Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το εχω δοκιμασει συγκεκριμενα σε coolpad f1 παλαιοτερα και δουλευαν μια χαρα..και στο κατω κατω αν εχεις θεμα ξανακανε wipe να ξανασβησει..νομιζω αν εβρισκες ακρη με ολικο ριστορ θα ελυνες γρηγορα το προβλημα σου..κυκλοφορουν στο youtube διαφορα εργαλεια επιδιορθωσης ιμει για τα letv..τα εχεις δοκιμασει ολα;;

 

ΥΓ ο cris ρε παιδια δεν ειχε πει οτι θα επιστρεψει τελη Μαΐου;;;ξερει κανεις;;ειναι καλα το παλικαρι;;

 

Εκανα τα περισσοτερα σε πολλα δεν γινεται κατι, σε αλλα αλλαζει η imei αλλα η MEID ειναι 0000...τεσπα ευχαριστω για την ιδεα!!!μην απασχολω αλλο το νημα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω δοκιμασει συγκεκριμενα σε coolpad f1 παλαιοτερα και δουλευαν μια χαρα..και στο κατω κατω αν εχεις θεμα ξανακανε wipe να ξανασβησει..νομιζω αν εβρισκες ακρη με ολικο ριστορ θα ελυνες γρηγορα το προβλημα σου..κυκλοφορουν στο youtube διαφορα εργαλεια επιδιορθωσης ιμει για τα letv..τα εχεις δοκιμασει ολα;;

 

ΥΓ ο cris ρε παιδια δεν ειχε πει οτι θα επιστρεψει τελη Μαΐου;;;ξερει κανεις;;ειναι καλα το παλικαρι;;

Απ'όσο τον έχω δει μια χαρά είναι. Απλώς έχουν αλλάξει οι προτεραιότητες του.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα περισσοτερα σε πολλα δεν γινεται κατι, σε αλλα αλλαζει η imei αλλα η MEID ειναι 0000...τεσπα ευχαριστω για την ιδεα!!!μην απασχολω αλλο το νημα!!

 

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω γνωστό που να έχει x820 να κάνω restore τα πάντα ή έστω το efs μήπως και δουλέψει πάλι το κινητό με άλλη imei.Αρα παιδιά αποχαιρετώ και γω και πάω για mi8 ή mi9.Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.Καλη συνέχεια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω γνωστό που να έχει x820 να κάνω restore τα πάντα ή έστω το efs μήπως και δουλέψει πάλι το κινητό με άλλη imei.Αρα παιδιά αποχαιρετώ και γω και πάω για mi8 ή mi9.Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.Καλη συνέχεια σε ολους

Ψαξε κανα παιδι εδω στο φορουμ που ειναι στη περιοχη σου και μπορει να σε βοηθησει. Το le max 2 θα ξαναζωντανεψει ειμαι σιγουρος αλλα με πολυ γνωση και ψαξιμο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε κανα παιδι εδω στο φορουμ που ειναι στη περιοχη σου και μπορει να σε βοηθησει. Το le max 2 θα ξαναζωντανεψει ειμαι σιγουρος αλλα με πολυ γνωση και ψαξιμο.

 

 

Αν υπάρχει κάποιος πρόθυμος τότε;Μένω Αγρίνιο και Πάτρα.Οσοι πιστοί για πειραματισμους προσέλθετε..... ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος πρόθυμος τότε;Μένω Αγρίνιο και Πάτρα.Οσοι πιστοί για πειραματισμους προσέλθετε..... ευχαριστώ.....

