Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια!!!ειμαι με τη ρομ LeMax2 6.0.030s-V-16-x820/x822 OFFICIAL SUPER-MODDED-ROMand Google Edition και ο phone manager εχει θεμα(σταματησε να λειτουργει)...μηπως υπαρχει πουθενα να τον κατεβασω παλι και να τον κανω install απο recovery?Ευχασριστω!!!!!!

 

Πολύ περίεργο να γίνει αυτό εκτός και αν πειράχτηκε κάτι από άλλη εφαρμογή που έβαλες...

Τέλος πάντων... Φλασάρεις μια τη ρομ από πάνω ξανά όπως είναι ή αν έχεις την 1η έκδοση βάζεις την 2η έκδοση.... ή εναλλακτικά βάζεις τον καθαρό manager v26 χωρίς την κινεζιες που είναι και ποιο ελαφρύς...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο να γίνει αυτό εκτός και αν πειράχτηκε κάτι από άλλη εφαρμογή που έβαλες...

Τέλος πάντων... Φλασάρεις μια τη ρομ από πάνω ξανά όπως είναι ή αν έχεις την 1η έκδοση βάζεις την 2η έκδοση.... ή εναλλακτικά βάζεις τον καθαρό manager v26 χωρίς την κινεζιες που είναι και ποιο ελαφρύς...

 

απο που κατεβαζω τον phone manager v26?thanks again!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο που κατεβαζω τον phone manager v26?thanks again!!!!

 

Αρχική σελίδα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7622661#post7622661

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει φιξακι για αυτό λόγω fp βάλτο από πάνω...

Test 2: 1. Remove fingerprints before flash

2. Flash zip, reboot and add back fingerprints and reboot

https://mega.nz/#!tGxHHIha!aGJTsa6VsjE4kYLhLCEkh_Vxq-M6c6WNAkEqh8TlVuo

Δοκίμασα και το πέρασα από πάνω και αφού δε δούλεψε έκανα και το δεύτερο πρώτα με αφαίρεση fp αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Βέβαια τα reboot έχουν ελαχιστοποιηθει. Διάβασα ότι αν περάσω τον bs kernel ότι μπορεί να επιλυθεί, ισχύει κάτι τέτοιο; Τώρα το δοκιμάζω χωρίς fp μόνο με pin κλειδώματος οθόνης. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το πέρασα από πάνω και αφού δε δούλεψε έκανα και το δεύτερο πρώτα με αφαίρεση fp αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Βέβαια τα reboot έχουν ελαχιστοποιηθει. Διάβασα ότι αν περάσω τον bs kernel ότι μπορεί να επιλυθεί, ισχύει κάτι τέτοιο; Τώρα το δοκιμάζω χωρίς fp μόνο με pin κλειδώματος οθόνης. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

Ναι..να περιμένεις να βγάλει άλλη ριμ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το πέρασα από πάνω και αφού δε δούλεψε έκανα και το δεύτερο πρώτα με αφαίρεση fp αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Βέβαια τα reboot έχουν ελαχιστοποιηθει. Διάβασα ότι αν περάσω τον bs kernel ότι μπορεί να επιλυθεί, ισχύει κάτι τέτοιο; Τώρα το δοκιμάζω χωρίς fp μόνο με pin κλειδώματος οθόνης. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
Κι εγω ειχα το ιδιο πρόβλημα και γυρισα στην 25/12 και ολα μια χαρα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που όλα έβαιναν καλώς, μπαίνω twrp να κάνω ένα καλιμπραρισμα την μπαταρία...

Και τσουπ! Μπηκα στο χορό των επανεκκινησεων!

Είδα και έπαθα να ανοίξω το κινητό..

Πάω να κάνω καθαρή εγκατάσταση χωρίς να περάσω άλλους κερνελ να δω τι παίζει.

Γιατί το είχα σκίσει σε δοκιμές...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω έχει ξαναερωτηθεί πολλάκις σε αυτό το forum αλλά το συγκεκριμένο κινητό το είχα αγοράσει πέρυσι για φίλο, του είχα βάλει μία custom rom του crisbal, αλλά τώρα ο φίλος μου, έκανε άθελά του το επίσημο update και του μπήκε η official κινέζικη rom. Τωρα του το ξαναπήρα για να το σετάρω και πάλι και δε θυμάμαι τίποτα από τότε.

