Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά εμένα έγραφε το site ότι θα το παραλάβω στις 16/7 και το παρέλαβα στις 12/7. :D :D

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

 

Το θέμα δεν είναι ο εκτιμώμενος χρόνος που δίνουν αυτοί κατά την παραγγελία... Αλλά ο χρόνος που θα το παραδώσουν στην DHL... Όταν έγινε shipped τι σου έγραφε το tracking της DHL για το χρόνο?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο chat τους το ζητάς και τους δίνεις το order number?Sorry αν σε πρήζω αλλα παραγγέλνω πρώτη φορά απο oneplus

 

Δεν με πρήζεις καθόλου. Ναι πας support -> live chat και με το order number ζητάς το tracking.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τη ζημιά στον ήχο κλήσης την είχε κάνει το πλαϊνό κουμπάκι 3 λειτουργιών το οποίο παρότι είχε τους ήχους ανοιχτούς κάτι φαίνεται να είχε κολλήσει. Το πήγα πάνω κάτω και ξεκόλλησαν.

 

Εφαρμογή για e-mail δεν έχει το τηλέφωνο (POP3/IMAP); Αν όχι, έχετε να προτείνετε κάποια;

 

OFF-TOPIC: Ξέρει κανείς γιατί στο Whatsapp σε νέα συσκευή δε μου αναγνωρίζει κάποιες επαφές ενώ τις έχω στη λίστα μου; (τις αναγνωρίζει κατά το ήμισυ με ένα σήμα του "περίπου").

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για e-mail δεν έχει το τηλέφωνο (POP3/IMAP); Αν όχι, έχετε να προτείνετε κάποια;.

Δεν έχει η Oxygen - εγώ συνήθισα το Boxer (Cyanogen) και το κατέβασα από PlayStore, θελει όμως μια χαζο-διαδικασία "πρόσκλησης" φίλων για να σου δώσει τα δικαιώματα που έχει και στην COS (OP1)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πρήζεις καθόλου. Ναι πας support -> live chat και με το order number ζητάς το tracking.

 

Σ'ευχαριστω πολύ φίλε μου.Καλως να σου έρθει να μας γράψεις εντυπώσεις.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι ο εκτιμώμενος χρόνος που δίνουν αυτοί κατά την παραγγελία... Αλλά ο χρόνος που θα το παραδώσουν στην DHL... Όταν έγινε shipped τι σου έγραφε το tracking της DHL για το χρόνο?

Η dhl δεν μου έδινε ημερομηνία αλλά μόνο την τοποθεσία του τηλεφώνου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία και τις εφαρμογές που την τρώνε μου βγάζει μια με ονομα 99008. Ξέρει κανείς κάτι?

Similar http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/help/99008-draining-battery-t3233674

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να επιλέξω ένα τραγούδι που έχω κατεβάσει για ήχο κλήσης ή για ξυπνητήρι;

 

Παιδιά με προβληματίζει που πατώντας μια φορά το ένα από τα κουμπιά σε πάει υποχρεωτικά στη λίστα εφαρμογών. Ακόμα και σε διπλό κλικ δεν μπορώ να επιλέξω μενού, όπως στο OnePlus One.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να επιλέξω ένα τραγούδι που έχω κατεβάσει για ήχο κλήσης ή για ξυπνητήρι;

Κάποια App (πχ VLC) εχουν επιλογή κάνοντας κλικ σε τραγούδι >Set as Ringtone

 

Παιδιά με προβληματίζει που πατώντας μια φορά το ένα από τα κουμπιά σε πάει υποχρεωτικά στη λίστα εφαρμογών. Ακόμα και σε διπλό κλικ δεν μπορώ να επιλέξω μενού, όπως στο OnePlus One.

 

Νομίζω οτι είναι "ιδιοτροπία" του Oxygen / ευκολία της Cyanogen... ψάχνεις υποχρεωτικά για τις τρεις τελίτσες (πάνω δεξια...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια App (πχ VLC) εχουν επιλογή κάνοντας κλικ σε τραγούδι >Set as Ringtone

 

 

 

Νομίζω οτι είναι "ιδιοτροπία" του Oxygen / ευκολία της Cyanogen... ψάχνεις υποχρεωτικά για τις τρεις τελίτσες (πάνω δεξια...)

Άρα δεν έχει πλήκτρο που να σου ανοίγει μενού.

