Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, με καθαρή εγκατάσταση της 25/12 AEX, δεν μπορεί να τελειώσει η εγκατάσταση καμίας gcam.

καλη χρονια ,,αμα δεν μπορει να (τελειωσει) :lol: ψαξε και βαλε αυτην που σιγουρα θα (τελειωσει)

GCam-6.1.013-Le2-V1.apk

Link to comment
Share on other sites

Μη φλασάρετε τη τελευταία AEX. Κάνει επανεκκινήσεις το κινητό συνέχεια. Θα περάσει fix λεει ο shiva

 

Αμ τον κιαρατά τώρα το πε που την πατήσαμε :lol::lol::lol::lol:

Καλή χρονιά σε όλους παιδιά. Όντως αν την περάσεις σκέτη και δεν την κατεβάσεις από το update που είχε η 25/12 κάνει συνέχεια επανεκινήσεις. Έκανα το update και την έχω δεν μου κάνει restart αλλά είναι πολύ αργή. Ίσως φτιαχτεί τελικά με το fix.

Link to comment
Share on other sites

Αμ τον κιαρατά τώρα το πε που την πατήσαμε :lol::lol::lol::lol:

Καλή χρονιά σε όλους παιδιά. Όντως αν την περάσεις σκέτη και δεν την κατεβάσεις από το update που είχε η 25/12 κάνει συνέχεια επανεκινήσεις. Έκανα το update και την έχω δεν μου κάνει restart αλλά είναι πολύ αργή. Ίσως φτιαχτεί τελικά με το fix.

 

Κοιτάξτε στο ποστ..Aνέβασα το Φιξ ήδη στο MEGA

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

crisbal στην ros μπορεις να μου πεις πως φευγει απο την οθονη κατω χαμηλα η μπαρα,,που πρεπει να παω??η αν ξερει καποιος αλλος να μου πει..
Link to comment
Share on other sites

crisbal στην ros μπορεις να μου πεις πως φευγει απο την οθονη κατω χαμηλα η μπαρα,,που πρεπει να παω??η αν ξερει καποιος αλλος να μου πει..
Αλλαζεις launcher. Βαλε nova η οτι αλλο σου αρεσει.

Με αυτον δεν γινεται.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε στο ποστ..Aνέβασα το Φιξ ήδη στο MEGA
Εμενα και με το φιξ κανει επανεκινησεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα team,

Ένα μικρό feedback και από μένα.

Δοκίμασα το fix για το νέο update της AEX αλλά δυστυχώς η rom σέρνεται και μετά από ζόρισμα όταν προσπαθούσα να κάνω wake το κινητό μου έβγαζε black screen όπου χρειαζότανε να πατήσω παρατεταμένα το power για να κάνει hard reset ή έκανε μόνο του restart. Ευτυχώς όχι παρατεταμένα.

Ξαναπήγα πίσω σε 25/12 άσχετα αν έχει αρχίσει και μου κόβει το fingerprint συνέχεια, ενώ δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με καμία rom στο fingerprint όπως άλλοι συμφορουμίτες. Αναμένοντας νέο update!!!

Link to comment
Share on other sites

ανεβηκε καινουρια 5/1/19

αλλα ειναι μονο 396MB!

Tην κατεβαζω να δω τι παιζει...

 

https://sourceforge.net/projects/aospextended-rom/files/x2/pie/AospExtended-v6.1-x2-20190105-0340-OFFICIAL.zip/download

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ανεβηκε καινουρια 5/1/19

αλλα ειναι μονο 396MB!

Tην κατεβαζω να δω τι παιζει...

