Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιημένο είναι.. παρατήρησα ότι αν συνδέσω το καλώδιο ενώ είναι κλειδωμένη η συσκευή και με κλειστή οθόνη, φορτίζει αργά. Αν ξεκλειδώσω και συνδέσω τότε φορτίζει με fast charge
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την τελευταία revenge στο κινητό το δικό μου και του αδερφού μου.Στο κινητό το δικό μου ο συνομιλητής μου ακουγε διπλά τον εαυτό του και στο κινητό του αδερφού μου ακουγε ο ίδιος 2 φορές τον εαυτό του.Στρωνει αυτό;Η το έχω μόνο εγώ;Με την eui δεν είχα τέτοιο θέμα.Απλα η revenge φαίνεται πολύ καλύτερη και θα ήθελα να την κρατήσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Προσπαθώ να περάσω την τελευταία Revenge. Ενώ ακολουθώ ακριβώς τον οδηγό την εγκαθιστώ χωρίς κανένα error, δείχνει την τουρμπίνα που γυρνάει μου κάνει bootloop και με πετάει στο recovery. Ξέρει κανείς τι μπορεί να κάνω λάθος. Έκανα το data και το cashe f2fs με την 3.2.1 recovery και μετά έβαλα κανονικά την 3.2.3.0 του Criss βάζω τα modem και μετά από reboot εγκατάσταση την rom το έκανα 3 φορές και τις 3 το ίδιο πράγμα. Πριν είχα την 6 του Criss.

leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Προσπαθώ να περάσω την τελευταία Revenge. Ενώ ακολουθώ ακριβώς τον οδηγό την εγκαθιστώ χωρίς κανένα error, δείχνει την τουρμπίνα που γυρνάει μου κάνει bootloop και με πετάει στο recovery. Ξέρει κανείς τι μπορεί να κάνω λάθος. Έκανα το data και το cashe f2fs με την 3.2.1 recovery και μετά έβαλα κανονικά την 3.2.3.0 του Criss βάζω τα modem και μετά από reboot εγκατάσταση την rom το έκανα 3 φορές και τις 3 το ίδιο πράγμα. Πριν είχα την 6 του Criss.

Κάνε τα data και cache με το twrp 3.2.1 μετατροπη σε exfat πρώτα και μετά σε f2fs για να γίνει πλήρη εκκαθάριση.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Προσπαθώ να περάσω την τελευταία Revenge. Ενώ ακολουθώ ακριβώς τον οδηγό την εγκαθιστώ χωρίς κανένα error, δείχνει την τουρμπίνα που γυρνάει μου κάνει bootloop και με πετάει στο recovery. Ξέρει κανείς τι μπορεί να κάνω λάθος. Έκανα το data και το cashe f2fs με την 3.2.1 recovery και μετά έβαλα κανονικά την 3.2.3.0 του Criss βάζω τα modem και μετά από reboot εγκατάσταση την rom το έκανα 3 φορές και τις 3 το ίδιο πράγμα. Πριν είχα την 6 του Criss.

 

Πιο twrp 3.2.3 έχεις περάσει;

 

Αν συνεχιστεί το θέμα, δοκίμασε να περασεις την προηγούμενη έκδοση της revenge και βάζεις αυτή dirt.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190317-220845.png

 

Όσοι θέλετε να περάσετε το black screen kernel μπορείτε να τους περάσετε άφοβα πλέον.

Εγώ έβαλα τον o.c

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

 

Όσοι θέλετε να περάσετε το black screen kernel μπορείτε να τους περάσετε άφοβα πλέον.

Εγώ έβαλα τον o.c

 

Αυτά δεν τα λένε έτσι σκέτα...

Βάζεις λινκ για να τον κατεβάσουμε και οδηγίες εγκατάστασης.

Αφού ξέρεις (κληρονομικό χάρισμα) οτι θα ρωτήσουμε :lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν τα λένε έτσι σκέτα...

Βάζεις λινκ για να τον κατεβάσουμε και οδηγίες εγκατάστασης.

Αφού ξέρεις (κληρονομικό χάρισμα) οτι θα ρωτήσουμε :lol:

 

Χαχα! Δίκιο έχεις!!

Λοιπόν...

