Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να μου πεις που?δεν το βρισκω!κ πως αλλαζει η γλωσαα στο μενου των μηνυματων?ευχαριστω!επισης καποιο λινκ για stock rom?βρισκω αλλα κανει 8 ωρες και το sammobile gia regular download απο Δευτερα παλι λεει..ποια δουλεια κανει ακριβως το mod?

Απο την στιγμή που η γλώσσα του τηλ είναι ελληνικά, τότε είναι και το μενού των μηνυμάτων!

Το mod έχει πολλά scripts για να κάνει διάφορα όπως:

Ram manager

Internet speed

Fstrimm

Battery manager

Wipe dalvik cache/cache

Ad blocking

OC kernel

Και πολλά ακόμα!

 

προσπαθω να βαλω τη stock rom αλλα δεν περναει με τιποτα.failed δειχνει συνεχεια στο odin.ΟΕΜ ξεκλειδωμενο αλλα τπτ...και γραφει"complete (write) operation failed. sto odin..

Πια rom φοράει τωρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω σας παραθέτω το link απο xda με 2 καινούργιες rom pixel & cyanogen! Είναι και οι 2 custom rom, αλλά με σχεδόν καθαρό android, με τα απόλυτος απαραίτητα apps της samsung και το interface + μερικές εφαρμογές απο την ρομ του Google pixel, και μία με το interface + apps από cyanogen! Δεν είναι όμως cyanogen! Εγω δοκιμάζω τώρα την cyanogen και μέχρι στιγμής ολα πάνε καλά + βέβαια και το mod!

Επίσης είναι μικρότερες (σε μέγεθος) και ελαφρύτερες απο τις stock και τρεχουν νεράκι!

https://forum.xda-developers.com/galaxy-j5/samsung-galaxy-j5-2016-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-pixel-rom-j510xx-t3580914

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασε από το Play Store το updato και θα βρεις ότι θες...

στο play store update για τα messages ta stock?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φοραει την william's.ελληνικη γλωσσα στο τηλ,οχι στο μενου των μνμ.αν πανε ολα καλα με αυτην που λες,ενημερωσε να την περασουμε κ αυτη..:rolleyes:

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

στο play store update για τα messages ta stock?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φοραει την william's.ελληνικη γλωσσα στο τηλ,οχι στο μενου των μνμ.αν πανε ολα καλα με αυτην που λες,ενημερωσε να την περασουμε κ αυτη..:rolleyes:

 

Όχι. ρώτησες πιο πάνω για stock rom

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να βοηθησει γιατι μου βγαζει fail στο odin οταν παω να περασω τη stock rom?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να βοηθησει γιατι μου βγαζει fail στο odin οταν παω να περασω τη stock rom?

 

Κανεις????????

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

2 μερες αυτο κανω..xda,youtube,google.ασε..τα εχω παιξει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

2 μερες αυτο κανω..xda,youtube,google.ασε..τα εχω παιξει

Τα αρχεία του firmware έχουν κατέβει σίγουρα σωστά; Δοκίμασες να το ξανακατεβάσεις;

Link to comment
Share on other sites

2 μερες αυτο κανω..xda,youtube,google.ασε..τα εχω παιξει

 

Κι εγώ αυτό έπαθα σαν και σένα στην αρχή , και έτσι έβαλα την Williams rom!

Τωρα έχω άλλη, και είμαι μια χαρά!

Γιατί θες να βάλεις οπωσδήποτε stock?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έπαθα σαν και σένα στην αρχή , και έτσι έβαλα την Williams rom!

Τωρα έχω άλλη, και είμαι μια χαρά!

Γιατί θες να βάλεις οπωσδήποτε stock?