Ερώτηση: Φλασάρω κανονικά την custom rom πάνω από την official ή πρέπει να ακολουθήσω κάποιον άλλον οδηγό (κι αν ναι, ποιόν;)

 

Επίσης: Ποιό twrp βάζουμε; Ποιό είναι το πιο stable;

 

Συγνώμη και πάλι για την τυχόν επανάληψη και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

 

Υ.Γ. Το κινητό είναι το X820, με EUI 6.0.030s (stable) και Build: FEXCNFN6003009092S,

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω έχει ξαναερωτηθεί πολλάκις σε αυτό το forum αλλά το συγκεκριμένο κινητό το είχα αγοράσει πέρυσι για φίλο, του είχα βάλει μία custom rom του crisbal, αλλά τώρα ο φίλος μου, έκανε άθελά του το επίσημο update και του μπήκε η official κινέζικη rom. Τωρα του το ξαναπήρα για να το σετάρω και πάλι και δε θυμάμαι τίποτα από τότε.

Ερώτηση: Φλασάρω κανονικά την custom rom πάνω από την official ή πρέπει να ακολουθήσω κάποιον άλλον οδηγό (κι αν ναι, ποιόν;)

 

Επίσης: Ποιό twrp βάζουμε; Ποιό είναι το πιο stable;

 

Συγνώμη και πάλι για την τυχόν επανάληψη και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

 

Υ.Γ. Το κινητό είναι το X820, με EUI 6.0.030s (stable) και Build: FEXCNFN6003009092S,

Στην αρχική σελίδα έχει όλες τις custom rom για Android 6,7,8,9...10 κάποια στιγμή. Διάλεξε ποια ρομ θες πρώτα και μετά ακολούθησε τις οδηγίες για ποιο Twrp θα βάλεις. Μόλις φτάσεις εκεί και αν δεν βγάλεις άκρη εδώ είμαστε.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το ποστ 22130 η απαντηση του crisbal,,,γιατι και εγω το ιδιο τον ειχα ρωτησει.

 

Το δοκιμασε καποιος?γτ εχω το ιδιο θεμα με ηχώ σε viber και messenger.AN παω πισω στην 20s (τη μαμα 20s ή του cribal την 20s?)και απενεργοποιησω το ενα μικριφωνο μετα θα μπορω να περασω αλλες ρομ και να κρατησει αυτη την ρυθμιση?ty

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που όλα έβαιναν καλώς, μπαίνω twrp να κάνω ένα καλιμπραρισμα την μπαταρία...

Και τσουπ! Μπηκα στο χορό των επανεκκινησεων!

Είδα και έπαθα να ανοίξω το κινητό..

Πάω να κάνω καθαρή εγκατάσταση χωρίς να περάσω άλλους κερνελ να δω τι παίζει.

Γιατί το είχα σκίσει σε δοκιμές...

Το ίδιο και εγώ όπως έχω αναφέρει πριν. Τώρα το δουλεύω χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα και δεν μου έχει κάνει ξανά επανεκκίνηση.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ όπως έχω αναφέρει πριν. Τώρα το δουλεύω χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα και δεν μου έχει κάνει ξανά επανεκκίνηση.

 

Εγώ δεν είχω σεταρει ποτέ το fp και μου το έκανε τρελά.

Τώρα με την καθαρή εγκατάσταση πάει καλα, αν μου το ξανακάνει θα δοκιμάσω με άλλο κερνελ να δούμε

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχω σεταρει ποτέ το fp και μου το έκανε τρελά.

Τώρα με την καθαρή εγκατάσταση πάει καλα, αν μου το ξανακάνει θα δοκιμάσω με άλλο κερνελ να δούμε

φωτη εγω που την εβαλα καθαρη εγκατασταση χωρις να σεταρω το δακτυλικο (ασε που ποτε δεν το χρησιμοποιουσα) και με blackscreen kernel δεν εχω προβλημα,εχω μονο θεμα οτι δεν γινεται εγκατασταση το magisk Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

φωτη εγω που την εβαλα καθαρη εγκατασταση χωρις να σεταρω το δακτυλικο (ασε που ποτε δεν το χρησιμοποιουσα) και με blackscreen kernel δεν εχω προβλημα,εχω μονο θεμα οτι δεν γινεται εγκατασταση το magisk

 

Το magisk γιατί δεν σου γίνεται εγκαταστάσεις;

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Το magisk γιατί δεν σου γίνεται εγκαταστάσεις;

έλα ντε με την aex 25/12 κανει εγκατάσταση κανονικά ενω με την 14/01 ουτε με σφαίρες..

φαντασου οτι με την 25/12 δουλεύει κανονικά και μόλις βάλω dirty την 14/01 κολλάει το magisk και ξαναθελει εγκατάσταση αλλά και με clean instal της 14/01 δεν γίνεται καθόλου εγκατάσταση το magisk

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε με την aex 25/12 κανει εγκατάσταση κανονικά ενω με την 14/01 ουτε με σφαίρες..

