Jump to content

Sony Xperia XA


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ! Ενδιαφερομαι να αλλαξω κινητο και ειμαι κατοχος του samsung j5 2015 και ειδα απο κοντα το xa sony θα ηθελα να μαθω πως παει απο την μπαταρια του δλδ ποσο κραταει αν κανεις χρηση ιντερνετ fb messanger σχεδον ολη την μερα καθως αν καποιοις αντιμετωπιζει προβληματα με το εσωτερικο ηχειο που μιλαμε σε μια κληση η αν ζεσταινεται στο χερι οπως τα παλια sony καθως και τι ειναι καλυερο να παρω branded συσκευη η unbranded?

 

Αν είσαι με Wi-Fi το βράδυ θα είναι κοντά στο 35-40%. Αν είσαι με δεδομένα την μέρα την βγάζει γύρω στα 10-20%. Αυτά είναι απο την δική μου χρήση, παρόμοια με την δική σου, με την φωτεινότητα λίγο πιο πάνω από το χαμηλότερο. Γενικά δεν ζεσταίνεται πολύ, η μόνη περίπτωση που θα ζεσταθεί αρκετά είναι στο youtube με δεδομένα ανοιχτά. Πρόβλημα με το εσωτερικό ηχείο δεν έχει. Πάρε unbranded, τα branded είναι γεμάτα με άχρηστες εφαρμογές, μερικές από τις οποίες δεν μπορούν να σβηστούν και σου πιάνουν σημαντικό χωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μια ακόμα φορα το κινητο δόθηκε στο σέρβις για τα γνωστά προβλήματα με τον αισθητήρα φωτός. Το θεμα ειναι οτι όταν το κινητο ειναι στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δουλεύει κανονικά. Όταν ομως αρχίσει η χρήση των Mail τηλεφώνων και καναδυό εφαρμογών εκει εχουνε προβλημα. Βασικά ειναι απαισιόδοξος στο αν θα λυθεί το προβλημα. Περιμένουμε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ακόμη θα ήθελα να μάθω το δείκτη sar του αν είναι υψηλός

 

Είναι υπερβολικά χαμηλός μην αγχώνεσαι καθόλου

 

http://image.prntscr.com/image/26deb1ba703d4542a255ad2698936a91.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερβολικά χαμηλός μην αγχώνεσαι καθόλου

 

http://image.prntscr.com/image/26deb1ba703d4542a255ad2698936a91.png

 

Μια χαρα τοτε ! σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που σκεφτομαι να το παρω για τη γυναικα μου ειναι το χαμηλο σαρ.

Προσωπικα απο εμφανιση μου αρεσει πολυ, το ειδα και το πηρα στα χερια σε καταστημα της vodafone και εμεινα αρκετα ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορα το κινητο δόθηκε στο σέρβις για τα γνωστά προβλήματα με τον αισθητήρα φωτός. Το θεμα ειναι οτι όταν το κινητο ειναι στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δουλεύει κανονικά. Όταν ομως αρχίσει η χρήση των Mail τηλεφώνων και καναδυό εφαρμογών εκει εχουνε προβλημα. Βασικά ειναι απαισιόδοξος στο αν θα λυθεί το προβλημα. Περιμένουμε.

 

Μετα απο αλλαγή οθόνης και μπαταρίας, έτσι τουλάχιστον μας είπαν στο σέρβις, το κινητο πλέον δουλεύει κανονικά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Sony όσο αφορά τις ενημερώσεις μας έχει καρα-γραμμένους εμάς με τα mid-range...

Εν αντιθεσει με τα ΧΖ, Χ Performance (και νομιζω και το X/X compact) που μεχρι τωρα τα εχει full support, με Nougat 7.1.1 & security patches Μαίου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Sony όσο αφορά τις ενημερώσεις μας έχει καρα-γραμμένους εμάς με τα mid-range...

 

Νομίζω σήμερα βγήκε η 7.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί καποιος να μου πει πως θα αφαιρέσω την ειδοποίηση του messenger που έρχεται στην οθόνη ?? Πηγαίνω στις ρθυμίσεις -εφαρμογές -facebook-και κλείνω όλες τις ειδοποιήσεις και μετά πηγαίνω και στο messenger και κανω το ίδιο αλλά τίποτα. Για πείτε καμια ιδέα...
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει πως θα αφαιρέσω την ειδοποίηση του messenger που έρχεται στην οθόνη ?? Πηγαίνω στις ρθυμίσεις -εφαρμογές -facebook-και κλείνω όλες τις ειδοποιήσεις και μετά πηγαίνω και στο messenger και κανω το ίδιο αλλά τίποτα. Για πείτε καμια ιδέα...

 

Ρυθμισεις -> Ειδοποιησεις -> Messenger -> Αποκλεισμος ολων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν αντιθεσει με τα ΧΖ, Χ Performance (και νομιζω και το X/X compact) που μεχρι τωρα τα εχει full support, με Nougat 7.1.1 & security patches Μαίου.

