Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούρια έκδοση σε Beta πάλι διορθώνει μικρό προβλήματα.

 

 

https://forums.oneplus.com/threads/android-9-community-beta-2-for-oneplus-3-3t.1028413/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα OnePlus 7 Pro Camera και Gallery apps φέρνουν νέα χαρακτηριστικά στις παλιές συσκευές της εταιρείας!

 

Το OnePlus 7 Pro παρουσιάστηκε και τώρα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε εφαρμογές του σε παλαιότερα smartphones. Πιο συγκεκριμένα, τα OnePlus Pro Camera και Gallery apps μπορούν να προσθέσουν νέα features σε παλαιότερες OnePlus συσκευές που τρέχουν Android 9 Pie.

 

Αρχικά. η έκδοση 3.2.91 του OnePlus camera app. Η έκδοση αυτή αναδιοργανώνει τις ρυθμίσεις, αφαιρεί το Smiles Capture, μετονομάζει το “Auto Nightscape Scene Detection” σε “Smart Content Detection,” και προσθέτει νέα “Customized modes.” Αυτή η ρύθμιση customized mode σου επιτρέπει να αλλάζεις την σειρά των modes που εμφανίζεται στην κάτω μπάρα του camera app. Η εφαρμογή της κάμερας έχει επίσης Google Lens integration. Το Lens εικονίδιο έχει αντικατασταθεί από μια άλλη λειτουργικότητα. Απλά πατήστε και κρατήστε πιεσμένο με το δάχτυλο σε οποιοδήποτε σημείο του viefinder για να ενεργοποιηθεί το Lens feature.

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-3-2-91-release/oneplus-camera-3-2-91-android-apk-download/

 

Στη συνέχεια, έχουμε την 3.2.7 έκδοση του OnePlus Gallery app. Το update φέρνει νέο carousel interface για το Collections. Είναι το σημείο για όλους τους φακέλους που υπάρχουν στη συσκευή, όπως τα screenshots. Έχει πλέον ένα νέο και πιο εύκολο στη πλοήγηση UI, ενώ φέρει και άλλες μικρές αλλαγές.

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-gallery/oneplus-gallery-3-2-7-release/oneplus-gallery-3-2-7-android-apk-download/

 

(link: https://techmaniacs.gr/download-ta-oneplus-7-pro-camera-kai-gallery-apps-fernoyn-nea-charaktiristika-stis-palies-syskeyes-tis-etaireias/ )

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, έστειλα στην ONEPLUS το τηλέφωνο για αντικατάσταση μπαταρίας και μου απάντησαν ότι θέλει και Motherboard top coverassembly EA021 black (for after-sales) 2# με 68,68€

Το τηλέφωνό μου δεν είχε κανένα πρόβλημα (που να το έβλεπα εγώ)

Μου δείχνουν και μια φωτογραφία ότι είναι σπασμένη η πλάτη. Η συσκευη έφυγε από τα χέρια μου σε άριστη κατάσταση

Περιμένω προτάσεις, γνώμες

Edited by soleman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, έστειλα στην ONEPLUS το τηλέφωνο για αντικατάσταση μπαταρίας και μου απάντησαν ότι θέλει και Motherboard top coverassembly EA021 black (for after-sales) 2# με 68,68€

Το τηλέφωνό μου δεν είχε κανένα πρόβλημα (που να το έβλεπα εγώ)

Μου δείχνουν και μια φωτογραφία ότι είναι σπασμένη η πλάτη. Η συσκευη έφυγε από τα χέρια μου σε άριστη κατάσταση

Περιμένω προτάσεις, γνώμες

 

Το πακεταρησες καλά πριν το στείλεις? Μηπως έσπασε καθ' οδόν?

 

Ελπίζω να μην κάνουν βλακείες σε αυτούς με τα πιο παλιά μοντέλα για να τους ωθήσουν σε αγορά του νέου op7 μιας που μόλις κυκλοφόρησε.

Link to comment
Share on other sites

Το πακεταρησες καλά πριν το στείλεις? Μηπως έσπασε καθ' οδόν?

