Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τέτοιο βλέπω και εγώ. Σε βίντεο δεν έχω δοκιμάσει οπότε δε μπορώ να συγκρίνω ούτε με πριν την αναβάθμιση. Αλλά για τις φωτό συμφωνώ.

 

Στις ρυθμίσεις του WiFi, για τον φίλο που ρωτάει , έχει ρύθμιση που το βάζει να ψάχνει συνέχεια. Απενεργοποίησε την.

 

Αυτό που βλέπω ότι έχει βελτιωθεί σίγουρα είναι η απόκριση του αισθητήρα για την φωτεινότητα της οθόνης. Πιο γρήγορο σε σχέση με πριν.

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ με το op3t βλέπω σαφή βελτίωση στο focus και στο blur με την 7.1.1 και διαβάζω στα φόρουμ της oneplus άλλοι γράφουν για βελτίωση και άλλοι έχουν πρόβλημα τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ με το op3t βλέπω σαφή βελτίωση στο focus και στο blur με την 7.1.1 και διαβάζω στα φόρουμ της oneplus άλλοι γράφουν για βελτίωση και άλλοι έχουν πρόβλημα τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, βελτίωση βλέπω στην ταχύτητα του focus. Αλλά σαν σύνολο οι φωτογραφίες μου φαίνονται ίδιες. Θέλει ίσως παραπάνω ψάξιμο.

Έχει πάρει και σβελτάδα πάντως. Μετά το factory reset βλέπω σημαντική βελτίωση.

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση για την αναβάθμιση μάλλον είναι σε λάθος thread αλλά ας συνεχίσω εδώ και εγώ: Μόλις έβαλα την 7.1.1 και μου βγάζει συνεχώς αναμμένο το εικονίδιο μιας εφαρμογής που τρέχει στο παρασκήνιο στη γραμμή κατάστασης (πάνω αριστερά) και από κάτω "Please do not stop background process to ensure timely m...". Μπορώ να το κρύψω κάπως; Επίσης όταν κατεβάζω τη γραμμή κατάστασης φαίνονται άλλες δύο εφαρμογές που τρέχουν, αυτό δε με πειράζει και τόσο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση για την αναβάθμιση μάλλον είναι σε λάθος thread αλλά ας συνεχίσω εδώ και εγώ: Μόλις έβαλα την 7.1.1 και μου βγάζει συνεχώς αναμμένο το εικονίδιο μιας εφαρμογής που τρέχει στο παρασκήνιο στη γραμμή κατάστασης (πάνω αριστερά) και από κάτω "Please do not stop background process to ensure timely m...". Μπορώ να το κρύψω κάπως; Επίσης όταν κατεβάζω τη γραμμή κατάστασης φαίνονται άλλες δύο εφαρμογές που τρέχουν, αυτό δε με πειράζει και τόσο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sorry για το offtopic αλλά αν σκέφτεται κανείς να αποχωριστεί το 3άρι του και είναι Αθήνα ας μου ρίξει ένα PM. :)

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση για την αναβάθμιση μάλλον είναι σε λάθος thread αλλά ας συνεχίσω εδώ και εγώ: Μόλις έβαλα την 7.1.1 και μου βγάζει συνεχώς αναμμένο το εικονίδιο μιας εφαρμογής που τρέχει στο παρασκήνιο στη γραμμή κατάστασης (πάνω αριστερά) και από κάτω "Please do not stop background process to ensure timely m...". Μπορώ να το κρύψω κάπως; Επίσης όταν κατεβάζω τη γραμμή κατάστασης φαίνονται άλλες δύο εφαρμογές που τρέχουν, αυτό δε με πειράζει και τόσο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι είναι αυτό; Δεν το έχω ξαναδεί. Θέλεις να δώσεις μερικές ακόμα λεπτομέρειες ;

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έβγαζε και πριν την 7.1.1 και κυρίως στο messenger του Facebook. Ότι επειδή έχει μείνει ώρα ανοιχτό και εκτελεί λειτουργίες μπορεί να καταναλώσει γρήγορα την μπαταρία ή να καθυστερεί το τηλέφωνο. Εννοείται είναι από το κινητό by default και δεν έχω κατεβάσει εφαρμογές τύπου clean Master κτλ

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έβγαζε και πριν την 7.1.1 και κυρίως στο messenger του Facebook. Ότι επειδή έχει μείνει ώρα ανοιχτό και εκτελεί λειτουργίες μπορεί να καταναλώσει γρήγορα την μπαταρία ή να καθυστερεί το τηλέφωνο. Εννοείται είναι από το κινητό by default και δεν έχω κατεβάσει εφαρμογές τύπου clean Master κτλ

 

Στάλθηκε από το 1+3

Αυτό ναι, μου το έχει κάνει και εμένα 3-4 φορές. Το κλείνω και τέλος. Δεν ξέρω αν εννοεί κάτι άλλο ο φίλος όμως.

 

Τέτοιο εικονίδιο όπως το περιγράφει δεν το έχω συναντήσει.