 

Επίσης, δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ένταση ήχου κλήσης από ένταση ειδοποιήσεων;

 

Τελευταία ερώτηση, δεν υπάρχει φάκελος που να βάζεις αρχεία ήχου και να στα αναγνωρίζει στα ringtones; Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα για ξυπνητήρι και ήχο κλήσης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση, δεν υπάρχει φάκελος που να βάζεις αρχεία ήχου και να στα αναγνωρίζει στα ringtones; Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα για ξυπνητήρι και ήχο κλήσης.

Σ' εμένα, τρια κομμάτια .mp3 που έχω στο φάκελο Ringtones (τον αντέγραψα από το ΟΡ1), τα βλέπει κανονικά ως ήχους κλήσης

Ο ήχος Alarm δεν ξέρω από που αλλάζει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα, τρια κομμάτια .mp3 που έχω στο φάκελο Ringtones (τον αντέγραψα από το ΟΡ1), τα βλέπει κανονικά ως ήχους κλήσης

Ο ήχος Alarm δεν ξέρω από που αλλάζει...

Το βρήκα, έχει φάκελο alarms και notifications αντίστοιχα.

 

Μήπως ξέρεις για το θέμα έντασης ειδοποιήσεων και ήχου κλήσης; Θυμάμαι καλά ότι έπρεπε να ενεργοποιηθεί μια προηγμένη ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζουμε σίγουρα το ίδιο θέμα?

Αντιγράφω: I too have the same problem. No DND settings imported from another phone, this is completely random. I too have missed calls and messages due to this. So frustrating because the phone is great otherwise...

και στο ποστ #34 "talking to one of the devs about this. They are working on a fix for it. He told me "issues coming from loading DnD profiles from old devices will be fixed by changing the code so that the Alert Slider cannot be overridden by a software DnD." This should be included in one of the next OTAs (not sure which one yet)"

 

Νομίζω ότι υπάρχει μία σύγχυση και παρερμηνεύονται προτάσεις. Αυτό που έχεις αντιγράψει λέει ότι δεν έχει κάνει εισαγωγή ρυθμίσεων από άλλη συσκευή και ότι το πρόβλημα είναι τυχαίο. Παρ' όλο που δεν έκανε εισαγωγή έχει και ο ίδιος το πρόβλημα χάνοντας κλήσεις και μηνύματα.

 

Το θέμα λήγει εδώ για να μην προκύψουν οι σχετικές κυρώσεις. Αν έχεις κάποια απορία μπορείς να μου στείλεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία και τις εφαρμογές που την τρώνε μου βγάζει μια με ονομα 99008. Ξέρει κανείς κάτι?

 

Σε μένα εμφανίζει μια 99020, αλλα με χρόνο 3λ 0δ και ενέργεια 25mah.

άλλος κάτι παρόμοιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα δεν έχει πλήκτρο που να σου ανοίγει μενού.

 

Επίσης, δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ένταση ήχου κλήσης από ένταση ειδοποιήσεων;

 

Τελευταία ερώτηση, δεν υπάρχει φάκελος που να βάζεις αρχεία ήχου και να στα αναγνωρίζει στα ringtones; Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα για ξυπνητήρι και ήχο κλήσης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατεβάζει μια καλή εφαρμογή από το playstore, ES εξερεύνηση, πηγαίνεις στο ρολόι, και αφού ανοίξεις το πτυσσόμενο μενού στηνώρα, πατάς ήχος κλήσης ξυπνητηριού και σου εμφανίζει να το ανοίξεις με το χώρο αποθήκευσης μέσων ή με τον es εξερεύνηση αρχείων, επιλέγης το δεύτερο (μόνο μια φορά) και από εκεί πας σε όποιο φάκελο έχεις κατεβάσει ή έχεις το τραγούδι που θες και το επιλέγεις. το ίδιο κάνεις και για επιλογή ήχου κλήσης , από ρυθμίσεις, ήχος κλήσης και άνοιγμα με το es εξερεύνηση αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Οκ έλυσα το θέμα του Ringtone και του Whatsapp.

