Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μου πεις γιατί συνεχίζει να μου τρώει την μπαταρία αν αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως λήθη το πρόβλημα.

 

ποια rom εχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκ πρωτης οψεως φαινεται πολυ ωραια και ευχρηστη...

 

επισήμανση... ;)

παρασε το 30s firmware :cool:

και το modem 446D V.00050 :shifty:

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

ποια rom εχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επισήμανση... ;)

παρασε το 30s firmware :cool:

και το modem 446D V.00050 :shifty:

 

Αυριο θα πω κι εγω εντυπωσεις απο μπαταρια..αν συνεχισει ετσι κατεβαινει αργααα παντως..δηλαδη και το 30s και το 466d??σε τι σου εκαναν διαφορα αυτα;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα πω κι εγω εντυπωσεις απο μπαταρια..αν συνεχισει ετσι κατεβαινει αργααα παντως..δηλαδη και το 30s και το 466d??σε τι σου εκαναν διαφορα αυτα;;

 

ολα βοηθανε...

με το μοντεμ παντως ειδα διαφορα στο ποσο γρηγοροτερα συνδεοταν στο διαδικτυο...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

ποια rom εχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επισήμανση... ;)

παρασε το 30s firmware :cool:

και το modem 446D V.00050 :shifty:

 

Το κινητό δεν το έχω πείραξε καθόλου είμαι με την 16s όπως το πήρα από Κίνα υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα με την pmic ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Χρηστο μια ερωτηση στην miui 9 εχεις βαλει ΟΤΑ v8l? γιατι την πηρε χωρις ληψη και χωρις εγκατασταση. απλα μηπως ειναι ιος γιατι και πριν καιρο μου το ειχε κανει παλι και το τηλεφωνο τα ειχε ψιλοπαιξει μεχρι που του εκανα format ολα οκ και τωρα μου εβγαλε αναβαθμιση πηγα να κανω εγκατασταση και παλι κολλαει. χωρις να εχω κανει ληψη και εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε σε παρακαλώ λινκ του πωλητή και ποια camera sensor αγόρασες.. Ευχαριστώ..
Κάμερα: http://s.aliexpress.com/INNRniAZ?fromSns=

Service: https://drfix.gr (20€ εργασία)

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Project treble ξεκίνησε εδώ https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/treble-project-treble-leeco-max-2-x2-t3819937

 

Όποιος έχει χρόνο για πειράγματα ας παίξει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το έχω πείραξε καθόλου είμαι με την 16s όπως το πήρα από Κίνα υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα με την pmic ?

Η απάντηση είναι μια: κάνε έναν κόπο, διάβασε κάποιο οδηγό, ρώτα αν έχεις κάποια απορία και εγκατέστησε κάποια άλλη ρομ. Θα αποκτήσεις καινούργιο τηλέφωνο σε ΟΛΑ τα επίπεδα.

Εγώ πήρα το S8 την περασμένη εβδομάδα όχι με μισή καρδιά, με λιγότερο από 1/4, και για κάνα δυο μέρες ήμουν στο όριο να το δώσω ξανά για το παλιό μου X820. Αν δεν είχε κάποια features που έχει μόνο η Samsung, θα το είχα δώσει βασικά. Το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό. Με το χέρι στην καρδιά σου μιλάω. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Project treble ξεκίνησε εδώ https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/treble-project-treble-leeco-max-2-x2-t3819937

 

Όποιος έχει χρόνο για πειράγματα ας παίξει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ηξερα καν την υπαρξη του treble project.ειμαι ενθουσιασμενος αφ ενος γιατι υπηρξαν ατομα που ασχοληθηκαν με το treble του le max 2 και αφετερου γιατι απ οτι φαινεται δε θα αντιμετωπισουμε ποτε μαλλον το προβλημα αναβαθμισης.ηδη απ οτι διαβασα υπαρχει και android P για το κινητο μας.σιγουρα θα χρειαστει χρονος ακομα μεχρι να βγουν πολλα custom GSIs για πειραγματα.θα προσπαθησω να πω λιγο γρηγορα τι μας προσφερει το treble ωστε να γλιτωσουν αρκετο χρονο διαβασματος και τα υπολοιπα μελη.επειδη τωρα το εμαθα κι εγω αν κανω καπου λαθος και το εντωπισει καποιος ας με διορθωσει.