Μπορεις να φλασάρεις οποιαδήποτε ρομ πάνω στη williams με TWRP?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο το βρηκα...φλασαρα τη ρουμανικη που ειχε το κιν κ ολα καλα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,έχω παραγγείλει το j510FN.Πες τε μου αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με κάποια ενημέρωση λογισμικού για να ξέρω αν είναι να μην τη κάνω και χειροτερέψει το τηλέφωνο.Κατι για αύξηση κατανάλωσης διάβασα σε προηγούμενο άρθρο, ισχύει? Γενικά χρειάζεται να του κάνω κάτι ή να το αφήσω όπως είναι μαμά?
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα την πορτογαλική και αυτή κατεβαζω τωρα...

Δυστυχως η william και σε μένα δεν παίζει τα βιντεο...

Δουλειά δεν είχαμε και βρήκαμε...

Θα κρατήσω το twrp και το root τουλάχιστον να κόψω τις ενοχλητικές διαφημίσεις και θα ξαναβαλω την official

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά υπάρχει ένας δοκιμασμένος κι ασφαλής συνδυασμός ώστε να γίνει root το κινητό και να κερδίσει επιδόσεις αλλά να μη πάθει και ζημιά και κάτι να "σπάσει"; Είναι δοκιμασμένα όλα αυτά τα mod και τα kernel που του περνάνε ή κάτι σου φτιάχνουν κάτι σου χαλάνε;

 

Το δεύτερο που ρωτάω το ρώτησα λίγο πιο πάνω ξανά. Βγαίνει αυτό με hdmi στη τηλεόραση ή στο μόνιτορ του υπολογιστή; Εννοείται με πρόσθετο προσαρμογέα. Το'χει δοκιμάσει κανείς ή δε συνδέεται το κινητάκι;

 

Από αυτονομία και χρήση τι λέει; Γιατί δε το'χω στρώσει ακόμα. Κάτι που μου'παν στο μαγαζί πως αν βάζεις σκοτεινά θέματα (δηλαδή να'χει πολύ μαύρο στην οθόνη) τρώει λιγότερη μπαταρία ισχύει ή είναι φήμες;

 

Τώρα το΄χω χύμα. Καμιά καλή θηκούλα να του πάρω έχετε; Δε θέλω να γρατζουνιστεί μέσα στη τσάντα με τα πράγματα, φορτιστές καλώδια κλπ. Κοιτούσα μήπως υπάρχει μαλακή με αφρώδες υλικό ("νεοπρέν";) αλλά δε το βρήκα ακόμα. Έχετε βρει καμιά καλή;

Edited by pcm
ερώτηση για θήκη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά υπάρχει ένας δοκιμασμένος κι ασφαλής συνδυασμός ώστε να γίνει root το κινητό και να κερδίσει επιδόσεις αλλά να μη πάθει και ζημιά και κάτι να "σπάσει"; Είναι δοκιμασμένα όλα αυτά τα mod και τα kernel που του περνάνε ή κάτι σου φτιάχνουν κάτι σου χαλάνε;

 

Το δεύτερο που ρωτάω το ρώτησα λίγο πιο πάνω ξανά. Βγαίνει αυτό με hdmi στη τηλεόραση ή στο μόνιτορ του υπολογιστή; Εννοείται με πρόσθετο προσαρμογέα. Το'χει δοκιμάσει κανείς ή δε συνδέεται το κινητάκι;

 

Από αυτονομία και χρήση τι λέει; Γιατί δε το'χω στρώσει ακόμα. Κάτι που μου'παν στο μαγαζί πως αν βάζεις σκοτεινά θέματα (δηλαδή να'χει πολύ μαύρο στην οθόνη) τρώει λιγότερη μπαταρία ισχύει ή είναι φήμες;

 

Τώρα το΄χω χύμα. Καμιά καλή θηκούλα να του πάρω έχετε; Δε θέλω να γρατζουνιστεί μέσα στη τσάντα με τα πράγματα, φορτιστές καλώδια κλπ. Κοιτούσα μήπως υπάρχει μαλακή με αφρώδες υλικό ("νεοπρέν";) αλλά δε το βρήκα ακόμα. Έχετε βρει καμιά καλή;

