Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά επειδή ακούω πολύ μουσική θα ήθελα να μου πείτε τις εντυπώσεις σας για τον ήχο.τα ηχεία έχω ακούσει ότι είναι καλύτερα από τα htc.ισχύει?και θα ήθελα για τον ήχο από τα ακουστικά εντυπώσεις όπου η htc(τα προηγούμενα μου τηλέφωνα) νομίζω ότι είναι κορυφή.

 

Η απόδοση στον ήχο από τα εξωτερικά ηχεία είναι σκέτη μαγεία.

Επειδή είχα το m8 στο παρελθόν θα τα χαρακτήριζα ισάξια στην χειρότερη.

 

Τώρα για την απόδοση στον ήχο από ακουστικά δεν μπορώ να σου πω μιας και χρησιμοποιώ αποκλειστικά Bluetooth stereo hands free.

 

Αλλά όλα τα review λένε τα καλύτερα και εδώ.

 

Η συσκευή είναι η υπέρτατη multimedia flagship killer συσκευή στην αγορά με το εξαιρετικό top of the top class τρίπτυχο 5.5 AMOLED 2K Display-Απόδοση εξωτερικών ηχείων -HiFi Audio support από την θύρα ακουστικών.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κινέζικη έκδοση με τα 6gb RAM, θα παίζει Ελλάδα ή θα έχει θέματα;

 

Συμφωνα με αυτο το site http://willmyphonework.net/ δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα, αλλα θα εχεις το θεμα της εγγυησης και μερικες διαφορες πχ έλλειψη capasitive buttons.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η κινεζική version δεν υποστηρίζει την 800 μπάντα LTE.

Αν για κάποιον δεν είναι σημαντικό τότε μπορεί να προχωρήσει μιας και στις περισσότερες άλλες μπάντες δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

 

 

Btw βγήκε στο support site της ZTE αναβάθμιση λογισμικού για το G version για χειροκίνητη αναβάθμιση μέσω micro sd και όχι OTA όπως με την B03 που πήραμε τον Σεπτέμβριο.

 

Πολύ minor θα την χαρακτήριζα,μάλλον κάποιες μικρό βελτιώσεις/tweaks under the hood χωρίς κανένα νέο feature/η σημαντική αναβάθμιση κάπου συγκεκριμένα.

 

Σήμερα την πέρασα.

 

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=9824F5AD299B49D8A2EE4227CFB0DB8A

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://m.joybuy.com/ware/detail/1071293

Στα 410 με μεταφορικά. Και Ευρωπαϊκή έκδοση

 

Είναι αξιόπιστο μαγαζί αυτό; Έχεις αγοράσει πάλι από εκεί γιατί πρώτη φορά το βλέπω. Επίσης γενικά. Που μπορώ να βρω σε αξιόπιστο πάλι μαγαζί τη κινεζική version καθώς δε με ενδιαφέρει ή 800? Στα 370 € που αναφέρθηκαν εδώ είναι πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή πλέον.

 

ΥΓ. Το βρήκα στο gearbest στα 405€. Δείχνει ότι είναι το ευρωπαϊκό αλλά δε βλέπω να έχει ελληνικά μέσα. Σε σας είχε;

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_424342.html?wid=11

Edited by Georgema
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ελληνικά έχει σύμφωνα με τον κατάλογο γλωσσών που αναγράφει.

 

Σε εμάς έχει κανονικά από Ευρώπη αγορασμένο όπως όλα που προορίζονται για Ευρώπη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστο μαγαζί αυτό; Έχεις αγοράσει πάλι από εκεί γιατί πρώτη φορά το βλέπω. Επίσης γενικά. Που μπορώ να βρω σε αξιόπιστο πάλι μαγαζί τη κινεζική version καθώς δε με ενδιαφέρει ή 800? Στα 370 € που αναφέρθηκαν εδώ είναι πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή πλέον.

