Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OnePlus3Oxygen_16_OTA_012-013_patch_1608061823

 

Παιδιά θέλω να ρωτησω κάτι γτ δεν γνωρίζω.αν το κατέβασα απλά κ το κάνω εγκατάσταση θα είμαι κομπλε.ή πρέπει να είμαι ροοτ για να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα που είχε αναφερθεί και αφορούσε στον ήχο κατά την εγγραφή βίντεο και οφειλόταν στο Noise cancellation έχει λυθεί ή ακόμα?

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Μήπως γνωρίζει κάποιος?

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα ήταν?

Το Noise cancellation μικρόφωνο δεν δουλεύε σωστά κατά την εγγραφή βίντεο και ο ήχος ήταν άθλιος.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η οθονη πως ειναι εχω ακουσει οτι ειναι πιξελιασμενη λογω της τεχνολογιας της αξιζει η αγορα η να δωσω 80 ευρω παραπανω να παρω s7 και το κεφαλι μου ησυχο?(δεν με ενδιαφερει και τοσο η χρηματικη διαφορα)
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

η οθονη πως ειναι εχω ακουσει οτι ειναι πιξελιασμενη λογω της τεχνολογιας της αξιζει η αγορα η να δωσω 80 ευρω παραπανω να παρω s7 και το κεφαλι μου ησυχο?(δεν με ενδιαφερει και τοσο η χρηματικη διαφορα)

Μια χαρα ειναι η οθονη, με πολυ καλυτερο λευκο απο S7 λογω του οτι μπορεις να ρυθμισεις ισορροπια χρωματων και με πολυ καλη συμπεριφορα κατω απο τον ηλιο.. εχουν ανεβει πολυ οι amoled σε αυτο το κομματι. Και λογω 1080p και adreno 530 οι επιδοσεις ειναι φωτια... Πιστεψε με δεν θα εχεις προβλημα με την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι χάρμα. Χαχαχα άκου εκεί πιξελιασμενη. Αν είναι αι δυνατόν. Να φανταστώ αυτός που το είπε αυτό η έχει S7 η είναι fan της Samsung. Δεν εξηγείται αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

η οθονη πως ειναι εχω ακουσει οτι ειναι πιξελιασμενη λογω της τεχνολογιας της αξιζει η αγορα η να δωσω 80 ευρω παραπανω να παρω s7 και το κεφαλι μου ησυχο?(δεν με ενδιαφερει και τοσο η χρηματικη διαφορα)

 

Άλλο τηλ το ένα άλλο το άλλο

Ή οθόνη του op3 άψογη

Το op3 πιο μεγάλη οθόνη και ατέλειωτο φλασαρισμα

Στο s7 τα ξεχνάς αυτά .

Διαλέξεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Το S7 έχει σαφώς καλύτερη οθόνη...

 

Και του 1+3 είναι μια πάρα πολύ καλή Amoled την οποία κατασκευάζει η Samsung... Αλλά λόγω ανάλυσης του S7 είναι καλύτερη...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ή συσκευή είναι ή καλύτερη value for money αυτή τη στιγμή. Από εκεί και πέρα και μόνο που την συγκρίνουν με το s7 και χάνει λίγο στα σημεία (φωτογραφιες σε χαμηλό φωτισμό και ανάλυση οθόνης), αυτό και μόνο δειχνει την αξία της.
Link to comment
Share on other sites

Mία ερώτηση για το κινητό.

Από αυτά που διαβάζω το fingerprint sensor λειτουργεί και ως Home button. Όταν ενεργοποιείτε τα on screen buttons έτσι ώστε να μη λειτουργούν τα capacitive στο κάτω μέρος της οθόνης, το fingerprint sensor παύει να λειτουργεί ως Home button;

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Δηλαδή να λειτυοργεί ΜΟΝΟ για το ξεκλείδμωμα της συσκευής;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Mία ερώτηση για το κινητό.

Από αυτά που διαβάζω το fingerprint sensor λειτουργεί και ως Home button. Όταν ενεργοποιείτε τα on screen buttons έτσι ώστε να μη λειτουργούν τα capacitive στο κάτω μέρος της οθόνης, το fingerprint sensor παύει να λειτουργεί ως Home button;

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Δηλαδή να λειτυοργεί ΜΟΝΟ για το ξεκλείδμωμα της συσκευής;

Εννοείται αυτό!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το S7 έχει σαφώς καλύτερη οθόνη...

