Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oκ το εκανα, αλλα μου σβησε την Internal... και δεν εχω usb stickακι με usb C interface...

Δες αν το βλέπει το κινητό από twrp ο Υπολογιστής

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Aυτο προσπαθουσα, μονο sideload Μπορω να κανω, εχω βαλει τωρα να κανει την revengeos γιατι την aosp εβγαζε error zip.

Aλλιως να μπορεσω να ανοιξω μεσω η/υ explorer να κανω copy paste οτι θελω.. δεν γινεται

 

 

Μολις περασε την revengeOS ανοιγει.. παλι τα ιδια... Και εχω κανει την διαδικασια που γραφει ο chris

 

 

Tο ξανακανω με ολα τα wipes παλι και γραφω εντος ολιγου...

Edited by s3irios
Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η κάμερα μου είναι θολή. Όχι έντονα όπως με το bug που χρειαζόταν το focus fix αλλά είναι θολή ιδιαίτερα σε μακρινά αντικείμενα. Τώρα τρέχω revenge Os Pie αλλά είχα το ίδιο θέμα και με Oreo. Κάποια βοήθεια;

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aυτο προσπαθουσα, μονο sideload Μπορω να κανω, εχω βαλει τωρα να κανει την revengeos γιατι την aosp εβγαζε error zip.

Aλλιως να μπορεσω να ανοιξω μεσω η/υ explorer να κανω copy paste οτι θελω.. δεν γινεται

 

Μολις περασε την revengeOS ανοιγει.. παλι τα ιδια... Και εχω κανει την διαδικασια που γραφει ο chris

 

Tο ξανακανω με ολα τα wipes παλι και γραφω εντος ολιγου...

Έχεις κάνει Format Data?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7654836#post7654836

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι πολλες φορες και την διαδικασια change file system του chris.

 

ΠΑΛΙ τα ιδια... Δεν ξερω ρε παιδια, τι φαση και οχι τιποτα αλλο, απο μαμα του ειχα βαλει την EUI6 Leita, δεν εχω πειραξει ποτε σε f2fs η να εχω βαλει oreo...

Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η κάμερα μου είναι θολή. Όχι έντονα όπως με το bug που χρειαζόταν το focus fix αλλά είναι θολή ιδιαίτερα σε μακρινά αντικείμενα. Τώρα τρέχω revenge Os Pie αλλά είχα το ίδιο θέμα και με Oreo. Κάποια βοήθεια;

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Ο φακός είναι καθαρός; Κάνει εστίαση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι πολλες φορες και την διαδικασια change file system του chris.

 

ΠΑΛΙ τα ιδια... Δεν ξερω ρε παιδια, τι φαση και οχι τιποτα αλλο, απο μαμα του ειχα βαλει την EUI6 Leita, δεν εχω πειραξει ποτε σε f2fs η να εχω βαλει oreo...

Τότε ίσως θα πρέπει να καταφύγεις στην λύση της fastboot rom

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο φακός είναι καθαρός και δείχνει ότι κάνει εστίαση παρόλα αυτά η φωτογραφία βγαίνει θολή. Αν ζουμαρεις λίγο στην φωτογραφία που στέλνω θα το δεις.

Ο φακός είναι καθαρός; Κάνει εστίαση;
b207723b69d83ae7ba17af74ee74e40f.jpg

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τότε ίσως θα πρέπει να καταφύγεις στην λύση της fastboot rom

 

ΩΩΩΠΑ μετα απο 3 απανωτα format Data και reboot καθε φορα ενδιαμεσα, ΤΩΡΑ μπηκε η revengeOS.

Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο φακός είναι καθαρός και δείχνει ότι κάνει εστίαση παρόλα αυτά η φωτογραφία βγαίνει θολή. Αν ζουμαρεις λίγο στην φωτογραφία που στέλνω θα το δεις.b207723b69d83ae7ba17af74ee74e40f.jpg

 

Sent from my unknown using Tapatalk

 

και εγω το ειχα παθει και ειχα τρελαθει, εν τελει ειχα βαλει καταλαθος τη manual ρυθμιση του φακου....

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειχα παθει και ειχα τρελαθει, εν τελει ειχα βαλει καταλαθος τη manual ρυθμιση του φακου....

 

τώρα που το λες και εγώ το έιχα πάθει με την footej όταν την δοκίμασα στην aex pie. Ήταν στο manual και τρελάθηκα. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι πολύ γρήγορα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε twrp και καθαρισε την davlic/cashe και την cashe. Στην επανεκκίνηση πρέπει να περιμένεις 10 λεπτά για να ξαναφτιάξει την davlic και δες αν έφτιαξε.