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό; Δεν το έχω ξαναδεί. Θέλεις να δώσεις μερικές ακόμα λεπτομέρειες ;

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Είναι το εικονίδιο της εφαρμογής Parallel space που σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις πολλαπλά accounts σε messenger, viber, whatsapp κλπ. Δεν έγραψα ποια εφαρμογή γιατί νόμιζα δε θα έχει σημασία. Τρέχει στο παρασκήνιο και ενώ με την προηγούμενη έκδοση Android δε μου έβγαζε κάποιο εικονίδιο στη statusbar, τώρα είναι συνέχεια "αναμμένο" πάνω αριστερά. Στο εν τω μεταξύ όταν κάνεις scroll down στη status bar φαίνονται ανοιχτές κι άλλες εφαρμογές όπως app lock, ACR calls και exdialer, ενώ στην προηγούμενη έκδοση μου έβγαζε μόνο το ACR.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Είναι το εικονίδιο της εφαρμογής Parallel space που σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις πολλαπλά accounts σε messenger, viber, whatsapp κλπ. Δεν έγραψα ποια εφαρμογή γιατί νόμιζα δε θα έχει σημασία. Τρέχει στο παρασκήνιο και ενώ με την προηγούμενη έκδοση Android δε μου έβγαζε κάποιο εικονίδιο στη statusbar, τώρα είναι συνέχεια "αναμμένο" πάνω αριστερά. Στο εν τω μεταξύ όταν κάνεις scroll down στη status bar φαίνονται ανοιχτές κι άλλες εφαρμογές όπως app lock, ACR calls και exdialer, ενώ στην προηγούμενη έκδοση μου έβγαζε μόνο το ACR.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ σε κατάλαβα. Έχεις κάνει factory reset ; Εάν όχι κάνε. Είναι λίγο χρονοβόρο αλλά θα διορθώσει αρκετά θέματα.

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του WiFi, για τον φίλο που ρωτάει , έχει ρύθμιση που το βάζει να ψάχνει συνέχεια. Απενεργοποίησε την.

 

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

 

Η ρύθμιση ήταν και είναι απενεργοποιημένη.

Παρόλα αυτά χτες μου ξέσκισε την μπαταρία.

Σήμερα σε αντίστοιχο ταξίδι, με κλειστό το WiFi έχασα 3%.

 

Μεγάλη βλακεία να πρέπει να κλείνω και να ανοίγω το WiFi αναλόγως του αν είμαι στο σπίτι ή όχι...

 

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε κατάλαβα. Έχεις κάνει factory reset ; Εάν όχι κάνε. Είναι λίγο χρονοβόρο αλλά θα διορθώσει αρκετά θέματα.

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Δεν πιστεύω το factory reset να είναι η λύση για τη διαφορετική συμπεριφορά του λειτουργικού μετά από αναβάθμιση. Κάτι έχει γίνει και σου δείχνει εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Ίσως λύση με μελλοντικό update των τελευταίων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω το factory reset να είναι η λύση για τη διαφορετική συμπεριφορά του λειτουργικού μετά από αναβάθμιση. Κάτι έχει γίνει και σου δείχνει εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Ίσως λύση με μελλοντικό update των τελευταίων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα έστρωσαν κάποιες "αρρυθμίες" που είχε. Και βλέπω καλύτερη συμπεριφορά.

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς ChompSMS στην 4.1?

 

μου κάνει το εξής (σε 7.0 δούλευε κανονικά):

 

Δοκίμασες να κανεις clear cache την μνήμη του κινητου κ μετα την cache της εφαρμογής;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι έστειλα και στο support της εφαρμογής, αυτό μου πρότειναν αλλά τίποτα, χρησιμοποιώ textra προς το παρόν
Link to comment
Share on other sites

ναι έστειλα και στο support της εφαρμογής, αυτό μου πρότειναν αλλά τίποτα, χρησιμοποιώ textra προς το παρόν

Εγω παντως αν κ παλιότερα ειχα περάσει κ απο textra κ λοιπές παρόμοιες εφαρμογές τωρα ειμαι με το messenger της google ή το στοκ της OnePlus τα οποια δουλευουν υποδειγματικα και τα δύο με dual sim

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές της Google της χρησιμοποιείτε? Έχω μείνει στην εποχή που τις κάναμε απενεργοποιηση για εξοικονόμηση μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Gmail, chrome, calendar photos κ.α. Στο Nexus είχα και τις εφαρμογές για τηλέφωνο και μηνύματα. Δουλεύουν τέλεια. Τώρα χρησιμοποιώ της αντίστοιχες της OnePlus.

Οι έξτρα που υπάρχουν στο μάρκετ είναι βαριές και δε βελτιώνουν κάτι ουσιαστικό για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές της Google της χρησιμοποιείτε? Έχω μείνει στην εποχή που τις κάναμε απενεργοποιηση για εξοικονόμηση μπαταρίας

Τις περισσότερες ναι, δεν έχω δει να τρώνε μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ έχω καταλήξει να το φορτίζω 2 φορές την ημέρα. Τώρα 11:12 η μπαταρία στο 57% με χρήση από τις 8 το πρωί με μια βιντεοκλήση 3 λεπτών. Στο 6% πρώτα τα Google Services και μοιρασμένα τα υπόλοιπα 3-4%.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...