 

ΥΓ. Το βρήκα στο gearbest στα 405€. Δείχνει ότι είναι το ευρωπαϊκό αλλά δε βλέπω να έχει ελληνικά μέσα. Σε σας είχε;

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_424342.html?wid=11

 

Το joybuy φαίνεται αξιοπιστο. Δουλεύει με PayPal και έχουν και Wikipedia. Το gearbest είναι out of stock.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν σας ενδιαφέρει η 800αρα μπάντα δεν το καταλαβαίνω.. Θα κυνηγάτε με το τουφέκι το 4g εκτός Αθηνών..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν σας ενδιαφέρει η 800αρα μπάντα δεν το καταλαβαίνω.. Θα κυνηγάτε με το τουφέκι το 4g εκτός Αθηνών..

Εγώ εκτός από αυτό δεν καταλαβαίνω πως κάποιος δίνει κοντά στα 400 ευρώ για να πάρει μια κουτσουρεμένη συσκευή χωρίς εγγύηση ουσιαστικά και δεν δίνει άλλα 40+ να το πάρει από Ευρώπη

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και μια πρώτη γεύση από Android N στο Axon 7 :D

http://www.myzte.cn/thread-317007-1-1.html

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά επειδή είμαι καινούργιος σε αγορά από το εξωτερικό θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε σας που το αγοράσατε.

 

από που να το παραγγείλω?(amazon)?

 

έχει ελληνική γλώσσα,εγγύηση και παίζει την μπάντα 800hz?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκτός από αυτό δεν καταλαβαίνω πως κάποιος δίνει κοντά στα 400 ευρώ για να πάρει μια κουτσουρεμένη συσκευή χωρίς εγγύηση ουσιαστικά και δεν δίνει άλλα 40+ να το πάρει από Ευρώπη

 

Sent from my 1+1

 

Προφανώς όσοι κοιτάμε για το κινέζικο, κοιτάμε για την έκδοση με τα 6gb/128gb και όχι για την 4gb/64gb που κυκλοφορεί στην Ευρώπη. Και προφανώς δεν έχει νόημα να πάρεις την κινέζικη έκδοση 4gb/64gb για να γλυτώσεις 40 ευρώ.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά επειδή είμαι καινούργιος σε αγορά από το εξωτερικό θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε σας που το αγοράσατε.

 

 

 

από που να το παραγγείλω?(amazon)?

 

 

 

έχει ελληνική γλώσσα,εγγύηση και παίζει την μπάντα 800hz?

 

 

 

ευχαριστώ.

 

 

Σε όλα Ναι......

Αγορά από Amazon έγινε.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όσοι κοιτάμε για το κινέζικο, κοιτάμε για την έκδοση με τα 6gb/128gb και όχι για την 4gb/64gb που κυκλοφορεί στην Ευρώπη. Και προφανώς δεν έχει νόημα να πάρεις την κινέζικη έκδοση 4gb/64gb για να γλυτώσεις 40 ευρώ.

Και εγώ θα ήθελα να αποκτήσω την μεγάλη έκδοση αλλά θα χάσεις τα τρία χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση, θα κάνει ένα μήνα να έρθει και την 800 μπάντα.

Άλλη διαφορά έχει; Επίσης το αμαζον είχε αναφέρει παλιότερα ότι μπορεί να φέρει από Νοέμβριο την μεγάλη έκδοση, δεν ισχύει;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να αποκτήσω την μεγάλη έκδοση αλλά θα χάσεις τα τρία χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση, θα κάνει ένα μήνα να έρθει και την 800 μπάντα.

Άλλη διαφορά έχει; Επίσης το αμαζον είχε αναφέρει παλιότερα ότι μπορεί να φέρει από Νοέμβριο την μεγάλη έκδοση, δεν ισχύει;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι η έλλειψη της 800άρας είναι αποτρεπτικός παράγοντας. Τα άλλα 2 δε με απασχολούν τόσο. Για το αμαζον δε ξέρω κάτι.

Πάντως σε ένα μήνυμα που έστειλα στη ZTE για την κυκλοφορία της "καλής" έκδοσης στην Ευρώπη, μου απάντησαν "We are sorry to say that, we still do not have any update on this issue"

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη Εκτιμηση μην περιμενετε την πλουσια εκδοση εκτος Κινας.

