Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το γνωρίζω αυτό και δεν με ιντριγκάρει νομίζω. Κρίνοντας από το γενικό κλίμα που επικρατεί και από το κάψιμο μου τόσα χρόνια εδώ μέσα, πιστεύω ότι είμαστε επάνω στην καμπή της ιστορίας.

Τελματωσε η αγορά και οι ναυαρχίδες πέθαναν. Δεν δικαιολογούνται πλέον τα 700+ ευρώ. Οι νέες ναυαρχίδες είναι στα 400 με 450 ευρώ και κάτω.Προσωπικη μου άποψη αλλά και πολλών άλλων νομίζω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω και εγώ ότι είχα εξαιρετικά ευχάριστη εμπειρία με το Service της oneplus. Σπασμένη οθόνη σε λιγότερο από 10 μέρες κοντά στα 100 ευρώ. Μπράβο τους

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα είδα κάτι και κουφάθηκα. Ξεκίνησα ένα παιχνίδι που είχα παρατήσει και απαιτεί multitouch γενικά με 2,3,4 δάχτυλα. Το κινητό μας δεν έχει multitouch πάνω από δύο δάχτυλα;;; Έπαιζα στο αρχαίο Xperia z και στο note4 και παταγα σε 4 σημεία ταυτόχρονα. Μπορείτε να το δείτε και στο δικό σας;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Άκυρο το googlara. Δέκα αναγνωρίζει το δοκίμασα απλά με το 3 finger screenshot για κάποιο λόγο κλειδώνει στα 3

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα είδα κάτι και κουφάθηκα. Ξεκίνησα ένα παιχνίδι που είχα παρατήσει και απαιτεί multitouch γενικά με 2,3,4 δάχτυλα. Το κινητό μας δεν έχει multitouch πάνω από δύο δάχτυλα;;; Έπαιζα στο αρχαίο Xperia z και στο note4 και παταγα σε 4 σημεία ταυτόχρονα. Μπορείτε να το δείτε και στο δικό σας;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Άκυρο το googlara. Δέκα αναγνωρίζει το δοκίμασα απλά με το 3 finger screenshot για κάποιο λόγο κλειδώνει στα 3

 

Μέχρι 3 που δοκίμασα δουλεύει κανονικά σε στοκ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουράσει αυτή η κατάσταση με την μπαταρία τους τελευταίους μήνες και όλο επιδεινώνεται... Δεν ξέρω πως ποστάρετε κάτι τρελά νούμερα αλλά εγώ με την ίδια χρήση που έκανα και καλοκαίρι όταν πήρα το κινητό μέχρι και πριν δύο μήνες έβγαζα γύρω στο 4-5 ώρες SOT.... Τώρα κοιτάξτε κατάτασταση... Έκανα hard reset γύρισα στην official έκδοση μήπως υπήρχε κάποιο θέμα με την Open Beta αλλά πάπαλα... Τα ίδια...

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/OP3%20battery_zpsri4igpfr.jpg

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία το stby και το battery drain στο Android. Βέβαια από τα δικά σου τα γραφήματα φαίνεται ότι κάτι άλλο παίζει... Μήπως τα έχει παίξει η μπαταρία? Αλλιώς βάλε καμία εφαρμογή να δεις τι wakelock έχεις και πράττεις αναλόγως

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Alex δες hydrogen 7.1.1 λένε δραματική βελτίωση ή κάνε υπομονή θα έρθει ίδια λογικά ρομ και σε εμάς

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Open Beta είχα στο νου μου κάποια στιγμή να ξαναδοκιμάσω αλλά θα δω... Δεν έχω και το χρόνο να ασχοληθώ γενικά, οπότε κάνω υπομονή αλλά εδώ μιλάμε για τραγική κατάσταση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα... Περιμένω λίγο σχόλια για μπαταρία κτλ... Θα την περάσω από πανω για αρχή γιατί βαριέμαι πάλι το clean install :p
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα... Περιμένω λίγο σχόλια για μπαταρία κτλ... Θα την περάσω από πανω για αρχή γιατί βαριέμαι πάλι το clean install :p

Λόγω δουλειάς, επειδή είμαι όλη μέρα στο δρόμο, σε μέρη χωρίς σήμα και μόνιμα με data on, απλά ν' αναφέρω πως οι κλασικές πρακτικές του Greenify και Naptime κάνουν δουλειά σε ό,τι αφορά το standby του κινητού. Είχα κι εγώ περίπου ίδια στατιστικά κατανάλωσης μπαταρίας και με τις πολυδοκιμασμένες αυτές εφαρμογές "κέρδισα" τουλάχιστον 45 λεπτά extra.

Πιο συγκεκριμένα μειώθηκαν τα wakelocks και το κινητό έμπαινε άμεσα σε doze mode.

 

PS Ενδεχομένως να γνωρίζετε όλοι οι χρήστες του φόρουμ τις συγκεκριμένες εφαρμογές ήδη, απλά ενημερώνω πως κάνουν δουλειά και στο Android 7. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς, επειδή είμαι όλη μέρα στο δρόμο, σε μέρη χωρίς σήμα και μόνιμα με data on, απλά ν' αναφέρω πως οι κλασικές πρακτικές του Greenify και Naptime κάνουν δουλειά σε ό,τι αφορά το standby του κινητού. Είχα κι εγώ περίπου ίδια στατιστικά κατανάλωσης μπαταρίας και με τις πολυδοκιμασμένες αυτές εφαρμογές "κέρδισα" τουλάχιστον 45 λεπτά extra.