Επίσης δοκίμασε να καθαρίσεις τα temporary file στις εφαρμογές που έχεις θέμα (η σε όλες γενικά)

Το εκανα αλλα τα ιδια... Κατω απο 3gb δε πεφτει. Μαλλον θελει παλι clean install

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό. Τι κάνει σε όλες τις εφαρμογές κάμερας. Και η ρύθμιση είναι στο auto. Παίζει να είναι hardware θέμα;

τώρα που το λες και εγώ το έιχα πάθει με την footej όταν την δοκίμασα στην aex pie. Ήταν στο manual και τρελάθηκα. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι πολύ γρήγορα.

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο φορτηση 100% εκανα clean απο twrp με τα tool του cris μας!!:thanks:

το αποτελεσμα ειναι στη φωτο...

 

Καλησπερα σας,

ποια ειναι αυτα τα tools θελω να το κανω και εγω αυτο.. :) :D

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

ποια ειναι αυτα τα tools θελω να το κανω και εγω αυτο.. :) :D

Μεσα απο twrp του cris πηγαινεις advanced - tools - leeco και επιλεγεις batt stats clear καπως ετσι το γραφει.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Έβαλα την CBG_MIUI10_Rev4b και αντιμετώπιζα τα εξής προβήλαματα τα οποία λυθήκαν.

Έβλεπε την κάρτα του παρόχου και 1 λεπτό και μετά για άλλο ένα όχι! Αυτό γινόταν ενελλάξ για περίπου 2-3 ώρες.

Έχει εξαφανιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα, αλλά όταν προσπαθώ να κατεβάσω απο το Google Play οτιδήποτε, μου λέει

να ανοίξω WiFi και όχι δεδομένα, γιατί θα χρεωθώ λόγω του μεγάλόυ όγκου της εφαρμογής.

Το θέμα είναι οτι έχω ανοιχτό μόνο το wifi και όχι τα δεδομένα (που και ανοιχτα να τα ειχα δεν εχω Mb).

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα με την RevengeOS απο χθες, παιζει να μην εχω ξαναδοκιμασει γρηγοροτερη rom και απροβληματιστη, ουτε ενα κολλημα ουτε ενα fc τιποτα.

Το μονο θεμα που εχουν οι περισσοτεροι και εγω ειναι οτι στη χρηση υπερθερμαινεται.

Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Το treble του android τι ειναι?? μας χρειαζεται?? ρωταω γιατι βλεπω οτι ηδη κυκλοφορουν pie roms που δεν το χρειαζονται για να κατσουν. Τι ακριβως μας προσφερει??

Eκανα ενα googlαρισμα αλλα δεν πολυκαταλαβα.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα με την RevengeOS απο χθες, παιζει να μην εχω ξαναδοκιμασει γρηγοροτερη rom και απροβληματιστη, ουτε ενα κολλημα ουτε ενα fc τιποτα.

Το μονο θεμα που εχουν οι περισσοτεροι και εγω ειναι οτι στη χρηση υπερθερμαινεται.

 

Ναι και οι δύο Pie Rom που έχουμε είναι πολύ σταθερές και γρήγορες. Και εσύ από στοκ ήρθες κατευθείαν και φαίνεται περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα με την RevengeOS απο χθες, παιζει να μην εχω ξαναδοκιμασει γρηγοροτερη rom και απροβληματιστη, ουτε ενα κολλημα ουτε ενα fc τιποτα.

Το μονο θεμα που εχουν οι περισσοτεροι και εγω ειναι οτι στη χρηση υπερθερμαινεται.

 

Έχει Ελληνικά μέσα?? Η είναι μισα-μισα?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Το treble του android τι ειναι?? μας χρειαζεται?? ρωταω γιατι βλεπω οτι ηδη κυκλοφορουν pie roms που δεν το χρειαζονται για να κατσουν. Τι ακριβως μας προσφερει??

Eκανα ενα googlαρισμα αλλα δεν πολυκαταλαβα.

Το project Treble είναι η προσπάθεια της Google να κάνει τους ΟΕΜ να δίνουν πιο γρήγορα και για πιο πολύ καιρό αναβαθμίσεις στα τηλ. Με απλά λόγια μεταφέρει τους drivers και ότι χρειάζεται να λειτουργήσει κάθε τηλέφωνο σε ένα νέο partition που το λεει vendor ξεχωριστά από το partition του συστήματος που τώρα είναι ανεξάρτητο από το κάθε τηλέφωνο.

Έτσι θεωρητικά ΜΠΟΡΕΊΣ τώρα η στο μέλλον μια rom που είναι Treble GSI να την βάλεις σε πολλά διαφορετικά τηλ (GSI Generic System Image). Αυτό σημαίνει γρήγορες αναβαθμίσεις ειδικά σε Custom roms.

