Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία Pixel... Με dirty εγκατάσταση, 2sim, δεδομένα και wifi μονίμως ανοιχτά κτλ...

Πάνω από 5μιση ώρες SOT... 6435bb5eb6244d15b2aeb576f2932e2d.jpge42e846f8d2e0eb42d587ab844f54b80.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τελευταία revenge είναι;Ώπα λάθος η pixel είναι ετσι;

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ωστοσο τοσο γρηγορη οσο η aex η οχι; Αν ειναι πραγματι γρηγορη και με τετοια αναμονη μπαταριας μιλαμε για την ιδανικοτερη rom. Gapps εχει ενσωματομενα ετσι δεν ειναι; Mε ποιο twrp Την περναμε; Στο xda δεν εχει καταλληλο νημα για ενημερωση σε Pie; Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάτε μόνο το πόσες ώρες οθόνης έχει κάποιος.

Πρέπει να το βλέπουμε σε σχέση με πόσες ώρες χρήσης από την τελευταία φόρτιση.

Άλλο είναι να έχεις π.χ. 6 ώρες οθόνης σε 14 ώρες χρήσης καί άλλο να έχεις τις ίδιες ώρες οθόνης σε 24 ώρες ή σε 48 ώρες!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάτε μόνο το πόσες ώρες οθόνης έχει κάποιος.

Πρέπει να το βλέπουμε σε σχέση με πόσες ώρες χρήσης από την τελευταία φόρτιση.

Άλλο είναι να έχεις π.χ. 6 ώρες οθόνης σε 14 ώρες χρήσης καί άλλο να έχεις τις ίδιες ώρες οθόνης σε 24 ώρες ή σε 48 ώρες!!!:)

 

Ο καθένας έχει το μέτρο σύγκρισης του, εγώ πχ στη χρήση που το κάνω μου είναι +20-25% η μπαταρία.

 

Σαφώς και οι 6:30 ώρες ήταν αυθημερόν, εγώ το έκανα εσκεμμένα για να δω που μπορεί να φτάσει.

Έφαγα κυριολεκτικά όλη την Κυριακή πάνω στο κινητό.

 

Η βάση της pixel είναι η ΑΕΧ με όλα τα update μέσα.

 

Έχουν κάνει τρομερή δουλειά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι ωστοσο τοσο γρηγορη οσο η aex η οχι; Αν ειναι πραγματι γρηγορη και με τετοια αναμονη μπαταριας μιλαμε για την ιδανικοτερη rom. Gapps εχει ενσωματομενα ετσι δεν ειναι; Mε ποιο twrp Την περναμε; Στο xda δεν εχει καταλληλο νημα για ενημερωση σε Pie;

 

Και είναι αρκετά γρήγορη όσο και η ΑΕΧ, υποστηρίζει κανονικά f2fs και τα gapps είναι ενσωματωμένα.

Twrp βάλε το τελευταίο 3.3.0-1.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Treble είναι έτσι; Υπάρχει νήμα στο xda η κάπου αλλου;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει το μέτρο σύγκρισης του, εγώ πχ στη χρήση που το κάνω μου είναι +20-25% η μπαταρία.

 

 

 

Σαφώς και οι 6:30 ώρες ήταν αυθημερόν, εγώ το έκανα εσκεμμένα για να δω που μπορεί να φτάσει.

 

Έφαγα κυριολεκτικά όλη την Κυριακή πάνω στο κινητό.

Φώτη ξέρω ότι είσαι έμπειρος χρήστης και ξέρεις να συγκρίνεις και να κρίνεις.

Το σχόλιο το έκανα με αφορμή το sc του φίλου πιο πάνω που έδειχνε 5,37 ώρες οθόνης, αλλά σε 14 ώρες χρήσης. Και το έγραψα για χρήστες που πιθανόν να μην έχουν εμπειρία και να μην είναι εξοικιωμένοι τόσο πολύ. Και να το πω και πιο απλά....

Μπορεί κάποιος να δουλέψει για 8 ώρες συνεχόμενα το κινητό και να βγάλει 8 ώρες οθόνης. Δεν λέει κατι αυτό.

Γι αυτό έγραψα ότι πρέπει πάντα να κοιτάμε το sot σε σχέση με την συνολική χρήση και πάντα συγκρίνοντας ο καθένας τα δικά του δεδομένα. Υπεισέρχονται πολλοί παράγοντες, όπως π. Χ. το ποσό καλό σήμα έχουμε. Έχω ξαναγράψει παλιότερα για το θέμα αυτό.

