Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καμια ιδεα για το που πρεπει να πανε αυτοι που ενδιαφερονται για μονο λεπτα προς ολους και ηταν στο 300 λεπτα με 5Ε της Cyta?

Εννοω μεταξυ των καρτοκινητων του καρτελ, ποιο ειναι πιο κοντα σε αυτο μονο για ομιλια προς ολους, δεν με ενδιαφερουν τα σμς η τα δεδομενα.

2•60'×2=4h/sec χρέωση:€6+4λ€:frog:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε κατάστημα VF στα νότια προάστια. Μου προσφέρθηκε καρτοπρόγραμμα με €12,70: με 350' + 120SMS προς όλους + 100ΜΒ ίντερνετ. Έτσι κι αλλιώς μου το καλύπτει ο εργοδότης, οπότε δε με πολυενδιέφερε. Το άλλο νούμερο περάστηκε σαν απλό καρτοκινητό για να μη χαθεί.

 

Θα είναι για πολλές σφαλιάρες αν τελικά μεταφερθούν οι χρήστες χωρίς να αλλάξουν τη SIM τους και ότι αυτό όλο έγινε για να τσιμπήσουν κανένα συμβόλαιο.

 

Η φορητότητα ΔΕΝ είναι άμεση. Μου είπαν ότι θα γίνει σε 2 μέρες.

 

Πάντως, όταν έγινε η μεταφορά από την Q telecom στη Wind, θυμάμαι ότι μου είχαν στείλει κάρτα SIM με συστημένη επιστολή (ίσως γιατί οι κάρτες Q-telecom ήταν τότε προγραμματισμένες με προτιμητέο δίκτυο την Panafon).

Link to comment
Share on other sites

Είναι γελοίο συμφωνώ. Όσο και εκείνα που έδινε η CYTA με τα mixpacks. Γενικώς δεν έχω μεγάλες προσδοκίες από το καρτέλ.
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, όταν έγινε η μεταφορά από την Q telecom στη Wind, θυμάμαι ότι μου είχαν στείλει κάρτα SIM με συστημένη επιστολή (ίσως γιατί οι κάρτες Q-telecom ήταν τότε προγραμματισμένες με προτιμητέο δίκτυο την Panafon).

Αυτό είχε γίνει με την μεταφορά των συνδρομητών από το συμβόλαιο Q1 στο WIND1 που ήταν μεταφορά σε υποδομές αλλου δικτύου, η καρτοκινητη είχε μείνει ίδια. Και τώρα στην Vodafone δεν θέλουν να έχουν 2 συστήματα (όπως κράτησε η WIND την Q και σταδιακά ενοποιηθηκαν τα συστήματα κρατώντας το πακέτο) αλλά να είναι όλοι οι συνδρομητές στα ήδη υπάρχοντα πακέτα που είναι πιο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχε γίνει με την μεταφορά των συνδρομητών από το συμβόλαιο Q1 στο WIND1 που ήταν μεταφορά σε υποδομές αλλου δικτύου, η καρτοκινητη είχε μείνει ίδια. Και τώρα στην Vodafone δεν θέλουν να έχουν 2 συστήματα (όπως κράτησε η WIND την Q και σταδιακά ενοποιηθηκαν τα συστήματα κρατώντας το πακέτο) αλλά να είναι όλοι οι συνδρομητές στα ήδη υπάρχοντα πακέτα που είναι πιο ακριβά.

 

Γνωρίζεις αν η πλατφορμα καρτοκινητης ειναι στην Ελλαδα ή στην Κύπρο;

Link to comment
Share on other sites

Σε εβδομαδα διπλασιασμου εννοεις μαλλον, δεν παιζει αυτο ανα πασα στιγμη δυστυχως

 

Κακώς «μελετήθηκε» & 1°χρέωσε κανονικά για φέτος μόλις χθες, σπάζοντας προ ½ ντουζίνας το σερί· εν πάση περιπτώσει αγοράζονται μέχρι υπερδιπλάσια των περί ων ο λόγος πακέτα -απανωτά- ομού, μαζί&ταυτοχρόνως αν χρειαστεί —δεν θέλει πολύ…:hunter:

Edited by w@P
⚠Αποδιπλασιασμός…
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα που μας περασε, μετα απο πολυ πιεση και απειλες οτι θα τους καταγγειλω στην ΕΕΤΤ, μεσω λαιβ τσατ, μου υποσχεθηκαν οτι θα με παρουν τηλεφωνο απο τα κεντρικα να βρουν τροπο να λυσουν το προβλημα μου (καρτοκινητο CYTA, ελαβα το σμς οτι πρεπει να παω σε καταστημα πριν τις 28.02.19 αλλα ειμαι εξωτερικο μεχρι τα μεσα Μαρτιου). Πραγματι με πηραν τηλεφωνο μεσα σε 1 ωρα και μου υποσχεθηκαν οτι θα μου στειλουν την καρτα CU στο σπιτι μου (μενει βεβαια να την παρει η γυναικα μου και να παει σε ενα καταστημα βονταφον να την ενεργοποιησει και μετα να μου στειλει την νεα ενεργη βονταφον CU sim εδω που ειμαι (Αγγλια)).Η καρτα ηρθε τελικα μετα απο 2 μερες και μενει η ενεργοποιηση σε καταστημα. Σημειωνω οτι μου εδωσε την δυνατοτητα η κοπελα απο τα κεντρικα να διαλεξω μεταξυ Cu ή καρτοκινητου, αλλα μου ειπε οτι ολοι σχεδον διαλεγουν CU. Αυτα τα ανεφερω ισως βοηθησουν καποιον με το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και την εξυπηρέτηση και μου επιβεβαίωσαν οτι θα γινει καταργηση της καρτοκινητης. Εγώ δεν έλαβα καποιο μήνυμα, αλλα στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι θα γίνει. Πάντως το θεωρώ παράξενο να κόβουν τους αριθμούς. Ας τους έκαναν απευθείας vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και την εξυπηρέτηση και μου επιβεβαίωσαν οτι θα γινει καταργηση της καρτοκινητης. Εγώ δεν έλαβα καποιο μήνυμα, αλλα στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι θα γίνει. Πάντως το θεωρώ παράξενο να κόβουν τους αριθμούς. Ας τους έκαναν απευθείας vodafone.

 

Δεν ξερουμε αν τελικα θα τους καταργησουν, μεχρι στιγμης ενημερωνουν οτι θα δουλευουν μονο μεχρι 28.02.19. Μπορει να παρει παραταση, μπορει και οχι. Το ρισκαρεις ομως , ειδικα στο κυριως νουμερο σου? Μαλλον οχι...

Σε αναγκαζουν λοιπον να πας στο καταστημα και να το κανεις vodafone και εχουν και την ευκαιρια να σε πεισουν να το κανεις συμβολαιο ή καρτοσυμβολαιο.... Καποιοι θα ενδωσουν οποτε κερδος ειναι για αυτους απο ολες τις αποψεις

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα χθες σε κατάστημα cyta, για το καρτοκινητό που έχω, μου είπαν με σιγουριά οι υπάλληλοι πως στις 28/02/2019 είναι η τελευταία μέρα διορίας για να μεταφέρω τον αριθμό μου σε άλλη εταιρεία. Ειδάλλως θα καταργηθεί ο αριθμός.

Μάλιστα, μου ανέφεραν πως η βονταφον, όποιος κάνει φορητότητα σε καρτοκινητό από cyta, προσφέρουν ένα πακέτο που για κάποιους μήνες προσφέρει διπλασιασμό χρόνου ομιλίας με κάθε ανανέωση! Βέβαια στο τέλος μου είπαν να ξεχάσω δια παντός πλέον, την πεντάευρη ανανέωση. Τους ευχαρίστησα, τους είπα καλή τύχη με τη δουλειά τους...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φαίνεται κουλή η κατάργηση καρτοκινητής τους καθώς δεν έχουν βγάλει επίση ανακοίνωση στο site τους. Για την κατάργηση του πακέτου προς Κύπρο έβγαλάν αλλά για την κατάργηση της καρτοκινητής τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη φορητότητα από cyta σε Vodafone καρτοκινητό. Όντως φαίνεται πως ισχύει διπλασιασμός της αξίας ανανέωσης για τους πρώτους 3 μήνες για ανανεώσεις από €10 και πάνω (εγώ έβαλα €5 για να μη χάσω το νούμερο και δεν έγινε διπλασιασμός).

 

Επίσης, είναι 4η μέρα από την ενεργοποίηση και η CYTA SIM μου παραμένει ενεργή για εξερχόμενες κλήσεις και μηνύματα (προφανώς μέχρι εξαντλήσεως του εναπομείναντος υπολοίπου). Η vodafone SIM μου λειτουργεί και για εισερχόμενες και για εξερχόμενες.

 

Θα είναι για πολλές σφαλιάρες, εάν μας έβαλαν στη διαδικασία, μόνο και μόνο για να τσιμπήσουν συμβόλαια.

