Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη κάνεις update από εκεί, κατέβασε την και βάλε τη χειροκίνητα, γιατί πρέπει να περάσεις και το fix ταυτόχρονα..

 

Δοκίμασα, από περιέργεια, και έκανα update, και φυσικά άρχισε τα reboot....

Οπότε.... recovery, fr, flash fix....

Και τώρα κάνει επαναφορά από icloud.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.. (και τους υπολοιπους) .,και απ οτι μου λες πρεπει ναχει καλη μπανταρια..

οποτε παω για treble me twrp αυτο:? (twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G.13.10.2018)

Μηπως μπορεις να δωσεις το λινκ της ρομ?

Και το φιχ που γραφεις ειναι ενσωματωμενο, η το περνας μετα?

Και αν το περνας μετα, που το βρισκω?

 

ΥΓ: οδηγιες Treble: Εχω βρει αυτες, που ειχε ανεβασει ο φιλος @nikose704, αν δεν κανω λαθος

 

Φλασάρεις το TWRP

Πας advanced tools leeco treblize..

Σέρνεις δεξιά και γίνεται treble

Πας αρχική σελίδα.. πατάς wipe advance wipe επιλέγεις το vendor το τικάρεις δλσ και σέρνεις να γίνει το wipe

Πας αρχική πατάς mount κει επιλέγεις το vendor

Αν επιλεγεί είσαι έτοιμος να προχωρήσεις στην εγκατάσταση..

Αφού φλασάρεις τη ρομ να βάλεις και ένα από τα τελευταία προφίλ ενέργειας...01.12.2018...οποιο θες.. ξεκινά με το στοκ..

 

Και αυτες απο την πρωτη σελιδα, (με την μεταφρ. google ομως)

 

Οδηγίες:

1) Αναβοσβήνει το παραπάνω κατεβασμένο Trew TWRP. Και πάλι υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αναβοσβήνετε το TWRP όπως:

Χρησιμοποιήστε το TWRP και αναβοσβήνετε τη νέα ανάκτηση ως εικόνα στο διαμέρισμα ανάκτησης.

Χρησιμοποιήστε τη γρήγορη εκκίνηση στον υπολογιστή για να αναβοσβήνει η εικόνα ανάκτησης.

Εάν έχετε πρόσβαση root, τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια εφαρμογή όπως το Flashify για να αναβοσβήνει η ανάκτηση.

2) Επανεκκινήστε στην αποκατάσταση για να βεβαιωθείτε ότι ξεκίνησε η έκδοση των πρίμων.

3) Στο μενού "Advanced" μεταβείτε στα Εργαλεία και στη συνέχεια στο Leeco. Μέσα από εκεί κάντε κλικ και σύρετε στο "Trebllize"

4) Στη συνέχεια, κάντε κλικ στο σκουπίστε στις αρχικές σελίδες του TWRPεπιλέξτε τον προμηθευτή και καταργήστε την επιλογή όλων των άλλων διαμερισμάτων και σύρετε για να σκουπίσετε. Ωραία έχετε

δημιουργήσει με επιτυχία το διαμέρισμα προμηθευτή.

5) Προαιρετικά, μπορείτε επίσης να προσπαθήσετε να προσαρτήσετε το διαμέρισμα του προμηθευτή, για να δείτε εάν τοποθέτησε χωρίς σφάλματα στο

6) Μετά από αυτά τα στοιχεία σκουπίστε το σύστημα Dalvik cache και cache και πωλητής και flash rom ..

 

Βλεπω εδω καποιες μικροδιαφορες... και ψιλομπερδευωμαι.. Εδω καποια βοηθεια;;;

 

Τα πράγματα έχουν γίνει ευκολότερα πλέον!

 

1) κατεβάζεις και βάζεις το Τwrp που αναφέρεις...

 

2) από αυτό εδώ το ποστ κατεβάζεις τη ρομ και το φιξ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7750475#

 

3) κατεβάζεις gapps.