 

X compact εδω με security patches Μαιου αλλα με την 7.0

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

αγόρασα το εν λόγω κινητό ως μια φτηνή και γρήγορη λύση την προηγούμενη εβδομάδα που βρισκόμουν στην Αγγλία (μου έκλεψαν το κανονικο μου κινητο :( )

 

Γύρισα Ελλάδα και συνειδητοποίησα πως είναι κλειδωμένο στον πάροχο (O2). Μιας και είμαι εντελώς άσχετος απο Android, υπάρχει δυνατότητα να το ξεκλειδώσω για να δέχεται οποιαδήποτε SIM ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

αγόρασα το εν λόγω κινητό ως μια φτηνή και γρήγορη λύση την προηγούμενη εβδομάδα που βρισκόμουν στην Αγγλία (μου έκλεψαν το κανονικο μου κινητο :( )

 

Γύρισα Ελλάδα και συνειδητοποίησα πως είναι κλειδωμένο στον πάροχο (O2). Μιας και είμαι εντελώς άσχετος απο Android, υπάρχει δυνατότητα να το ξεκλειδώσω για να δέχεται οποιαδήποτε SIM ?

 

Ευχαριστώ!

 

Ειναι καποια sites που σου δίνουν κωδικό για να το ξεκλειδώσεις και κοστίζει γυρω στα 30 ευρώ, δοκίμασε το αν έχεις την δυνατότητα ή αν ταξιδέψεις στην Αγγλία σύντομα επέστρεψε το και πάρε ένα από Ελλάδα. Αν καποιος γνωρίζει άλλο τρόπο ας μας δώσει τα φώτα του

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καποια sites που σου δίνουν κωδικό για να το ξεκλειδώσεις και κοστίζει γυρω στα 30 ευρώ, δοκίμασε το αν έχεις την δυνατότητα ή αν ταξιδέψεις στην Αγγλία σύντομα επέστρεψε το και πάρε ένα από Ελλάδα. Αν καποιος γνωρίζει άλλο τρόπο ας μας δώσει τα φώτα του

 

ντρέπομαι λίγο γι αυτο που θα πω αλλά τελικά το κινητό δεν ήταν κλειδωμένο.. Φαινόταν απο την εφαρμογή του παρόχου οτι δεν δέχεται άλλη sim card (και ζητούσε 15 λίρες για ξεκλείδωμα), αλλα μια χαρά έπαιξε με μια cosmote.. false alarm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας, Σύμφωνα με το Xpericheck.com https://xpericheck.com/device/F3111 το Xperia™ XA (F3111) άρχισε να αναβαθμίζεται στην έκδοση 33.3.A.0.127 από ορισμένους παρόχους σε άλλες χώρες. Υπομονή θα έρθει και εδώ.Η έκδοση αυτή είναι η 7.0.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους, αν και δε βλέπω τρελή κίνηση. Έχει έρθει σε κανέναν η αναβάθμιση; να ξέρουμε και εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου που της το εχω πάρει οχι τίποτα! Πολύ ευχαριστημένη για μέτρια χρήση.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στη κατοχή μου παλιότερα ένα lg g4 και ενα lumia 950,εκτός από την κάμερα όπου υπάρχει αρκετή διαφορά υπέρ τους, σε καθημερινή χρήση δεν υστερεί πουθενά το xa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Σύμφωνα με το Xpericheck.com https://xpericheck.com/device/F3111 το Xperia™ XA (F3111) άρχισε να αναβαθμίζεται στην έκδοση 33.3.A.0.127 από ορισμένους παρόχους σε άλλες χώρες. Υπομονή θα έρθει και εδώ.Η έκδοση αυτή είναι η 7.0.

 

Ναι το αναφέρουν πλέον παντού. Αυτή η πρόσθετη δυνατότητα για split της οθόνης φαίνεται χρήσιμη

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι ειναι super παιδια. Πολυ ομορφο, crisp οθονη ταχυτατο. Δεν κολαει πουθενα γενικα... Εδωσα το 950xl και σωθηκα. Για 140 ευρω πραγματικα είναι κλεψια που λενε. Επισης επιτελους εχω ενα κιν που δεν ζεσταινεται...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως μπορείτε να προτείνετε κάποιο tempered glass που να κάθεται καλά στην οθόνη;αυτό που πηρα(φτηνό ευτυχώς) δε τη καλύπτει σωστά
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κοιταξεις να ειναι "curved" για να πιανει την οθονη απο ακρη σε ακρη.Κι εγω αυτο που εχω παρει στην γυναικα μου δεν την πιανει ολοκληρη.

Στο σκρουτζοπαζαρο υπαρχει ενα που λεγεται "Forever Tempered Glass For Sony Xperia XA (CURVED)".(Δεν ξερω τι λεει απο ποιοτητα.

Στο amazon παντως και το ebay υπαρχουν διαφορα (και φυσικα πιο φθηνα).

Στο διαταυτα, για το κινητο και την τιμη του προσωπικα το θεωρω μια χαρα σουπερ.

Πανεμορφο,ωραια οθονη (ειδικα αν παιξεις με τα χρωματα) και με ποιοτικη κατασκευη.

ΠΑΝΤΑ σε συναρτηση με το ποσο κοστιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...