Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την ημερομηνία αποστολής! Τυπικά λοιπόν δε μας χαλάει, αν φτάσει διμηνάκι καλύπτουμε τα λεφτά του priority :lol: Θα ανοίξεις ένα ticket και θα ζητήσεις refund για κάθε 7ήμερο επιπλέον μετά τις 45 ημέρες από την αποστολή. π.χ. εμένα αυτή τη στιγμή το tracking γράφει: "2017-11-25 12:40 Southall, Your parcel is on its way". Χοντρά χοντρά, αν μου έρθει στις 25 Γενάρη, θα είναι περίπου 60 μέρες, δηλαδή 45+15, άρα +2 εβδομάδες. Οπότε θα έχω δικαίωμα για 7+7 μέρες, που μας κάνει 5%+5%. Να σου τα μεταφορικά! :wink:

Ναι και αν καθυστερισει ακομα λιγο και ερθει την 25η Μαρτιου, θα εχεις 50% επιστροφη, αρα θα εχεις και κερδος.

Εν τω μεταξυ θα εχει κυκλοφορισει το ZTE AXON 9 :)

(Ετσι για να κανουμε και λιγο χιουμορ)

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταίο γεγονός -- 2017-12-02 20:00 Southall, Your parcel is on its way σε καλο δρομο ειμαστε... η παραγγελία έγινε 21/11/2017 2 παραγγελίες που έκανα με (No Tracking Number) 19/11/2017 (China Post Unregistered: Nov 19, 2017 14:04:13 PM PST) μου ήρθαν την δευτερά. Συμπέρασμα θα σκεφτώ πολύ καλά αν κάνω ξανά παραγγελία κάτι που έχω τρελή ανάγκη από gearbest καλύτερα να περιμένεις μια συμπαθητική προσφορά στην Ελλάδα και να το έχεις το κινητό στα χέρια σου σε 1 μέρα με εγγύηση παρα να περιμένεις ποτε θα στο στείλουν οι Κινέζοι...
venceremos
Link to comment
Share on other sites

απο ευρωπαικο αμαζον μπορειτε να παιρνετε...η τιμη ισως να μην ειναι τοσο χαμηλη οσο απο gear αλλα θα ναι πιο χαμηλη απο εδω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη λες και τόσο χαμηλή μια διαφορά των 150€ που υπάρχει αυτή τη στιγμή.

Σε όλα τα άλλα περί εγγύησης και χρόνο αναμονής συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε νέα επικοινωνία που είχα με gearbest μου είπαν να περιμένω μέχρι 20 Ιανουαρίου ,Μετά θα μου πρωτεινουν μια λύση.Αρα το express του gearbest έχει αποδεκτή καθυστέρηση τους 2 μήνες ,.για γέλια και για κλάματα(εάν ήταν με free αποστολή δεν θα μίλαγε κανείς, αλλά να πληρώνουμε μεταφορικά σε courier και να έρχεται στους δύο μήνες είναι απλά κοροϊδία)
Link to comment
Share on other sites

Σε νέα επικοινωνία που είχα με gearbest μου είπαν να περιμένω μέχρι 20 Ιανουαρίου ,Μετά θα μου πρωτεινουν μια λύση.Αρα το express του gearbest έχει αποδεκτή καθυστέρηση τους 2 μήνες ,.για γέλια και για κλάματα(εάν ήταν με free αποστολή δεν θα μίλαγε κανείς, αλλά να πληρώνουμε μεταφορικά σε courier και να έρχεται στους δύο μήνες είναι απλά κοροϊδία)

 

 

Tα μεταφορικα αυτα τα πληρωνουμε κυριως για να αποφυγουμε την εξτρα χρεωση στο τελωνειο μεταξυ μας.....δεν τα πληρωνουμε απλα για γρηγοροτερη παραδοση :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν τη λες και τόσο χαμηλή μια διαφορά των 150€ που υπάρχει αυτή τη στιγμή.

Σε όλα τα άλλα περί εγγύησης και χρόνο αναμονής συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

 

Ακριβως. Ειναι μεγαλη η διαφορα της τιμης και το ρισκο της αναμονης το παιρνουν οσοι δεν θελουν να την πληρωσουν. Δικαιο νομιζω ολοι δεν μπορει να τα εχει κανεις.

