Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..Κάνε μια διαγραφή δεδομένων στο play store μπας και στρώσει.

 

Το έχω κάνει κατ'επανάληψη.. :confused:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Kαλο μηνα παιδια. Δεν ξερω τι παιχτηκε ξαφνικα και με το δικο μου κινητο, πηγα να κανω μια ενημερωση σε μια εφαρμογη (Videoder) που δεν ειναι κατεβασμενη απο playstore και πανω που την εκανε οταν εβγαλε τι νεο εχει τελος παντων και πηγα να πατησω συμφωνω στους ορους κολλαει η συσκευη και εκλεισε αυτο ηταν. Ειπα μηπως ειχε ξεφορτιστει το εβαλα στην φορτιση αλλα ουτε δονηση, ουτε led αναβει. Ζεσταινεται μεν στο πανω μερος της οθονης σαν να παιρνει ρευμα αλλα μονο αυτο. Στην αρχη ειπα μημως ηταν η εφαρμογη αλλα δεν ηταν εντελει γιατι την ενημερωση την εκανα κανονικα και στην πρωτη μου συσκευη (Samsung galaxy 7 edge duos). Η αληθεια ειναι οτι κατι τρελα απο τοτε που εγινε Oreo τα εκανε αλλα δεν εδινσ και τοση σημασια. Τι να πω στεναχωρηθηκα πολυ γιατι ελεγα οτι ειναι σκυλι αλλα με απογοητευσε. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να επαθε; Τα εφτυσε αυτο ηταν; Γιατι σαν δευτερη συσκευη δεν το παιδευα και τοσο, αντε σε κανενα .f.b να εμπαινα, youtube και σε κανενα email μου. Το βραδυ εκλεινα ειδοποιησεις κ.τ.λ να μην κουραζετε. Το συνδεσα και στο λαπτοπ να δω αν το διαβαζει αλλα τιποτα μονο το ζεσταμα,Να σημειωσω οτι εχει μαμα rom!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Kαλο μηνα παιδια. Δεν ξερω τι παιχτηκε ξαφνικα και με το δικο μου κινητο, πηγα να κανω μια ενημερωση σε μια εφαρμογη (Videoder) που δεν ειναι κατεβασμενη απο playstore και πανω που την εκανε οταν εβγαλε τι νεο εχει τελος παντων και πηγα να πατησω συμφωνω στους ορους κολλαει η συσκευη και εκλεισε αυτο ηταν. Ειπα μηπως ειχε ξεφορτιστει το εβαλα στην φορτιση αλλα ουτε δονηση, ουτε led αναβει. Ζεσταινεται μεν στο πανω μερος της οθονης σαν να παιρνει ρευμα αλλα μονο αυτο. Στην αρχη ειπα μημως ηταν η εφαρμογη αλλα δεν ηταν εντελει γιατι την ενημερωση την εκανα κανονικα και στην πρωτη μου συσκευη (Samsung galaxy 7 edge duos). Η αληθεια ειναι οτι κατι τρελα απο τοτε που εγινε Oreo τα εκανε αλλα δεν εδινσ και τοση σημασια. Τι να πω στεναχωρηθηκα πολυ γιατι ελεγα οτι ειναι σκυλι αλλα με απογοητευσε. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να επαθε; Τα εφτυσε αυτο ηταν; Γιατι σαν δευτερη συσκευη δεν το παιδευα και τοσο, αντε σε κανενα .f.b να εμπαινα, youtube και σε κανενα email μου. Το βραδυ εκλεινα ειδοποιησεις κ.τ.λ να μην κουραζετε. Το συνδεσα και στο λαπτοπ να δω αν το διαβαζει αλλα τιποτα μονο το ζεσταμα,Να σημειωσω οτι εχει μαμα rom!
Κράτα πατημένο το power button για 1-2 λεπτά λογικά θα κλείσει το αφήνεις και το ξανά πατάς και ανοίγει κανονικά, μου το έκανε και εμένα αυτό μια φορά μάλλον κάτι κόλλησε η κάποιο σφάλμα οδηγεί σε αυτήν την μαύρη οθόνη ενώ παραμένει ανοιχτώ σαν συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το power button για 1-2 λεπτά λογικά θα κλείσει το αφήνεις και το ξανά πατάς και ανοίγει κανονικά, μου το έκανε και εμένα αυτό μια φορά μάλλον κάτι κόλλησε η κάποιο σφάλμα οδηγεί σε αυτήν την μαύρη οθόνη ενώ παραμένει ανοιχτώ σαν συσκευή.

