Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, μπορείτε να μου προτείνετε από που μπορώ να αγοράσω την ματ μεμβράνη που είχε από το εργοστάσιο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

η επίσημη ινδική δεν έχει όλες τις γλώσσες? αν η δική σου τις έχει δεν είναι επίσημη

 

Ναι το ξέρω φίλε μου για αυτό ήθελα να την βγάλω.

Την έβγαλα και έκανε update ota στην ZUI Version 2.0.133 ST και έχει μέσα μόνο αγγλικά ινδικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το πήρα 3€ αλλά άργησε πολύ να έρθει το θέμα είναι ότι αν βάλεις το καλώδιο που υπάρχει στο κουτί του κινητού είναι απλά άχρηστο μιας και είναι σαν να μην φορτίζει αλλά με το καλώδιο της blitzwolf είναι μια χαρά σε μια ώρα πάει άνετα 75 με 80 % προσωπικά το προτείνω!

 

 

Εδώ θέλω να κάνω μια ερώτηση για το αν έχει πάθει κάποιος το ίδιο με εμένα πήρα κάτι ακούστηκα xiaomi τα φτηνά που κυκλοφορούν με 5 6€ πολύ ωραία και ήχος και τα πάντα ,αλλά κάηκαν σε 2 εβδομάδες και τα χρησιμοποιούσα μόνο στο κινητό !

 

Με ποια ROM σου φορτίζει 80% σε μια ώρα; Απλώς κουμπώνεις τον φορτιστή ή το κάνεις και restart;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εργαλείο (TOOL_ALL_IN_ONE)το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Έχει πολλά καλούδια :D αλλά δεν ξέρω τι πραγματικά κάνει.:happy: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=761416&st=840 Στο ποστ 848 αν δεν έχετε εγγραφή στο 4pda.ru όποιος το θέλει το ανέβασα εδώ https://www.dropbox.com/s/t29g5dgrexxqya6/TOOL_ALL_IN_ONE_1.0.2.9.zip?dl=0
Link to comment
Share on other sites

Έχει split screen, screen recording, διαφορετικά wallpapers & themes, manual mode στην φωτογραφική ...

 

Και εγώ δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμη.

 

Όταν πάω να κανω split screen (ούτε που ξέρω τι είναι αυτό) μου λέει "launcher doesn't support split screen"!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από banggood

Order Placed Date: 2017-01-07 12:58:32

Shipped Date: 2017-01-18 04:07:18

και έφτασε χθες χωρίς τελωνείο χωρίς τπτ αύριο θα πάω να το πάρω γτ έλειπα.

 

Διάβασα όλο το νήμα και κατέληξα ότι θα βάλω την αγγλο-ινδική να το κάνω άμεσα η να περιμένω να βγει η 7 στην

αγγλο-ινδική???

Ξέρουμε καμιά ημερομηνία?

 

Να ρωτήσω με ποια εταιρεια στο εστειλαν? Είχες ζητήσει να το δηλώσουν ως δώρο ή/και drop shipping? Απλή μεταφορική? Σε ρωτάω γιατί εγώ στην παραγγελία μου δεν ζήτησα τίποτα απο τα 2 και θέλω να δω τις πιθανότητες για τελωνείο και αν όντως αυτά παίζουν ρόλο.

Το παρήγγειλα στις 18/1 και μου το έστειλαν με Swiss Post. Στις 25/1 έφυγε απο Κίνα.

 

Ευχαριστώ

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με ποια εταιρεια στο εστειλαν? Είχες ζητήσει να το δηλώσουν ως δώρο ή/και drop shipping? Απλή μεταφορική? Σε ρωτάω γιατί εγώ στην παραγγελία μου δεν ζήτησα τίποτα απο τα 2 και θέλω να δω τις πιθανότητες για τελωνείο και αν όντως αυτά παίζουν ρόλο.

Το παρήγγειλα στις 18/1 και μου το έστειλαν με Swiss Post. Στις 25/1 έφυγε απο Κίνα.