Οι δικές σου 6,5 ώρες σε ένα 24ωρο είναι όντως εντυπωσιακό νούμερο για μπαταρία 3000 mAh, και μάλιστα όχι καινούργια.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Treble είναι έτσι; Υπάρχει νήμα στο xda η κάπου αλλου;

 

Δεν υπάρχει νήμα στο xda, στο telegram τα βάζουν κάτι τέτοια περίεργα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φώτη ξέρω ότι είσαι έμπειρος χρήστης και ξέρεις να συγκρίνεις και να κρίνεις.

Το σχόλιο το έκανα με αφορμή το sc του φίλου πιο πάνω που έδειχνε 5,37 ώρες οθόνης, αλλά σε 14 ώρες χρήσης. Και το έγραψα για χρήστες που πιθανόν να μην έχουν εμπειρία και να μην είναι εξοικιωμένοι τόσο πολύ. Και να το πω και πιο απλά....

Μπορεί κάποιος να δουλέψει για 8 ώρες συνεχόμενα το κινητό και να βγάλει 8 ώρες οθόνης. Δεν λέει κατι αυτό.

Γι αυτό έγραψα ότι πρέπει πάντα να κοιτάμε το sot σε σχέση με την συνολική χρήση και πάντα συγκρίνοντας ο καθένας τα δικά του δεδομένα. Υπεισέρχονται πολλοί παράγοντες, όπως π. Χ. το ποσό καλό σήμα έχουμε. Έχω ξαναγράψει παλιότερα για το θέμα αυτό.

Οι δικές σου 6,5 ώρες σε ένα 24ωρο είναι όντως εντυπωσιακό νούμερο για μπαταρία 3000 mAh, και μάλιστα όχι καινούργια.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι βρε το κατάλαβα αυτό που θες να πεις, γι'αυτό έγραψα ότι στη χρήση που το κάνω εγώ, -για μένα- είμαι στο +20-25%

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Φώτη ξέρω ότι είσαι έμπειρος χρήστης και ξέρεις να συγκρίνεις και να κρίνεις.

Το σχόλιο το έκανα με αφορμή το sc του φίλου πιο πάνω που έδειχνε 5,37 ώρες οθόνης, αλλά σε 14 ώρες χρήσης. Και το έγραψα για χρήστες που πιθανόν να μην έχουν εμπειρία και να μην είναι εξοικιωμένοι τόσο πολύ. Και να το πω και πιο απλά....

Μπορεί κάποιος να δουλέψει για 8 ώρες συνεχόμενα το κινητό και να βγάλει 8 ώρες οθόνης. Δεν λέει κατι αυτό.

Γι αυτό έγραψα ότι πρέπει πάντα να κοιτάμε το sot σε σχέση με την συνολική χρήση και πάντα συγκρίνοντας ο καθένας τα δικά του δεδομένα. Υπεισέρχονται πολλοί παράγοντες, όπως π. Χ. το ποσό καλό σήμα έχουμε. Έχω ξαναγράψει παλιότερα για το θέμα αυτό.

Οι δικές σου 6,5 ώρες σε ένα 24ωρο είναι όντως εντυπωσιακό νούμερο για μπαταρία 3000 mAh, και μάλιστα όχι καινούργια.

 

Οπως επίσης και σε τι θερμοκρασια δουλευει το κινητο κατα τη χρηση!

Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Φώτη ξέρω ότι είσαι έμπειρος χρήστης και ξέρεις να συγκρίνεις και να κρίνεις.

Το σχόλιο το έκανα με αφορμή το sc του φίλου πιο πάνω που έδειχνε 5,37 ώρες οθόνης, αλλά σε 14 ώρες χρήσης. Και το έγραψα για χρήστες που πιθανόν να μην έχουν εμπειρία και να μην είναι εξοικιωμένοι τόσο πολύ. Και να το πω και πιο απλά....

Μπορεί κάποιος να δουλέψει για 8 ώρες συνεχόμενα το κινητό και να βγάλει 8 ώρες οθόνης. Δεν λέει κατι αυτό.

Γι αυτό έγραψα ότι πρέπει πάντα να κοιτάμε το sot σε σχέση με την συνολική χρήση και πάντα συγκρίνοντας ο καθένας τα δικά του δεδομένα. Υπεισέρχονται πολλοί παράγοντες, όπως π. Χ. το ποσό καλό σήμα έχουμε. Έχω ξαναγράψει παλιότερα για το θέμα αυτό.

