Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως την προτεινω!

Αν την περασεις θα χρειαστεις twrp-3.2.3-1-x2:happy:

ενημερωσε..

 

Που το βρίσκω αυτό το twrp-3.2.3-1-x2?

Παρόλο που νομίζω θα περιμένω ακόμη λίγο να βελτιωθεί η μπαταριά και μετά .

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκω αυτό το twrp-3.2.3-1-x2?

Παρόλο που νομίζω θα περιμένω ακόμη λίγο να βελτιωθεί η μπαταριά και μετά .

 

Επειδη μαλλον θα μπερδευτεις να το βρεις, αν ειναι να την περασεις

ενημερωσε για να στο ανεβασω.. η αν θες να προσπαθησεις:

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/9-0-resurrection-remix-v7-0-t3894658/page4

 

σελ.4--ποστ#35

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μαλλον θα μπερδευτεις να το βρεις, αν ειναι να την περασεις

ενημερωσε για να στο ανεβασω.. η αν θες να προσπαθησεις:

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/9-0-resurrection-remix-v7-0-t3894658/page4

 

σελ.4--ποστ#35

 

Ευχαριστώ Βασίλη. Μάλλον θα περιμένω ακόμη λίγο για την μπαταρία κυρίως. Μας ενημερώνεις μόλις γίνει καλύτερη

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μετα απο χιλια ζορια καταφερα να βαλω twrp 3.2.1 και να κανω ρουτ το τηλεφωνο

ειχα κατεβασει την aex απο υτο το λινκ https://drive.google.com/uc?id=1KMlEwqtMIGmGgzv9Eh8Tf9ZWe6L8ZRu0&export=download

αλλα οταν παω ν την κανω install φου εχω κανει wipe>factory reset>back στο install>επελεξα ρομ και εσυρ προς τα δεξια για να κανει install αλλα μου βγαζει το error :zip signature verification failed και error: instaling zip file

Ξερουμε γιατι το κανει αυτο?(ξαναλεω ειμαι ασχετος με αυτα παλιαα ειχα ενα elephone το οποιο ειχα κανει ρουτ με 1 κλικ :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μετα απο χιλια ζορια καταφερα να βαλω twrp 3.2.1 και να κανω ρουτ το τηλεφωνο

ειχα κατεβασει την aex απο υτο το λινκ https://drive.google.com/uc?id=1KMlEwqtMIGmGgzv9Eh8Tf9ZWe6L8ZRu0&export=download

αλλα οταν παω ν την κανω install φου εχω κανει wipe>factory reset>back στο install>επελεξα ρομ και εσυρ προς τα δεξια για να κανει install αλλα μου βγαζει το error :zip signature verification failed και error: instaling zip file

Ξερουμε γιατι το κανει αυτο?(ξαναλεω ειμαι ασχετος με αυτα παλιαα ειχα ενα elephone το οποιο ειχα κανει ρουτ με 1 κλικ :lol::lol:)

 

Καλημέρα. Έχεις λάθος Twrp.

Δοκιμάστε αυτό εδώ https://mega.nz/#!wCAByQiJ!-odX-v8wjIQap6W8C3_5EwElMTfCitjJb4rLYxYSglU

Η να πας στην πρώτη σελίδα και να δεις τες Ρομ του Crisbal που είναι όλα αναλυτικά

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχεις λάθος Twrp.

Δοκιμάστε αυτό εδώ https://mega.nz/#!wCAByQiJ!-odX-v8wjIQap6W8C3_5EwElMTfCitjJb4rLYxYSglU

Η να πας στην πρώτη σελίδα και να δεις τες Ρομ του Crisbal που είναι όλα αναλυτικά

 

Καλημερα επειδη ειμαι αρχαριος ειχ κανει την διαδικασια που λεει εδω για αρχαριους http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

τωρα στο ιδιο ποστ εχει και για εμπειρους....κατεβασω το αρχειο που μου ειπες και κανω οτι λεει για τους εμπειρους?

NEW τελικα καταφερα να βλω το twrp 3.2.3.0 που μου ειπες αλλα μου βγαζει το error failed to mount '/vendor' (invalid argument)

Edited by mosxotrelos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πουλάω το x820 6/64 με λίγες ώρες λειτουργίας. Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη ειμαι αρχαριος ειχ κανει την διαδικασια που λεει εδω για αρχαριους http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

τωρα στο ιδιο ποστ εχει και για εμπειρους....κατεβασω το αρχειο που μου ειπες και κανω οτι λεει για τους εμπειρους?