 

https://sourceforge.net/projects/aospextended-rom/files/x2/pie/AospExtended-v6.1-x2-20190105-0340-OFFICIAL.zip/download

 

ΑΚΥΡΟ ΜΗ την κατεβασετε, προφανως την ανεβασαν απο λαθος, βγαζει σφαλμα.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παω απο 5.9.028s σε καποια εκδοση eui 6.Θα χρειαστει factory reset ή μπορω να κρατησω τις εφαρμογες μου.Βασικα με ενδιαφερει το faceunlock, δουλευει ή τζαμπα ο κοπος και ποια ρομ προτεινεται;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παω απο 5.9.028s σε καποια εκδοση eui 6.Θα χρειαστει factory reset ή μπορω να κρατησω τις εφαρμογες μου.Βασικα με ενδιαφερει το faceunlock, δουλευει ή τζαμπα ο κοπος και ποια ρομ προτεινεται;Ευχαριστω.
Εδώ είσαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7709221#post7709221

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα team,

Ένα μικρό feedback και από μένα.

Δοκίμασα το fix για το νέο update της AEX αλλά δυστυχώς η rom σέρνεται και μετά από ζόρισμα όταν προσπαθούσα να κάνω wake το κινητό μου έβγαζε black screen όπου χρειαζότανε να πατήσω παρατεταμένα το power για να κάνει hard reset ή έκανε μόνο του restart. Ευτυχώς όχι παρατεταμένα.

Ξαναπήγα πίσω σε 25/12 άσχετα αν έχει αρχίσει και μου κόβει το fingerprint συνέχεια, ενώ δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με καμία rom στο fingerprint όπως άλλοι συμφορουμίτες. Αναμένοντας νέο update!!!

 

Η μονη λυση που δουλεύουν όλα σωστα είναι καθαρη εγκατάσταση και καπάκια φλασαρουμε το fix....εγώ αυτό έκανα και δουλευει ρολοι..ουτε θέμα με τό fingerprint ουτε restart....

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση που δουλεύουν όλα σωστα είναι καθαρη εγκατάσταση και καπάκια φλασαρουμε το fix....εγώ αυτό έκανα και δουλευει ρολοι..ουτε θέμα με τό fingerprint ουτε restart....

 

αυτο ακριβως εκανα και εγω, τωρα στεινω το κινητο και θα πω εντυπωσεις...

παντως μια χαρα φαινεται η -ως τωρα- η 04/01/2019 με το fix

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Το fix που το βρίσκουμε; Το εγκαθιστουμε μαζί; ή μετα τη rom?

 

1) Φλας τη ρομ

2) Φλας τα gapps

3) Φλας το fix

5) Επανεκκίνηση....

 

Το φιξ είναι σε αυτό το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7750475#post7750475

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!!!

Επειδη εχασα πολλα θεματα, μηπως καποιος, μπορει να μου πει,

ποια ειναι η τελευταια ΑΟΧ Pie_9 treble που τη υποστηριζει ο Cris? (δηλαδη με τα καλουδια του, ελληνικα κ.τ.λ.)

και αν την βρισκω καπου με οδηγιες?

Ευχαριστω..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

1) Φλας τη ρομ

2) Φλας τα gapps

3) Φλας το fix

5) Επανεκκίνηση....

 

Το φιξ είναι σε αυτό το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7750475#post7750475

 

Ευχαριστώ πολύ ,θα τη δοκιμάσω να δούμε πώς πάει;

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!!!

Επειδη εχασα πολλα θεματα, μηπως καποιος, μπορει να μου πει,

ποια ειναι η τελευταια ΑΟΧ Pie_9 treble που τη υποστηριζει ο Cris? (δηλαδη με τα καλουδια του, ελληνικα κ.τ.λ.)

και αν την βρισκω καπου με οδηγιες?

Ευχαριστω..

 

Καλωστον τον Βασίλη και χρόνια σου πολλά. Η τελευταία aex του Cris είναι αυτή του Νοεμβρίου όπως τα άφησες. Έχουν βγει αρκετά update στην aex τις τελευταίες μέρες από τον shiva αλλά εγώ προσωπικά αν δεν την βγάλει ο Cris δεν αλλάζω του Νοεμβρίου τη δικιά του γιατί δεν μου έχει παρουσιάσει σχεδόν κανένα προβλημα.

