Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

shivatejapeddi:

https://drive.google.com/file/d/1aPn255VhFlzlVKdaP_FJXV8MGouVDahC/view?usp=drivesdk

 

Aex Test build

 

Gaming mode has been fixed

Fixed caf framework boost

Battery mode does lag, use balanced for optimal performance

Fixed WiFi display thanks to @notaprob for testing

 

παω για δοκιμη! δεν μπορω να ησυχάσω! :D

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καλή χρονιά. Θα ήθελα να κάνω αναβάθμιση στο παρακάτω κινητό που έχω από το 2017 χωρίς root. Μπορείτε να με βοηθήσετε; Δεν θέλω να κάνω ρουτάρισμα. Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να την εγκαταστήσω;

 

Le Max 2 X829, έκδοση android 6.0.1, EUI version 5.8.016S(stable)

Link to comment
Share on other sites

Νew ROS Pie 9 01.01.2019

Happy new year...:lol:

https://drive.google.com/open?id=1pEuxtBby8Cdn5Zd_48jWbMLzOH6UrtvM

χρηστο καλη χρονια το λινκ βγαζει error για την ρομ ros pie
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καλή χρονιά. Θα ήθελα να κάνω αναβάθμιση στο παρακάτω κινητό που έχω από το 2017 χωρίς root. Μπορείτε να με βοηθήσετε; Δεν θέλω να κάνω ρουτάρισμα. Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να την εγκαταστήσω;

 

Le Max 2 X829, έκδοση android 6.0.1, EUI version 5.8.016S(stable)

χρονια πολλα κοιτα εδω οδηγιες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6973363#post6973363

για τις ρομ κοιτα εδω ποια εκδοση θες να βαλεις https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/le-max-2-official-stock-firmware-links-t3433761

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

χρηστο καλη χρονια το λινκ βγαζει error για την ρομ ros pie

 

Θα την κατέβασε για να την δώσει επίσημα? Ίσως...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα την κατέβασε για να την δώσει επίσημα? Ίσως...
χρηστο με την aex ακουγεται μου λενε οι συνομιλητες eco μηπως φταινε τα 2 μικροφωνα να απενεργοποισουμε το ενα??
Link to comment
Share on other sites

χρηστο με την aex ακουγεται μου λενε οι συνομιλητες eco μηπως φταινε τα 2 μικροφωνα να απενεργοποισουμε το ενα??

 

Έχει παρατηρηθεί από μερικούς χρήστες σε μερικά τηλέφωνα παγκοσμίως...

Τι μοντέλο έχεις από πού το πήρες κλπ?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί από μερικούς χρήστες σε μερικά τηλέφωνα παγκοσμίως...

Τι μοντέλο έχεις από πού το πήρες κλπ?

καλημερα χρηστο απο bangood X821 το 4/64 ειναι....στο κουτι λεει x821,,τωρα με την ρομ λεει x820 ασημενιο χρωμα, παιζει και το σεναριο να ηταν x829 το λεω λογω χρωματος,,αλλα αν θυμαμαι καλα ελεγε στο μενου x821 ,,στο κουτι x821 γραφει παντως...Τωρα με την ρομ aex που εχει επανω λεει x820..και με την εφαρμογη cpuz απο το playstore x820 λεει προφανως λογω της aex rom,,παντως το κουτι x821 λεει. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρηστο απο bangood X821 το 4/64 ειναι....στο κουτι λεει x821,,τωρα με την ρομ λεει x820 ασημενιο χρωμα, παιζει και το σεναριο να ηταν x829 το λεω λογω χρωματος,,αλλα αν θυμαμαι καλα ελεγε στο μενου x821 ,,στο κουτι x821 γραφει παντως...Τωρα με την ρομ aex που εχει επανω λεει x820..και με την εφαρμογη cpuz απο το playstore x820 λεει προφανως λογω της aex rom,,παντως το κουτι x821 λεει.

 

Μάλιστα...δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά έχουμε αρκετές αναφορές για τα τελευταία κομμάτια από bangood ότι είναι ανακατασκευασμένα χ829 με θέματα σε hardwareκαι οθόνη.. Εμφανίζει που και που μια μικρή αποχρωματισμένη μπάρα στην κορυφή της οθόνης?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά έχουμε αρκετές αναφορές για τα τελευταία κομμάτια από bangood ότι είναι ανακατασκευασμένα χ829 με θέματα σε hardwareκαι οθόνη.. Εμφανίζει που και που μια μικρή αποχρωματισμένη μπάρα στην κορυφή της οθόνης?

