Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έσπασα την οθόνη. Από που προτείνετε να αγοράσω καινούργια;

δες εδω το ποστ του Χρηστου. Ειναι και στην αρχικη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7233512#post7233512

παρε και ενα ζευγαρι τουλαχιστον tempered glass μαζι φιλε, να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Lockscreen από πού αλλάζουμε βρε παιδιά.στην tele 26

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπομονή γιατί με το τελευταίο update σβήστηκε κατά λάθος το apk. Θα το στείλει σήμερα ο Tassos με ΟΤΑ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.. :D

Με ένα ζιπ το safety net pass στο χέρι σας ΜΟΝΟ για C.B.G. rom!:lol:

Δείτε τις φωτογραφίες για το τι πρέπει να είναι ενεργό και τι όχι.

X-posed εννοείται δεν πρέπει να είναι ενεργό!.

 

Εμείς οι "τυχεροί' της aroma v5 σπεύδουμε. Ευχαριστούμε Cris.

 

για δώσε οδηγίες. Απενεργοποιούμε το xposed, κάνουμε επανεκκίνηση, ξαναμπαίνουμε σε reccovery και περνάμε το ζιπάκι σου. Μπαίνουμε, ενεργοποιούμε το xposed (μάλλον δεν το ξαναενεργοποιούμε, έτσι?), ξανά επανεκκίνηση, και? Έχει κάτι ακόμα να κάνουμε? Στον έλεγχο του safetynet μέσα από το magisk μου τα βγάζει false και τα δύο και στην πιστοποίηση συσκευής μέσα από το playstore μου το βγάζει ¨μη πιστοποιημένη"

 

Και κάτι ακόμα, σβήνω το nova που έχει η v5 γιατί θέλω να βάλω την prime που έχω αλλά δεν την παίρνει.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο θέμα που έχω με την tele26 είναι ότι όταν έχω αναπάντητη και ενώ σβήνω την ειδοποίηση στο lightflow αυτή η ειδοποίηση μετά από λίγο ξαναεμφανίζεται.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.. :D

Με ένα ζιπ το safety net pass στο χέρι σας ΜΟΝΟ για C.B.G. rom!:lol:

Δείτε τις φωτογραφίες για το τι πρέπει να είναι ενεργό και τι όχι.

X-posed εννοείται δεν πρέπει να είναι ενεργό!.

 

Εμείς οι "τυχεροί' της aroma v5 σπεύδουμε. Ευχαριστούμε Cris.

 

για δώσε οδηγίες. Απενεργοποιούμε το xposed, κάνουμε επανεκκίνηση, ξαναμπαίνουμε σε reccovery και περνάμε το ζιπάκι σου. Μπαίνουμε, ενεργοποιούμε το xposed (μάλλον δεν το ξαναενεργοποιούμε, έτσι?), ξανά επανεκκίνηση, και? Έχει κάτι ακόμα να κάνουμε? Στον έλεγχο του safetynet μέσα από το magisk μου τα βγάζει false και τα δύο και στην πιστοποίηση συσκευής μέσα από το playstore μου το βγάζει ¨μη πιστοποιημένη"

 

Και κάτι ακόμα, σβήνω το nova που έχει η v5 γιατί θέλω να βάλω την prime που έχω αλλά δεν την παίρνει.

 

Για το θέμα xposed πρέπει να κάνεις πλήρη απεγκατάσταση για να δουλέψει και τα 2 pass. Σίγουρα το απενεργοποιεις και δεν το ενεργοποιείς πάλι... Για το NOVA prime ΔΕΝ ΣΒΉΝΕΙΣ τίποτα και πότε. Απλά κατεβάζεις το κλειδί PATCH Prime και μπαίνει μόνο του! Επίσης ενημερώσεις κάνει μόνο του. Βάζεις και tesla unread και είσαι κομπλέ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο θέμα που έχω με την tele26 είναι ότι όταν έχω αναπάντητη και ενώ σβήνω την ειδοποίηση στο lightflow αυτή η ειδοποίηση μετά από λίγο ξαναεμφανίζεται.lk

 