 

Και του 1+3 είναι μια πάρα πολύ καλή Amoled την οποία κατασκευάζει η Samsung... Αλλά λόγω ανάλυσης του S7 είναι καλύτερη...

 

τα χρώματα στο s7 είναι εντελώς ψεύτικα και άσχημα.είχα δει ένα συγκριτικό που είχε βάλει κάποιος και απορούσα πως γίνεται αυτή η οθόνη να αρέσει.προσωπικά προτιμώ το htc 10 και ας το έχω κράξει, σαν οθόνη.εξαιρετική υλοποίηση με απίστευτα χρώματα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το διάβασα κάπου και δεν ήμουν σίγουρος ότι μπορεί να συμβαίνει.

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι χάρμα. Χαχαχα άκου εκεί πιξελιασμενη. Αν είναι αι δυνατόν. Να φανταστώ αυτός που το είπε αυτό η έχει S7 η είναι fan της Samsung. Δεν εξηγείται αλλιώς.

 

ναι fan της samsung ειμαι και εχω iphone.... Απλα ακουσα σε πολλα review να το λενε, συγγνωμη αν σου εθιξα το τηλεφωνο

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

ναι fan της samsung ειμαι και εχω iphone.... Απλα ακουσα σε πολλα review να το λενε, συγγνωμη αν σου εθιξα το τηλεφωνο

Δεν το ειπε για σενα, νομιζε οτι καποιος σου το ειπε αυτο και τον χαρακτηρισε ετσι.. τελοσπαντων, μια χαρα ειναι η οθονη, και η samsung σε πολλες συσκευες της ειχε pentile διαταξη pixels στην οθονη και ολες αυτες οι συσκευες στο displaymate παντα εβγαιναν οι καλυτερες.. δεν παιζει ρολο αυτο.. δεν υπαρχει κανενα πιξελιασμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπε για σενα, νομιζε οτι καποιος σου το ειπε αυτο και τον χαρακτηρισε ετσι.. τελοσπαντων, μια χαρα ειναι η οθονη, και η samsung σε πολλες συσκευες της ειχε pentile διαταξη pixels στην οθονη και ολες αυτες οι συσκευες στο displaymate παντα εβγαιναν οι καλυτερες.. δεν παιζει ρολο αυτο.. δεν υπαρχει κανενα πιξελιασμα..
συγγνωμη τοτε παρεξηγησα , το κινητο απο που μπορουμε να το αγορασουμε? πρεπει να περιμενω μεχρι σεμπτεμβρη?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη τοτε παρεξηγησα , το κινητο απο που μπορουμε να το αγορασουμε? πρεπει να περιμενω μεχρι σεμπτεμβρη?

Προς το παρόν μόνο από τα κορακια στις αγγελίες

Με καπέλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε σεις είμαι με ένα χρέπι και περιμένω, μην βιάζεστε, με το δάχτυλο στο ποντίκι θα είμαι μόλις ανοίξουν :lol:
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά. Το τηλέφωνο αξίζει. Σε λίγο θα μπορείτε να το πάρετε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντε να το βαλει καποιος να μας πει εντυπωσεις.. Τσιμπημενο παντως.. Ελπιζω να κανει δουλεια τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

0,6 σαν να είναι λιγάκι χοντρή.

Εκτός και αν υπολογίζουν και την βουτιά που κάνει το curved και το πάχος της είναι σαν την απλή στα 0,45 (το οποίο είναι επίσης αρκετό).

Θα θέλει και χειρουργική εφαρμογή για να κολλήσει καλά στις άκρες και να κάτσουν καλά τα κοψίματα για κάμερα, LED κλπ..

Πάντως φαίνεται να γίνεται σωστή δουλειά με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

τα χρώματα στο s7 είναι εντελώς ψεύτικα και άσχημα.είχα δει ένα συγκριτικό που είχε βάλει κάποιος και απορούσα πως γίνεται αυτή η οθόνη να αρέσει.προσωπικά προτιμώ το htc 10 και ας το έχω κράξει, σαν οθόνη.εξαιρετική υλοποίηση με απίστευτα χρώματα.

 

Δεν ξέρω τι ρυθμίσεις μπορεί να είχε κάνει ο τύπος αλλά από κοντά η οθόνη του S7 Edge είναι ότι καλύτερο έχω δει σε smartphone...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...