Πιο συγκεκριμένα μειώθηκαν τα wakelocks και το κινητό έμπαινε άμεσα σε doze mode.

 

PS Ενδεχομένως να γνωρίζετε όλοι οι χρήστες του φόρουμ τις συγκεκριμένες εφαρμογές ήδη, απλά ενημερώνω πως κάνουν δουλειά και στο Android 7. ;)

 

naptime και greenify ταυτόχρονα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι χθες το βράδυ τον έβγαλα από τον φορτιστή και το πρωί ήταν στο 100% . Πολύ θετικό σημάδι !

σε εμενα 3% επεσε ...

υπαρχει καμια safe debloat list ; κατι μου τρωει τη μπαταρια ..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουράσει αυτή η κατάσταση με την μπαταρία τους τελευταίους μήνες και όλο επιδεινώνεται... Δεν ξέρω πως ποστάρετε κάτι τρελά νούμερα αλλά εγώ με την ίδια χρήση που έκανα και καλοκαίρι όταν πήρα το κινητό μέχρι και πριν δύο μήνες έβγαζα γύρω στο 4-5 ώρες SOT.... Τώρα κοιτάξτε κατάτασταση... Έκανα hard reset γύρισα στην official έκδοση μήπως υπήρχε κάποιο θέμα με την Open Beta αλλά πάπαλα... Τα ίδια...

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/OP3%20battery_zpsri4igpfr.jpg

Alex καλημέρα.ππιστευω ότι σου φταίει το FB.εγω με ενεργοποιημένο Google now, services,GPS & sync και σε standby το βράδυ ας πούμε είμαι ευθεία γραμμή σχεδόν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Δεν έχει να κάνει με το φβ... Μια χαρά είναι η κατανάλωση του σε σχέση με το πόσο το χρησιμοποιώ κτλ... Είναι γενικό το θέμα... Δηλαδή σαν ποσοστά οι καταναλώσεις φαίνονται νορμάλ (δεν υπάρχει δηλαδή κάτι που να προκαλεί drain)... Επίσης το κινητό πέφτει σε sleep mode όταν το αφήσω για πολύ, οπότε ούτε κάτι που «κολλάει» στο background είναι... Αυτό με φοβίζει περισσότερο... Είναι σαν απλά να μίκρυνα την μπαταρία πχ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

naptime και greenify ταυτόχρονα ?

 

Ναι, αμέ. Με τo Naptime καθαρίζω τα του aggressive doze και με το greenify παγώνω εφαρμογές (και συστήματος) για να μην ''ξυπνάει'' κάτι το doze.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Δεν έχει να κάνει με το φβ... Μια χαρά είναι η κατανάλωση του σε σχέση με το πόσο το χρησιμοποιώ κτλ... Είναι γενικό το θέμα... Δηλαδή σαν ποσοστά οι καταναλώσεις φαίνονται νορμάλ (δεν υπάρχει δηλαδή κάτι που να προκαλεί drain)... Επίσης το κινητό πέφτει σε sleep mode όταν το αφήσω για πολύ, οπότε ούτε κάτι που «κολλάει» στο background είναι... Αυτό με φοβίζει περισσότερο... Είναι σαν απλά να μίκρυνα την μπαταρία πχ...

Το είχες πάντα αυτό το πρόβλημα; Μήπως να άνοιγες ticket;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό με φοβίζει... Λίγο μετά την Nougat σε BETA ξεκίνησε το Android System και Android OS να καταναλώνουν αρκετά αλλά με τον καιρό επιδεινώθηκε το πρόβλημα... Το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια... Μήπως υπάρχει κάποια ζημιά στην μπαταρία...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κάποτε έτρωγε πολύ στην αρχή αλλά έστρωσε.επισης παίρνω όρκο για το παρακάτω:

Είμαι πραγματικά γνώστης του αθλήματος. Είδα άλλο τηλέφωνο με ξεκλειδωτο bootloader και ρουτ και άλλο όταν τα κλείδωσα όλα και γύρισα μαμά στοκ. Σταθερό σαν βράχος με μαμά κ κλείδωμα, χωρίς drains. Επίσης εντυπωσιακό είναι ότι με ξεκλειδωτο το Google photos ανέβαζε τα βίντεο με ρυθμούς χελώνας.Οταν κλείδωσα και γύρισα στοκ ανεβάζει τραίνο τα πάντα και δεν είναι ιδέα μου.

Off topic: μετά από αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού μου υπάρχει η ιδέα ενός Android κλειδωμένου χωρίς ρουτ (από την Google)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσύ σε τι φάση είσαι από ρομ και ρουτ κλπ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά! Έχω νέα σχετικά με την αντικατάσταση. Τη Δευτέρα λοιπόν που μας πέρασε μου είπαν πως εντός 4 ημερών θα γίνει αποστολή της νέας συσκευής. Σήμερα τους έστειλα ένα mail για να δω τι γίνεται και μου απάντησαν το εξής.

 

Hello Vlasis,

 

Thank you for the response.

 

We are sorry for the delay. Upon checking your replacement, it seems that the status is still "Pending WMS Shipment". There are a lot of factors about this but one of this might be due to availability of the our OnePlus 3 Graphite (EU) but nonetheless, I have processed a new replacement with a brand new OnePlus 3T Gunmetal (EU), under order number 29.......5. Thank you for the cooperation.

 

Have a great day!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...