 

Μεχρι τωρα το κυριο προβλημα αναβαθμισης λογισμικου εντοπιζονταν στο να ενσωματωθουν απο τους developers ολοι οι σωστοι drivers της εκαστωτε συσκευης στις ρομς ωστε να γινουν λειτουργικες.αποτελεσμα;;η να καθυστερησει πολυ μια αναβαθμιση λογισμικου η να μην ερθει ποτε.η αν ερθει να υπαρχουν bugs.

 

Το treble χωριζει ενα μερος της μνημης με ονομα vendor και αφου φλασαριστει η προτεινομενη ορεο ρομ αποθηκευονται οι drivers στο vendor partition το οποιο ΔΕΝ το ξαναπειραζουμε ποτε.

 

Επειτα οποτεδηποτε βγει νεο android απο την google για οποιαδηποτε συσκευη,την παραλαμβανουν οι developers και προσαρμοζουν μονο το system.img στη συσκευη μας.εμεις παιρνουμε αυτο το GSI (generic system image) και το φλασαρουμε (αφου εχουμε την καταλληλη twrp) σαν ενα απλο system.img..πρακτικα σημαινει οτι μολις η google δωσει νεο android,εμεις θα το εχουμε τις επομενες μερες.

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα καν την υπαρξη του treble project.ειμαι ενθουσιασμενος αφ ενος γιατι υπηρξαν ατομα που ασχοληθηκαν με το treble του le max 2 και αφετερου γιατι απ οτι φαινεται δε θα αντιμετωπισουμε ποτε μαλλον το προβλημα αναβαθμισης.ηδη απ οτι διαβασα υπαρχει και android 9 για το κινητο μας.σιγουρα θα χρειαστει χρονος ακομα μεχρι να βγουν πολλα custom GSIs για πειραγματα.θα προσπαθησω να πω λιγο γρηγορα τι μας προσφερει το treble ωστε να γλιτωσουν αρκετο χρονο διαβασματος και τα υπολοιπα μελη.επειδη τωρα το εμαθα κι εγω αν κανω καπου λαθος και το εντωπισει καποιος ας με διορθωσει.

 

Μεχρι τωρα το κυριο προβλημα αναβαθμισης λογισμικου εντοπιζονταν στο να ενσωματωθουν απο τους developers ολοι οι σωστοι drivers της εκαστωτε συσκευης στις ρομς ωστε να γινουν λειτουργικες.αποτελεσμα;;η να καθυστερησει πολυ μια αναβαθμιση λογισμικου η να μην ερθει ποτε.η αν ερθει να υπαρχουν bugs.

 

Το treble χωριζει ενα μερος της μνημης με ονομα vendor και αφου φλασαριστει η προτεινομενη ορεο ρομ αποθηκευονται οι drivers στο vendor partition το οποιο ΔΕΝ το ξαναπειραζουμε ποτε.

 

Επειτα οποτεδηποτε βγει νεο android απο την google για οποιαδηποτε συσκευη,την παραλαμβανουν οι developers και προσαρμοζουν μονο το system.img στη συσκευη μας.εμεις παιρνουμε αυτο το GSI (generic system image) και το φλασαρουμε (αφου εχουμε την καταλληλη twrp) σαν ενα απλο system.img..πρακτικα σημαινει οτι μολις η google δωσει νεο android,εμεις θα το εχουμε τις επομενες μερες.

 

Tα είπες όλα. :):)

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι μια: κάνε έναν κόπο, διάβασε κάποιο οδηγό, ρώτα αν έχεις κάποια απορία και εγκατέστησε κάποια άλλη ρομ. Θα αποκτήσεις καινούργιο τηλέφωνο σε ΟΛΑ τα επίπεδα.