φαντασου οτι με την 25/12 δουλεύει κανονικά και μόλις βάλω dirty την 14/01 κολλάει το magisk και ξαναθελει εγκατάσταση αλλά και με clean instal της 14/01 δεν γίνεται καθόλου εγκατάσταση το magisk

 

Το magisk manager το περνάς;

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρει μήπως κανείς, γιατί με την τελευταια aex του shiva μόλις χάνω το σήμα π.χ. όταν μπαίνω στο μετρό, μαυρίζει η οθόνη έχοντας το led αναμενω μπλε και πρεπει να κανω επανεκκίνηση για να κάνω οτιδήποτε?

(Εαν η επανεκκίνηση γίνει ενω δεν έχω σήμα δηλαδή εφόσον είμαι ακόμη π.χ. μεσα στο μετρο,

Μετα το bootlogo της leeco μαυρίζει παλι η οθόνη με μπλε led αναμενω.)

Η συσκευή μου είναι x829,

ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε συμβουλή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρει μήπως κανείς, γιατί με την τελευταια aex του shiva μόλις χάνω το σήμα π.χ. όταν μπαίνω στο μετρό, μαυρίζει η οθόνη έχοντας το led αναμενω μπλε και πρεπει να κανω επανεκκίνηση για να κάνω οτιδήποτε?

(Εαν η επανεκκίνηση γίνει ενω δεν έχω σήμα δηλαδή εφόσον είμαι ακόμη π.χ. μεσα στο μετρο,

Μετα το bootlogo της leeco μαυρίζει παλι η οθόνη με μπλε led αναμενω.)

Η συσκευή μου είναι x829,

ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε συμβουλή.

 

Γενικά οι δύο τελευταίες ΑΕΧ έχουν σοβαρά θέματα.

Και εμείς που τις έχουμε, τις έχουμε με δική μας ευθύνη και βίτσιο!!

Μέχρι να διορθωθούν, μπορείς να βάλεις την 25/12 που είναι μια χαρά.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Το magisk manager το περνάς;
οχι δεν το περναω γιατι ποτε δεν ειχα θεμα με το magisk..περναω κατευθειαν το magisk 18.0 και κανενα προβλημα εξαλου το ιδιο εγραφαν και στο xda οτι ειχαν προβλημα με το magisk.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το περναω γιατι ποτε δεν ειχα θεμα με το magisk..περναω κατευθειαν το magisk 18.0 και κανενα προβλημα εξαλου το ιδιο εγραφαν και στο xda οτι ειχαν προβλημα με το magisk.

 

Φλασαρε το magisk 18 και μετά το magisk manager αν θες να έχεις magisk

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τεράστιο θέμα με φόρτιση μπαταρία. Έχω φλασάρει εδώ και ένα μήνα την aex pie9, στην αρχή όλα εντάξει, αλλά τώρα τελειώνει γρήγορα η μπαταρία και θέλει πολλές ώρες να φορτίσει, δηλαδή 6-8 ώρες για πλήρη φόρτιση ! Δοκίμασα και άλλα καλώδια και άλλους φορτιστές, αλλά τα ίδια. Καμιά ιδέα? Έχω φλασάρει το tweak για το fast charge.
Link to comment
Share on other sites

AEX 20.01.2018 Build with fixes for CDLA and reboots...

Flash dirty...

https://drive.google.com/file/d/12CUZYzdeOp5rgzGUpqGlupzE2NlL2Pb7/view?usp=drivesdk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι δύο τελευταίες ΑΕΧ έχουν σοβαρά θέματα.

Και εμείς που τις έχουμε, τις έχουμε με δική μας ευθύνη και βίτσιο!!

Μέχρι να διορθωθούν, μπορείς να βάλεις την 25/12 που είναι μια χαρά.

 

Ευχαριστώ Φώτη. Έλεγα μήπως υπήρχε κανένα workaround γιατί το συγκεκριμένο πρόβλημα φαίνεται να προέρχεται καθαρά κατόπιν απώλειας σηματος.

Θα το βάζω σε flight mode μέχρι την επόμενη έκδοση. :P

Link to comment
Share on other sites

AEX 20.01.2018 Build with fixes for CDLA and reboots...

Flash dirty...

https://drive.google.com/file/d/12CUZYzdeOp5rgzGUpqGlupzE2NlL2Pb7/view?usp=drivesdk

χρηστο μονο dirty?να μην την βαλουμε clean install??
Link to comment
Share on other sites

χρηστο μονο dirty?να μην την βαλουμε clean install??

 

Την έβαλα dirty πάνω από την 24/12 και μέχρι στιγμής όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...