 

Ευχαριστώ

 

Αύριο θα σου στείλω ακριβώς το χαρτί από το φάκελο να δεις τι μου γράψανε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με ποια εταιρεία στο έστειλαν? Είχες ζητήσει να το δηλώσουν ως δώρο ή/και drop shipping? Απλή μεταφορική? Σε ρωτάω γιατί εγώ στην παραγγελία μου δεν ζήτησα τίποτα από τα 2 και θέλω να δω τις πιθανότητες για τελωνείο και αν όντως αυτά παίζουν ρόλο.

Το παρήγγειλα στις 18/1 και μου το έστειλαν με Swiss Post. Στις 25/1 έφυγε από Κίνα.

 

Ευχαριστώ

 

Και εμένα με Swiss Post μου το στείλανε.

Εγώ πάντα βάζω drop shipping και πάντα έρχεται σαν δώρο χωρίς να τούς το πω εγώ

IMG_20170205_135136aaa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με swiss το εστειλαν. Υποτιθεται οτι εφυγε απο το banggood τη 1η του Φλεβαρη αλλα στο 17 track δειχνει εδω και 5 μερες το ιδιο

"Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later."

 

Κι εσενα φιλε MacGyverLarisa εκανε καποιες μερες να δειξει στοιχεια tracking;

Link to comment
Share on other sites

Κι έμενα με swiss το έστειλαν. Υποτίθεται ότι έφυγε από το banggood τη 1η του Φλεβαρη αλλά στο 17 track δείχνει εδώ και 5 μέρες το ίδιο

"Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later."

 

Κι εσένα φίλε MacGyverLarisa έκανε κάποιες μέρες να δείξει στοιχεία tracking;

 

μέσα στο site τι πληροφορίες σου δίνει?

κάτι σαν αυτές δηλαδή

Order Placed Date: 2017-01-07 12:58:32

Shipped Date: 2017-01-18 04:07:18

και κανε και εδώ ένα search από εδώ το έβλεπα εγώ

http://www.asendia.com/en/tracking-result/?trcnr=RS914160850CH

Link to comment
Share on other sites

μέσα στο site τι πληροφορίες σου δίνει?

κάτι σαν αυτές δηλαδή

Order Placed Date: 2017-01-07 12:58:32

Shipped Date: 2017-01-18 04:07:18

και κανε και εδώ ένα search από εδώ το έβλεπα εγώ

http://www.asendia.com/en/tracking-result/?trcnr=RS914160850CH

 

Order Placed Date:2017-01-26 08:33:43

Ship From:HK

Shipped Date:2017-02-01 02:06:15

 

Δοκιμασα και το asendia. Απαντηση..."Unfortunately, your search was unsuccessful."

 

Υποθετω οτι λογω της πρωτοχρονιας των κινεζων υπαρχουν καθυστερησεις.

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το παράγγειλα από banggood έβαλα και το κουπόνι PHONE μείον 10 δολάρια βγήκε το μαύρο 175 δολάρια. Τώρα είδα δεν έχει fm radio αλλά σε άλλα site βγάζει πως έχει, τι ισχύει τελικά;
Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το παράγγειλα από banggood έβαλα και το κουπόνι PHONE μείον 10 δολάρια βγήκε το μαύρο 175 δολάρια. Τώρα είδα δεν έχει fm radio αλλά σε άλλα site βγάζει πως έχει, τι ισχύει τελικά;

 

Το έχω 4 μέρες fm radio δεν έχω βρει μέσα πιστεύω αν είχε θα το είχα βρει.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε όποτε διάβασμα τώρα

Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή

Πάντως κορυφαία specs σε πολύ καλή τιμή !

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να κανω split screen (ούτε που ξέρω τι είναι αυτό) μου λέει "launcher doesn't support split screen"!

 

Δες εδώ: http://zukfans.eu/community/threads/zui-2-5-334_st-is-here.3104/page-7#post-19628 απο #123 και κάτω

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με Swiss Post μου το στείλανε.