Ναι γιατί την κρατάει και ο Dialer και την διαβάζει από εκεί. Σβήνεις και από εκεί για να καταλάβει ότι την διάβασες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Για το θέμα xposed πρέπει να κάνεις πλήρη απεγκατάσταση για να δουλέψει και τα 2 pass. Σίγουρα το απενεργοποιεις και δεν το ενεργοποιείς πάλι... Για το NOVA prime ΔΕΝ ΣΒΉΝΕΙΣ τίποτα και πότε. Απλά κατεβάζεις το κλειδί PATCH Prime και μπαίνει μόνο του! Επίσης ενημερώσεις κάνει μόνο του. Βάζεις και tesla unread και είσαι κομπλέ.

 

Οπότε πλήρη απεγκατάσταση το xposed για να δουλέψει. To nova επειδη το έσβησα εντελώς που το ξαναβρίσκω μέσα στο zip της ρομ? όπως και το xposed αν χρειαστεί να το ξαναβάλω.

 

Τελικά δεν έγινε τίποτα με το safetynet. έσβησα εντελώς το xposed, Installer και framework, ξαναέβαλα το zip για το saftynet αλλά τιποτα, πάλι false βγάζει, έχασα και το xposed, έσβησα και το nova και δεν μπορώ να βάλω άλλο. θα τα σβήσω όλα και θα τα ξαναστήσω από την αρχή για να είμαι εντάξει.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε το update για fix της συλλογής στην tele 26s.AMBERT ALERT τέλος....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι παίζει με τα ΕΛΤΑ;; Είμαι ο μόνο που μου έχουν καθυστερήσει ΑΠΕΙΡΑ τα δέματα μου; Δεν μιλάω για 1, ούτε για 2, ούτε καν για 3...

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα μόλις απέκτησα ένα le max 2 (ανταλλαγή με g5) και θα ήθελα να έχω on screen buttons όπως στα lg. Υπάρχει τέτοια επιλογή ή χρειάζεται εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πέρασα αυτή την ρομ "Download Final v.5 Stable rom 26062017 " του chris έκανα το update που έχει στο πιο κάτω της 29/7 και έκανε και ενα update μεσω ΟΤΑ και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν πατάω σε μια εικόνα από την συλλογή το κουμπί για να την επεξεργαστώ κρασάρει η συλλογή. Κανένα φιξ καμια συμβουλή;; Εννοείται ότι έκανα εκκαθαριση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα μόλις απέκτησα ένα le max 2 (ανταλλαγή με g5) και θα ήθελα να έχω on screen buttons όπως στα lg. Υπάρχει τέτοια επιλογή ή χρειάζεται εφαρμογή?

 

Θα χρειαστείς AOSP Rom, κατά προτίμηση, την τελευταία τεστ ρομ του Chrisbal. Σχεδόν όλες οι AOSP έχουν αυτή τη ρύθμιση.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

1)Είχα αναφέρει πριν μερικό καιρό ότι είχα πρόβλημα με υψηλές θερμοκρασίες και system services σε πολύ μεγάλα ποσοστά (40% και πάνω στα battery stats) Τελικά διαπίστωσα ότι με το που έκλεισα το δακτυλικό αποτύπωμα, η υπερθέρμανση σταμάτησε. Με το δακτυλικό να είμαι ειλικρινής δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Έχει παρατηρήσει άλλος το πρόβλημα μήπως?

 

2)Έχω παρατήρησει από τότε που έχω το τηλέφωνο ότι για κάποιο λόγο πάει από 77%->75% υπερπηδώντας το 76%. Έτρεξα διάφορα calibrations applications, χωρίς επιτυχία δυστυχώς προς επίλυση του θέματος.

 

3) Νόμιζα ότι αυτό είχε λυθεί, αλλά σήμερα που πήγα στο σουπερμάρκετ και πήγα σε υπόγειο, πάλι όταν έπεσε το σήμα σε edge έκανε επανεκκίνηση. Και το θέμα είναι ότι είχα φλασάρει και μερικά μοντεμάκια μήπως το έλυνα το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ το update αλλά δεν μου εμφάνισε στο lockscreen τιποτα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ το update αλλά δεν μου εμφάνισε στο lockscreen τιποτα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την Συλλογή ανοίγεις οποία εικόνα θες πατάς τις τρεις τελιτσες κάτω δεξια } ορισμός ταπετσαρίας }ρύθμιση ως} ταπετσαρία οθόνης κλειδώματος και είσαι έτοιμος...