 

Τεράστιο θέμα που το διάβασα και σε post στο forum της OnePlus είναι ο κοινός ήχος για ειδοποιήσεις και κλήσεις. Νομίζω ότι στη Cyanogen κάτι πείραζες και εμφανιζόταν μια ρύθμιση για το διαχωρισμό.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να επιλέξω ένα τραγούδι που έχω κατεβάσει για ήχο κλήσης ή για ξυπνητήρι;

 

Παιδιά με προβληματίζει που πατώντας μια φορά το ένα από τα κουμπιά σε πάει υποχρεωτικά στη λίστα εφαρμογών. Ακόμα και σε διπλό κλικ δεν μπορώ να επιλέξω μενού, όπως στο OnePlus One.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το 2, όχι το 3 και μέσα από τις ρυθμίσεις εκεί που λέει "Πλήκτρα" μπορείς να ρυθμίσεις με παρατεταμένο πάτημα στο κουμπί των πρόσφατων να βάλεις να εμφανίζεται το "Άνοιγμα/κλείσιμο μενού" ρυθμίσεων σε όποιες εφαρμογές υπάρχει. Ακόμα και σε σημεία που δεν υπάρχουν οι 3 τελείες στην πάνω μεριά. Έτσι το έχω εγώ ένα χρόνο σχεδόν τώρα. Το κουμπί των πρόσφατων εφαρμογών με μονό πάτημα είναι χρόνια τώρα έτσι από την Google δεν αλλάζει.

 

Για τον ήχο κλήσης απλά αντιγραφή απο τον φάκελο που βρίσκεται το τραγούδι και επικόλληση σε αυτόν που έχει τα ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 2, όχι το 3 και μέσα από τις ρυθμίσεις εκεί που λέει "Πλήκτρα" μπορείς να ρυθμίσεις με παρατεταμένο πάτημα στο κουμπί των πρόσφατων να βάλεις να εμφανίζεται το "Άνοιγμα/κλείσιμο μενού" ρυθμίσεων σε όποιες εφαρμογές υπάρχει. Ακόμα και σε σημεία που δεν υπάρχουν οι 3 τελείες στην πάνω μεριά. Έτσι το έχω εγώ ένα χρόνο σχεδόν τώρα. Το κουμπί των πρόσφατων εφαρμογών με μονό πάτημα είναι χρόνια τώρα έτσι από την Google δεν αλλάζει.

 

Για τον ήχο κλήσης απλά αντιγραφή απο τον φάκελο που βρίσκεται το τραγούδι και επικόλληση σε αυτόν που έχει τα ringtones.

Δεν υπάρχει επιλογή άνοιγμα κλείσιμο μενού στο OnePlus 3 (βλέπε εικόνα) και στο OnePlus One που το έχω μπροστά μου δεν είναι έτσι. Ίσως τη βάλουν αργότερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/dbcb3292a9915088794831e613c04772.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή άνοιγμα κλείσιμο μενού στο OnePlus 3 (βλέπε εικόνα) και στο OnePlus One που το έχω μπροστά μου δεν είναι έτσι. Ίσως τη βάλουν αργότερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μμ.. κατάλαβα..

Μπορεί και να το βάλουν. Εκτός και αν έχουν σκοπό να το αφαιρέσουν τελείως και το αφαιρέσουν και από το 2 σε μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις κλήση με ανοιχτή την οθόνη πάντα σου βγάζει το παραθυράκι κλήσης πάνω ή υπάρχει τρόπος να βγαίνει σε ολόκληρη την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει κλήση με Skype και BT παρακαλώ? Στη δική μου περίπτωση δεν με ακούει ο συνομιλητής.

 

Έκανε μία αναβάθμιση χθές η εφαρμογή αλλά δεν την είχα ακόμα δοκιμάσει.

Θέλω να καταλάβω εάν είναι θέμα εφαρμογής ή κινητού (ασυμβατότητα με τα BT headset μου).

 

Χμ... https://forums.oneplus.net/threads/mic-not-working-over-bluetooth-with-skype.453647/

 

Sent from my OnePlus 3

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα παραγγελία εχθές το απόγευμα και μου έγραφε ότι θα έφευγε στις 18.Μολις μου ήρθε μήνυμα στο κινητό μου απο Dhl με tracking number και ότι το παρέλαβαν σήμερα το μεσημέρι.:D:D:D

Πόσες μέρες κάνει οδικώς η Dhl?

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εφτασε..! Μια βδομαδα ακριβως απο την παραγγελια!

http://i.imgur.com/Cy0qVR5.jpg

 

Θελουμε εντυπώσεις εμείς που το αναμένουμε.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε και one click bootloader unlock,twrp and root.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα παραγγελία εχθές το απόγευμα και μου έγραφε ότι θα έφευγε στις 18.Μολις μου ήρθε μήνυμα στο κινητό μου απο Dhl με tracking number και ότι το παρέλαβαν σήμερα το μεσημέρι.:D:D:D

Πόσες μέρες κάνει οδικώς η Dhl?

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θελουμε εντυπώσεις εμείς που το αναμένουμε.

Καλοριζικο φιλε μου

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...