Οι δικές σου 6,5 ώρες σε ένα 24ωρο είναι όντως εντυπωσιακό νούμερο για μπαταρία 3000 mAh, και μάλιστα όχι καινούργια.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα σε όλους και πάλι!

Έχετε απόλυτο δίκαιο σε αυτά που γράφετε. Για το λόγο αυτό ανέβασα 2 εικόνες, η πρώτη για το SOT και η δεύτερη με την επιμέρους κατανάλωση ανά εφαρμογή, και σε πόσο χρόνο χρήσης τους. Φυσικά σημαντική παράμετρος είναι οι συνολικές ώρες αναμονής από την πλήρη φόρτιση, γι αυτό ο καθένας υπολογίζει τις ώρες οθόνης και ταυτόχρονα πρέπει να συνυπολογίζει και τις ώρες από την φόρτιση.

Επίσης υπάρχουν εφαρμογές όπως πχ αυτές που είναι για πλοήγηση, οι οποίες καταναλώνουν μεγάλη ενέργεια. Σε αυτές τις περιπτώσεις η τιμή του sot δεν μπορεί να πιάσει υψηλά νούμερα...

Το σίγουρο όμως είναι ότι αυτή η Pixel έχει καλύτερη διαχείριση ενέργειας από τις γνωστές δοκιμασμένες ρομ (AEX, Revenge κτλ)

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...

Έχουμε ξανασυζητησει αυτό το θέμα...

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7715898

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7716975

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει νήμα στο xda, στο telegram τα βάζουν κάτι τέτοια περίεργα!

Fotispigi, εχεις κανενα link ευκαιρο μηπως; Ειμαι με revenge αλλα τωρα τελευταια μου κλεινει μονος του ο ενας πυρηνας απο τους μεγαλους και λεω μηπως κανω καμια αλλαγη, να δοκιμασω τιπτες καινουριο

Link to comment
Share on other sites

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Fotispigi, εχεις κανενα link ευκαιρο μηπως; Ειμαι με revenge αλλα τωρα τελευταια μου κλεινει μονος του ο ενας πυρηνας απο τους μεγαλους και λεω μηπως κανω καμια αλλαγη, να δοκιμασω τιπτες καινουριο

 

Αν κατι καινουριο και αξιοπιστο, κατεβασε την pixelExperience

αφου εχεις βαλει το τελευταιο 3.3.0-1 twrp

 

υποστηριζει κανονικα f2fs

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατεβαζω για δοκιμη την Oxygen να δουμε τι λεει...

ειναι του shiva και πιστευω θα ειναι καλη ρομ

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Αν κατι καινουριο και αξιοπιστο, κατεβασε την pixelExperience

αφου εχεις βαλει το τελευταιο 3.3.0-1 twrp

 

υποστηριζει κανονικα f2fs

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατεβαζω για δοκιμη την Oxygen να δουμε τι λεει...

ειναι του shiva και πιστευω θα ειναι καλη ρομ

 

Φωτη κι εσενα σ' ευχαριστω για πολοστη φορα..!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησαν στο κινητό της γυναίκας τη τελευταία revenge 23/05/19. Με μια πρώτη ματιά είναι πολύ σταθερή. Πιο ολοκληρωμένη άποψη σε λίγες μερες.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να γλύψει το κουτάλι από το βάζο της OnePlus,

Μπορεί να βάλει την Oxygen OS η οποία είναι κάτι διαφορετικό απ'οτι έχουμε δει ως τώρα σε pie.

Είναι μια σταθερότητα rom που την έχει μαγειρέψει ο shiva

Έχει κάποια σφαλματακια όσο αφορά τις βιντεοκλήσεις, αλλά αν δεν τις χρησιμοποιείτε όπως εγώ, είναι περιττό.

Η ρομ αυτή ΔΕΝ δουλεύει σε f2fs, πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξουμε τα αρχεία μας σε ext4. Αυτό ΑΥΤΟΜΆΤΩΣ σημαίνει ότι θα διαγραφεί η internal. Oποτε παιδιά BACKUP BACKUP BACKUP.