 

 

 

Ελπίζω να μην κάνουν βλακείες σε αυτούς με τα πιο παλιά μοντέλα για να τους ωθήσουν σε αγορά του νέου op7 μιας που μόλις κυκλοφόρησε.

Μέσα έπεσες το ίδιο έκαναν και με την κάμερα που μετά από update δεν κάνει πλέον φόκους το έπαθα και εγώ μετά την αναβάθμιση σε 9 πριν δούλευε άψογα, τυχαίο..;; Δεν νομίζω..;;
Link to comment
Share on other sites

Το πακεταρησες καλά πριν το στείλεις? Μηπως έσπασε καθ' οδόν?

 

Ελπίζω να μην κάνουν βλακείες σε αυτούς με τα πιο παλιά μοντέλα για να τους ωθήσουν σε αγορά του νέου op7 μιας που μόλις κυκλοφόρησε.

 

Η πλάκα με μένα είναι ότι το αγόρασα το 7pro χα

Η συσκευασία που το έκανα ήταν τέλεια.

Είχα κλείσει ραντεβού για σήμερα Τετάρτη με την UPS να έρθει να το παραλάβει αλλά ήρθε το μεσημέρι της Δευτέρας χωρίς να περιμένω και από την βιασύνη μου, μου έπεσε κάτω. Ισως να έγινε κάτι και δεν το κατάλαβα. Πάει το 100€ πατριώτη το χάσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Για να flashαρουμε αυτό το update πρέπει να είμαστε στο κανονικό κανάλι αναβαθμίσεων;

(Έχω ξεμείνει στο τελευταίο beta του καλοκαιριού γιατί βαριέμαι να κάνω full wipe)

Link to comment
Share on other sites

Για να flashαρουμε αυτό το update πρέπει να είμαστε στο κανονικό κανάλι αναβαθμίσεων;

 

(Έχω ξεμείνει στο τελευταίο beta του καλοκαιριού γιατί βαριέμαι να κάνω full wipe)

Ναι, αν είσαι στo beta channel της Oreo, πρέπει να κάνεις full wipe για να περάσεις την Pie.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε Zip link?

Το κατεβάζεις πανευκολα μεσω του oxygen updater

...δεν εχω προλάβει ακόμα να την περασω να πω εντυπώσεις μιας κ θελω να κανω καθαρή εγκατάσταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να flashαρουμε αυτό το update πρέπει να είμαστε στο κανονικό κανάλι αναβαθμίσεων;

(Έχω ξεμείνει στο τελευταίο beta του καλοκαιριού γιατί βαριέμαι να κάνω full wipe)

 

Ειχαν πει οτι θα μπορείς να φλασαρεις την stable κανονικα πανω απτην beta χωρις wipe καθως κ οτι θα εβγαινε σαν ΟΤΑ update η stable μεσα απο την beta

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχαν πει οτι θα μπορείς να φλασαρεις την stable κανονικα πανω απτην beta χωρις wipe καθως κ οτι θα εβγαινε σαν ΟΤΑ update η stable μεσα απο την beta

 

Είχαν πει ότι θα μπορείς να flashάρεις την stable πάνω από την Pie beta.

Ο φίλος παραπάνω είπε ότι έχει beta από το καλοκαίρι, οπότε έχει Oreo και όχι Pie.

 

Δεν μπορεί να flashάρει την stable Pie στο κινητό του. Χρειάζεται να κάνει full wipe.

 

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι είναι. Θα πρέπει μια μέρα να γίνει full wipe. Αλλά το κινητό πάει τόσο ρολόι εδώ κ 1,5 χρόνο που το έχω, που πέρα από custom recovery κ root από την μέρα που το πήρα δεν έχω ξανά ασχοληθεί ποτέ μαζί του.

