Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε μια αλλη εφαρμογη για SMS. Εγω εχω το Androit messages της google, και δουλευει μια χαρα

 

εχω δοκιμασει... δεν εχει να κανει με την εφαρμογη... αυτο ειναι ξεκαθαρο. και στην procordia που πηρα τηλ, γνωριζουν το θεμα και δεν υπαρχει λυση... εχουν ενημερωσει και την εταιρεια στην κινα, αλλα δεν πηραν καμια απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O νέος launcher της Β12 πάντως καταναλώνει τη μπαταρία πολύ πιο γρήγορα απ' τον παλιό.

 

Μπορεις αν θελεις να αλλαξεις . Ποιον launcher χρησιμοποιεις; Εγω εχω τον MiFavor και δεν βλεπω καποια διαφορα στην καταναλωση μπαταριας. Πολυ καλος ειναι και ο Nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ενα περίεργο θέμα που δε λύθηκε ούτε με το τελευταίο update.

Το κινητό δε μπορεί να στείλει sms με πάνω απο περίπου 70 ελληνικούς χαρακτήρες. Έχω δοκιμάσει με διάφορες εφαρμογές και κεφαλαία/μικρά. Οποιοσδήποτε άλλος συνδυασμός με αγγλικά/ελληνικά δουλεύει.

Έχει κάποιος παρόμοιο θέμα; Δεν έχω βρει κάποια πληροφορία αλλού.

Edited by bebius
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το update παιδιά.? Έχει αλλαγές..?εγώ έχω 2 θέματα τα οποία νομίζω τα είχαν κ άλλοι.. Πρώτον κάτι έχει πάθει κ δεν στέλνει SMS και το άλλο είναι ότι συνέχεια μ βγάζει αναβαθμίσεις εφαρμογών από Google play...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα περίεργο θέμα που δε λύθηκε ούτε με το τελευταίο update.

Το κινητό δε μπορεί να στείλει sms με πάνω απο περίπου 70 ελληνικούς χαρακτήρες. Έχω δοκιμάσει με διάφορες εφαρμογές και κεφαλαία/μικρά. Οποιοσδήποτε άλλος συνδυασμός με αγγλικά/ελληνικά δουλεύει.

Έχει κάποιος παρόμοιο θέμα; Δεν έχω βρει κάποια πληροφορία αλλού.

 

φιλε μου το ειχα παντα αυτο το θεμα εδω κ 2 χρονια σχεδον που εχω το κινητο.

Αν ξερει καποιος βρε παιδια ας μου απαντησει αν περναω αφοβα τη νεα αναβαθμιση.Ειμαι σε 1.2.0β06

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ειχα παντα αυτο το θεμα εδω κ 2 χρονια σχεδον που εχω το κινητο.

Αν ξερει καποιος βρε παιδια ας μου απαντησει αν περναω αφοβα τη νεα αναβαθμιση.Ειμαι σε 1.2.0β06

Ολοι εμεις που την περασαμε την Β12, δεν ειχαμε κανενα προβλημα. Για το θεμα των μηνυματων, πιστευω οτι ειναι θεμα εφαρμογης, ή ρυθμισεων. Περασε μια αλλη εφαρμογη για μηνυματα. Πολυ καλη ειναι η εφαρμογη της google, "androit messages"

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα ,θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την νεωτερη αναβαθμηση του axon 7 που να λειτουργει χωρις θεματα!

Εχω την εκδοση 6.0.1 (Α2017GV.1.0.0B11) φυσικα μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση,οπως διαβασα σε προηγουμενες σελιδες η nougat μπαινει μονο χειροκινητα

1. Αξιζει να γινει αναβαθμηση διοτι το τηλεφωνο λειτουργει χωρις προβληματα ή θα μπλεξω με διαφορα θεματακια με την αναβαθμηση? Ξερω οτι ολοι τρεχουμε μολις βγει νεα εκδοση android να την παρουμε σαν τρελοι!!!

