσταινεται αρκετα στην διαρκεια της χρησης?

Λιγο το επαιξα χθες σε σχεση με το Χ600 που δεν ζεσταινεται το ενοιωσα αρκετα ζεστο,δεν μ αρεσει αυτο

 

Στη φόρτιση ήταν ζεστό αλλα δεν ελιναι τπτ, στη χρήση ελάχιστα... Μην ανησυχείς , εξαλλου έχουμε και 30+ βαθμούς στην Ελλάδα

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να μας πει πως τα πάει με την έκδοση του Ιταλού ?

 

Θα πρέπει να παρακολουθουμε τον Ιταλό αν θα βγάζει κάθε φορά ? γιατί στο XDA δεν βλέπω πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να μας πει πως τα πάει με την έκδοση του Ιταλού ?

 

Θα πρέπει να παρακολουθουμε τον Ιταλό αν θα βγάζει κάθε φορά ? γιατί στο XDA δεν βλέπω πολλά...

 

Τα πάει πολυυυυ καλύτερα αλλά οχι τελεια.. Έχει πολύ τεράστιο περιθωριο ακόμα βελτίωσης δυστυχώς.. Αύριο μεθαύριο θα ανεβάσω review

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι μπορεί να πάρει και ΟΤΑ του Ιταλού . Αυτό ισχύει ?

 

Επίσης μπορεί να περάσει κάποιος απευθείας την 15s ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει το link με το thread του ιταλού: σε λίγο πηγαίνω ταχυδρομείο.έφτασε το κινητό μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει το link με το thread του ιταλού: σε λίγο πηγαίνω ταχυδρομείο.έφτασε το κινητό μου.

 

Καλώς να το παραλάβεις Δημήτρη.

Ποιο πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να το παραλάβεις Δημήτρη.

Ποιο πήρες?

σ ευχαριστώ! Πήρα το απλό Επειδή το ήθελα σε silver.πάντως μου φαίνεται αστέρι Σαν πρώτη εντύπωση.συγκεκριμένα το πρώτο που έκανα τράβηξα μια φωτογραφία στο ταβάνι που έχω ένα φωτιστικό με 4 κ λάμπες φθορίου και δεν πίστευα στα μάτια μου συγκρίνοντας την με μια ίδια που τράβηξα με το Samsung note 3 που είχα Μέχρι σήμερα.Και με τις selfies μακράν καλύτερο το le2.Δεν συγκρίνονται καν! Θα βάλλω την ρομ του ιταλού όμως γιατί τον ξέρω από άλλα κινητά, είναι πολύ καλός.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ! Πήρα το απλό Επειδή το ήθελα σε silver.πάντως μου φαίνεται αστέρι Σαν πρώτη εντύπωση.συγκεκριμένα το πρώτο που έκανα τράβηξα μια φωτογραφία στο ταβάνι που έχω ένα φωτιστικό με 4 κ λάμπες φθορίου και δεν πίστευα στα μάτια μου συγκρίνοντας την με μια ίδια που τράβηξα με το Samsung note 3 που είχα Μέχρι σήμερα.Και με τις selfies μακράν καλύτερο το le2.Δεν συγκρίνονται καν! Θα βάλλω την ρομ του ιταλού όμως γιατί τον ξέρω από άλλα κινητά, είναι πολύ καλός.

μπροστά ειναι ασημί ή άσπρο;

Link to comment
Share on other sites

μπροστά ειναι ασημί ή άσπρο;
ανοιχτό γκρι είναι μπροστά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μου ήρθε στο mail προσφορά από Gearbest για το Letv 2 Pro στα 217$ !!!.

Δεν περνάνε όμως ρομ. Να το πάρω και να το παλέψω μόνος μου? Είμαι και άσχετος βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

ανοιχτό γκρι είναι μπροστά.

ευχαριστώ, μήπως είναι εύκολο να ανεβάσεις μία φωτογραφία του; σκέφτομαι κι εγώ να το πάρω αλλά ανησυχώ μήπως δε φαίνεται τόσο ωραίο που μπροστά είναι διαφορετικό χρώμα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, μήπως είναι εύκολο να ανεβάσεις μία φωτογραφία του; σκέφτομαι κι εγώ να το πάρω αλλά ανησυχώ μήπως δε φαίνεται τόσο ωραίο που μπροστά είναι διαφορετικό χρώμα

Είναι σχεδόν ίδιο το μπροστά με το πίσω χρώμα.ασημί.Αλλά επειδή έχω βάλει το tempered glass που είναι ελαφρώς φιμε, έχει διαφοροποιηθεί λίγο.Αλλά νομίζω είναι όμορφο.φωτογραφία δεν ανεβάζω ακόμα γιατί θέλω να τοσεταρω πρώτα με άλλη ρομ και μετά.το δοκίμασα πάντως και οι κάμερες είναι φανταστικές.

Με φορτιστή αυτοκινήτου δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω γιατί έχει διαφορετικό βύσμα.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν ίδιο το μπροστά με το πίσω χρώμα.ασημί.Αλλά επειδή έχω βάλει το tempered glass που είναι ελαφρώς φιμε, έχει διαφοροποιηθεί λίγο.Αλλά νομίζω είναι όμορφο.φωτογραφία δεν ανεβάζω ακόμα γιατί θέλω να τοσεταρω πρώτα με άλλη ρομ και μετά.το δοκίμασα πάντως και οι κάμερες είναι φανταστικές.

Με φορτιστή αυτοκινήτου δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω γιατί έχει διαφορετικό βύσμα.

συγνώμη εννοούσα φωτογραφία του κινητού για να δω πως φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη εννοούσα φωτογραφία του κινητού για να δω πως φαίνεται
είναι μεγάλες και δεν τις φορτώνει.Υπάρχουν πολλές στο ίντερνετ, μπορείς να το δεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλες και δεν τις φορτώνει.Υπάρχουν πολλές στο ίντερνετ, μπορείς να το δεις.

 

Ανέβασε τες στο postimage.org.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανένας νυν κάτοχος le 2 pro, που ήταν πρώην κάτοχος xiaomi redmi note 3 pro?? :blink:

Επειδή η διάφορα στην ποιότητα των φωτό είναι μάλλον σημαντική, υπέρ του le 2 pro φυσικά, στέκεται και σε όλα τα υπόλοιπα (όχι βέβαια κ στο θέμα της υποστήριξης) αξιοπρεπώς όπως το rn3 pro? :worry:

Δηλαδη, ποιότητα νυχτερινών φωτο, μπαταρία, εμπειρία χρήσης, οθόνη, gps κ.λ.π., μπορεί κάποιος να γράψει δύο "λόγια"??

Ευχαριστώ εκ των ων προτέρων...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...