 

Καλή εβδομάδα σχετικά με τη θήκη έχω αγοράσει τη δικιά του (Samsung) που είναι λεπτή και δεν δίνει όγκο

Είναι τύπου flip Cafe και για να κουμπώσει πρέπει να βγάλεις το πίσω καπάκι

Τιμή 16.9€

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που πήρες λέει πως έχει ένα κόλπο ώστε να σβήνει η οθόνη όταν τη κλείνεις και ν'ανάβει όταν την ανοίγεις. Είναι χρήσιμο κολπάκι και φαίνεται αληθινά καλή η θηκούλα αλλά αυτό το στυλ θήκες δε καλύπτουν 100% τη συσκευή. Εγώ τη βάζω σε τσάντα με στυλό καλώδια και φορτιστές όλα χύμα γι'αυτό φοβάμαι μη τη γρατζουνίσω. Ίσως φοβάμαι παραπάνω και να μην υπάρχει θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καιρο να ρουτάρω τηλέφωνο,μιας και τα τελευταια Samsung τρεχανε ρολόι και δεν υπήρχε ιδιαίτερη ανάγκη...

Ειπα να πειράξω το J5 μιας και προκειται για φθηνη συσκευή και τα ρισκα ειναι μικρά.Δυστυχως η William και ο κερνελ που συστησε ο φιλος μας memostrikas παραπάνω δεν πήγαιναν καλά,τα βιντεο δεν έπαιζαν άσε που τελικά ειχα battery drain και ολα πήγαιναν κατα διαόλου...

Τελικά έκανα φουλ wipe και καθαρό στησιμο απο την αρχη την οφίσιαλ ρομ με Odin και η συσκευή πάει σφαιρα όπως ποτέ...

Εχασα την εγγυηση αλλά αυτο δεν με πειράζει ουτως ή άλλως δεν με ενδιέφερε,αλλά το συμπέρασμα είναι οτι δεν αξίζει το πειραγμα στη συγκεκριμενη συσκευή.Αν θελετε να φρεσκάρετε την απόδοσή της,κάντε ένα καθαρό στησιμο απο την αρχη κατα περιόδους και ολα θα είναι ΟΚ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα LAGGI, αυτό ρώταγα κι εγώ παραπάνω. Δηλαδή αν είναι αξιόπιστα αυτά τα πειράγματα (για το δικό μας το κινητό μόνο μιλώ, εννοείται!). Υπάρχει κάποια οδηγία για να κάνουμε μόνο ρουτ το κινητό χωρίς να το πειράξουμε άλλο; Είναι εύκολη διαδικασία; Με το "ρουτάρισμα" θα χάσω την εγγύηση ή δεν υπάρχει θέμα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα LAGGI, αυτό ρώταγα κι εγώ παραπάνω. Δηλαδή αν είναι αξιόπιστα αυτά τα πειράγματα (για το δικό μας το κινητό μόνο μιλώ, εννοείται!). Υπάρχει κάποια οδηγία για να κάνουμε μόνο ρουτ το κινητό χωρίς να το πειράξουμε άλλο; Είναι εύκολη διαδικασία; Με το "ρουτάρισμα" θα χάσω την εγγύηση ή δεν υπάρχει θέμα;;

Καλημέρα,

Mε το root εννοείται δεν υπάρχει εγγυηση...

Η διαδικασία root ειναι αυτη που περιγράφει ο memostrikas 2-3 σελίδες πιο πρίν.

Εχει νόημα να την κάνεις άν θελεις να κόψεις π.χ. τις διαφημίσεις απο τις εφαρμογές ή να βαλεις έναν άλλο kernel που να κάνει πιο γρηγορο το κινητό και να έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.Στην πράξη τα τελευταια δύο δεν ισχύουν κατεμέ...