Εγώ πήρα το S8 την περασμένη εβδομάδα όχι με μισή καρδιά, με λιγότερο από 1/4, και για κάνα δυο μέρες ήμουν στο όριο να το δώσω ξανά για το παλιό μου X820. Αν δεν είχε κάποια features που έχει μόνο η Samsung, θα το είχα δώσει βασικά. Το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό. Με το χέρι στην καρδιά σου μιλάω. ;)

Σκεφτόμουν καιρό να επιχηρησω να βάλω αλλη Ρομ αλλά εφόσον το κινητό δούλευε ρολόι το άφησα στην άκρη αλλα από ότι βλέπω δεν εχω άλλη επιλογή και μάλλον θα το κάνω αν και δεν τα καταφέρνω καλά σε αυτό,έχεις να μου πρότεινε κάποια Ρομ συγκεκριμένη που να μην βγάζει θέματα δώσε μου αν μπορείς κάποιο link με το τι πρέπει να κάνω γιατί είμαι και ψιλοασχετος.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν καιρό να επιχηρησω να βάλω αλλη Ρομ αλλά εφόσον το κινητό δούλευε ρολόι το άφησα στην άκρη αλλα από ότι βλέπω δεν εχω άλλη επιλογή και μάλλον θα το κάνω αν και δεν τα καταφέρνω καλά σε αυτό,έχεις να μου πρότεινε κάποια Ρομ συγκεκριμένη που να μην βγάζει θέματα δώσε μου αν μπορείς κάποιο link με το τι πρέπει να κάνω γιατί είμαι και ψιλοασχετος.ευχαριστω.

 

Αν θες κατι σταθερο χωρις να εχεις ορεξη να αλλαζεις καθε τρεις και λιγο ρομ τοτε πηγαινε σε καποια απ της ρομ του cris στην πρωτη σελιδα..εχει εκει αναλυτικες οδηγιες τι πρεπει να κανεις για να την φλασαρεις.διαλεξε μια απ τις πιο προσφατες και περασε την.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κατι σταθερο χωρις να εχεις ορεξη να αλλαζεις καθε τρεις και λιγο ρομ τοτε πηγαινε σε καποια απ της ρομ του cris στην πρωτη σελιδα..εχει εκει αναλυτικες οδηγιες τι πρεπει να κανεις για να την φλασαρεις.διαλεξε μια απ τις πιο προσφατες και περασε την.

Ο.κ θα την προσπαθήσω να την περάσω και ελπίζω να λυθεί το οποίο πρόβλημα.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η λειτουργία για καλημπραρισμα μπαταρίας στην oreo και που είναι? η ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η λειτουργία για καλημπραρισμα μπαταρίας στην oreo και που είναι? η ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για την LOS 15.1........... (πρεπει ομως να εισαι root και να δώσεις τα απαραίτητα δικαιώματα στον Magisk)

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ > ΣΥΣΤΗΜΑ > ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ LeECO > (ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ) ΚΑΛΙΜΠΡΑΡΙΣΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

Edited by geomar100
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η λειτουργία για καλημπραρισμα μπαταρίας στην oreo και που είναι? η ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάζεις το δικό μου TWRP 3.2.1-0 f2fs data fixed Oreo support..πας advance tools και πατάς το battstatsclear.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το δικό μου TWRP 3.2.1-0 f2fs data fixed Oreo support..πας advance tools και πατάς το battstatsclear.
Θεός σε ευχαριστώ πολύ Cris

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν καιρό να επιχηρησω να βάλω αλλη Ρομ αλλά εφόσον το κινητό δούλευε ρολόι το άφησα στην άκρη αλλα από ότι βλέπω δεν εχω άλλη επιλογή και μάλλον θα το κάνω αν και δεν τα καταφέρνω καλά σε αυτό,έχεις να μου πρότεινε κάποια Ρομ συγκεκριμένη που να μην βγάζει θέματα δώσε μου αν μπορείς κάποιο link με το τι πρέπει να κάνω γιατί είμαι και ψιλοασχετος.ευχαριστω.

 

για απόλυτα σταθερές

-------------------

MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0-V8e

CN-28s-V12-Stable

 

για android 8 oreo

------

LOS_15.1-Ο-8.1-Experimental_by_C.B.G. , σταθερή αλλά τσιμπάει λίγο παραπάνω μπαταρία.

 

Προσωπική γνώμη πάντα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

για απόλυτα σταθερές

-------------------

MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0-V8e

CN-28s-V12-Stable

 

για android 8 oreo

------

LOS_15.1-Ο-8.1-Experimental_by_C.B.G. , σταθερή αλλά τσιμπάει λίγο παραπάνω μπαταρία.