θεμα μπαρας δεν εχω...οποτε με τα μικροφωνα ειχες γραψει για καποιο φιξ???η οτι μπορουσε να απενεργοποιηθει το ενα μικροφωνο???εν το μεταξυ αυτο γινεται αμα εχω εγω το ακουστικο τερμα η σχεδον τερμα να εχει ο αλλος συνομιλητης προβλημα με echo και αμα το χαμηλωσω να με ακουει οαλλος κανονικα,,, αλλα δεν θυμαμαι εσυ ησουν η καποιος αλλος που ελεγε για το fixaki..Η αληθεια δεν μπορω να θυμιθω αν με την δικια σου την EUI-6.030s-Stable-Offilcial-MultiLanguageDev-Modded-V15&Stock_by_C.B.G.... αν ειχα θεμα...

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά έχουμε αρκετές αναφορές για τα τελευταία κομμάτια από bangood ότι είναι ανακατασκευασμένα χ829 με θέματα σε hardwareκαι οθόνη.. Εμφανίζει που και που μια μικρή αποχρωματισμένη μπάρα στην κορυφή της οθόνης?
Χρηστο καλημερα και καλη χρονια.

Το Χ829 δεν ειναι που εχει διαφορετικο φασμα συχνοτητων? Μου ακουγεται λιγο υπερβολικο να αλλαξαν και μοντεμ κατα την ανακατασκευη.

Απ οτι θυμαμαι οι διαφορετικες μπαντες σημαινουν και διαφορετικο hardware. Διορθωσε με αν κανω λαθος.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ROS Pie 9.0 non treble 02.01.2019

Screen cast fixed

https://drive.google.com/open?id=1ZgSU-BijER1p5fOySTisd2O4B7flUCSq

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο καλημερα και καλη χρονια.

Το Χ829 δεν ειναι που εχει διαφορετικο φασμα συχνοτητων? Μου ακουγεται λιγο υπερβολικο να αλλαξαν και μοντεμ κατα την ανακατασκευη.

Απ οτι θυμαμαι οι διαφορετικες μπαντες σημαινουν και διαφορετικο hardware. Διορθωσε με αν κανω λαθος.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Εννοείται ότι αν δεν υποστηρίζει την Β20 είναι χ829 100%

Αυτό φαίνεται εύκολα με ανιχνευτή μπάντας

Το μόντεμ δεν αλλάζει κάτι αν υποστηρίζει μπάντες ή όχι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

θεμα μπαρας δεν εχω...οποτε με τα μικροφωνα ειχες γραψει για καποιο φιξ???η οτι μπορουσε να απενεργοποιηθει το ενα μικροφωνο???εν το μεταξυ αυτο γινεται αμα εχω εγω το ακουστικο τερμα η σχεδον τερμα να εχει ο αλλος συνομιλητης προβλημα με echo και αμα το χαμηλωσω να με ακουει οαλλος κανονικα,,, αλλα δεν θυμαμαι εσυ ησουν η καποιος αλλος που ελεγε για το fixaki..Η αληθεια δεν μπορω να θυμιθω αν με την δικια σου την EUI-6.030s-Stable-Offilcial-MultiLanguageDev-Modded-V15&Stock_by_C.B.G.... αν ειχα θεμα...

 

Ναι έχει 2 μικρόφωνα για καλύτερη ανίχνευση ήχου αλλά νομίζω ότι μετά την 20s δεν υπάρχει αυτή η επιλογή

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Olympiakos

Ποια ρομ προτείνεις εσύ που δεν θα μου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Παλιότερα είχα ρουτάρει samsung και είχα θέμα με την μπαταρία πολύ μεγάλο ώστε αγοράσω τελικά καινούργιο κινητό. Βασικά θέλω να κάνω αναβάθμιση της εκδοσης του android με ενημέρωση των αρχεόων χωρίς να έχω θέματα μελλοντικά. Έχεις να μου προτείνεις κάτι συγκεκριμένο που δεν θα μου δημιουργήσει προβλήματα στο κινητό ;

Link to comment
Share on other sites

ROS Pie 9.0 non treble 02.01.2019

Screen cast fixed

https://drive.google.com/open?id=1ZgSU-BijER1p5fOySTisd2O4B7flUCSq

 

παλι την κατεβασαν :(

 

ευτυχως που προλαβα και κατεβασα χτες την 1/1/19!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα πιο ελαφρύ Launcher από τον Nova για να κάνω μια δοκιμή γιατί μου φαίνεται ότι τσιμπάει λίγο στην μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την 30s-v16a εχω 32% καταναλωση απ την ετοιμοτητα κυψελης.