Ουφ ευτυχώς ξεκολλησε. Το δοκιμασα και αυτο εκείνη την ώρα αλλά παροτι ήταν ζεστη η οθόνη δεν άνοιγε. Δοκιμασα να μπω και σε recovery παλι νεκρό. Να σου πω την αλήθεια μου το έβαλα καλα τυλιγμενο μεσα στο ψυγείο μπας και ήταν καμια μπαταρία γιατί το ειχα διαβάσει παλιά καπου αυτό δεν ξερω αν εκανα καλά, :lol: και ξαναδοκιμασα παλι και άνοιξε. Εμενα παλι πρώτη φορά μου το κάνει αυτό και τρελάθηκα γιατί δεν φορτιζε κι όλας η νομιζα οτι δεν φορτιζε. Τι να είναι αυτό που το προκαλει αραγε θα ρωτησω και στην κοινότητα μήπως ξέρει κανείς.Παντως σε ευχαριστώ πολυ. Καλο μηνα και παλι!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Kαλο μηνα παιδια. Δεν ξερω τι παιχτηκε ξαφνικα και με το δικο μου κινητο, πηγα να κανω μια ενημερωση σε μια εφαρμογη (Videoder) που δεν ειναι κατεβασμενη απο playstore και πανω που την εκανε οταν εβγαλε τι νεο εχει τελος παντων και πηγα να πατησω συμφωνω στους ορους κολλαει η συσκευη και εκλεισε αυτο ηταν. Ειπα μηπως ειχε ξεφορτιστει το εβαλα στην φορτιση αλλα ουτε δονηση, ουτε led αναβει. Ζεσταινεται μεν στο πανω μερος της οθονης σαν να παιρνει ρευμα αλλα μονο αυτο. Στην αρχη ειπα μημως ηταν η εφαρμογη αλλα δεν ηταν εντελει γιατι την ενημερωση την εκανα κανονικα και στην πρωτη μου συσκευη (Samsung galaxy 7 edge duos). Η αληθεια ειναι οτι κατι τρελα απο τοτε που εγινε Oreo τα εκανε αλλα δεν εδινσ και τοση σημασια. Τι να πω στεναχωρηθηκα πολυ γιατι ελεγα οτι ειναι σκυλι αλλα με απογοητευσε. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να επαθε; Τα εφτυσε αυτο ηταν; Γιατι σαν δευτερη συσκευη δεν το παιδευα και τοσο, αντε σε κανενα .f.b να εμπαινα, youtube και σε κανενα email μου. Το βραδυ εκλεινα ειδοποιησεις κ.τ.λ να μην κουραζετε. Το συνδεσα και στο λαπτοπ να δω αν το διαβαζει αλλα τιποτα μονο το ζεσταμα,Να σημειωσω οτι εχει μαμα rom!

 

Καλό μήνα.

Όχι, δεν έστρωσε επειδή το έβαλες στο ψυγείο ! :lol: Αυτό θα ίσχυε αν είχε υπερθερμανθεί, όχι απλά ζεσταθεί. :)

Κάτι σου κόλλησε απλά και μαύρισε η οθόνη, χωρίς να έχει κλείσει η συσκευή. Αυτό μπορεί να τύχει στον καθένα και δεν έχει καμία σημασία η μάρκα φυσικά. Απλά το κλείνεις με πατημένο το κουμπί όπως προαναφέρθηκε και το ξανανοίγεις, τίποτα περισσότερο. Αν δεν σου δούλεψε έτσι, πιθανότατα δεν έγινε καλά το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού, αλλά σίγουρα δεν έχεις κανένα λόγο να ανησυχείς. Το κινητό είναι μια χαρά. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά καμιά φορά είναι και συμπτώματα μπαταρίας που αρχίζει και κλατάρει.. Έχουμε δύο χρόνια τη συσκευή, λογικό είναι κάποια στιγμή..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

5.0.4 security patch Ιούλιος

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το security patch είναι Ιούνιος '18.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Σωστός, σόρυ κεκτημένη ταχύτητα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έγραψαν ότι είναι τυπογραφικό και είναι του Ιουλίου (07/2018)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια. Σας τυχαινει και εσας να σκοτεινιαζει η οθονη ενω ειστε σε καποια εφαρμογη η στελνετε καποιο μνμ π.χ; Τωρα τελευταια εμενα μου κανει κατι τετοια τρελα το One Plus 3, και τον φωτισμο τον εχω λιγο παραπανω απο την μεση. Σκοτεινιαζει για λιγο και για να ξαναεπανελθει αναγκαζομομαι να το κλεινω και να το ανοιγω γιατι αργει να ανοιξει ο φωτισμος του. Δεν ξερω αλλα απο τοτε που εγινε Oreo ολο προβληματα βγαζει,κυριως απο τη τελευταια ενημερωση.
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Moλις μου ηρθε ενημερωση στο One Plus 3 (oxygenOS 5.0.4)1521 mb

system android security patch to 2018.7

Camera

Improved image qualty from front camera

Fixed manual ISO setting issueb of 3rd party camera apps

Third-Party Apps

Fixed parrallel Whatsup crash issue

fixed ront camera zoom in issues for snapchat.