 

4) αφού περάσεις το twrp που προαναφέραμε, μπαίνεις και κάνεις 2 φορες wipe τα: cache/ cache & dalvik / data / system / ΚΑΙ για πρώτη και ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ φορα το vendor. Δεν χρειάζεται να κάνεις treblize, τα κάνει όλα αυτόματα το twrp του cris!

 

Φλας τη ρομ/ φλας τα gapps/ φλας το fix.

Επανεκκίνηση....

Done!

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ξαναγυρισα στην 25/12. Παρόλο που περασα το fix συνέχιζε να κάνει επανεκκινησεις. Τώρα ειμαι και παλι super με thermal profiles, remote control, miracast, viper

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα έχουν γίνει ευκολότερα πλέον!

 

1) κατεβάζεις και βάζεις το Τwrp που αναφέρεις...

 

2) από αυτό εδώ το ποστ κατεβάζεις τη ρομ και το φιξ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7750475#

 

3) κατεβάζεις gapps.

 

4) αφού περάσεις το twrp που προαναφέραμε, μπαίνεις και κάνεις 2 φορες wipe τα: cache/ cache & dalvik / data / system / ΚΑΙ για πρώτη και ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ φορα το vendor. Δεν χρειάζεται να κάνεις treblize, τα κάνει όλα αυτόματα το twrp του cris!

 

Φλας τη ρομ/ φλας τα gapps/ φλας το fix.

Επανεκκίνηση....

Done!

 

Κατ αρχην Χρονια σου πολλα..

 

Εχω κατεβασει τα εξεις:

 

1.Twrp: twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G.13.10.2018

 

2.Rom: AospExtended-v6.1-x2-20190104-0832-OFFICIAL

 

3.open_gapps: open_gapps-arm64-9.0-micro-20190105

 

4.ShivaFPFix..

 

Εδω που γραφεις:

4) αφού περάσεις το twrp που προαναφέραμε, μπαίνεις και κάνεις 2 φορες wipe τα: cache/ cache & dalvik / data / system / ΚΑΙ για πρώτη και ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ φορα το vendor. Δεν χρειάζεται να κάνεις treblize, τα κάνει όλα αυτόματα το twrp του cris!

 

Στο σημειο που λες,

ΚΑΙ για πρώτη και ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ φορα το vendor. Δεν χρειάζεται να κάνεις treblize, τα κάνει όλα αυτόματα το twrp του cris!

 

ΔΗΛΑΔΗ:

Κανω 2 φορες wipe τα: cache/ cache & dalvik / data / system

 

ΜΕΤΑ:

Πας advanced tools leeco treblize..

Σέρνεις δεξιά και γίνεται treble

Πας αρχική σελίδα.. πατάς wipe advance wipe επιλέγεις το vendor το τικάρεις δλσ και σέρνεις να γίνει το wipe

Πας αρχική πατάς mount κει επιλέγεις το vendor

Αν επιλεγεί είσαι έτοιμος να προχωρήσεις στην εγκατάσταση..

 

ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ:

Πας αρχική πατάς mount κει επιλέγεις το vendor

Αν επιλεγεί είσαι έτοιμος να προχωρήσεις στην εγκατάσταση.. (εδω τωρα)..

Αν επιλεγεί,το αφηνω επιλεγμενο??? Η το αποεπιλεγω??? Και συνεχιζω με την εγκατασταση?:O

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην Χρονια σου πολλα..

 

Εχω κατεβασει τα εξεις:

 

1.Twrp: twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G.13.10.2018

 

2.Rom: AospExtended-v6.1-x2-20190104-0832-OFFICIAL

 

3.open_gapps: open_gapps-arm64-9.0-micro-20190105

 

4.ShivaFPFix..