Η οριστικη αποσυρση και του Note 7 μαλιστα διευκολυνει την ZTE να μην μπει καν στη σκεψη να βγει εκτος κινεζικης επικρατειας.

Αν ηταν να το ειχε φερει θα ηταν ηδη εδω.

 

Του χρονου με το Axon 8 ειναι πολυ πολυ πιθανο να προσφερει 6/128 εκδοση και εκτος Κινας.

 

Τωρα απλα χτιζει το ονομα της και προσπαθει να καθιερωθει στις δυτικες αγορες και για αυτο κανει βημα βημα τις ενεργειες της και οχι με αλματα που εμπεριεχουν ρισκο.

 

Ετσι κι αλλιως εως πρωτους μηνες 17 δεν θα δουμε ουδεμια προταση με 6/128 στον δυτικο κοσμο απο οποιονδηποτε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να πάρεις τηλέφωνο με 128gb και να μην βάλεις κάρτα sd 128gb?Εγω έχω 2 κάρτες sim και 128 άρα κάρτα sd και ήμουν από αυτούς που ήθελαν τηλέφωνο με 128 gb.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να πάρεις τηλέφωνο με 128gb και να μην βάλεις κάρτα sd 128gb?Εγω έχω 2 κάρτες sim και 128 άρα κάρτα sd και ήμουν από αυτούς που ήθελαν τηλέφωνο με 128 gb.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1) Τα 6gb Ram (μια χαρά φτάνουν και τα 4 αλλά είμαστε tech junkies οπότε θέλω τα 6gb, είτε τα χρησιμοποιώ όλα είτε όχι)

2) Out of the box δεν πάιζουν 2 sim + sd card. Και δε θέλω να κάνω πειράματα με τις simcards μου (όχι ότι δε μπορώ ή δε ξέρω, απλά δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να τις αλλάζω αν κάτι πάει στραβά.) Οπότε και τα 128gb εσωτερικής τα χρειάζομαι.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ο εχθρός του καλού το καλύτερο σαφώς αλλά το θέμα είναι να κυκλοφορεί ευρέως και όχι να ψάχνεις Γη του Πυρός για να το βρεις :lol::p

 

Όπου η ZTE δεν το κάνει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια επειδή έμπλεξα. Με ενοχλεί ένα συγκεκριμένο νούμερο. Δεν βρήκα επιλογή μπλοκαρισματος. Ποια εφαρμογή προτείνετε; προτιμώ να την αγοράσω από το να είναι intrusive και spyware
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια επειδή έμπλεξα. Με ενοχλεί ένα συγκεκριμένο νούμερο. Δεν βρήκα επιλογή μπλοκαρισματος. Ποια εφαρμογή προτείνετε; προτιμώ να την αγοράσω από το να είναι intrusive και spyware

 

Αυτήν χρησιμοποιούσα εγώ όταν ήθελα να μπλοκάρω νούμερα και ήταν αξιόπιστη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

 

Και αυτήν που χρησιμοποιώ τώρα ως βασική εφαρμογή για κλήσεις είναι αξιόπιστη εξίσου για μπλοκάρισμα κλήσεων.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση,αν αγοράσουμε το τηλ από mediamarkt Γερμανίας τι ισχύει από εγγύηση στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση,αν αγοράσουμε το τηλ από mediamarkt Γερμανίας τι ισχύει από εγγύηση στην Ελλάδα;

 

 

Η Procordia είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος για service σε ZTE.

http://www.procordia.gr/

Επικοινώνησε μαζί τους λογικά θα ξέρουν η αλλιώς μίλα με ZTE Hellas.

 

Πάντως η αγορά της συσκευής από Γερμανία,Γαλλία,Αγγλία,Ισπανία,Ιταλία που διατίθεται επίσημα είναι 3 έτη.

 

Το γράφει και στο VIP warranty card που παρέχεται εντός συσκευασίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η Procordia είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος για service σε ZTE.

http://www.procordia.gr/

 

 

 

Aν χρειαστει δηλαδη το κινητο επισκευη μπορω να το στειλω στην Procordia αντι για γερμανια(amazon.de);

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...