2. Εχω καεβασει απο το global site της zte βαζωντας την ΙΣΠΑΝΙΑ σαν χωρα την { AXON 7 SD card software package(354200B1794ZTE A2017GV1.2.0B12) }παραθετω το σχετικο link για οποιον θελει να κανει ελεγχο

https://www.ztedevices.com/en/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26( εχει και pdf οδηγιες στα αγγλικα) &

3. Στο τελος μετα το περας της αναβαθμησης λεει οτι πρεπει να γινει reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις για να λειτουργει σωστα

(αυτο αυτοματως σημαινει ολα τα προσωπικα αρχεια θα χαθουν και θα πρεπει να περαστουν ξανα ...δηλ. μπελας) ισχυει κατι τετοιο ρωτω και αναφερομαι σε αυτους που ηδη εκαναν την αναβαθμηση και σε καποιους αλλους που τους αρεσει να πειραματιζονται ωστε οι υπολοιποι να καταληξουμε μεσα απο την πληροφορηση που μας παρεχουν.

Θα ηθελα μια απαντηση για τα τρια ερωτηματα μου εαν σε καποιον δεν του ειναι κοπος ...εθχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για το πρόβλημα με τα μηνύματα κατεβάστε την textra και στις ρυθμίσεις επιλέγουμε χωρίς τόνους, διακριτικά και διαίρεση μηνυμάτων sms
Link to comment
Share on other sites

 

Αφορά το μοντελο Α2017U που ειναι για την αγορα της Αμερικης

και οχι το Α2017G που ειναι το Global οποτε για την ωρα περιμενουμε ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Αφορά το μοντελο Α2017U που ειναι για την αγορα της Αμερικης

και οχι το Α2017G που ειναι το Global οποτε για την ωρα περιμενουμε ακομα...

Σωστα.

Παει καιρος που εχω να δω το θεμα και ξεχαστηκα...

Προσωπικα το εχω πλεον για multimedia και VR (λογω αλλου κινητου) και διαβαζοντας οτι δεν υποστηριζει το daydream η νεα εκδοση, δεν ασχοληθηκα παραπανω. Προς το παρον βεβαια, θεωρητικα θα βγαλουν διορθωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ZTE Axon 7 kernel source for Android Oreo is now available

https://www.gizchina.com/2018/10/29/zte-axon-7-kernel-source-for-android-oreo/

Ανοιξε πληρως ο δρομος για τροποποιημενες ρομς...

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το τελευταίο 10 ήμερο το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται αρκετά ακόμα και με απλή χρήση, έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και ξέρει τι μπορεί να συμβαίνει??(έχω το nougat Β09)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το τελευταίο 10 ήμερο το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται αρκετά ακόμα και με απλή χρήση, έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και ξέρει τι μπορεί να συμβαίνει??(έχω το nougat Β09)

 

 

γιατι δεν δοκιμαζεις την Β12?

εγω αυτην ειχα και δεν μου ειχε συμβει απο οσο θυμαμαι φαινομενο υπερθερμανσης.

εξαλλου η Β12 ειναι και η τελευταια επισημη ROM που κυκλοφορει για το A2017G

Link to comment
Share on other sites

Την Β12 από που την κατέβασες?και όσο για Oreo υπάρχει κάπου επίσημα?Στις Σουηδίας νομίζω είδα ότι είχε μια ενημέρωση Οκτωβρίου,αν ξέρει κάποιος...!!!
Link to comment
Share on other sites

Την Β12 την κατεβάζεις από εδώ:

 

https://www.ztedevices.com/en/support/detail?id=2304EE08F9A04ED98B58A048533F3999&fbclid=IwAR0KD4nIrbmtGSCB5Mxr9a_qCiABDH_z1Q15TrqjGkHFXmAy1I0Sl1EHjqs

 

Για να πάρεις την Oreo μέσω OTA πρέπει πρώτα να είσαι στην Β12, οπότε ένα-ένα τα βήματα

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμιά διαφορά με την Β12 από Σουηδία με ημερομηνία 11-10-18?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει καμιά διαφορά με την Β12 από τη Σουηδία με ημερομηνία 11-10-8

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμιά διαφορά με την Β12 από Σουηδία με ημερομηνία 11-10-18?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει καμιά διαφορά με την Β12 από τη Σουηδία με ημερομηνία 11-10-8

 

Θα σε γελάσω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Β12 Σουηδίας μου ηρθε ota Oreo το έκανε κάποιος?Να το κάνω να μην το κάνω????

google daydream VR, δεν δουλευει σε Oreo, αν σας αποασχολει, διαβαστε και για τυχον αλλα θεματα πριν την βαλετε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Έχω το axon 7 A2017G ενός μήνα με Android 6 και δεν μου βγάζει καθόλου αναβάθμιση!!! Γνωρίζει κάποιος τον λόγο? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...