Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα και την myPhone edition rom ....!!!!! Αν θελησω να το επαναφερο σε εργοστασιακες ρυθμησεις, παω στις ρυθμισεις και παταω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενον? Η εχει αλλη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ battery drain με την εφαρμογή noled τις τελευταίες μέρες στο συγκεκριμένο κινητό μόνο. Έχει άλλος ανάλογο πρόβλημα με τη συγκεκριμένη εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω περάσει την My Phone rom πρέπει να κάνω τα βήματα για καλύτερο σήμα gps του τηλεφώνου ή όλα είναι έτοιμα μέσα στην ρομ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω περάσει την My Phone rom πρέπει να κάνω τα βήματα για καλύτερο σήμα gps του τηλεφώνου ή όλα είναι έτοιμα μέσα στην ρομ???

 

Καλύτερο σήμα δε πρόκειται να δεις ότι και να κάνεις (εκτός αν κάνεις πατέντα με κεραία!).

Είναι θέμα εσωτερικού gps του κάθε κινητού.

Τα fix έχουν να κάνουν με το γρήγορο κλείδωμα και τη σωστή αναφορά θέσης-ταχύτητας σε κάποιες gps εφαρμογές.

Έχεις πρόβλημα με αργό κλείδωμα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι πρόκειται για μπαταριοφαγο εφαρμογή.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Το έχω δουλέψει δύο χρόνια χωρίς να παρατηρήσω υπερβολική κατανάλωση σε δύο κινητά (galaxy S2 και optimus G). Μόνο στο Cubot και μιλάμε για υπερβολικά μεγάλη κατανάλωση. Έκανα restart και πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σήμα δε πρόκειται να δεις ότι και να κάνεις (εκτός αν κάνεις πατέντα με κεραία!).

Είναι θέμα εσωτερικού gps του κάθε κινητού.

Τα fix έχουν να κάνουν με το γρήγορο κλείδωμα και τη σωστή αναφορά θέσης-ταχύτητας σε κάποιες gps εφαρμογές.

Έχεις πρόβλημα με αργό κλείδωμα;

 

φιλε μου μαλλον δεν καταλαβες την ερώτηση μου!!εχω φλασαρη την http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376631 που περιέχει τα fix μεσα στην ρομ!!και αυτο που ρωτάω ειναι αν πρεπει να κανω τα βήματα αυτα

GPS fix

 

Θα χρειαστείτε:

 

Rooted κινητό

MTK mobileuncle Tools (google play)

FasterGPS (google play)

 

 

Ενεργοποιούμε το WiFi ή τα data

Εγκαθιστούμε και ανοίγουμε το MobileUncle Tools και επιλέγουμε με την σειρά:

-Engineer Mode

-Engineer Mede (MTK)

-πάμε στην καρτέλα Location (4η στα δεξιά)

-Location Based Services

-Στην καρτέλα EPO

-Τσεκάρουμε τα: Enable EPO και Auto Download

-πατάμε το κουμπί EPO IDLE και θα δούμε ότι μετονομάζεται σε EPO DOWNLOADING (λίγο ποιο κάτω στο LOG βλέπουμε και την πρόοδο και περιμένουμε την ολοκλήρωση).

-Μόλις επανέλθει σε EPO IDLE πάμε πίσω στο μενού ένα βήμα

-μπαίνουμε στο YGPS και πάμε στην δεύτερη καρτέλα Information

-επιλέγουμε με την σειρά… HOT – FULL – AGPS restart.

 

 

Εγκαθιστούμε στο FasterGPS και εκτελούμε την εφαρμογή. Εκεί διαδοχικά επιλέγουμε Ευρώπη και Ελλάδα. Αυτό θα δημιουργήσει το αρχείο gps.conf με τα παρακάτω περιεχόμενα

που ειναι στο πρώτο ποστ??η δεν χρειαζεται??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω και γω να ρωτησω παλι κατι ξανα ...Τελικα μετα απο πολυ διαδικασια με διαφορα fixes για το gps που βρηκα για mtk6589 καταφερα να το κανει να κλειδωσει...Απλα το προβλημα που εχω ειναι οτι αν και καταφερε να κλειδωσει μια φορα...και αλλες φορες... εκτος απο την πρωτη φορα που εκανε κανα 10 λεπτο να κλειδωσει, καθε φορα κανει αρκετη ωρα για να κλειδωσει ... απο 2-3 λεπτα εως και κανα 10 λεπτο... ξερετε τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω περάσει την My Phone rom πρέπει να κάνω τα βήματα για καλύτερο σήμα gps του τηλεφώνου ή όλα είναι έτοιμα μέσα στην ρομ???