 

Ολοι ξερουμε οτι κανοντας παραγγελια νοεμβριο μηνα με τις αποστολες των χριστουγεννων να γεμιζουν τις αποθηκες αποστολης ρισκαρεις να την φας την καθυστερηση.

Προσωπικα για οτι ηθελα να εχω στα χερια μου τα χριστουγεννα για δωρακια τα ειχα παραγγειλει απο οκτωβριο και σχεδον τα παρελαβα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, τέτοιο χρόνοι παράδοσης θα πρέπει να θεωρούνται επιεικώς απαράδεκτοι από τους πελάτες και να τρώνε χοντρό κράξιμο καταστήματα και μεταφορικές, ειδικά όταν πρόκειται για τον ακριβότερο τρόπο αποστολής. Το οτι τον επιλέγουμε λόγω τελωνείων καθόλου δεν έχει να κάνει. Αν τα Χριστούγεννα έχουν μεγαλύτερο φόρτο ας προσλάβουν κόσμο ή να βάλουν κι επιπλέον δρομολόγια σε πλοία-αεροπλάνα. Με τα ψέματα κέρδη θέλουν.
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, τέτοιο χρόνοι παράδοσης θα πρέπει να θεωρούνται επιεικώς απαράδεκτοι από τους πελάτες και να τρώνε χοντρό κράξιμο καταστήματα και μεταφορικές, ειδικά όταν πρόκειται για τον ακριβότερο τρόπο αποστολής. Το οτι τον επιλέγουμε λόγω τελωνείων καθόλου δεν έχει να κάνει. Αν τα Χριστούγεννα έχουν μεγαλύτερο φόρτο ας προσλάβουν κόσμο ή να βάλουν κι επιπλέον δρομολόγια σε πλοία-αεροπλάνα. Με τα ψέματα κέρδη θέλουν.

 

Οι μεταφορές δεν είναι τόσο απλή διαδικασία, ώστε να πεις ότι θα προσλάβεις 10 χαμάληδες να κάνεις τη δουλειά σου, το προσωπικό εκπαιδεύεται για να μπορέσει να κάνει σωστά τη δουλειά.

Το αντίστοιχο θα ήταν να απαιτήσουμε από τις τράπεζες να ανοίγουν καινούργια υποκαταστήματα ή να προσλαμβάνουν επιπλέον προσωπικό επειδή 10 μέρες το χρόνο, έχουν πολύ δουλειά και μαζεύονται ουρές, γιατί όλοι οι πελάτες πηγαίνουν τελευταία στιγμή να πληρώσουν τις υποχρεώσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι είναι δύσκολο να προσλάβουν εποχικό προσωπικό και να κάνουν επιπλέον δρομολόγια σε χρονικές περιόδους που είναι γνωστό οτι θα υπάρξει αυξημένη κίνηση. Όμως, όπως και οι τράπεζες, έτσι κι αυτοί βολεύονται όσο δεν αντιδρά κανείς από κάτω. Σε καμία περίπτωση δε μπορώ να αποδεχτώ ως νορμάλ τους δύο μήνες παράδοση σε τέτοιου είδους καλοπληρωμένες (όσο το μισό βδομαδιάτικο ενός κινέζου) αποστολές. Βασικά ούτε και τον ένα μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Μην νομίζεις ότι δεν αντιδρούν οι πελάτες, εγώ προσωπικά δεν παραγγέλνω ποτέ από Κίνα μετά τις 15 Νοεμβρίου εκτός και αν βρω μια πολύ καλή ευκαιρία και δεν με νοιάζει να παραλάβω για Χριστούγεννα. Πιστεύω το ίδιο κάνουν και πολλοί άλλοι, ειδικά αν έχουν και κάποια εμπειρία στις αγορές από Κίνα
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεκούνησε το southall!!! Ανάσταση! Μπήκαν Βρεττανία. Πρέπει να παρακολουθούν το φόρουμ δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η σύμπτωση :) Edited by geokis
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεκούνησε το southal!!! Ανάσταση!

Ναι ξεκολησε απο το southall αλλα για πρωτοχρονια μαλλον δεν θα το εχουμε. Εμενα στο DPD μου γραφει "εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης Πέμπτη 4 Ιανουαριου 2018"

Δεν πειραζει ας ειναι.