 

Εγκατάσταση είναι απλό ζιπ από twrp.

Προϋπόθεση μόνο να έχετε treble twrp.

 

BlackScreen 6.3 Overclocked

 

BlackScreen 6.3 Regular

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Δίκιο έχεις!!

Λοιπόν...

 

Εγκατάσταση είναι απλό ζιπ από twrp.

Προϋπόθεση μόνο να έχετε treble twrp.

 

BlackScreen 6.3 Overclocked

 

BlackScreen 6.3 Regular

 

:up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ πάει τόσο σφαίρα που μπαίνω στον πειρασμό να δοκιμάσω καθαρή εγκατάσταση να δω αν θα βελτιωθεί κι άλλο...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Δίκιο έχεις!!

Λοιπόν...

 

Εγκατάσταση είναι απλό ζιπ από twrp.

Προϋπόθεση μόνο να έχετε treble twrp.

 

BlackScreen 6.3 Overclocked

 

BlackScreen 6.3 Regular

 

Είχα θεμα με τη φωτογραφική και με τους 2. Ξαναγύρισα στον default και είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που έχω θέμα με το led ειδοποίησεων στες κλήσεις και στα μυνήματα?

Δεν ανάβει το led ενώ είναι ενεργοποιημένο από τες ρυθμίσεις .

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Είχα θεμα με τη φωτογραφική και με τους 2. Ξαναγύρισα στον default και είναι ΟΚ.

 

Η στοκ κάμερα λειτουργεί μια χαρά. Η google πράγματι έχει θέμα..δεν ανοίγει καν

μπες revovery, advanced, tools. enable cam2api

Edited by ironbum2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει υπάρξει κάποιο module ή κάτι οτιδήποτε το οποίο να επιτρέπει την δυνατότητα εγγραφής της κλήσης στις PIE Roms. Χρησιμοποιώ το Truecaller το οποίο έχει ανενεργή τη δυνατότητα της εγγραφής. Υπάρχει κάτι που να αλλάζει τον περιορισμό αυτό της rom? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει υπάρξει κάποιο module ή κάτι οτιδήποτε το οποίο να επιτρέπει την δυνατότητα εγγραφής της κλήσης στις PIE Roms. Χρησιμοποιώ το Truecaller το οποίο έχει ανενεργή τη δυνατότητα της εγγραφής. Υπάρχει κάτι που να αλλάζει τον περιορισμό αυτό της rom? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Δοκίμασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την RevengeOS-2.2-Pasta OFFICIAL Νew build 2019/03/12

Πάτησα φαίνεται κάποια ρύθμιση και μου εξαφανίζει την επάνω μπάρα...με την μπαταρία ρολόι κ.λ.π.

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να την κάνω να φαίνεται συνεχώς και σταθερά?

Μόλις το βρήκα!

Ρυθμίσεις>Προβολή>Expanded desktop > Απενεργοποίηση του Enabled for all ή αντιθέτως ενεργοποίηση και εξαφάνιση όποιας μπάρας (πάνω, κάτω ή και των δυο) θέλεις....

Αυτός ο Black Kernel μου θυμίζει το γνωστό///Μαύρα μου νιατα και που τσαλακωθήκατε...Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλα όπως διάβασα σε απάντηση του δημιουργού ¨''Unfortunately, Google blocked the ability to record an opposite side since Android 9. You can read more about that here https://issuetracker.google.com/issues/112602629 But we are trying to find workarounds.'' Άρα πέρα από εφαρμογή δεν υπάρχει κάτι το οποίο να παρακάμπτει γενικά τον περιορισμό αυτό της Google ''εσωτερικα'' της rom?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλα όπως διάβασα σε απάντηση του δημιουργού ¨''Unfortunately, Google blocked the ability to record an opposite side since Android 9. You can read more about that here https://issuetracker.google.com/issues/112602629 But we are trying to find workarounds.'' Άρα πέρα από εφαρμογή δεν υπάρχει κάτι το οποίο να παρακάμπτει γενικά τον περιορισμό αυτό της Google ''εσωτερικα'' της rom?

Την δοκίμασες; Εγώ την χρησιμοποιούσα με anroid pie και δούλευε μια χαρά.

Βέβαια εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιώ το mix 2s σαν πρώτη συσκευή.