 

Εδω που γραφεις:

4) αφού περάσεις το twrp που προαναφέραμε, μπαίνεις και κάνεις 2 φορες wipe τα: cache/ cache & dalvik / data / system / ΚΑΙ για πρώτη και ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ φορα το vendor. Δεν χρειάζεται να κάνεις treblize, τα κάνει όλα αυτόματα το twrp του cris!

 

Στο σημειο που λες,

ΚΑΙ για πρώτη και ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ φορα το vendor. Δεν χρειάζεται να κάνεις treblize, τα κάνει όλα αυτόματα το twrp του cris!

 

ΔΗΛΑΔΗ:

Κανω 2 φορες wipe τα: cache/ cache & dalvik / data / system

 

ΜΕΤΑ:

Πας advanced tools leeco treblize..

Σέρνεις δεξιά και γίνεται treble

Πας αρχική σελίδα.. πατάς wipe advance wipe επιλέγεις το vendor το τικάρεις δλσ και σέρνεις να γίνει το wipe

Πας αρχική πατάς mount κει επιλέγεις το vendor

Αν επιλεγεί είσαι έτοιμος να προχωρήσεις στην εγκατάσταση..

 

ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ:

Πας αρχική πατάς mount κει επιλέγεις το vendor

Αν επιλεγεί είσαι έτοιμος να προχωρήσεις στην εγκατάσταση.. (εδω τωρα)..

Αν επιλεγεί,το αφηνω επιλεγμενο??? Η το αποεπιλεγω??? Και συνεχιζω με την εγκατασταση?:O

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

 

Στα ξαναγράφω από την αρχή να μη γίνει μπέρδεμα...

 

1) έχεις βάλει twrp που λέμε.

Μετά...

Η πρώτη δουλειά που κάνεις είναι να πας στο wipe και να κάνεις δυο φορές wipe τα εξής...

cache/ cache & dalvik / data / system / vendor.

 

Μετά πας install και τα κάνεις με τη σειρά που γράφω...

 

Τώρα.

α) Το βημα με το treblize το ξεχνάς.

Το κάνει αυτόματα πλέον το twrp.

Θα το κάνεις ΜΟΝΟ αν στο πρώτο βήμα (στο wipe) δεν σου τικαρει το vendor. (99,9% θα στο τικαρει)

 

β) το μουντ πάλι το ξεχνάς, αυτό χρειαζόταν στα αρχικά στάδια που βγήκε το treble, τώρα είναι όλα πολύ εύκολα.

 

Κανε τα βήματα όπως στα γράφω και 99,9% δεν θα χρειαστείς κάτι αλλο....

Αααννν δεν σου τικαρει τωρα το vendor στο wipe, τότε κάνε treblize και μετά ξανά από την αρχή τα wipe που σου γράφω..

 

Υ.γ

Εκεί που λέω "πρώτη και τελευταία φορά wipe το vendor"

Σημαίνει: από τη στιγμή που θα το κανεις δυο φορές wipe μαζι με τα αλλα partition και περάσεις το λειτούργικο, το ξεχνάς.

Όσες φορές και να κάνεις wipe και να ξαναλλαξεις λειτουργικά, οοοοο,τι και να ξαναπεράσεις στο κινητό, ΔΕΝ θα ξανακανεις wipe το vendor. Το ξεχνάς κυριολεκτικά.

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @fotispigi χρόνια σου πολλά και καλά. Να είσαι πάντα καλά να βοηθάς!!!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

 

Στα ξαναγράφω από την αρχή να μη γίνει μπέρδεμα...

 

1) έχεις βάλει twrp που λέμε.

Μετά...

Η πρώτη δουλειά που κάνεις είναι να πας στο wipe και να κάνεις δυο φορές wipe τα εξής...

cache/ cache & dalvik / data / system / vendor.

 

Μετά πας install και τα κάνεις με τη σειρά που γράφω...

 

Τώρα.

α) Το βημα με το treblize το ξεχνάς.

Το κάνει αυτόματα πλέον το twrp.