Antutu βεβαια βγαζει 30000 με τον τροπο αυτο,αλλά το κινητό δεν ειναι καλύτερο στην πράξη...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε LAGGI. Μάλλον δε θα το πειράξω το κινητάκι για την ώρα τότε. Μ'ενδιαφέρει η διαχείριση της μπαταρίας αλλά να χάσω τα βίντεο δε παίζει. Ήθελα να'ξερα, αυτοί που τα βγάζουν αυτά τα ημιτελή rom στη συσκευή τους τα περνάνε καθόλου ή αφήνουν εμάς να τα περάσουμε και να σπάμε τα μούτρα μας;; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε LAGGI. Μάλλον δε θα το πειράξω το κινητάκι για την ώρα τότε. Μ'ενδιαφέρει η διαχείριση της μπαταρίας αλλά να χάσω τα βίντεο δε παίζει. Ήθελα να'ξερα, αυτοί που τα βγάζουν αυτά τα ημιτελή rom στη συσκευή τους τα περνάνε καθόλου ή αφήνουν εμάς να τα περάσουμε και να σπάμε τα μούτρα μας;; :cry:

Οσο έχον τη συσκευή στη κατοχή τους την τεστάρουν οι ίδιοι...

Οι πιό πολλοί όμως την αλλάζουν για κάποια άλλη και σε αφηνουν στα κρυα του λουτρού...

Εχοντας ενα κορυφαιο κινητο στην κατοχή μου (το S7 Edge) δεν μου δημιουργήθηκε η αναγκη να το κάνω root ούτε μια στιγμή απο περυσι που το αγόρασα κι ας υπάρχουν οι ενοχλητικές διαφημίσεις στις εφαρμογές.Το root και οι custom rom δημιουργήθηκαν απο τους developers επειδή το android στις αρχες ήταν βαρυ λειτουργικό για τις συσκευες που κυκλοφορούσαν την εποχή εκείνη και υπήρχε αναγκη απο κάτι custom απαλλαγμενο απο τις αχρηστες εφαρμογες των κατασκευαστων που βαραιναν υπερβολικά το λειτουργικό.Τωρα με 8 πύρηνους ταχυτατους επεξεργαστες και 4GB RAM τουλάχιστο,δεν υπάρχει η αναγκη αυτη.Ασε που μετα την 6.0 έκδοση του Android το λειτουργικό αυτο βελτιώθηκε πάρα πολύ και δεν εχει ουσιαστικά προβλήματα...

Επομένως οι Custom ROMs έχουν πολύ περιορισμένη χρήση και αξία πια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, καινούργιος Στο j5 του 16 δικαρτο. Έχω ένα θέμα, Στις επαφές,όταν επιλέγω να καλέσω μια, δεν μου δίνει επιλογή από ποιά κάρτα θέλω να καλέσω, παρά μόνο από αυτή που έχω στην σιμ 1,Ενώ στο τηλέφωνο έχει επιλογή 1ή2.Μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να την δω? Ευχαριστώ καλό βράδυ.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

υπαρχει ενημερωση αν το κινητο παρει αναβαθμιση σε nougat;

Απ'οσο εψαξα,δεν βρηκα κατι ξεκαθαρο,γι'αυτο και ρωτω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, καινούργιος Στο j5 του 16 δικαρτο. Έχω ένα θέμα, Στις επαφές,όταν επιλέγω να καλέσω μια, δεν μου δίνει επιλογή από ποιά κάρτα θέλω να καλέσω, παρά μόνο από αυτή που έχω στην σιμ 1,Ενώ στο τηλέφωνο έχει επιλογή 1ή2.Μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να την δω? Ευχαριστώ καλό βράδυ.

 

Θα πας στη διαχειριση καρτω σιμ και εκει που λεει κλιση-σιμ1 ,πατας και επιλεγεις -ερωτηση παντα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στη διαχειριση καρτω σιμ και εκει που λεει κλιση-σιμ1 ,πατας και επιλεγεις -ερωτηση παντα

 

Σ ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά, καλή ανάσταση.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...