Παντως οπως γραφουν και οι πιο πανω, ειναι γενικως απαραδεκτοι στην μεταφορικη, γιατι δεν νομιζω οτι φταιει το gearbest. Το λεω αυτο γιατι μια θηκη για ταμπλετ που παρηγγειλα με ελευθερη αποστολή στις 18/11/2017 ηταν στο αεροδρομιο στις 30/11/2017. Εγω φυσικα την παρελαβα στις 16/12/2017. Αρα η μεγαλυτερη καθυστερηση ηταν των ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος σκέφτεται να ακυρώσει η άλλαξε γνωμη ας επικοινωνήσει γιατί δεν είχα προλάβει να το παραγγείλω και θέλω να το πάρω και είμαι σίγουρος θα υπάρχουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι οπότε βοηθήστε τον συνάνθρωπο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παντως οπως γραφουν και οι πιο πανω, ειναι γενικως απαραδεκτοι στην μεταφορικη, γιατι δεν νομιζω οτι φταιει το gearbest. Το λεω αυτο γιατι μια θηκη για ταμπλετ που παρηγγειλα με ελευθερη αποστολή στις 18/11/2017 ηταν στο αεροδρομιο στις 30/11/2017. Εγω φυσικα την παρελαβα στις 16/12/2017. Αρα η μεγαλυτερη καθυστερηση ηταν των ΕΛΤΑ.

 

Ναι βρε, αλλά εδώ δεν έχουμε τελωνείο για έλεγχο. Η συγκεκριμένη μεταφορική θεωρείται χαμηλού κόστους και προφανώς γι΄αυτό την έχουν επιλέξει αλλά οι χρόνοι της είναι απαράδεκτοι. Εγώ όμως που αγόρασα από το gearbest δεν πρόκειται να τα βάλω με τη μεταφορική αλλά με το κατάστημα που την επέλεξε. Τέλος πάντων, προς γνώση και συμμόρφωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά παρήγγειλα και εγώ 2 axon 7 από GB το ένα 20 /11 με DPDUK και το άλλο με Belgium registered στης 28/11 Το πρώτο είναι κολλημένο Αγγλία ακόμα. Και το άλλο μου έγραψε σήμερα ότι στάλθηκε για ΕΛΤΑ.λετε να έρθει το δεύτερο πριν την πρωτοχρονιά. Edited by kiko28
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά παρήγγειλα και εγώ 2 axon 7 από GB το ένα 20 /11 με DPDUK και το άλλο με Belgium registered στης 28/11 Το πρώτο είναι κολλημένο Αγγλία ακόμα. Και το άλλο μου έγραψε σήμερα ότι στάλθηκε για ΕΛΤΑ.λετε να έρθει το δεύτερο πριν την πρωτοχρονιά.

 

Για την πρωτοχρονιά το βλέπω δύσκολο με το φόρτο των δεμάτων που υπάρχει αυτή την περιόδο αλλά την περίπτωση του τελωνείου την έχεις σκεφτεί (καθυστέρηση και φόρους που θα επιβληθούν) με το Belgium registered που έχεις επιλέξει;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκέφτηκα αν και υπάρχει πιθανότητα να περάσει έτσι μου είπαν.δυστυχως είχε σταματήσει το DpD στην δεύτερη παραγγελία και το ρίσκαρα γιατί ήταν καλή η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

https://www.z-union.eu/Thread-Axon-7-Android-Oreo-details-and-eta

Επίσημα απο zte europe (germany) oreo μέχρι τον απριλη του 2018. Με στοκ UI! Αν σκεφτείτε οτι ξεκίνησε με 6, νομίζω ότι έβαλε τα γυαλιά στους περισσότερους κατασκευαστές. Στο εξής με έχει κερδίσει ως μόνιμο πελάτη. :D

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δέμα ήταν να παραδοθεί 29/12 αλλά είναι στο τοπικό κέντρο σήμερα.

δυστυχώς λόγω των αργιών που μεσολαβούν η παράδοση πήγε για 27/12, νωρίτερα πάντως απο το εκτιμώμενο.

ελπίζω να σταθείτε εξίσου τυχεροί και να παραλάβετε εντός του '17.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...