 

κατσε βρε...αμεσως σε αλλαγη κινητου...θα βρεθει (πιστευω) λυση...ειναι πολυ μπελας γιατι το εχω παθει παλιοτερα αλλα παντα υπαρχει λυση...αρχικα σου προτεινω τα εξης:

 

1) πηγαινε σελιδα 1444..ειδα οτι κι εκει ενα παλικαρι ειχε το ιδιο θεμα..στειλε του pm και ρωτα τον αν βρηκε τοτε λυση

 

2) βαλε xposed (το ξερω ζορικο προγραμμα αλλα ετσι κι αλλιως με τη πλατη στον τοιχο εισαι.θα το ρισκαρα στη θεση σου) και κατεβασε απο google (δεν το εχει το playstore) xposed imei changer..δοκιμασε μηπως δουλεψει κι αυτο..στις κριτικες λενε οτι δουλευει στους snapdragon

 

3) αν μπορουσες να βρεις σε ποια διαδρομη μεσα σε root explorer ειναι το αρχειο των imei ισως μπορουσαμε να σου φτιαξουμε ενα φακελο να στον στειλουμε

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

κατσε βρε...αμεσως σε αλλαγη κινητου...θα βρεθει (πιστευω) λυση...ειναι πολυ μπελας γιατι το εχω παθει παλιοτερα αλλα παντα υπαρχει λυση...αρχικα σου προτεινω τα εξης:

 

1) πηγαινε σελιδα 1444..ειδα οτι κι εκει ενα παλικαρι ειχε το ιδιο θεμα..στειλε του pm και ρωτα τον αν βρηκε τοτε λυση

 

2) βαλε xposed (το ξερω ζορικο προγραμμα αλλα ετσι κι αλλιως με τη πλατη στον τοιχο εισαι.θα το ρισκαρα στη θεση σου) και κατεβασε απο google (δεν το εχει το playstore) xposed imei changer..δοκιμασε μηπως δουλεψει κι αυτο..στις κριτικες λενε οτι δουλευει στους snapdragon

 

3) αν μπορουσες να βρεις σε ποια διαδρομη μεσα σε root explorer ειναι το αρχειο των imei ισως μπορουσαμε να σου φτιαξουμε ενα φακελο να στον στειλουμε

 

Έκανα copy paste στην nv ram- nv data ένα φάκελο imei μέσω root explorer αλλά Τζιφος.Το παιδί στη σελιδα που μου λες νομίζω είναι ανενεργό στο forum εδώ και ένα χρόνο.Με xposed δεν έχω δοκιμάσει.Θα δοκιμασω.Ευχαριστω πολυ πάντως για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος πρόθυμος τότε;Μένω Αγρίνιο και Πάτρα.Οσοι πιστοί για πειραματισμους προσέλθετε..... ευχαριστώ.....

 

Ειχα το ιδιο θεμα με ενα ZUK Z2 Pro.

Ξεκινας με το :

https://www.cyanogenmods.org/samsung-xiaomi-oppo-make-or-change-imei-number-of-snapdragon-devives/

συνεχεια στο:

https://cellphonetrackers.org/change-imei-number-snapdragon-device.html

μετα το :

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/how-to/repair-imei-meid-easiest-root-t3797844

 

αν τα παραπανω δεν παιξουν, Δοκιμαζεις με Hex editor.

https://www.youtube.com/watch?v=wIf5lmDxbnA

 

Κανε μια προσπαθεια και τα ξαναλεμε.

Ισως χρειαστει να παρασεις; Official rom για να ξεκινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα copy paste στην nv ram- nv data ένα φάκελο imei μέσω root explorer αλλά Τζιφος.Το παιδί στη σελιδα που μου λες νομίζω είναι ανενεργό στο forum εδώ και ένα χρόνο.Με xposed δεν έχω δοκιμάσει.Θα δοκιμασω.Ευχαριστω πολυ πάντως για την βοήθεια.

 

πες μου σε ποια διαδρομη ειναι ο φακελος που λες ωστε να δω απ το δικο μου κινητο τι δικαιωματα πρεπει να δωσεις...με λαθος δικαιωματα δεν παιζει να διαβασει το φακελο..αν οντως δε πιανει αυτο,τοτε δοκιμασε το xposed..προσεξε να κατεβασεις το σωστο xposed για την εκδοση android που φορας μην τυχει κακ πεσεις σε κανα brick και εχεις αλλα..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο θεμα με ενα ZUK Z2 Pro.