NEW τελικα καταφερα να βλω το twrp 3.2.3.0 που μου ειπες αλλα μου βγαζει το error failed to mount '/vendor' (invalid argument)

 

Δες στο τέλος αυτού του ποστ

[25/11/2018] AEX_Pie-9-_UNOFFICIAL-le_x2-20181125-by_C.B.G που είναι στην πρώτη σελίδα και αυτού

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7646424#post7646424%22

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Δες στο τέλος αυτού του ποστ

[25/11/2018] AEX_Pie-9-_UNOFFICIAL-le_x2-20181125-by_C.B.G που είναι στην πρώτη σελίδα και αυτού

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7646424#post7646424%22

Κατεβασα το αρχειο αυτο....στη συνεχεια το ξεζιπαρα στο πς μετα συνδεσα το κινητο και με Shift+δεξι κλικ στο φακελο ανοιξα command εκει εγραψα τα ακολουθα : adb reboot bootloader

fastboot devices

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

με βγαζει στο recovery οπου επανω λεει twrp 3.2.3.0 pie κτλ.

εκει παω στο advance>tool>leeco>treblize και κανω swipe και μου βγαζει εκτος του vendor μου λεει Zip signature verification failed! error installing zip file '/sbin/trevlize.zip'

Τι εχω κνει λαθος για να μου βγαζει αυτο το error?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το αρχειο αυτο....στη συνεχεια το ξεζιπαρα στο πς μετα συνδεσα το κινητο και με Shift+δεξι κλικ στο φακελο ανοιξα command εκει εγραψα τα ακολουθα : adb reboot bootloader

fastboot devices

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

με βγαζει στο recovery οπου επανω λεει twrp 3.2.3.0 pie κτλ.

εκει παω στο advance>tool>leeco>treblize και κανω swipe και μου βγαζει εκτος του vendor μου λεει Zip signature verification failed! error installing zip file '/sbin/trevlize.zip'

Τι εχω κνει λαθος για να μου βγαζει αυτο το error?

 

Πήγαινε στην καρτέλα mount και τικαρισε το ventor.

Πια ρομ θες να περάσεις;

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην καρτέλα mount και τικαρισε το ventor.

Πια ρομ θες να περάσεις;

Καλησπέρα πριν κάνα μήνα που είχα ρωτήσει μου είχαν πει να βάλω την aex του crisbal

Update

Έκανα αυτό που μου είπες αλλά δεν με αφήνει να το τικαρω

Edited by mosxotrelos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πριν κάνα μήνα που είχα ρωτήσει μου είχαν πει να βάλω την aex του crisbal

Update

Έκανα αυτό που μου είπες αλλά δεν με αφήνει να το τικαρω

 

Θα πρέπει να το κάνεις πρώτα wipe...

Οπότε πήγαινε στην καρτέλα wipe, το κάνεις δυο φορές και έπειτα το τικαρεις.

 

Η γνώμη μου είναι να βάλεις είτε την revenge, είτε ακόμα καλύτερα την AOSiP που υποστηρίζουν f2fs αρχεία.

Τα οποία κάνουν το κινητό αστραπιαίο.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το κάνεις πρώτα wipe...

Οπότε πήγαινε στην καρτέλα wipe, το κάνεις δυο φορές και έπειτα το τικαρεις.

 

Η γνώμη μου είναι να βάλεις είτε την revenge, είτε ακόμα καλύτερα την AOSiP που υποστηρίζουν f2fs αρχεία.

Τα οποία κάνουν το κινητό αστραπιαίο.

 

Το vendor ή συνολικά wipe?γιατί σαν vendor πήγα να το κανω 2 φορές αλλά και τις 2 μου έβγαλε error

Link to comment
Share on other sites

Το vendor ή συνολικά wipe?γιατί σαν vendor πήγα να το κανω 2 φορές αλλά και τις 2 μου έβγαλε error

 

Βάλε αυτό εδώ το twrp, φτιάξε το ventor να γίνεται wipe, και μετά απο επανεκκίνηση, πέρασε το 3.2.3.

 

Καλύτερα να βάλεις μια από τις ρομ που σου προτείνω, έχουν αλλάξει πολύ εδώ και ένα μήνα που προτείναμε την ΑΕΧ.

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό εδώ το twrp, φτιάξε το ventor να γίνεται wipe, και μετά απο επανεκκίνηση, πέρασε το 3.2.3.

 

Καλύτερα να βάλεις μια από τις ρομ που σου προτείνω, έχουν αλλάξει πολύ εδώ και ένα μήνα που προτείναμε την ΑΕΧ.

Το εκανε το install της ρομ αλλα εχει κολλησει στο σημα της aex εδω και κανα 5+ λεπτα

τι βλακεια εκανα παλι?

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε το install της ρομ αλλα εχει κολλησει στο σημα της aex εδω και κανα 5+ λεπτα

τι βλακεια εκανα παλι?

