Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

δεν την εχουν ανεβασει ακομα ΟΤΑ

 

Αν θελετε, περιμενετε καμια ωρα με μιαμιση να την βαλω και να σας πω τι παιζει

αλλιως ειτε με καθαρη εγκατασταση, ειτε την περνατε dirt με ενα wipe cache και cashe & davlik

 

messenger viber βιντεοκληση ακουγεσαι διπλα ή ειναι ολα οκ?οταν μπορεις Φωτη δες το και ενημερωσε με!!!!ευχαριστω

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δοκίμασα τώρα είναι η φόρτιση με κλειστό το κινητό.

Εμφανίζεται η μπαταρία σε μαύρο φοντο και από κάτω το ποσοστό.

Μετά από λίγο εξαφανίζεται με απενεργοποιημένη πλήρως την οθόνη μέχρι να πατήσεις κάποιο κουμπί και να ξαναβγεί η μπαταρία.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και το θέμα με την φόρτιση όταν είναι κλειστό.

 

a26c22cf6c77588b9d8d21602ce8aceb.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos σε όλες τις revenge παίρνω error 7 κατά την εγκατάσταση

 

κάνεις f2f ?

πρέπει να κανείς μόνο το data και το Cache f2f

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos σε όλες τις revenge παίρνω error 7 κατά την εγκατάσταση

 

Ποιο twrp έχεις;

Γιατί οι τελευταίες δυο είναι treble και θελει treble twrp

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Οκ Φώτη σε ευχαριστούμε.

 

Θα περιμένω μέχρι αύριο να δω αν θα έρθει και ΟΤΑ

 

Βγήκε και ΟΤΑ...κατεβάζω τώρα

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

έβαλα twrp 3.2.1 και έκανα f2fs και μετά έβαλα 3.2.3 και έκανα εγκατάσταση 30s firmware και 466d modem. μετά έκανα εγκατάσταση και έπαιξε κανονικά. τώρα όλα οκ.

Ευχαριστώ όλους εσάς που με τους οδηγούς σας και το μάζεμα των αρχείων σας που κάνετε την ζωή μας πιο εύκολη!

 

Για root τώρα τι ακολουθούμε?

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο πράγμα!!!

 

RevengeOS-2.2-Pasta OFFICIAL

 

➡️New build available for LeEco Le Max2 (x2)

 

ℹ️Version : 2.2 Pie

������Build date : 2019/03/12

 

Gapps included

 

������ Source Changelog -

 

-Redesigned Recorder app

-Selinux status indicator

-Fixed network signal indicator padding

-Fixed bootloop on secure boot

-Perfomance enhancements

-Faster WeatherClient

-Screen off torch gesture

 

������ Device Changelog

-Readded quick charge switch

-Readded custom doze gestures

 

https://osdn.net/projects/revengeos/storage/x2/RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190312-1758.zip/

 

Φώτης the master of revenge OS.!!!!!!:):):):):)

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έβαλα twrp 3.2.1 και έκανα f2fs και μετά έβαλα 3.2.3 και έκανα εγκατάσταση 30s firmware και 466d modem. μετά έκανα εγκατάσταση και έπαιξε κανονικά. τώρα όλα οκ.

Ευχαριστώ όλους εσάς που με τους οδηγούς σας και το μάζεμα των αρχείων σας που κάνετε την ζωή μας πιο εύκολη!

 

Για root τώρα τι ακολουθούμε?

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

έβαλα twrp 3.2.1 και έκανα f2fs και μετά έβαλα 3.2.3 και έκανα εγκατάσταση 30s firmware και 466d modem. μετά έκανα εγκατάσταση και έπαιξε κανονικά. τώρα όλα οκ.

Ευχαριστώ όλους εσάς που με τους οδηγούς σας και το μάζεμα των αρχείων σας που κάνετε την ζωή μας πιο εύκολη!

 

Για root τώρα τι ακολουθούμε?

βαζεις magisk 18.1 και εισαι οκ.....πας εδω https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

και κατεβαζεις latest stable και latest magisk manager τα βαζεις στην μνημη της συσκευης και κανεις εγκατασταση το magisk manager και σου κανει απο εκει εγκατασταση το magisk 18.1 μολις βρεθεις στο περιβαλλον του magisk πατας στην μεση της οθονης εκει που λεει ....((πατηστε για ελεγχο του safetynet))....και σου λεει ενα μηνυμα οτι πρεπει να κατεβασει το magisk ενα αρχειακι πατας οκ και εισαι ετοιμος...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Ειμαι με την τελευταια revengeos την οποία πέρασα μέσω ota , παρατήρησα ότι δεν έχω καλό σήμα (wind)και αργεί να εμφανιστεί το WiFi! Μπορώ να περάσω το 30sfirmware και το 466modem όπως είμαι τώρα ή πρέπει να εγκαταστήσω rom και τα υπόλοιπα από την αρχή;Τα αρχεία τα έχω μετατρέψει σε f2fs!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Ειμαι με την τελευταια revengeos την οποία πέρασα μέσω ota , παρατήρησα ότι δεν έχω καλό σήμα (wind)και αργεί να εμφανιστεί το WiFi! Μπορώ να περάσω το 30sfirmware και το 466modem όπως είμαι τώρα ή πρέπει να εγκαταστήσω rom και τα υπόλοιπα από την αρχή;Τα αρχεία τα έχω μετατρέψει σε f2fs!
οχι μπορεις να τα περασεις και τωρα απο πανω χωρις εγκατασταση ρομ,,,αν σου βγαλει error παει να πει οτι αναγκαστηκα πρεπει να τα κανεις ολα απο την αρχη,,αλλα απο οτι θυμαμαι ο φωτης αμα διαβασεις κανα δυο τρεις σελιδες πισω ειχε πει οτι μπορει να περαστουν και υστερα και ας ειναι f2fs.
Link to comment
Share on other sites

Η φρεσκάδα που απέκτησε το τηλέφωνο με αυτή τη έκδοση είναι το κάτι άλλο.