Ξεκινας με το :

https://www.cyanogenmods.org/samsung-xiaomi-oppo-make-or-change-imei-number-of-snapdragon-devives/

συνεχεια στο:

https://cellphonetrackers.org/change-imei-number-snapdragon-device.html

μετα το :

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/how-to/repair-imei-meid-easiest-root-t3797844

 

αν τα παραπανω δεν παιξουν, Δοκιμαζεις με Hex editor.

https://www.youtube.com/watch?v=wIf5lmDxbnA

 

 

Κανε μια προσπαθεια και τα ξαναλεμε.

Ισως χρειαστει να παρασεις; Official rom για να ξεκινησεις.

 

 

Με official rom china 16s τα προσπαθώ....μου αλλάζουν τα imei αλλά έχω meid 00000..Άρα και πάλι δεν έχω δίκτυο.Εχω μόνο μια imei αυτή που είναι γραμμένη στο κουτί.Δευτερη imei δεν ξέρω (βάζω μια από ένα άλλο τλφν που έχω)ούτε meid

Link to comment
Share on other sites

Με official rom china 16s τα προσπαθώ....μου αλλάζουν τα imei αλλά έχω meid 00000..Άρα και πάλι δεν έχω δίκτυο.Εχω μόνο μια imei αυτή που είναι γραμμένη στο κουτί.Δευτερη imei δεν ξέρω (βάζω μια από ένα άλλο τλφν που έχω)ούτε meid

 

Καλημέρα..Σου είπα και σε πμ ότι εάν βρεις το stock buckup και περάσεις restore EFS θα στρώσει.. διαφορετικά από ένα άλλο κινητό τα EFS αλλά θα έχετε τα ίδια ΙΜΕΙ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Σου είπα και σε πμ ότι εάν βρεις το stock buckup και περάσεις restore EFS θα στρώσει.. διαφορετικά από ένα άλλο κινητό τα EFS αλλά θα έχετε τα ίδια ΙΜΕΙ..

 

 

Thanks Cris.Δεν μπορώ να βρω άλλο κινητό να κάνω restore efs γι'αυτό ψάχνω άλλο τρόπο.Αν έχουν δύο κινητά την ίδια imei υπάρχει θέμα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Thanks Cris.Δεν μπορώ να βρω άλλο κινητό να κάνω restore efs γι'αυτό ψάχνω άλλο τρόπο.Αν έχουν δύο κινητά την ίδια imei υπάρχει θέμα; Ευχαριστώ

 

Τακη νομιζω οτι εχω καλα νεα...

Μετα απο αρκετο ψαξιμο, νομιζω οτι σου βρηκα το χαμενο σου imei..

Ειναι το ιδιο με αυτο που εχεις στην sim_1.. ΕΚΤΟΣ απο τα 3 τελευταια ψηφια..

Δηλαδη τα πρωτα 12 νουμερα ειναι ιδια και στα 3 τελευται νουμερα που εχεις στη sim_1, προσθετεις το 8.

sim_1=Π.Χ.-> 000000000000455

οποτε:

sim_2=P.X.-> 000000000000463

 

Το δοκιμασα σε 3 τηλ, και σε ολα,συμβαινει το ιδιο! (δεν μπορει ναναι συμπτωση)

Ας το τσεκαρουνε και αλλοι, για να το σιγουρεψουμε,,, (αν και ειμαι σιγουρος 99% πλεον..)

Νομιζω, Το βρηκαμε..:lol::lol::D

 

Οσο για το MEID, δεν τοχω ψαξει,..