 

Πέρασες μετά το 3.2.3;

 

Αν ναι, άστο κάνα 5λεπτο ακόμα και μετά ξαναπερασε την από πανω

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες μετά το 3.2.3;

 

Αν ναι, άστο κάνα 5λεπτο ακόμα και μετά ξαναπερασε την από πανω

ξαναμπηκα στο bootloader και τωρα ειδα πως ηταν η 3.2.3 εκανα wipe(factory reset) και ξαναπερναω την ρομ αλλα χωρις zim signature γτ αλλιως δεν με αφηνει

τωρα ξαναμπηκε στο σημα της aex θα περιμενω να δω

Τιποτα ακομα....το αφησα οσο εκανα μπανιο τιποτα εκει στο λογκο της aex δεν παει πραπερα

καποιος τροπος να το φτιαξω?οχι τπτ αλλο θα μεινω με εν ζτε τηλεφωνο

Edited by mosxotrelos
Link to comment
Share on other sites

Πέρασες μετά το 3.2.3;

 

Αν ναι, άστο κάνα 5λεπτο ακόμα και μετά ξαναπερασε την από πανω

τελικα φωτη ξαναεβαλα την aosip ,,η arrow δεν μου τα πολυελεγε μπορει να ειναι γρηγορη και αυτη και χωρις μπαρες..... αλλα εχει λιγοτερες δυνατοτητες..οποτε ξανα aosip.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα οταν εισαι αρχαριος αυτα παθαινεις....αφου προσπαθουσα να κανω την αεχ να ξεκολλησει απο το λογκο με καποιον μαγικο τροπο καταφερα να σβησω το system

τωρα χωρις κινητο :lol::cry:

Link to comment
Share on other sites

τελικα φωτη ξαναεβαλα την aosip ,,η arrow δεν μου τα πολυελεγε μπορει να ειναι γρηγορη και αυτη και χωρις μπαρες..... αλλα εχει λιγοτερες δυνατοτητες..οποτε ξανα aosip.

 

Ναι αφού σου είπα ότι την είχα δοκιμάσει και δεν μου άρεσε, η ΑΟSiP είναι από τις καλύτερες ρομ που έχω βάλει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχαχα οταν εισαι αρχαριος αυτα παθαινεις....αφου προσπαθουσα να κανω την αεχ να ξεκολλησει απο το λογκο με καποιον μαγικο τροπο καταφερα να σβησω το system

τωρα χωρις κινητο :lol::cry:

 

Κάτι κάνεις λάθος, πια ΑΕΧ προσπαθείς να περάσεις;

wipe πια παρτισιον κάνεις;

 

Δοκίμασε να βαλεις μια ΑOSiP η revenge

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφού σου είπα ότι την είχα δοκιμάσει και δεν μου άρεσε, η ΑΟSiP είναι από τις καλύτερες ρομ που έχω βάλει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάτι κάνεις λάθος, πια ΑΕΧ προσπαθείς να περάσεις;

wipe πια παρτισιον κάνεις;

 

Δοκίμασε να βαλεις μια ΑOSiP η revenge

 

την αεχ που εχει στην αρχικη....wipe τ γνωστα εκανα παντα data/cache και dalvik αλλα μαλλον πατησα καταλαθος το system και τωρα εχω μεινει με το κινητο στο χερι....δεν μπορω να κανω τπτ ουτε να περασω κατι μεσω πς

Link to comment
Share on other sites

την αεχ που εχει στην αρχικη....wipe τ γνωστα εκανα παντα data/cache και dalvik αλλα μαλλον πατησα καταλαθος το system και τωρα εχω μεινει με το κινητο στο χερι....δεν μπορω να κανω τπτ ουτε να περασω κατι μεσω πς

 

Όταν είσαι στο twrp, το pc δεν βλέπει τον αποθήκη σου χώρο;

Αν όχι, δεν έχεις περάσει τους drivers.

 

Δυο λύσεις υπάρχουν.

1) είτε αγοράζεις ένα ανταπτορα usb-otg και περνας μέσω usb ότι θες,

2) αν μένεις Αθήνα μπορώ να στο φτιάξω με το δικό μου.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταία revenge έχω πολλα παραπονα ότι οι συνομιλητές μου ξανακούν τον εαυτό τους όταν μου μιλάνε. Απ όσο θυμαμαι αυτό δε γινόταν παλιότερα με άλλες rom.

 

1. Το κάνει και σε άλλους;

2. Είναι θεμα της revenge ή κάτι έχει πάθει η δική μου μόνο συσκευή;

3. Πιστεύετε ότι αν βάλω την AOSIP θα διορθωθεί αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

;)

Όταν είσαι στο twrp, το pc δεν βλέπει τον αποθήκη σου χώρο;

Αν όχι, δεν έχεις περάσει τους drivers.

 

Δυο λύσεις υπάρχουν.

1) είτε αγοράζεις ένα ανταπτορα usb-otg και περνας μέσω usb ότι θες,

2) αν μένεις Αθήνα μπορώ να στο φτιάξω με το δικό μου.

 

Γυρισα ολη την Πατρα γι να βρω ενα σαπιο που δεν κουμπωνει καλα και δεν το αναγνωριζει....πρειμενω τωρα απο ενα φιλαρακι να μου δωσει....σκεφτηκα να παρω αυτα τα dual usb που απο τη μια ειναιusb και απο την αλλη type-c....αν δεν καταφερω κατι σε κανα 20 ημερο που θα κατεβω Αθηνα θα στο φερω να το βαψεις μπλε :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...