 

Τα gapps συμπεριλαμβάνονται

 

Download Oxygen OS pie

 

For users who do a Clean flash :

1. Install Rom via twrp

2. Reboot to system, Complete Setup, u will notice wall paper is 3/4th of screen

3. Change wallpaper through gallery or any other wallpaper app

4. Kindly Disable Pocket mode if u are using finger print other wise, u cant unlock directly using fp

 

Changelog :

1. Ported rom from latest OOS stable relase for op3t

2. Updated Vendor from Latest AEX

3. Fixed 3.5 mm audio jack bug

4. Fixed issue with oneplus stock cam work fine now

 

BUGS:

1. Video calling in whatsapp and some apps which use hal 1 doesnt work full

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εγινε αλλα δεν μου διαβαζει καμια σιμ.Εκανα μεχρι και φορματ το κινητο.Μου βγαζει welcome to vodafone αλλα δεν μπορω να κανω κληση.ειμαι με την pixel.εκανα φορματ και περασα και την Oxygen OS αλλα τπτ..ξερει κανενας τι τρεχει?thanks Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησαν στο κινητό της γυναίκας τη τελευταία revenge 23/05/19. Με μια πρώτη ματιά είναι πολύ σταθερή. Πιο ολοκληρωμένη άποψη σε λίγες μερες.

Απο τις 23:00 το βραδυ μεχρι τις 07:30 καταναλωσε μολις 4%. Ειναι ελαχιστα πιο αργη απο την aosp στην οποια εχω περασει βεβαια και bs kernel 6.5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ξερω τι εγινε αλλα δεν μου διαβαζει καμια σιμ.Εκανα μεχρι και φορματ το κινητο.Μου βγαζει welcome to vodafone αλλα δεν μπορω να κανω κληση.ειμαι με την pixel.εκανα φορματ και περασα και την Oxygen OS αλλα τπτ..ξερει κανενας τι τρεχει?thanks

Εμφανιζει κανονικα τα Imei: Bαζεις κανονικα το pin Της καρτας;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 23:00 το βραδυ μεχρι τις 07:30 καταναλωσε μολις 4%. Ειναι ελαχιστα πιο αργη απο την aosp στην οποια εχω περασει βεβαια και bs kernel 6.5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμφανιζει κανονικα τα Imei: Bαζεις κανονικα το pin Της καρτας;

 

oxi den μπορω να βαλω pin...μου βγαζει sim toolkit welcome to vodafone.περασα μεχρι και fix modem τις 30s αλλα τπτ

εβαλα eui και μου βγαζει κλειδωμενη καρτα σιμ επικoινωνηστε με παροχο ενω οι καρτες δουλευουν.και στην eui βαζω pin

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην eui σου δουλεύουν κανονικά και στην pie δεν περνούν τα πιν;

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην eui σου δουλεύουν κανονικά και στην pie δεν περνούν τα πιν;

 

Μισό.Το κινητό είναι του αδερφού μου.Μου είπε ότι έκανε install από trwp του cris στα tools το modem fix και από τότε δεν διαβάζει τις σιμ.Του πέρασα και oxygen και την 6.0.30 του κρις.Στην 6.0.30 βάζω πιν στις σιμ αλλά δείχνει ότι δεν έχει σήμα και όταν παίρνω τλφν μου λέει δίκτυο μη διαθέσιμο.Ενω οι σιμ σε αλλα κινητα δουλεουν.Εχω κανει και φορματ Εχω δοκιμάσει και με άλλα modem fix αλλά τπτ.Μηπως έχασε τπτ με το μόντεμ φιξ που πέρασε;

βλεπω αριθμο imei 0 στα phone info τρεχων δικτυο καμι υπηρεσια

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι, το φιχ πρέπει να το κάνεις χωρίς τη σιμ μέσα.

Δοκίμασε στην έσχατη να περάσεις και στοκ recovery να δούμε

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι, το φιχ πρέπει να το κάνεις χωρίς τη σιμ μέσα.

Δοκίμασε στην έσχατη να περάσεις και στοκ recovery να δούμε

 

περασα και στοκ recovey μεχρι και 19s indian εβαλα τπτ μου διαβαζει τις σιμ αλλα γραφει οτι το δικτυο κιντης τλφν δεν ειναι διαθεσιμο

εχω

imei slot sim1

0

imei slot sim 2

not available

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

περασα και στοκ recovey μεχρι και 19s indian εβαλα τπτ μου διαβαζει τις σιμ αλλα γραφει οτι το δικτυο κιντης τλφν δεν ειναι διαθεσιμο

εχω

imei slot sim1

0

imei slot sim 2

not available

 

Εδώ μόνο ο τεράστιος cris μπορεί να σε βοηθήσει,

Η να το κάνεις θέμα στο xda.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...