Θα το κάνεις ΜΟΝΟ αν στο πρώτο βήμα (στο wipe) δεν σου τικαρει το vendor. (99,9% θα στο τικαρει)

 

β) το μουντ πάλι το ξεχνάς, αυτό χρειαζόταν στα αρχικά στάδια που βγήκε το treble, τώρα είναι όλα πολύ εύκολα.

 

Κανε τα βήματα όπως στα γράφω και 99,9% δεν θα χρειαστείς κάτι αλλο....

Αααννν δεν σου τικαρει τωρα το vendor στο wipe, τότε κάνε treblize και μετά ξανά από την αρχή τα wipe που σου γράφω..

 

Υ.γ

Εκεί που λέω "πρώτη και τελευταία φορά wipe το vendor"

Σημαίνει: από τη στιγμή που θα το κανεις δυο φορές wipe μαζι με τα αλλα partition και περάσεις το λειτούργικο, το ξεχνάς.

Όσες φορές και να κάνεις wipe και να ξαναλλαξεις λειτουργικά, οοοοο,τι και να ξαναπεράσεις στο κινητό, ΔΕΝ θα ξανακανεις wipe το vendor. Το ξεχνάς κυριολεκτικά.

 

Σ ευχαριστώ!!!!! Με τέτοια ανάλυση οδηγιών!!!!! ...που... να πας..

Νασαι καλα

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

καινουργια σημερινη RevengeOS 2.2 Pasta for Le Max 2 - the Beautiful update STABLE 06/01 (Non Treble)

Download: https://get.revengeos.com/x2/Revenge...90106-1129.zip

 

αλλαγες ROM changelog

- Fixed weather info

- Quick settings weather info

- Volume panel has been expanded

- Tinted volume slider

- Different ringtone for each SIM

- Allow unlinked notification and ringtone volume

- Expanded desktop

- Lockscreen weather

- Delete notifications with FP scanner (supported devices)

- Bug fixes

- ROM size has been reduced more than 15%

- Merged latest CAF tag

Device changelog

- Fixed miracast

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @fotispigi χρόνια σου πολλά και καλά. Να είσαι πάντα καλά να βοηθάς!!!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ Σωκράτη!

 

Όλα ξεκίνησαν πριν ένα χρόνο ακριβώς

Που μετά από το γιορτινό τραπέζι και συζήτηση με φίλους, μου έβαλε κάποιος το μικρόβιο να σκαλίσω το κινητό.

Δεν έχασα ευκαιρία!

Με το που έφυγαν το απόγευμα μπήκα αμέσως και έγινα μέλλος του φόρουμ...

Το μόνο που ήξερα ως τότε, ηταν να ανοιγωκλεινω το κινητό, άντε και στην καλύτερη να κάνω ένα καθαρισμό με το cleanmaster...

Τα 5 πραγματα που έχω μάθει, εδώ μέσα από ΕΣΑΣ τα έχω μάθει και τα μεταδίδω...!!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Σωκράτη!

 

Όλα ξεκίνησαν πριν ένα χρόνο ακριβώς

Που μετά από το γιορτινό τραπέζι και συζήτηση με φίλους, μου έβαλε κάποιος το μικρόβιο να σκαλίσω το κινητό.

Δεν έχασα ευκαιρία!

Με το που έφυγαν το απόγευμα μπήκα αμέσως και έγινα μέλλος του φόρουμ...

Το μόνο που ήξερα ως τότε, ηταν να ανοιγωκλεινω το κινητό, άντε και στην καλύτερη να κάνω ένα καθαρισμό με το cleanmaster...

Τα 5 πραγματα που έχω μάθει, εδώ μέσα από ΕΣΑΣ τα έχω μάθει και τα μεταδίδω...!!

 

Αυτο που ξεχασα, ειναι αν η ρομ ειναι ρουτ..

Αν δεν ειναι, περναω μετα το Magisk? ..και ποιο?:)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξεχασα, ειναι αν η ρομ ειναι ρουτ..