Ειμαι με 2 Le max x829.. Πατωντας στο τηλ. *#06# σου βγαζει το IMEI και το MEID

Εμενα στο 1 τηλ μου βγαζει το IMEI μονο, για τις 2 καρτες

Ενω στο αλλο μου βγαζει ενα MEID και τα 2 ιμει, που οπως γραφω ποιο πανω.. (συν 8 στους 3 τελευταιους αριθμους)

Με γεια...:lol::lol::lol::lol::D

 

Υ.Γ. Το 3ο τηλ. που το τσεκαρισα Elephone P2000 και αυτο συν 8 αριθμους, στο δευτερο imei

Κανοντας κληση στο *#*#3646633#*#* σε παει στο EngineerMode kai το βαζεις ευκολα

Στο Le max 2 προφανως εχει αλλον κωδικο (αν βρω χρονο θα το ψαξω)

Οποτε αν θελεις μας λες ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ, πως το περασες (διαβασα αυτο που εγραψες, πως το περασες, αλλα ..δεν το καταλαβα)..

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ το imei 1 τελειώνει σε 34 ,το imei 2 σε 26ολα τα προηγούμενα νούμερα είναι ακριβώς τα ίδια!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

+1 και από εμένα, στην πρόσθεση του 8 στο ΙΜΕΙ

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά που ψάχνετε..Εχω περάσει με διάφορους τρόπους imei (ο πιο εύκολος ήταν με με xposed και με imei changer).Αλλάζει η imei και το βλέπω πληκτρολογωντας #*06# .Σε κάποιες ρομ εμφανίζεται το meid σε κάποιες άλλες όχι.Αλλα το αποτέλεσμα είναι ίδιο.Δεν έχω σήμα γτ το meid παραμένει 0000000.Οπως μου είπε και ο chris το θέμα λύνεται αν φορτώσω efs από ένα άλλο x820.Ψαχνω φίλους μου μήπως μπορούν να μου στείλουν efs να δοκιμάσω αλλά όλοι η το έχουν πουλήσει η το έχουν σπάσει.Νομιζω με άλλο τρόπο δεν μπορώ να το κάνω να δουλεψει.Ειναι προβλημα η αλλαγη imei σε Qualcomm.. ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ψάξιμο μην σας ταλαιπωρώ άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος,ποιο ζιπ πρεπει να περασω, για αλλαγη μπανταριας?

Τα ζιπ που βρηκα του Cris, το ενα λεει για μπανταρια 3600, και το αλλο για 4100

 

Η μπανταρια που βρηκα γραφει 3700..?

 

Και επισης, πρεπει να την περασω με την 30s, ..Η μπορω με οποιαδηποτε ρομ???

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

New build for Leeco Max2 (x2)

by Shiva Teja (shivatejapeddi)

 

▪️ Version: Pie

▪️ Build date: June 10th 2019, 1:08 pm

▪️ File size: 573.26 MiB

▪️ Md5: edeecde788710803d032b1d08f5eb339

 

▪️ Download

 

https://downloads.aospextended.com/download/x2/pie/AospExtended-v6.6-x2-20190610-1308-OFFICIAL.zip

 

#x2 #aospextended

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν θελουν πολλα-πολλα.. και τους ενδιαφερει η μπανταρια..

Την εβαλα σαν 2ο τηλ. Λιγη χρηση τηλ. και λιγο ιντερνετ..

Ρυθμιση μπανταριας.. <Λειτουργια Ultra-ενεργο>

Αποτελεσμα:

https://postimg.cc/gallery/qgf7h2ko/

 

Υ.Γ. (Βεβαια μ αυτη τη ρομ, μπορουν και ..παρα πολλα!

Νασαι καλα Χρισταρα!!! ..(εφυγες και ..χασαμε τη ..μπαλα..)

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

μπαταρία παρακαλώ και όχι αλλιώς ...και συγνώμη για το off topic, αλλά :devil::shoot::what::)

 

.....................

nininikos ZUK Z2 Pro??? έχω ένα τέτοιο σε λειτουργία ακόμη και σήμερα αλλά δεν ξέρω πως να του περάσω την 9...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκμάσει μια ωραία γκάμερα (gcam) που έχει και night mode.

