Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι περίεργο συμβαίνει με την μπαταρία.....

Μετά απο πλήρη φόρτιση και μετά από 3-4 ώρες ανοίγω την συσκευή και

1. η στάθμη της είναι στο 50% , χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό...

2. Την πρώτη θέση έχει το σύστημα Andoid με 20%

3 το ποιο περίεργο από όλα, η οθόνη μου βγάζει γύρω στην 1+ ώρα...χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο καθόλου.

 

κάτι συμβαίνει μέσα στην τσέπη μου και ρουφάει σαν νεράκι την μπαταρία,,,,,έλεος εκεί που όλα ήταν μια χαρά ...

κανείς άλλος με παρόμοια συμπεριφορά?

 

https://forums.oneplus.net/threads/the-oneplus-3-pocket-problem.452864/

Δες εδώ μάλλον φταίει ο αναγνώστης .

Link to comment
Share on other sites

Και γω σήμερα παράγγειλα. Εκτιμώμενη μέρα που θα παραλάβω 10/7.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω σήμερα παράγγειλα. Εκτιμώμενη μέρα που θα παραλάβω 10/7.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια από τα ίδια. Καλώς να μας έρθει.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω σήμερα παράγγειλα. Εκτιμώμενη μέρα που θα παραλάβω 10/7.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια από τα ίδια. Καλώς να μας έρθει.

 

Με κανονικη αποστολη η express ειναι αυτη η ημερομηνια? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο συμβαίνει με την μπαταρία.....

Μετά απο πλήρη φόρτιση και μετά από 3-4 ώρες ανοίγω την συσκευή και

1. η στάθμη της είναι στο 50% , χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό...

2. Την πρώτη θέση έχει το σύστημα Andoid με 20%

3 το ποιο περίεργο από όλα, η οθόνη μου βγάζει γύρω στην 1+ ώρα...χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο καθόλου.

 

κάτι συμβαίνει μέσα στην τσέπη μου και ρουφάει σαν νεράκι την μπαταρία,,,,,έλεος εκεί που όλα ήταν μια χαρά ...

κανείς άλλος με παρόμοια συμπεριφορά?

 

κατέβασε το CPU spy και δες αν έχει μπει καθόλου σε deep sleep, πολλά διαφορετικά κινητά έχουν θέμα μετά από πλήρη φόρτιση δεν μπαίνουν σε deep sleep με το android πρώτο σε κατανάλωση, διορθώνεται με reboot αφού το βγάλεις από την φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες. Η κατασκευη και το design του ειναι φοβερα και προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο απο τα αντιστοιχα των μεγαλων εταιρειων (οπως και απο το lumia 830 μου που το θεωρουσα απο τα πιο ομορφα). Η αισθηση που αφηνει στο χερι ειναι πολυ καλη και νιωθεις οτι κρατας ενα premium κινητο (γιατι αυτο ειναι). Το μονο που με χαλασε λιγο ειναι το κουμπι για την ενταση το οποιο παιζει λιγακι.

Ειναι ταχυτατο και δεν κολλαει πουθενα, ομως δεν εχω προλαβει ακομα να το ζορισω και να παιξω κανα παιχνιδι. Η οθονη του ειναι καταπληκτικη (να σημειωσω οτι ειναι πρωτη φορα που εχω κινητο με amoled οθονη) και η φωτεινοτητα πολυ καλη. Ο αισθητηρας για το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι τρομερος και το κινητο ξεκλειδωνει με την μια. Δεν εχω δοκιμασει αρκετα το ηχειο του, αλλα φαινεται δυνατο και καθαρο. Για τον ηχο μεσω ακουστικων δεν γνωριζω ακομα. Τελος, η φορτιση ειναι ταχυτατη και δεν ειχα θεμα με την θερμοκρασια του κινητου οσο αυτο φορτιζε.

 

Κατι σημαντικο που θα ηθελα να ρωτησω τους υπολοιπους κατοχους. Οταν κοιταω την οθονη με ασπρο φοντο και δινω οριζοντια κλιση στο κινητο, αρχιζει και μπλεδιζει και οταν το εχω οριζοντια (δηλαδη ισα ισα να βλεπω την οθονη) εχει και αλλους χρωματισμους. Αυτο φαινεται σε ασπρο φοντο κυριως. Εχει θεμα η οθονη ή ειναι λογω amoled?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχουν πει τα παιδιά εδώ έχει κάποια θέματα με ανομοιομορφειες η οθόνη

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες. Η κατασκευη και το design του ειναι φοβερα και προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο απο τα αντιστοιχα των μεγαλων εταιρειων (οπως και απο το lumia 830 μου που το θεωρουσα απο τα πιο ομορφα). Η αισθηση που αφηνει στο χερι ειναι πολυ καλη και νιωθεις οτι κρατας ενα premium κινητο (γιατι αυτο ειναι). Το μονο που με χαλασε λιγο ειναι το κουμπι για την ενταση το οποιο παιζει λιγακι.