Δεν ειναι καπως πολυ?

 

Έχεις κάρτες μέσα? Αν ναι άλλαξε firmware ή και και κάνε καθαρή εγκατάσταση.

Ναι είναι πολύ..8-11 πρέπει να είναι

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

shivatejapeddi:

https://drive.google.com/file/d/1aPn255VhFlzlVKdaP_FJXV8MGouVDahC/view?usp=drivesdk

 

Aex Test build

 

Gaming mode has been fixed

Fixed caf framework boost

Battery mode does lag, use balanced for optimal performance

Fixed WiFi display thanks to @notaprob for testing

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάρτες μέσα? Αν ναι άλλαξε firmware ή και και κάνε καθαρή εγκατάσταση.

Ναι είναι πολύ..8-11 πρέπει να είναι

Δεν εχω καρτα καμια μεσα.

Με ενδιαφερει πρωτιστως ο ηχος και μετα τα υπολοιπα.

-Να περασω καποια αλλη ρομ που δεν χανω σε ηχο? αν ναι....ποια?

-Να ξαναπερασω την ιδια με καθαρη εγκατασταση?

- να κανω κατι αλλο χωρις να πειραξω τη ρομ?

εσυ την περασες και ειναι πολυ σουπερ η συγκεκριμενη ρομ...ο ηχος με leeco cdla ακουστικα ειναι απιστευτος.

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καρτα καμια μεσα.

Με ενδιαφερει πρωτιστως ο ηχος και μετα τα υπολοιπα.

-Να περασω καποια αλλη ρομ που δεν χανω σε ηχο? αν ναι....ποια?

-Να ξαναπερασω την ιδια με καθαρη εγκατασταση?

- να κανω κατι αλλο χωρις να πειραξω τη ρομ?

εσυ την περασες και ειναι πολυ σουπερ η συγκεκριμενη ρομ...ο ηχος με leeco cdla ακουστικα ειναι απιστευτος.

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα... Απάντησες μόνος σου..ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΆ ΚΆΡΤΑ ΜΈΣΑ... Λογικό λοιπόν να ψάχνει κάρτα και σήμα συνεχώς...αν θες να το δουλεύεις χωρίς κάρτα το βάζεις σε airplane mode...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Olympiakos

Ποια ρομ προτείνεις εσύ που δεν θα μου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Παλιότερα είχα ρουτάρει samsung και είχα θέμα με την μπαταρία πολύ μεγάλο ώστε αγοράσω τελικά καινούργιο κινητό. Βασικά θέλω να κάνω αναβάθμιση της εκδοσης του android με ενημέρωση των αρχεόων χωρίς να έχω θέματα μελλοντικά. Έχεις να μου προτείνεις κάτι συγκεκριμένο που δεν θα μου δημιουργήσει προβλήματα στο κινητό ;

κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι με τις custom roms δεν μπορεις να εχεις προβληματα μελλοντικα..ρωτα το μελλος crisbal για ποια ρομ,,αλλα νομιζω πως πανω κατω θα σου δωσει την ιδια απαντηση,,,,αν ειναι ετσι μεινε με την stock ρομ της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Olympiakos

Ποια ρομ προτείνεις εσύ που δεν θα μου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Παλιότερα είχα ρουτάρει samsung και είχα θέμα με την μπαταρία πολύ μεγάλο ώστε αγοράσω τελικά καινούργιο κινητό. Βασικά θέλω να κάνω αναβάθμιση της εκδοσης του android με ενημέρωση των αρχεόων χωρίς να έχω θέματα μελλοντικά. Έχεις να μου προτείνεις κάτι συγκεκριμένο που δεν θα μου δημιουργήσει προβλήματα στο κινητό ;

 

Eγώ θα σου πρότεινα να βάλεις αυτήν CN-DEV-6.0.30s Latest V15e FullRom Modded αφού δεν θέλεις πολλά πολλά, αν και είναι πλήρης και θα είσαι μια χαρά σε όλα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παλι την κατεβασαν :(

 

ευτυχως που προλαβα και κατεβασα χτες την 1/1/19!

φωτη την τελευταια aex την δοκιμασες

https://drive.google.com/file/d/1aPn255VhFlzlVKdaP_FJXV8MGouVDahC/view

να μας πεις συμπερασματα γιατι απο οτι διαβαζω στο xda εχει λαγκαρισματα επανεκινησεις και ζεσταμα συσκευης..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...