Εγώ πάντα βάζω drop shipping και πάντα έρχεται σαν δώρο χωρίς να τούς το πω εγώ

IMG_20170205_135136aaa.jpg

 

Απ ότι βλέπω έχουν γράψει αξία 107,00 δολλάρια! Είσαι τυχερός που δεν το άνοιξαν (εφόσον πέρασε από τα χέρια τους),

Το tracking της swiss post εμένα ξεκίνησε να εντοπίζει το πακέτο 5 μέρες μετά την αποστολή (όταν έφυγε απο τα σύνορα της Κίνας) και από τότε καμία ανανέωση. Η επόμενη θα ειναι λογικά οταν φτάσει ευρώπη, οπότε υπομονή.

Επίσης για όποιον θέλει τσέκαρα χθες θήκες στο γερμανικό αμαζον: https://www.amazon.de/gp/p...A15FNS5Q0K4ZOS

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω έχουν γράψει αξία 107,00 δολλάρια! Είσαι τυχερός που δεν το άνοιξαν (εφόσον πέρασε από τα χέρια τους),

Το tracking της swiss post εμένα ξεκίνησε να εντοπίζει το πακέτο 5 μέρες μετά την αποστολή (όταν έφυγε απο τα σύνορα της Κίνας) και από τότε καμία ανανέωση. Η επόμενη θα ειναι λογικά οταν φτάσει ευρώπη, οπότε υπομονή.

Επίσης για όποιον θέλει τσέκαρα χθες θήκες στο γερμανικό αμαζον: https://www.amazon.de/gp/p...A15FNS5Q0K4ZOS

 

Ναι το είδα και εγώ και μου έκανε εντύπωση γτ δεν έχω ξαναδεί τόσο μεγάλο ποσό. Αλλά παίζει πολύ ρόλο το είδος που γράφει. τελωνείο μου ήρθε μια φορά που γράψανε ρολόγια με 5usd στα λεφτά.

Ναι ανανέωση και εμένα όταν έφτασε Ελλάδα έκανε.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ. Ναι αν έχεις ανοιχτή (στην οθόνη) μια εφαρμογή κάνει split screen και ζητάει τυχόν δεύτερη εφορμογή. ΟΚ λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ΖUI 2.5.334ST.

Ξέρει κανένας πως στις κλήσεις βλέπουμε μόνο τις αναπάντητες, ή μόνο αυτές που κάναμε ή μόνο αυτές που απαντήσαμε;

Δεν το βρίσκω (αν υπάρχει).... Τις δείχνει όλες μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ΖUI 2.5.334ST.

Ξέρει κανένας πως στις κλήσεις βλέπουμε μόνο τις αναπάντητες, ή μόνο αυτές που κάναμε ή μόνο αυτές που απαντήσαμε;

Δεν το βρίσκω (αν υπάρχει).... Τις δείχνει όλες μαζί.

 

Αν χρησιμοποιείς τον dialer της ZUI τότε πατάς στο γαλάζιο "all call logs" στην μέση και από το drop down μενού επιλέγεις αυτό που θέλεις.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον dialer της Google. Για τις εισερχόμενες κλήσεις ενεργοποιείται σαν default ο dialer της ZUI.

Link to comment
Share on other sites

απο τεταρτη θα το εχω

τι ρομ βαζω?

δεν με ενδιαφερει το ροοτ

δεν με ενδιαφερει αν δεν εχει ελληνικα

με ενδιαφερει να μην εχει κινεζικα μεσα!!!

το πηρα σε ασπρο! δεν πιστευω να ξεβαφει το πλαισιο που ειναι ασπρο χρωμα!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρασα την στοκ ινδική και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Δεν έχει ελληνικά,αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο bag και δεν έχει καθόλου κινέζικα.Απο μπαταρία μου βγάζει περίπου 4 ώρες sot.Με το galaxy s6 που είχα παλιότερα είχα λίγο πάνω από 2,5 ώρες για να δώσω και ένα μέτρο σύγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...