Αυτό επίσημα γίνεται σε τηλ που βγήκαν με 8.1 και μετά αλλά το δικό μας είναι ίσως το μοναδικό τηλ που είχε ήδη από παλιά το vendor partition. Και έτσι σε ένα τηλ που βγήκε 2-3 χρονια πριν και έχει εγκαταληφθει προ πολλού από την μαμά του τρέχουμε τώρα άνετα Android 9.0

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 7 (Treble) (2nd build today )

Download Link : https://sourceforge.net/projects/revengeos/files/aex/AospExtended-v6.0-x2-20180922-1623-ALPHA.zip

 

*Important : Pie Compatible TWRP to be installed before rom otherwise u cant flash rom (Mind no other TWRP works except TWRP in below link )

 

Pie TWRP

Download Link: *https://drive.google.com/open?id=1kCK73vrGcAMQOqUik2XD0w8d0TBGJ_Z4

 

*Device Specific Changelog :

*1) We are full Treble now ( Can't say whether u can flash gsi or not as i didnt try yet )

2)Updated GPS and Location to pie blobs

3)Updated display to pie blobs

4)Added Vendor Creation from Lineage (so need now to do it seperately)

5)Fixed charging issues

6)Added Power profiles in Leeco Extras (default will be Balanced )

7)Added Balanced , Battery, Performance, Gaming in profiles ( use profiles as per ur requirement )

8)Some rom specific changes added like network traffic indicator, lockscreen charging rate etc

 

you may get some fcs after boot just ignore them they are due to full treble implementation

We are still testing power profiles (will become stable in process)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 7 (Treble) (2nd build today )

Download Link : https://sourceforge.net/projects/revengeos/files/aex/AospExtended-v6.0-x2-20180922-1623-ALPHA.zip

 

*Important : Pie Compatible TWRP to be installed before rom otherwise u cant flash rom (Mind no other TWRP works except TWRP in below link )

 

Pie TWRP

Download Link: *https://drive.google.com/open?id=1kCK73vrGcAMQOqUik2XD0w8d0TBGJ_Z4

 

*Device Specific Changelog :

*1) We are full Treble now ( Can't say whether u can flash gsi or not as i didnt try yet ������������������)

2)Updated GPS and Location to pie blobs

3)Updated display to pie blobs

4)Added Vendor Creation from Lineage (so need now to do it seperately)

5)Fixed charging issues

6)Added Power profiles in Leeco Extras (default will be Balanced )

7)Added Balanced , Battery, Performance, Gaming in profiles ( use profiles as per ur requirement )

8)Some rom specific changes added like network traffic indicator, lockscreen charging rate etc

 

you may get some fcs after boot just ignore them they are due to full treble implementation

We are still testing power profiles (will become stable in process)

 

Τη φτιάξανε cris; Γιατί από την Κυριακή μέχρι τη Δευτέρα απόγευμα άντεξα...

Δεν δούλευε ομαλα, είχε πολλά θέματα βάζοντας την και clean και dirt και από την αρχή treblize και δύο dirt απανωτά...

Από χτες έβαλα το build 5 με το δικό σου twrp και έγινε πύραυλος το κινητό χωρίς να τρώει καθόλου μπαταρία.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Τη φτιάξανε cris; Γιατί από την Κυριακή μέχρι τη Δευτέρα απόγευμα άντεξα...

Δεν δούλευε ομαλα, είχε πολλά θέματα βάζοντας την και clean και dirt και από την αρχή treblize και δύο dirt απανωτά...

Από χτες έβαλα το build 5 με το δικό σου twrp και έγινε πύραυλος το κινητό χωρίς να τρώει καθόλου μπαταρία.

 

Δεν έχω ιδέα.. απλά την ποσταρα...το 5 είναι ποιο σταθερό νομίζω κι εγώ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση. Ανάμεσα στην revengeos που δεν είναι treble και στην aosp που είναι, υπάρχει εμφανής διαφορά στην απόδοση; Σκέφτομαι να πάω σε aosp μόνο και μόνο επειδή έχει profiles γιατί με την revengeos παίρνει λίγο φωτιά...
Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την RevengeOS και έχω το θέμα με την sim cosmote, που έχω ξαναγράψει. Δηλαδή όταν ορίζω αυτήν την sim για δεδομένα την χάνει εντελώς. Απενεργοποιείται και δεν μπορείς να κάνεις ούτε κλήση. Δεν ξέρω αν έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα.

Και η μπαταρία επίσης δεν είναι σταθερή. Μάλλον ρουφάει αρκετά στην αναμονή.

Οπότε σκέπτομαι να μεταπηδήξω κι εγώ σε treble:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...