(Κ το είχα πάρει κ μεταχειρα από παιδί που το είχε ήδη 1 χρόνο)

Πραγματικό θηρίο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά ! Σήμερα το μεσημεράκι όλα δούλευαν σωστά και ξαφνικά πέθανε το κινητό ! Το χρησιμοποίησα ,το άφησα στο γραφείο και δεν ξαναλειτούργησε ποτε ! Δεν ανταποκρίνεται πουθενά ,ούτε στο φορτιστη αλλα ούτε και στο pc ! Hard Reset δεν λειτουργεί. Μονο το notisfication led αναβοσβήνει σταθερά πράσινο. Κάποια ιδέα? Χτες έκανα αναβάθμιση σε 9 αν βοηθάει κάπου αυτό αλλα λειτουργούσε κομπλέ ,ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :)

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και μένα...Τι να πω .Μπράβο στην one+...

Μάλλον τώρα θα κάνω και factory reset.Ολα αυτά τα χρόνια έχω κάνει μόνο μια φορά...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ, στο μήνυμα στις 14/10/2015.

 

Ελπίζω να σε βοηθήσει.

 

Εν τέλη έπαθα ακριβώς το ίδιο σχεδόν εχτές αργά το βραδυ !

Και ενώ όλα κυλούσαν ομαλά σήμερα ξαφνικά πάλι το ίδιο ! Τώρα κάνω υπομονή μπας και ανοίξει πάλι. Αν προσπαθήσω να περάσω το προηγούμενο version android που είχα παίζει να λυθεί το θέμα ?

Ευχαριστώ για την απάντηση !

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλο τριημερο. Πριν λιγο ειδα και εγω την ενημερωση Oxygen OS 9.0.3 το τρελο ειναι οτι 2 φορες ενω τις εκανε oταν ολοκληρωνε το updating μου εβγαζε failed και reboot. Απελευθερωσα λιγο χωρο εκλεισα και τους προγραμματιστες και την κανω για τριτη φορα.Για να δουμε...Aν το κανει και την τριτη ισως κανω factory reset.

Τελικα απετυχε οσες φορες και να την κανω στο updating

Kαμια αλλη λυση για να γλυτωσω το factory reset? Πρωτη φορα αντιμετωπιζω κατι παρομοιο!

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλο τριημερο. Πριν λιγο ειδα και εγω την ενημερωση Oxygen OS 9.0.3 το τρελο ειναι οτι 2 φορες ενω τις εκανε oταν ολοκληρωνε το updating μου εβγαζε failed και reboot. Απελευθερωσα λιγο χωρο εκλεισα και τους προγραμματιστες και την κανω για τριτη φορα.Για να δουμε...Aν το κανει και την τριτη ισως κανω factory reset.

Τελικα απετυχε οσες φορες και να την κανω στο updating

Kαμια αλλη λυση για να γλυτωσω το factory reset? Πρωτη φορα αντιμετωπιζω κατι παρομοιο!

Εγώ την κατέβασα μεσω του Oxygen updater και την εκανα εγκατάσταση πάνω απτην 9.0.2 μεσω TWRP... κανένα πρόβλημα.

Δοκίμασε να κανεις εκκαθάριση της cache και ξαναπροσπαθησε.

Αν είσαι ομως ακόμα σε Android 8.0 καλο θα είναι να κανεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρώτα.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνουμε factory reset ή μετά την εγκατάσταση?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πρώτα κάνε ένα factory και μετά bootαρε κ πήγαινε system updates μέχρι να σου ξανα έρθει ειδοποίηση για την τελευταία έκδοση όπου θα την εγκαταστήσεις κανονικά.

 

Ή εάν εγκαθίσταται κανονικά κ τελευταία έκδοση κ από τωρα, μπορείς να την εγκαταστήσεις κ μετά μόλις bootαρει το λογισμικό να πας να κάνεις factory reset για "καθίσει" καλύτερα.

 

Η πρώτη μέθοδος λύνει το πρόβλημα που δεν εγκαθίσταται μια αναβάθμιση.

Η δεύτερη είναι η προτεινόμενη σε καθε μεγάλο update λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα και πριν και μετά το update factory reset.Ολα καλά και άνετα.

Τόσα χρόνια μετά και το κινητό πάει σφαίρα...

Και με τα updates του...

Ειλικρινά πολύ ευχαριστημένος...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...