 

Προσωπική γνώμη πάντα.

Προτεινεις την 9.5.2 καλυτερα απο MIUI 10;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα πληρους χρησης msm xtended.απο 96% εως 4% εχω 3 ωρες και 50 λεπτα sot..τοσες ωρες δεν ειχα με καμια αλλη..οι υπολοιπες ορεο μου εβγαζαν max 2 ωρες και 45 λεπτα sot.η χρηση ειναι σχεδον ολοκληρωτικα browsing..πολυ ευχαριστημενος αν συνεχισει ετσι.απο ταχυτητα δε καταλαβαινω καμια διαφορα.
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Προτεινεις την 9.5.2 καλυτερα απο MIUI 10;
Την miui 10 δεν την έχω δουλέψει. Με την 9.5.2 πάντως που την είχα αρκετά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Για την miui 10 πιο αρμόδιος είναι ο Cris κατα πόσο έχει θεματακια ή όχι για την ώρα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα καν την υπαρξη του treble project.ειμαι ενθουσιασμενος αφ ενος γιατι υπηρξαν ατομα που ασχοληθηκαν με το treble του le max 2 και αφετερου γιατι απ οτι φαινεται δε θα αντιμετωπισουμε ποτε μαλλον το προβλημα αναβαθμισης.ηδη απ οτι διαβασα υπαρχει και android P για το κινητο μας.σιγουρα θα χρειαστει χρονος ακομα μεχρι να βγουν πολλα custom GSIs για πειραγματα.θα προσπαθησω να πω λιγο γρηγορα τι μας προσφερει το treble ωστε να γλιτωσουν αρκετο χρονο διαβασματος και τα υπολοιπα μελη.επειδη τωρα το εμαθα κι εγω αν κανω καπου λαθος και το εντωπισει καποιος ας με διορθωσει.

 

Μεχρι τωρα το κυριο προβλημα αναβαθμισης λογισμικου εντοπιζονταν στο να ενσωματωθουν απο τους developers ολοι οι σωστοι drivers της εκαστωτε συσκευης στις ρομς ωστε να γινουν λειτουργικες.αποτελεσμα;;η να καθυστερησει πολυ μια αναβαθμιση λογισμικου η να μην ερθει ποτε.η αν ερθει να υπαρχουν bugs.

 

Το treble χωριζει ενα μερος της μνημης με ονομα vendor και αφου φλασαριστει η προτεινομενη ορεο ρομ αποθηκευονται οι drivers στο vendor partition το οποιο ΔΕΝ το ξαναπειραζουμε ποτε.

 

Επειτα οποτεδηποτε βγει νεο android απο την google για οποιαδηποτε συσκευη,την παραλαμβανουν οι developers και προσαρμοζουν μονο το system.img στη συσκευη μας.εμεις παιρνουμε αυτο το GSI (generic system image) και το φλασαρουμε (αφου εχουμε την καταλληλη twrp) σαν ενα απλο system.img..πρακτικα σημαινει οτι μολις η google δωσει νεο android,εμεις θα το εχουμε τις επομενες μερες.

 

Καλο ακουγεται.!

Αλλα με καποιο ψαξιμο και με τη μεταφραση google ..μαλλον δυσκολα τα πραγματα

Τωρα αν καποιος φιλος αγγλομαθης μπορουσε να το μεταφερει εδω σε απλα ελληνικα και για μας

τους ποιο ασχετους ..καλα θα ηταν..:rolleyes:

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Project treble ξεκίνησε εδώ https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/treble-project-treble-leeco-max-2-x2-t3819937

 

Όποιος έχει χρόνο για πειράγματα ας παίξει.

 

1) αν μπορω να γυρισω μετα σε 8.1 θα το εκανα, αλλα ειναι πολυ φρεσκο ακομα...

2) φοβαμαι οτι θα ειναι ακομα αγγλικα...

3) εχει πολλα bags σε ζωτηκα μερη του κινητου (δεν περνει τηλεφωνα, μηνυματα κτλ)

4)κανεις ειδικο Paritions vendor που δεν μπορεις να διαγραψεις κτλ...

 

ενας οδηγος απο εναν καλο αγγλομαθη και παμε γι'αλλα με τη LeEco!!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...