Δεν νομίζω να έχει υπάρξει άλλη συσκευή με τόση υποστήριξη...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Ειμαι με την τελευταια revengeos την οποία πέρασα μέσω ota , παρατήρησα ότι δεν έχω καλό σήμα (wind)και αργεί να εμφανιστεί το WiFi! Μπορώ να περάσω το 30sfirmware και το 466modem όπως είμαι τώρα ή πρέπει να εγκαταστήσω rom και τα υπόλοιπα από την αρχή;Τα αρχεία τα έχω μετατρέψει σε f2fs!

 

Κανένα προβλημα, το περνάς κανονικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η φρεσκάδα που απέκτησε το τηλέφωνο με αυτή τη έκδοση είναι το κάτι άλλο.

Δεν νομίζω να έχει υπάρξει άλλη συσκευή με τόση υποστήριξη...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανες καθαρή εγκατάσταση; Η την πέρασες dirt;

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Έκανες καθαρή εγκατάσταση; Η την πέρασες dirt;

 

Dirty με wipe cache & dalvik

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια revenge το δακτυλικο λειτουργει αψογα. Πρωτη φορα. Ουτε με την γνησια ρομ δεν δουλευε ετσι, με τετοια αποκριση και τοσο γρηγορα. Χωρις πιεση και χωρις προσπαθεια.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την RevengeOS-2.2-Pasta OFFICIAL Νew build 2019/03/12

Πάτησα φαίνεται κάποια ρύθμιση και μου εξαφανίζει την επάνω μπάρα...με την μπαταρία ρολόι κ.λ.π.

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να την κάνω να φαίνεται συνεχώς και σταθερά?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μπορω να το βρω θυμαται να μου πει κανεις αν βαλω τον bs3 και μετα θελω να γυρισω στον στοκ της aex πως γινεται: Νομιζω οτι παιρνω απο τη ρομ το boot.img και τον φλασαρω απο twrp αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως γινεται.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μπορω να το βρω θυμαται να μου πει κανεις αν βαλω τον bs3 και μετα θελω να γυρισω στον στοκ της aex πως γινεται: Νομιζω οτι παιρνω απο τη ρομ το boot.img και τον φλασαρω απο twrp αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως γινεται.
Όπως το λες είναι. Παίρνεις το boot. Img και το φλασαρεις μέσω Twrp.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πρόβλημα με την μέσα κάμερα παραμένει. Όσες Ρομ και να άλλαξα με το που το γυρίζω τη μέσα κάμερα δείχνει μαύρο και κολλάει. Πώς μπορώ να το διορθώσω; Πέρασα και άλλες κάμερες και όλες το ίδιο.

Όταν πέρασα πρώτη φορά τη Revenge κάτι δεν έκανα σωστά και από τότε έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πρόβλημα με την μέσα κάμερα παραμένει. Όσες Ρομ και να άλλαξα με το που το γυρίζω τη μέσα κάμερα δείχνει μαύρο και κολλάει. Πώς μπορώ να το διορθώσω; Πέρασα και άλλες κάμερες και όλες το ίδιο.

Όταν πέρασα πρώτη φορά τη Revenge κάτι δεν έκανα σωστά και από τότε έγινε.

Αφού έχεις αλλάξει Ρομ, αφού έχεις κάνει και factory reset, μένει να κάνεις και ένα format data. Αν και πάλι δεν επανέλθει ίσως είναι hardware πρόβλημα.

Υπ' όψιν ότι με το format data θα σβηστούν όλα από την internal, οπότε πρώτα backup

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος,πριν περασω τη ρομ εκανα wipe στο ventor και μετα μου εβγαζε ventor error και απο τότε είχα θεμα περασα ρομ μπο ανοιγε και μετα κολαγε. διαβασα σε σε καοιον αλλον συνεβει το ιδιο. το διορθωσε; εψαχνα να βρω το μηνυμα να δω μηπως του εγραψε καποιος λυση και το διορθωσε αλλα δεν το βρισκω. Παντος οταν το γυρισω στη μέσα καμερα μου κολλαει και η μπροστινη. τη σβήνω μετα δουλευει κανονικά. μολις την γυριζω στη μέσα παλι το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις αλλάξει Ρομ, αφού έχεις κάνει και factory reset, μένει να κάνεις και ένα format data. Αν και πάλι δεν επανέλθει ίσως είναι hardware πρόβλημα.

Υπ' όψιν ότι με το format data θα σβηστούν όλα από την internal, οπότε πρώτα backup

 

Έχασα και το OEM UNLOCK . Όσες rom πέρασα δεν υπήρχε μέσα σε καμία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγορίνες και καλό ΣΚ να έχουμε.

Δεν βλέπω επιλογή για fast charge και φορτίζει slow που το αλλάζω?

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...