Αν δεν ειναι, περναω μετα το Magisk? ..και ποιο?:)

 

μολις βαλεις τη ρομ και κανεις την πρωτη επαννεκινηση,

βαζεις γλωσσες, ΔΕΝ συνδεεσαι στο ιντερνετ, κανεις επανεκκινηση στο recovery και βαζεις το magisk v18

μετα μπαινεις κανονικα στο λογαριασμο σου κτλ

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

μολις βαλεις τη ρομ και κανεις την πρωτη επαννεκινηση,

βαζεις γλωσσες, ΔΕΝ συνδεεσαι στο ιντερνετ, κανεις επανεκκινηση στο recovery και βαζεις το magisk v18

μετα μπαινεις κανονικα στο λογαριασμο σου κτλ

 

Νασε καλα Φωτη..

Ευχαριστω και παλι..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

καινουργια σημερινη RevengeOS 2.2 Pasta for Le Max 2 - the Beautiful update STABLE 06/01 (Non Treble)

Download: https://get.revengeos.com/x2/Revenge...90106-1129.zip

 

αλλαγες ROM changelog

- Fixed weather info

- Quick settings weather info

- Volume panel has been expanded

- Tinted volume slider

- Different ringtone for each SIM

- Allow unlinked notification and ringtone volume

- Expanded desktop

- Lockscreen weather

- Delete notifications with FP scanner (supported devices)

- Bug fixes

- ROM size has been reduced more than 15%

- Merged latest CAF tag

Device changelog

- Fixed miracast

 

Την Χ2 κατεβάζουμε, σωστά?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Την Χ2 κατεβάζουμε, σωστά?

ναι x2 απο αυτο το λινκ κατεβαινει αμεσα.............. https://osdn.net/projects/revengeos/storage/x2/RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190106-1129.zip/

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά στην παρέα.

 

Μου έφτασε και εμένα το 4/64 μετά από 41 ημέρες:lol: (με priority direct, αλλά έπεσα στις γιορτές) από Banggood.

Αναμενόμενα είναι όπως έχei αναφερθεί, ένα "Υβρίδιο" X821 case με X829 μητρική, το οποίο παρά την απουσία της Β20, δεδομένου ότι εξαρχής αγοράστηκε για 2ο κινητό, και κυρίως λόγω της πολύ καλής υποστήριξης που βλέπω και εδώ μέσα αλλά και στο XDA, θα το κρατήσω.

 

θα ήθελα να "παίξω" με custom kernel για λίγο OC/Antutu μέχρι να το κάνω daily use..

Για την EUI Nougat ο Blackscreen δεν δούλεψε, υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει δοκιμάσει κανένας?

Επίσης, το ίδιο για την Revenge OS, υπάρχει κάποιος OC Kernel?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την aex 25/12 και εχω παρατηρησει οτι σε συγκεκριμενο δικτυο μιας καφετεριας στη περιοχη μου ναι μεν συνδεεται στο εικονιδιο αλλα δεν εχω προσβαση στο διαδικτυο και αν εχω μπαινω σε συγκεκριμενες σελιδες και σε καποιες αλλες οχι. Επισης οταν γινεται αυτο παρατηρησα οτι το magisk κρασαρει. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι παρομοιο η........δε με θελει η καφετερια;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την aex 25/12 και εχω παρατηρησει οτι σε συγκεκριμενο δικτυο μιας καφετεριας στη περιοχη μου ναι μεν συνδεεται στο εικονιδιο αλλα δεν εχω προσβαση στο διαδικτυο και αν εχω μπαινω σε συγκεκριμενες σελιδες και σε καποιες αλλες οχι. Επισης οταν γινεται αυτο παρατηρησα οτι το magisk κρασαρει. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι παρομοιο η........δε με θελει η καφετερια;

 

Αυτό συμβαίνει γιατί το συγκεκριμένο wifi spot έχει κλειδωμένες σελίδες που μπορείς να μπεις οχ μέσα κοινωνικής δικτύωσης απλές ιστοσελίδες κλπ... Από τη στιγμή που wifi έστω και σε μια δεν φταίει η τον αλλά το spot..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

AospExtended-v6.1-x2-20190104-0832-OFFICIAL

Do all steps mentioned above. But the Phone is till have random reboot.