Ειναι ταχυτατο και δεν κολλαει πουθενα, ομως δεν εχω προλαβει ακομα να το ζορισω και να παιξω κανα παιχνιδι. Η οθονη του ειναι καταπληκτικη (να σημειωσω οτι ειναι πρωτη φορα που εχω κινητο με amoled οθονη) και η φωτεινοτητα πολυ καλη. Ο αισθητηρας για το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι τρομερος και το κινητο ξεκλειδωνει με την μια. Δεν εχω δοκιμασει αρκετα το ηχειο του, αλλα φαινεται δυνατο και καθαρο. Για τον ηχο μεσω ακουστικων δεν γνωριζω ακομα. Τελος, η φορτιση ειναι ταχυτατη και δεν ειχα θεμα με την θερμοκρασια του κινητου οσο αυτο φορτιζε.

 

Κατι σημαντικο που θα ηθελα να ρωτησω τους υπολοιπους κατοχους. Οταν κοιταω την οθονη με ασπρο φοντο και δινω οριζοντια κλιση στο κινητο, αρχιζει και μπλεδιζει και οταν το εχω οριζοντια (δηλαδη ισα ισα να βλεπω την οθονη) εχει και αλλους χρωματισμους. Αυτο φαινεται σε ασπρο φοντο κυριως. Εχει θεμα η οθονη ή ειναι λογω amoled?

 

Είναι λόγω Amoled

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Με κανονικη αποστολη η express ειναι αυτη η ημερομηνια? :confused:

 

Ειναι με εξπρες.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν ανοίγετε ένα άλλο θέμα με τις παραγγελίες και πόσες μέρες κάνει να έρθει να μπορεί ο κόσμος που θέλει να το πάρει να διαβάσει 5-10 χρήσιμα πράγματα?κάθε σελίδα τα ίδια και τα ίδια με τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις, ούτε καν την ίδια σελίδα δεν διαβάζει κάποιος.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εδώ δεν διαβάζει κάποιος 1-2 σελίδες θα πάει να διαβάσει την πρώτη?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικα με τις ποσες μερες αλλα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο ! εχω ενα φιλο γερμανια αν βαλω την διευθυνση του λετε να το παρει πιο γρηγορα ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με κανονικη αποστολη η express ειναι αυτη η ημερομηνια? :confused:

Εγώ κανονική πλήρωσα.

 

Καλά δε τη πολύ πιστεύω την ημερομηνία.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και μια βδομάδα το 1+3 και όταν πέφτω για ύπνο βλέπω ότι χάνει περίπου το 10% της μπαταρίας.. Όσοι το έχουν αγοράσει ας μου πούνε πόσο χάνει το δικό τους περίπου..
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και μια βδομάδα το 1+3 και όταν πέφτω για ύπνο βλέπω ότι χάνει περίπου το 10% της μπαταρίας.. Όσοι το έχουν αγοράσει ας μου πούνε πόσο χάνει το δικό τους περίπου..

3 με 4 %

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και μια βδομάδα το 1+3 και όταν πέφτω για ύπνο βλέπω ότι χάνει περίπου το 10% της μπαταρίας.. Όσοι το έχουν αγοράσει ας μου πούνε πόσο χάνει το δικό τους περίπου..

 

2% χάνει εμένα και έχω κάνει μόνο 3 φορτίσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και μια βδομάδα το 1+3 και όταν πέφτω για ύπνο βλέπω ότι χάνει περίπου το 10% της μπαταρίας.. Όσοι το έχουν αγοράσει ας μου πούνε πόσο χάνει το δικό τους περίπου..

Κάτι σου τρώει την μπαταρία βαλε καποια εφαρμογή π.χ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm για να δεις τί είναι αυτο που σου κάνει την ζημιά.

 

Η παραγγελία μου κάνει τουρ στην Ευρώπη πίνει έναν καφέ σε κάθε χώρα και έρχεται :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/d068e6f9ebb032d4cdefa06d44c3b6ed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου τρώει την μπαταρία βαλε καποια εφαρμογή π.χ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm για να δεις τί είναι αυτο που σου κάνει την ζημιά.

 

Η παραγγελία μου κάνει τουρ στην Ευρώπη πίνει έναν καφέ σε κάθε χώρα και έρχεται :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/d068e6f9ebb032d4cdefa06d44c3b6ed.jpg

 

Αυτη ειναι η διαδρομη με τον καρβουνιαρη της DHL :lol:

Επομενη σταση θα δεις αυριο βραδυ Αθηνα.

Δευτερα θα το εχεις.

Ευτυχως, φαινεται οτι οι αποθηκες της Πολωνιας γεμισαν για την ωρα (φρεσκιες παραλαβες Δευτερα-Τριτη), οποτε οι τελευταιες παραγγελιες θα εξυπηρετηθουν γρηγορα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου τρώει την μπαταρία βαλε καποια εφαρμογή π.χ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm για να δεις τί είναι αυτο που σου κάνει την ζημιά.

 

Η παραγγελία μου κάνει τουρ στην Ευρώπη πίνει έναν καφέ σε κάθε χώρα και έρχεται :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/d068e6f9ebb032d4cdefa06d44c3b6ed.jpg

 

Δευτερα θα ειναι Αθηνα ετσι παει το απλο της dhl οδικα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι στη φωτογραφική μηχανή στις ρυθμίσεις στο αυτόματο τι είναι η επιλογή hd?

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για αγορά,ας βιαστεί...

http://www.androidauthority.com/brexit-oneplus-3-price-700852/

 

Edit:αν και λέει οτι απευθύνεται στην αγορά της Αγγλίας,δεν ξέρω κατά πόσο και αν επηρεάσει και εμάς...

Edited by SergioChr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...