Και μένα δεν μου βγάζει τίποτα στο lockscreen απλά αν θες να το αλλάξεις έδωσα τις οδηγίες

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάποιος είχε ρωτήσει αν παίζει 4κ βίντεο η αοσπ του Κρις.

Δοκιμαστικά τράβηξα ένα 4κ και έπαιξε χωρίς προβλημα

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πέρασα αυτή την ρομ "Download Final v.5 Stable rom 26062017 " του chris έκανα το update που έχει στο πιο κάτω της 29/7 και έκανε και ενα update μεσω ΟΤΑ και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν πατάω σε μια εικόνα από την συλλογή το κουμπί για να την επεξεργαστώ κρασάρει η συλλογή. Κανένα φιξ καμια συμβουλή;; Εννοείται ότι έκανα εκκαθαριση δεδομένων.

Να πας αμέσως να βάλεις το Update apk's που υπάρχει στο ποστ της ρομ. ;)

Αυτό https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195919220

Μετά καπάκι και αυτό https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545585446

EDIT τσέκαρα κι εγώ τώρα όντως κάνει crash. Update OTA to πρωί λοιπόν.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Οπότε πλήρη απεγκατάσταση το xposed για να δουλέψει. To nova επειδη το έσβησα εντελώς που το ξαναβρίσκω μέσα στο zip της ρομ? όπως και το xposed αν χρειαστεί να το ξαναβάλω.

 

Τελικά δεν έγινε τίποτα με το safetynet. έσβησα εντελώς το xposed, Installer και framework, ξαναέβαλα το zip για το saftynet αλλά τιποτα, πάλι false βγάζει, έχασα και το xposed, έσβησα και το nova και δεν μπορώ να βάλω άλλο. θα τα σβήσω όλα και θα τα ξαναστήσω από την αρχή για να είμαι εντάξει.

 

Κανονικά βρε τα βάζεις από το ζιπ της ρομ ή τα βγάζεις έξω και τα περνάς από TWRP. Το xposed δεν φεύγει έτσι με το να το σβήσεις από μέσα έχει ειδικό uninstaller για κάθε έκδοση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι παίζει με τα ΕΛΤΑ;; Είμαι ο μόνο που μου έχουν καθυστερήσει ΑΠΕΙΡΑ τα δέματα μου; Δεν μιλάω για 1, ούτε για 2, ούτε καν για 3...

 

Οθόνη περιμένω 2 μήνες σχεδόν για ένα φίλο.. Άστο να πάει.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Κανονικά βρε τα βάζεις από το ζιπ της ρομ ή τα βγάζεις έξω και τα περνάς από TWRP. Το xposed δεν φεύγει έτσι με το να το σβήσεις από μέσα έχει ειδικό uninstaller για κάθε έκδοση.

 

Την ξαναέκανα reinstall όλη τη rom και είμαι οκ. το xposed το είχα βγάλει με το uninstall του. θα το αφήσω το safetynet για την ώρα. Θα επαναλάβω μια ερώτηση που σου ξαναέκανα αλλά με μπέρδεψε μια απάντηση σου σε προηγούμενο post. Βάζουμε το πρώτο update apk και μετά με την v5a έρχεται και το δεύτερο ή βάζουμε και το δεύτερο?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Την ξαναέκανα reinstall όλη τη rom και είμαι οκ. το xposed το είχα βγάλει με το uninstall του. θα το αφήσω το safetynet για την ώρα. Θα επαναλάβω μια ερώτηση που σου ξαναέκανα αλλά με μπέρδεψε μια απάντηση σου σε προηγούμενο post. Βάζουμε το πρώτο update apk και μετά με την v5a έρχεται και το δεύτερο ή βάζουμε και το δεύτερο?

 

Όχι μην κάνεις τίποτα. Θα βγάλω το πρωί άλλο με ΟΤΑ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...