Edited by castrato
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό αυτό που γίνεται με την παλια κάρτα. Έχει τον ίδιο αριθμό όταν κάνεις εξερχόμενες από την κάρτα CYTA;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό αυτό που γίνεται με την παλια κάρτα. Έχει τον ίδιο αριθμό όταν κάνεις εξερχόμενες από την κάρτα CYTA;

 

αυτο συνηθως συμβαινει για μερικες ωρες οταν η αλλαξει η εταιρεια απο την μια στην αλλη , αλλα οχι για πολλες ωρες μετα απενεργοποιειται η παλια σημ.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Η παλιά απενεργοποιείται άμεσα, η καινούργια δυσλειτουργει για τις πρώτες ώρες. Κάλεσε 13830 να δεις τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Για σας καλοπαιδα! Πόσο απαράδεκτη είναι η Vodafone με το μήνυμα που μας έχει στείλει. Για διαγραφή του αριθμού μας αν δεν πάμε σε κάποιο κατάστημα Vodafone. Δεν έχω καμία δουλειά να πάω σε κάποιο κατάστημα της. Αυτή έχει την υποχρέωση να μου αποστείλει ένα καρτοκινητο αφού έχει την διεύθυνση μου και τα στοιχεία μου. Εγώ έκανα καταγγελία στην http://www.eett.gr μέσο μηνύματος και αύριο θα πάρω και τηλέφωνο. Ξέρω ότι θα χάσω το χρόνο μου αλλά θα το δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Για σας καλοπαιδα! Πόσο απαράδεκτη είναι η Vodafone με το μήνυμα που μας έχει στείλει. Για διαγραφή του αριθμού μας αν δεν πάμε σε κάποιο κατάστημα Vodafone. Δεν έχω καμία δουλειά να πάω σε κάποιο κατάστημα της. Αυτή έχει την υποχρέωση να μου αποστείλει ένα καρτοκινητο αφού έχει την διεύθυνση μου και τα στοιχεία μου. Εγώ έκανα καταγγελία στην http://www.eett.gr μέσο μηνύματος και αύριο θα πάρω και τηλέφωνο. Ξέρω ότι θα χάσω το χρόνο μου αλλά θα το δοκιμάσω.

 

Καλησπέρα,

 

Άδικος κόπος. Τέλος, αν ο αριθμός σου είναι σημαντικός, δεν πιστεύω πως μια επίσκεψη σε ένα κατάστημα της εταιρείας θα σου προκαλούσε πρόβλημα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα για εμένα γιατί δεν μένω κοντά στην πόλη που υπάρχει κατάστημα Vodafone. Το θέμα είναι ότι αυτοί πρέπει να μας κυνηγάνε και όχι εμείς.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε φορητότητα σε άλλη εταιρία (ή και στην Vodafone) μέσω του site για να έρθει με κούριερ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα σήμερα σε κατάστημα Vodafone και μου ειπαν οτι θελουν 7,98 για την καρτα και 12 ανανεωση αρα 20 περιπου. Βεβαια αυτα δεν ισχυουν αμα το κανω συμβολαιο. Εσεις πως κανατε φορητοτητα δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα σήμερα σε κατάστημα Vodafone και μου ειπαν οτι θελουν 7,98 για την καρτα και 12 ανανεωση αρα 20 περιπου. Βεβαια αυτα δεν ισχυουν αμα το κανω συμβολαιο. Εσεις πως κανατε φορητοτητα δωρεαν?

 

ωραια πες τους να σου κανουνε την φορητοτα και οτι θα βαλεις καρτα online 10 ευρω και γιατι να βαλεις 10 ; και να μην βαλεις 5 ; αφου σιγουρα μεχρι της 12/2/2019 θα σου εχει γινει η φορητοτα στην vodafone και θα μπορεις να βαλεις ακομα και 5 ευρω καρτα , επισης μπορεις να τους πεις ταχα της οτι θα μου βαλει ο πατερας μου απο το συμβολαιο του οποτε δεν θελω να βαλω καρτα και ας μην ισχυει να παρεις την καρτα σημα στα χερια σου και να τελειωνει το θεμα , για δοκιμασε να καλεσεις το 2106702610 ή συμπληρωσε την φορμα εδω να σε καλεσουνε για φορητητα στην vodafone .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ζητανε 7,98 ευρω για την καρτα σιμ, επειδη η Vodafone αγορασε την Cyta; Ειστε σιγουροι ρε παιδια, αλλα ειπαν σε εμενα, αλλο σε φιλο παραπανω...τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...