 

Ο fotispigi πάντως που τις ξεσκονίζει όλες μπορεί να σου πει τη γνώμη του αν αξίζει η αλλαγή.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον τον Βασίλη και χρόνια σου πολλά. Η τελευταία aex του Cris είναι αυτή του Νοεμβρίου όπως τα άφησες. Έχουν βγει αρκετά update στην aex τις τελευταίες μέρες από τον shiva αλλά εγώ προσωπικά αν δεν την βγάλει ο Cris δεν αλλάζω του Νοεμβρίου τη δικιά του γιατί δεν μου έχει παρουσιάσει σχεδόν κανένα προβλημα.

 

Ο fotispigi πάντως που τις ξεσκονίζει όλες μπορεί να σου πει τη γνώμη του αν αξίζει η αλλαγή.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ.. Καλη χρονια και σε σενα.

Μια επιβεβαιωση.. (AospExtended-v6.0-le_x2-20181125-UNOFFICIAL) Αυτη δεν λες?

 

Για τις καινουργιες του shiva, δεν παιζει για μενα, γιατι εχουν αγγλικα, και ...δεν

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.. Καλη χρονια και σε σενα.

Μια επιβεβαιωση.. (AospExtended-v6.0-le_x2-20181125-UNOFFICIAL) Αυτη δεν λες?

 

Για τις καινουργιες του shiva, δεν παιζει για μενα, γιατι εχουν αγγλικα, και ...δεν

 

Παντού ελληνικά έχει πάντως και η 25/12.

Για την τελευταία δεν μπορώ να εκφράσω άποψη επειδή δεν την έχω εγκαταστήσει. Με όλα αυτά που διαβάζω θα περιμένω λίγες μέρες να βγει κάποια ενημερωμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.. Καλη χρονια και σε σενα.

Μια επιβεβαιωση.. (AospExtended-v6.0-le_x2-20181125-UNOFFICIAL) Αυτη δεν λες?

 

Για τις καινουργιες του shiva, δεν παιζει για μενα, γιατι εχουν αγγλικα, και ...δεν

 

Ναι αυτή είναι του cris η ΑΕΧ...

 

Όσο αφορα τα ελληνικά στις υπόλοιπες ΑΕΧ, μόνο οι πολύ εξειδικευμένες ρυθμίσεις είναι πλέον στα αγγλικά, έχει μπει και ο cris στην ομάδα μετάφρασης και θα είναι Ελληνικά στο εξής...

 

Σήμερα πέρασα την τελευταία ΑΕΧ (4/1/19) με το φιξ και είναι μπόμπα, έχω ήδη 1 ώρα σοτ με τα 10 λεπτά τράβηγμα βίντεο 4Κ και είναι στο 80% η μπαταρία.

 

Δεν έχω ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά τα πρώτα δείγματα είναι θετικά.

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αναβάθμιση ή καθαρή εγκατάσταση;

 

Έκανα αναβάθμιση πανω από την 31/12 που είχα πάνω και την επόμενη μερα έβαλα το φιξ.

 

Μετά τρελάθηκα χωρίς λόγω και έκανα φορμάτ! Χαχα!

Τώρα είμαι με καθαρή εγκατάσταση και είναι αστέρι...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 25 Δεκεμβρίου 2018 και τώρα που το άνοιξα μου έβγαλε ενημέρωση στην 04 Ιανουαρίου 2019.40b9d3a81c8ab75e15746a0f897cbe10.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 25 Δεκεμβρίου 2018 και τώρα που το άνοιξα μου έβγαλε ενημέρωση στην 04 Ιανουαρίου 2019.40b9d3a81c8ab75e15746a0f897cbe10.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη κάνεις update από εκεί, κατέβασε την και βάλε τη χειροκίνητα, γιατί πρέπει να περάσεις και το fix ταυτόχρονα..

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι του cris η ΑΕΧ...