Δουλεύει άψογα με την τελευταία ΑΕΧ

 

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/PleasureGlow_6.2.030.apk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά που ψάχνετε..Εχω περάσει με διάφορους τρόπους imei (ο πιο εύκολος ήταν με με xposed και με imei changer).Αλλάζει η imei και το βλέπω πληκτρολογωντας #*06# .Σε κάποιες ρομ εμφανίζεται το meid σε κάποιες άλλες όχι.Αλλα το αποτέλεσμα είναι ίδιο.Δεν έχω σήμα γτ το meid παραμένει 0000000.Οπως μου είπε και ο chris το θέμα λύνεται αν φορτώσω efs από ένα άλλο x820.Ψαχνω φίλους μου μήπως μπορούν να μου στείλουν efs να δοκιμάσω αλλά όλοι η το έχουν πουλήσει η το έχουν σπάσει.Νομιζω με άλλο τρόπο δεν μπορώ να το κάνω να δουλεψει.Ειναι προβλημα η αλλαγη imei σε Qualcomm.. ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ψάξιμο μην σας ταλαιπωρώ άλλο.

 

Το οτι δεν εχεις σημα, τις περισοτερες φορες, ειναι θεμα παροχου και οχι θεμα MEID

 

 

https://www.htc.com/gr/support/htc-u11/faq/%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AC/how-do-i-find-the-imei-and-serial-number-of-my-pho.html

 

https://support.freedompop.com/app/answers/detail/a_id/2917/~/find-your-meid-or-imei-%28serial%29-number

 

Με την 30s οταν πληκτρολογω *#06# μου βγαζει MEID & IMEI

Αλλαξα την ιδια ρομ (για να σιγουρευτω) και περασα Pie.

Ξαναπληκτρολογωντας *#06# στην Pie, μου βγαζει μονο ΙΜΕΙ

 

Επισης να ξερεις οτι δεν μας ταλαιπωρεις καθολου.. Απλως μας αρεσει και το κανουμε..:happy::lol:

(παρε τηλ τον παροχο που εχεις..)

Νασε καλα

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

μπαταρία παρακαλώ και όχι αλλιώς ...και συγνώμη για το off topic, αλλά :devil::shoot::what::)

 

.....................

nininikos ZUK Z2 Pro??? έχω ένα τέτοιο σε λειτουργία ακόμη και σήμερα αλλά δεν ξέρω πως να του περάσω την 9...

Καλως τον.

Δεν θυμαμαι πια, γιατι απο την αρχη το εχω με custom.

Προφανως περνας TWRP οπως σε καθε αλλο και στην συνεχεια φλασαρεις την ρομ.

Δεν θυμαμαι αν πρεπει να εχεις κανει treble.

Ριξε μια ματια στο zukfans και στο xda.

Δουλευει αψογα με pie aex kai resurrection remix.

Προσοχη μην το μπρικαρεις γιατι ειναι μπελας.

Καλη επιτυχια.

 

Edit.

Λοιπον μου ερχεται σιγα στον νου η διαδικασια.

Αν εισαι με μαιμου ρομ απο κινεζοκαταστημα, υπαρχει περιπτωση για soft brick περνωντος official. Σε αυτη την περιπτωση θελει καλωδιο με μπουτον. Μην σου τυχει.

 

Αν ομως εισαι με official ξεκλειδωνεις bootloader και με εντολες adb φτανεις μεχρι να φλασαρεις twrp.

 

Μετα βαλε την τελευταια RR και εισαι μια χαρα.

 

 

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πηγα να κανω αναβάθμιση μεσω των ρυθμίσεων την aex την κατεβασε αλλα οταν παταω την επιλογη εγκατασταση με πετάει πισω στις ρυθμισεις.... σας το κανει και σας? να την βαλω χειροκίνητα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...