My advice... Go back to 25/01 version till we have another update. I had the same problem

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά στην παρέα.

 

Μου έφτασε και εμένα το 4/64 μετά από 41 ημέρες:lol: (με priority direct, αλλά έπεσα στις γιορτές) από Banggood.

Αναμενόμενα είναι όπως έχei αναφερθεί, ένα "Υβρίδιο" X821 case με X829 μητρική, το οποίο παρά την απουσία της Β20, δεδομένου ότι εξαρχής αγοράστηκε για 2ο κινητό, και κυρίως λόγω της πολύ καλής υποστήριξης που βλέπω και εδώ μέσα αλλά και στο XDA, θα το κρατήσω.

 

θα ήθελα να "παίξω" με custom kernel για λίγο OC/Antutu μέχρι να το κάνω daily use..

Για την EUI Nougat ο Blackscreen δεν δούλεψε, υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει δοκιμάσει κανένας?

Επίσης, το ίδιο για την Revenge OS, υπάρχει κάποιος OC Kernel?

 

Καλησπερα, περιμενω κι εγω ενα τετοιο για παιχνιδι περισσοτερο και πειραματα. Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει την Β20? Περα απο το τι λεει το καταστημα, το Χ821 την εχει. Αν εχει μητρικη απο Χ829, ειναι Χ829, οχι Χ821.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περιμενω κι εγω ενα τετοιο για παιχνιδι περισσοτερο και πειραματα. Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει την Β20? Περα απο το τι λεει το καταστημα, το Χ821 την εχει. Αν εχει μητρικη απο Χ829, ειναι Χ829, οχι Χ821.

 

Καλησπέρα,

Ναι δυστυχώς, την "ενεργοποίησα" μέσω Qualcomm diag mode, αλλά τπτ.. (έχω ασθενές 4G βέβαια ~23mbit down, αλλά συνδέεται εδώ που είμαι μέσω Band 3..).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ναι δυστυχώς, την "ενεργοποίησα" μέσω Qualcomm diag mode, αλλά τπτ.. (έχω ασθενές 4G βέβαια ~23mbit down, αλλά συνδέεται εδώ που είμαι μέσω Band 3..).

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Θα τους παρει και θα τους σηκωσει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Θα τους παρει και θα τους σηκωσει....

 

επειδη και εγω το εχω με τα λεγομενα που λετε πιο πριν στα ποστ και ειναι απο το συγκεκριμενο καταστημα δεν εχει την b20 αλλα εχω 4g με cosmote.Απλα ολη η ιστορια εχει ως εξης επειδη φουνταρε η εταιρια και της εμειναν συσκευες για αμερικη (x829) μην ξεχναμε οτι την κατω βολτα την πηρε ειδικα οταν εκανε το ανοιγμα προς αμερικη,,μεν και πριν υπηρχαν και πριν προβληματα...την εμειναν συσκευες και επρεπε με καποιον τροπο να δατεθουν

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ειναι γνωστα, αλλα δεν δικαιολογει το να πουλαει χ829 για χ821.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Εδώ, ήδη πήραν κάποιοι partial-refund, από 20€+ (ένας δηλώνει 35€). Έστειλα email το πρωί ζητώντας και εγώ κάποιο refund, και αν γίνει τελικά θα ενημερώσω. Στα 109€ που μου κόστισε συνολικά πιο σημαντικό βάζω τα 64gb χώρου (δεδομένου ότι δεν έχει Microsd), παρά την Β20, αλλά για την κοροϊδία και μόνο έστειλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...