 

Όσο αφορα τα ελληνικά στις υπόλοιπες ΑΕΧ, μόνο οι πολύ εξειδικευμένες ρυθμίσεις είναι πλέον στα αγγλικά, έχει μπει και ο cris στην ομάδα μετάφρασης και θα είναι Ελληνικά στο εξής...

 

Σήμερα πέρασα την τελευταία ΑΕΧ (4/1/19) με το φιξ και είναι μπόμπα, έχω ήδη 1 ώρα σοτ με τα 10 λεπτά τράβηγμα βίντεο 4Κ και είναι στο 80% η μπαταρία.

 

Δεν έχω ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά τα πρώτα δείγματα είναι θετικά.

 

Ευχαριστω.. (και τους υπολοιπους) .,και απ οτι μου λες πρεπει ναχει καλη μπανταρια..

οποτε παω για treble me twrp αυτο:? (twrp-3.2.3-0-Pie_Treble&Tools_by_C.B.G.13.10.2018)

Μηπως μπορεις να δωσεις το λινκ της ρομ?

Και το φιχ που γραφεις ειναι ενσωματωμενο, η το περνας μετα?

Και αν το περνας μετα, που το βρισκω?

 

ΥΓ: οδηγιες Treble: Εχω βρει αυτες, που ειχε ανεβασει ο φιλος @nikose704, αν δεν κανω λαθος

 

Φλασάρεις το TWRP

Πας advanced tools leeco treblize..

Σέρνεις δεξιά και γίνεται treble

Πας αρχική σελίδα.. πατάς wipe advance wipe επιλέγεις το vendor το τικάρεις δλσ και σέρνεις να γίνει το wipe

Πας αρχική πατάς mount κει επιλέγεις το vendor

Αν επιλεγεί είσαι έτοιμος να προχωρήσεις στην εγκατάσταση..

Αφού φλασάρεις τη ρομ να βάλεις και ένα από τα τελευταία προφίλ ενέργειας...01.12.2018...οποιο θες.. ξεκινά με το στοκ..

 

Και αυτες απο την πρωτη σελιδα, (με την μεταφρ. google ομως)

 

Οδηγίες:

1) Αναβοσβήνει το παραπάνω κατεβασμένο Trew TWRP. Και πάλι υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αναβοσβήνετε το TWRP όπως:

Χρησιμοποιήστε το TWRP και αναβοσβήνετε τη νέα ανάκτηση ως εικόνα στο διαμέρισμα ανάκτησης.

Χρησιμοποιήστε τη γρήγορη εκκίνηση στον υπολογιστή για να αναβοσβήνει η εικόνα ανάκτησης.

Εάν έχετε πρόσβαση root, τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια εφαρμογή όπως το Flashify για να αναβοσβήνει η ανάκτηση.

2) Επανεκκινήστε στην αποκατάσταση για να βεβαιωθείτε ότι ξεκίνησε η έκδοση των πρίμων.

3) Στο μενού "Advanced" μεταβείτε στα Εργαλεία και στη συνέχεια στο Leeco. Μέσα από εκεί κάντε κλικ και σύρετε στο "Trebllize"

4) Στη συνέχεια, κάντε κλικ στο σκουπίστε στις αρχικές σελίδες του TWRPεπιλέξτε τον προμηθευτή και καταργήστε την επιλογή όλων των άλλων διαμερισμάτων και σύρετε για να σκουπίσετε. Ωραία έχετε

δημιουργήσει με επιτυχία το διαμέρισμα προμηθευτή.

5) Προαιρετικά, μπορείτε επίσης να προσπαθήσετε να προσαρτήσετε το διαμέρισμα του προμηθευτή, για να δείτε εάν τοποθέτησε χωρίς σφάλματα στο

6) Μετά από αυτά τα στοιχεία σκουπίστε το σύστημα Dalvik cache και cache και πωλητής και flash rom ..

 

Βλεπω εδω καποιες μικροδιαφορες... και ψιλομπερδευωμαι.. Εδω καποια βοηθεια;;;

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...