 

φιλε μου μαλλον δεν καταλαβες την ερώτηση μου!!εχω φλασαρη την http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376631 που περιέχει τα fix μεσα στην ρομ!!και αυτο που ρωτάω ειναι αν πρεπει να κανω τα βήματα αυτα

 

Μια χαρά την κατάλαβα.

Η ερώτησή σου ήταν αν πρέπει να κάνεις τα βήματα στον οδηγό του Gps fix, για καλύτερο σήμα.

Τα fix υπάρχουν στην ρομ (το γράφει κιόλας), αλλά σου απάντησα ότι σήμα καλύτερο δεν θα δεις.

Όλα αυτά είναι για γρήγορο κλείδωμα.

Το "καλύτερο σήμα" είναι θέμα κεραίας.

Γι αυτό στο τέλος σε ρώτησα, αν έχεις πρόβλημα με αργό κλείδωμα, να δούμε μήπως υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω 5 ημερες που αγορασα το gt99 της cubot και εχω προβλημα με το μικροφωνο οταν παιρνω τηλ οι αλλοι με ακουνε με παρασιτα και με θοριβους. Οταν βαζω το ακουστικο ο θοριβος σταματαει.

Αν παρω bluetooth ο θοριβος θα σταματησει?

Ειχε κανενας το ιδιο προβλημα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω 5 ημερες που αγορασα το gt99 της cubot και εχω προβλημα με το μικροφωνο οταν παιρνω τηλ οι αλλοι με ακουνε με παρασιτα και με θοριβους. Οταν βαζω το ακουστικο ο θοριβος σταματαει.

Αν παρω bluetooth ο θοριβος θα σταματησει?

Ειχε κανενας το ιδιο προβλημα?

ευχαριστω

Exεις δοκιμασει αυτο;;;

http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/08/03/latest-firmware-0802-for-cubot-gt99-mtk6589-quad-core-smart-phone/

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα γραφη εκει οτι πρεπει να βαλω τους οδηγους πριν κανω την εγκατασταση τους οδηγους που τους βρισκω?

 

στο πρώτο ποστ θα βρεις τα πάντα από ότι χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και την myPhone edition rom ....!!!!! Αν θελησω να το επαναφερο σε εργοστασιακες ρυθμησεις, παω στις ρυθμισεις και παταω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενον? Η εχει αλλη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και την myPhone edition rom ....!!!!! Αν θελησω να το επαναφερο σε εργοστασιακες ρυθμησεις, παω στις ρυθμισεις και παταω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενον? Η εχει αλλη διαδικασια?

 

Αν εννοείς να γίνει μαμά, όπως το πήρες, θα πρέπει να του βάλεις την μαμά ρομ.

Τι νόημα έχει όμως; Η μαμά ρομ είναι και αυτή με τις βελτιώσεις που αναφέρονται :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να γίνει μαμά, όπως το πήρες, θα πρέπει να του βάλεις την μαμά ρομ.

Τι νόημα έχει όμως; Η μαμά ρομ είναι και αυτή με τις βελτιώσεις που αναφέρονται :)

 

οχι απλα να σβησουν ολες η εφαρμογες και γενικα να καθαρισει σε οτι εβαλα και ρυθμισα εγω

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα να σβησουν ολες η εφαρμογες και γενικα να καθαρισει σε οτι εβαλα και ρυθμισα εγω

 

Τότε ναι .

Link to comment
Share on other sites

Η πιό πρόσφατη official ROM (v4)

Official ROM Cubot GT99 Version: Z18IC_CQ_89_W_H1.00_V04_09292013

 

http://www.needrom.com/mobile/cubot-gt99-2/

 

 

 

 

 

Μπήκε και όλα δείχνουν μιά χαρά...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...