Mου βγαζει βεβαια να κανω αντιγραφα ασφαλειας για ξεκλειδμα ΟS κατι που δεν ειχε στις προηγουμενες ενημερωσεις. Θα την κανω τωρα, την εκανε κανεις αλλος;

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Moλις μου ηρθε ενημερωση στο One Plus 3 (oxygenOS 5.0.4)1521 mb

system android security patch to 2018.7

Camera

Improved image qualty from front camera

Fixed manual ISO setting issueb of 3rd party camera apps

Third-Party Apps

Fixed parrallel Whatsup crash issue

fixed ront camera zoom in issues for snapchat.

Mου βγαζει βεβαια να κανω αντιγραφα ασφαλειας για ξεκλειδμα ΟS κατι που δεν ειχε στις προηγουμενες ενημερωσεις. Θα την κανω τωρα, την εκανε κανεις αλλος;

Και σε εμένα την έβγαλε αλλά δεν την έκανα ακόμα είμαι σε διακοπές τώρα από βδομάδα θα την κάνω.

Την έκανε κάποιος να μας πει αν δουλεύει και το magisk σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα την έβγαλε αλλά δεν την έκανα ακόμα είμαι σε διακοπές τώρα από βδομάδα θα την κάνω.

Την έκανε κάποιος να μας πει αν δουλεύει και το magisk σωστά;

Μόλις την πέρασα. Όλα καλά, δε φαίνεται να έχει κάποιο θέμα (αναμενόμενο μιας και είναι stable version).

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι τιμη το βρισκω πλεον αυτο το κινητο,ειτε απο επισημα μαγαζια ειτε απο εξω??

Καινούργιο, λίγο απίθανο....

Μεταχειρισμένο, εγω έδωσα το δικό μου προ μηνός (αριστο, με 2 original θήκες), στα 220€.

Υπάρχουν και στο ebay αρκετά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι τιμη το βρισκω πλεον αυτο το κινητο,ειτε απο επισημα μαγαζια ειτε απο εξω??

 

Γύρω στα 400 παίζουν σε σκρουτζομάγαζα τα καινούρια.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή κατά καιρούς είδα στα threads συζητήσεις για τζαμάκι για την οθόνη και επειδή είναι διάσπαρτες μέσα στις 329 σελίδες, μπορεί να μου πει κάποιος πιο είναι το πιο ταιριαστό τζαμάκι για την οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατά καιρούς είδα στα threads συζητήσεις για τζαμάκι για την οθόνη και επειδή είναι διάσπαρτες μέσα στις 329 σελίδες, μπορεί να μου πει κάποιος πιο είναι το πιο ταιριαστό τζαμάκι για την οθόνη;

 

Ισως εδώ να βρεις κάτι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445954

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους :)

Μόλις πριν λίγο, "χαζεύοντας" στο youtube πήρε το μάτι μου το παρακάτω video:

 

Αυτό που με εξέπληξε το πήρα screenshot :confused::blink:

 

https://beta.photobucket.com/u/Thanasis_Mitsialis/p/c702e879-2fdd-4892-a8a6-514f1c6f6262

 

Εχει κανένας καμμιά ιδέα γιά το τι ακριβώς γίνεται?? :worry:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους :)

Μόλις πριν λίγο, "χαζεύοντας" στο youtube πήρε το μάτι μου το παρακάτω video:

 

Αυτό που με εξέπληξε το πήρα screenshot :confused::blink:

 

https://beta.photobucket.com/u/Thanasis_Mitsialis/p/c702e879-2fdd-4892-a8a6-514f1c6f6262

 

Εχει κανένας καμμιά ιδέα γιά το τι ακριβώς γίνεται?? :worry:

 

Δεν κατάλαβα ποιο είναι το περίεργο....;;;

Στο oneplus 3 φοράει μια κάρτα MicroSD χωρητικότητας 64 GB με 54.818MB να είναι καθαρή χωρητικότητα και 35.334 ελεύθερα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ποιο είναι το περίεργο....;;;

Στο oneplus 3 φοράει μια κάρτα MicroSD χωρητικότητας 64 GB με 54.818MB να είναι καθαρή χωρητικότητα και 35.334 ελεύθερα...

Εχει το OnePlus 3T slot για MicroSD?? :eek:

Edited by black_hawk
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχει το OnePlus 3T slot για MicroSD?? :eek:

 

Όχι δεν έχει slot για microSD στο sim tray.

Αλλα το A1 SD Bench διαβάζει τον εσωτερικό σαν microSD και μάλιστα δυο φορες.... :ninja:

Δες την φώτο απο το δικό μου.

 

Screenshot_25_2018_17_24_20.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...