Θα την δοκιμάσω πάλι κάποια στιγμή.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το βρήκα!

Ρυθμίσεις>Προβολή>Expanded desktop > Απενεργοποίηση του Enabled for all ή αντιθέτως ενεργοποίηση και εξαφάνιση όποιας μπάρας (πάνω, κάτω ή και των δυο) θέλεις....

Αυτός ο Black Kernel μου θυμίζει το γνωστό///Μαύρα μου νιατα και που τσαλακωθήκατε...Καληνύχτα!

αυτο που με χαλαγε και την εβγαλα την revenage ηταν οτι υπηρχαν οι μπαρες....καλο αυτο με την δυνατοτητα εξαφανισης,,,,αλλα ρε παιδακι μου πολυ googloειδες ρομ δηλαδη το ημερολογιο και τα μηνυματα εξαρτηση φουλ απο την google και με χαλαει γιατι μυριζει πολυ φακελωμα..
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με χαλαγε και την εβγαλα την revenage ηταν οτι υπηρχαν οι μπαρες....καλο αυτο με την δυνατοτητα εξαφανισης,,,,αλλα ρε παιδακι μου πολυ googloειδες ρομ δηλαδη το ημερολογιο και τα μηνυματα εξαρτηση φουλ απο την google και με χαλαει γιατι μυριζει πολυ φακελωμα..

 

Γι'αυτό βάζεις ένα nova launcher και τις εξαφανίζεις όλες τις μπάρες!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με χαλαγε και την εβγαλα την revenage ηταν οτι υπηρχαν οι μπαρες....καλο αυτο με την δυνατοτητα εξαφανισης,,,,αλλα ρε παιδακι μου πολυ googloειδες ρομ δηλαδη το ημερολογιο και τα μηνυματα εξαρτηση φουλ απο την google και με χαλαει γιατι μυριζει πολυ φακελωμα..

Αν δεν το έχεις για δεύτερο το κινητό αυτό, αν το χρησιμοποιείς πολύ και δεν το έχεις για χαβαλέ..., αν αν αν...

πήγαινε κατ' ευθείαν εδώ....https://www.doctorandroid.gr/2019/03/google-google-calendar-tasks-keep.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γι'αυτό βάζεις ένα nova launcher και τις εξαφανίζεις όλες τις μπάρες!

Δεν βάζεις γι αυτόν τον λόγο nova, γιατί αυτό γίνεται, όπως εξήγησα λίγακι παραπάνω, και από τις custom ρυθμίσεις αυτού του soft!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το βρήκα!

Ρυθμίσεις>Προβολή>Expanded desktop > Απενεργοποίηση του Enabled for all ή αντιθέτως ενεργοποίηση και εξαφάνιση όποιας μπάρας (πάνω, κάτω ή και των δυο) θέλεις....

Αυτός ο Black Kernel μου θυμίζει το γνωστό///Μαύρα μου νιατα και που τσαλακωθήκατε...Καληνύχτα!

αυτο εκανα αλλα δεν βγαινει η κατω μπαρα παρολο που εβαλα expanded both οποιο και να εβαλα η κατω μπαρα παραμενει,,,,μηπως φταιει επειδη εβαλα και τον blackscreen kernel 6.4 (εχθες βγηκε)....???Tips2018 και φωτη εσυ τι λες??? Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα αλλα δεν βγαινει η κατω μπαρα παρολο που εβαλα expanded both οποιο και να εβαλα η κατω μπαρα παραμενει,,,,μηπως φταιει επειδη εβαλα και τον blackscreen kernel 6.4 (εχθες βγηκε)....???Tips2018 και φωτη εσυ τι λες???

 

Και σε εμένα παρόλο που δεν έχω βάλει τον black screen κερνελ η κάτω μπάρα αναζήτησης δεν φεύγει .... μάλλον πρόκειται για bug της revengeos!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα παρόλο που δεν έχω βάλει τον black screen κερνελ η κάτω μπάρα αναζήτησης δεν φεύγει .... μάλλον πρόκειται για bug της revengeos!
αν ανακαλυψω --ψεις πως βγαινει απο αλλου ας το αναφερουμε εδω...αλλιως τη απορια θα μας την λυσει ο Tips2018
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...